UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Mājas nodošana ekspluatācijā
Autors: LauraZV (212.3.219.---)
Datums: 04/10/2023 23:38

Laba diena,
Vai te ir kāds, kuram pieredze ar mājas nodošanu ekspluatācijā? Man būvvalde pieprasa privātmājai uzrādīt "būvdarbu žurnālu", jo mājas būvniecībā piedalījās oficiāls būvnieks.
Atbilstoši MK noteikumiem 529 rakstīts, ka mājām ar apbūves platību līdz 400m2 "būvdarbu žurnāls" nav obligāts. Tomēr būvvalde man pieprasa un saka, lai prasu būvniekam. Būvnieks arī rausta plecus, jo tādu nav taisījis (jo tas nav obligāts).
Varbūt ir idejas, kā šādā gadījumā rīkoties? Būvvalde vairākas reizes norādīju uz 529 noteikumiem, bet atbild: dodiet žurnālu. Ko darīt?
Laura

Re: Mājas nodošana ekspluatācijā
Autors: PikkO (78.84.193.---)
Datums: 05/10/2023 08:20

Prasība no sērijas "man tā gribās" un viss :-)
Daudzās būvvaldēs var sastapties ar nepārvaramu ietiepības sienu, kur no visām šķirbām lien laukā "normatīvus nepārzinu, nelasu un nelasīšu"
Rakstiski un pieklājīgi palūdz normatīvu pamatojumu ... un neiedomājies norādīt uz to, ka būvvaldes amatpersonas ir pe ... as.

Re: Mājas nodošana ekspluatācijā
Autors: Jozhix (80.89.73.---)
Datums: 05/10/2023 08:45

...tagad saprotu, kaapeec Informācijaa par galveno būvdarbu veicēju tiku noraadiits es nevis firma.

Re: Mājas nodošana ekspluatācijā
Autors: Jampadracis (212.3.217.---)
Datums: 05/10/2023 09:23

nēsmu tādu pildījis, bet cik tas sarežģīti varētu būt? Nopērc to žurnālu un lai būvnieks saraksta visu nepieciešamo būvvaldei. Papīrs jau pacieš visu, manuprāt.

Nēsmu pārliecināts vai ar būvvaldes tantām vajadzētu kašķēties. kautkā ķepķeļep saskribelēt to žurnālu, lai visi dzīvo mierā :D

Re: Mājas nodošana ekspluatācijā
Autors: jtdesign (83.243.94.---)
Datums: 05/10/2023 10:48

LauraZV rakstīja:
-------------------------------------------------------
> jo mājas būvniecībā
> piedalījās oficiāls būvnieks.
> Atbilstoši MK noteikumiem 529 rakstīts, ka mājām
> ar apbūves platību līdz 400m2 "būvdarbu žurnāls"
> nav obligāts. Tomēr būvvalde man pieprasa un saka,
> lai prasu būvniekam. Būvnieks arī rausta plecus,
> jo tādu nav taisījis (jo tas nav obligāts).
> Varbūt ir idejas, kā šādā gadījumā rīkoties?
> Būvvalde vairākas reizes norādīju uz 529
> noteikumiem, bet atbild: dodiet žurnālu. Ko darīt?



Noteikumos vajag lasīt visu nevis tikai to, kas patīk. Šis punkts ir tikai tiem, kas paši būvē (teorētiski savām rociņām). Tikko būvē cits, kas iegrāmatots būvatļaujā, tā pat suņubūdai vajag žurnālu. Normāls būvnieks plecus nerausta, bet ķēpa tagad liela, ja līdz šim nekas nav darīts un māja jau gatava. Darīšanas un maksāšanas vaina.

Re: Mājas nodošana ekspluatācijā
Autors: Aldiss (194.8.16.---)
Datums: 05/10/2023 11:29

Ja būvatļauja vēl spēkā, var pārreģistrēt uz sevi kā galveno būvētāju (vajadzēs apdrošināšanu nopirkt - komersants strādā ar savu apdrošināšanu) un tad nodot varēs bez žurnāla. Tas, kurš būvējis faktiski, nevienu nesatrauc. Arī, ka māja pēkšņi tiek pabeigta vienas dienas laikā pēc būvatļaujas pāratjaunināšanas.

Re: Mājas nodošana ekspluatācijā
Autors: LauraZV (212.3.219.---)
Datums: 05/10/2023 11:31

Vai Jums šķiet, ka man jāizlasa pilnīgi visi noteikumi, jāizmācās par juristu + būvnieci un jāmēģina tie saprast? Valsts iestādēs strādā speciālisti, kuri to pārzina un kuriem vajadzētu spēt sniegt saprotamu skaidrojumu. Pašreiz skaidrojums ir tikai: "vajag, gribam", nevis "vajag, balstoties uz tādu un tādu noteikumu punktu"

Re: Mājas nodošana ekspluatācijā
Autors: pašdarbnieks (195.13.247.---)
Datums: 05/10/2023 12:47

Nododot māju eksplutācijā, es sapratu to, ka es visiem šitiem parazītiem esmu bijis naudas govs. Visi tie atzinumi no ēkspertiem", tā ir tāda..es atvainojos.."h.ui.ņ.a". Ziniet es pat esmu pārliecināts, ja no gogles novilktu kaut kādu random žurnālu, nomainītu titulapā savu objekta adresi, būvfirmu un uzlikt kaut kādu ķeburu, tad aizietu šitais pasākums dziedādams. Neviens tur ne lasa ne skatās, kas tur ir sadrukāts un kāda apjoma būda celta.

Re: Mājas nodošana ekspluatācijā
Autors: ETT (91.105.115.---)
Datums: 05/10/2023 13:02

LauraZV rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Vai Jums šķiet, ka man jāizlasa pilnīgi visi
> noteikumi, jāizmācās par juristu + būvnieci un
> jāmēģina tie saprast?

Ja ar kādu konkrētu padarīšanu nodarbojas, tad tā padarīšana arī jāapgūst. Otrs variants ir algot kādu speciālistu, kas šo jomu pārzina. Būvniecība šajā ziņā ne ar ko nav atšķirīga no citām nozarēm...

Re: Mājas nodošana ekspluatācijā
Autors: Jozhix (80.89.73.---)
Datums: 05/10/2023 15:48

Ja pats neveelas iedziljinaaties tad atliek samaksaat buuvniekam, lai sakaarto papiirus un nodod ekspluataacijaa.

Re: Mājas nodošana ekspluatācijā
Autors: LauraZV (212.3.219.---)
Datums: 05/10/2023 17:21

Tu ēd konservus: tad māki arī audzināt zivis, ķert, apstrādāt, ielikt konservos?!

Re: Mājas nodošana ekspluatācijā
Autors: forumietis (87.110.160.---)
Datums: 05/10/2023 18:15

LauraZV rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Tu ēd konservus: tad māki arī audzināt zivis, ķert, apstrādāt, ielikt konservos?!

Nē. Ja es to mācētu, tad taisītu konservus pats. Bet tagad es tos PĒRKU...

Re: Mājas nodošana ekspluatācijā
Autors: Hmm (213.180.113.---)
Datums: 05/10/2023 18:27

Visu izstāstīja, prasība ir korekta, lasām vēlreiz Ēku būvnoteikumus, jeb īsajā variantā, vajag žurnālu izņemot 120.punktā un 107. punktā minētājos gadījumos.
Jautātāja situācija neatbilst šiem izņēmumiem.
Kā atrisināt jau ieteica dažus variantus. Būvnieks gan dīvains, ka rausta plecus..

Re: Mājas nodošana ekspluatācijā
Autors: Aldiss (81.198.220.---)
Datums: 05/10/2023 19:41

Jozhix rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Ja pats neveelas iedziljinaaties tad atliek
> samaksaat buuvniekam, lai sakaarto papiirus un
> nodod ekspluataacijaa.


Ja sāk lasīt topiku no sākuma, tad būvnieks šajos jautājumos ir tik pat zinošs, kā pasūtītājs. Tātad ir vajadzīgs "laimes lācis" - papīru kārtotājs, kurš tagad uzzīmēs žurnālu no nulles, pievienos segto darbu aktus, pievienos betona, armatūras, siltumizolācijas un visu izmantoto materiālu, tajā skaitā skrūvju un krāsas atbilstības sertifikātus (lielu daļu var lejupielādēt no @#$%&), kā arī pievienos fotofiksācijas būtiskākajiem mezgliem (no kāda cita objekta, protams), piemēram, kā ir ievietota armatūra pirms betona ieliešanas vai spāres saskrūvētas. Kā arī pierunās būvnieku šo sacerējumu parakstīt.

Vai arī pārreģistrēt kā būvētāju sevi un tad visu šo pēkšņi vairs nevajadzēs.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **    **        **  ********  **     ** 
 **   **   **   **         **     **      **   **  
 **  **    **  **          **     **       ** **   
 *****     *****           **     **        ***    
 **  **    **  **    **    **     **       ** **   
 **   **   **   **   **    **     **      **   **  
 **    **  **    **   ******      **     **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727