UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Horizontālā hidroizolācija (tagad vai pavasarī?)
Autors: Andris.K (213.110.65.---)
Datums: 24/10/2023 11:20

Labdien,
Nemanot ir pienācis rudens un skatos, ka pamatiem vēlaizvien neesmu uzlicis horizontālo hidroizolāciju, par kuru man ir pāris neskaidrības(pamati vasarā lieti, Tenax paliekošie veidņi).
Pašlaik plānoju aizbērt un pa kārtām blietēt pamatus, lai stāv līdz pavasarim, kad sāksies mūrniecība.
Horizonālās hidroizolācijas nav (vertikālā ir!) - Vai ir jēga tagad, slapjā un aukstā laikā horizonālo likt? Vai labāk gaidīt līdz pavasarim? Projektā paredzētas 2 ruberoīda kārtas ar bitumena mastiku.
Cik saprotu, tad horizonālo jāliek pirms sienu mūrēšanas, bet tas būs pēc kāda pusgada, ja uzlikšu tagad, vai ūdens, aukstums, saule utt nesabojās viņu, tai pat laikā, ja nelikšu tagad, vai šie paši laikapstākļi nebojās pamatus pa šo gadu?
Vēl jautājums par mastiku - ņemt uz šķīdinātāja vai ūdens bāzes (sliecos uz šķīdinātāju, bet vai tas nesabojjās putuplasta siltumizolāciju pamatiem?)
Ruberoīdu, cik saprotu jāņem to, kas paredzēts apakšklājam, vai arī otrādi, jāņem virsklāja? (Tad vēl ir tās hidroizoācijas plēves pamatiem - varbūt tās ir labākas par ruberoīdu?)
Jauku un izdevušos visiem dienu :)

Re: Horizontālā hidroizolācija (tagad vai pavasarī?)
Autors: Zzz (91.105.42.---)
Datums: 24/10/2023 11:23

Labaks par jumta kausejamo materialu ir plastmasas smerejama hidroizolacija. Var likt abus. Man ir ruberoids + plastmasa

Re: Horizontālā hidroizolācija (tagad vai pavasarī?)
Autors: Jampadracis (212.3.217.---)
Datums: 24/10/2023 12:54

Izvēlētos likt pavasarī.

Es čakarējos ar mastiku - putuplasta daļu mālēju ar ūdens bāzes mastiku un betona daļu ar bituma mastiku. Principā priekš kaķiem es tur čakarējos. Tai ūdens bāzes mastikai liela nozīme tur nebija - ko ta tā tur hidroizolēs - kapilāro mitrumu no putuplasta? :D

Pie tagadējiem apstākļiem liktu tāpat kā Zzz, pielīmētu tos hidroizolācijas slāņus ar bitumena mastiku. Pirms tam, gan jānoslīpē pamata virspuse. Ja to nedara tad hidroizolācija jāliek pēc vecās metodes starp javas kārtām.

Re: Horizontālā hidroizolācija (tagad vai pavasarī?)
Autors: Andris.K (213.110.65.---)
Datums: 24/10/2023 14:09

Paldies par atbildi, tomēr jautājums paliek - kad tavuprāt būtu labāk likt hidro? tagad vai pavasarī?
Vai vari iemest kādu linku vai vismaz nosaukumu tai ''plastmasas hidroizolācijai''?
Paldies

Re: Horizontālā hidroizolācija (tagad vai pavasarī?)
Autors: Andris.K (213.110.65.---)
Datums: 24/10/2023 14:12

Jampadracis rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Izvēlētos likt pavasarī.
>
> Es čakarējos ar mastiku - putuplasta daļu mālēju
> ar ūdens bāzes mastiku un betona daļu ar bituma
> mastiku. Principā priekš kaķiem es tur čakarējos.
> Tai ūdens bāzes mastikai liela nozīme tur nebija -
> ko ta tā tur hidroizolēs - kapilāro mitrumu no
> putuplasta? :D
>
> Pie tagadējiem apstākļiem liktu tāpat kā Zzz,
> pielīmētu tos hidroizolācijas slāņus ar bitumena
> mastiku. Pirms tam, gan jānoslīpē pamata virspuse.
> Ja to nedara tad hidroizolācija jāliek pēc vecās
> metodes starp javas kārtām.

Putuplastam smērēji mastiku uz ūdens bāzes, jo baidījies, lai nesaēd? vai citi apsvērumi bija? Pagaidām doma ir iztikt ar viena veida mastiku

Re: Horizontālā hidroizolācija (tagad vai pavasarī?)
Autors: Zzz (91.105.42.---)
Datums: 24/10/2023 14:22

Vincents Hidroplast [polyline.lv]

Un nav darga

Re: Horizontālā hidroizolācija (tagad vai pavasarī?)
Autors: Jampadracis (212.3.217.---)
Datums: 24/10/2023 14:29

Jā, jo salasījos visādu "gudru" informāciju par to, ka putuplastu saēdot :)
Domāju, ja tur kāda pilīte uzkrīt, tad tā nav liela bēda.

Dabā nav ko laistīties ar to bitumena mastiku - uzzied uz betona josliņas, uzlīmē pirmo slāni ruberoīdu, tad var klāt visā platumā un līmēt otro slāni pvc vai ko citu. Tā mastika uz ūdensbāzes pēc sajūtām arī tāds štrunts likās - durvju ailās, kur bitumenu neuzklāju bet palika redzams mastikas smērējums - tur saule bija saēdusi pēc gada - tāda sairusi, kā jau visi ekošmeko materiāli, ātri pārstrādājās dabā :D

Par ruberoīdu prasīji - augšējam slānim labāk likt to, kas domāts virsējam slānim ar akmentiņiem - tad vieglāk uzmūrēt blokus nu, ja doma par mūrēšanu. Ja koka karkass, tad tieši otrādi - labāk, lai ir gluds.

Re: Horizontālā hidroizolācija (tagad vai pavasarī?)
Autors: Jampadracis (212.3.217.---)
Datums: 24/10/2023 14:35

Par bitumeni - tur jāprasa kādam gudrākam, ko ņemt.
Es biju dabūjis norakstītu pirmā slāņa bitumenu (ja nemaldos 70eur rullis oriģināli maksāja tolaik). I drit vai kociņ, kā es jājos ar sagriešanu strēmelēs. Divus fuksīšus izmetu, cirkulāro zāģi aizd***, beigās vienīgais variants bija ar nazi, mērcot to benzīnā, citādi nekā... Ja ir izvēle, iegādājies jau gatavu atbilstošā platumā to materiālu.

Otrā slānī liko kautkādu Depo nopērkamo štruntu - to bez problēmām sagriezu, bet nu tā pēcgarša, ka štrunts vien bija.

Re: Horizontālā hidroizolācija (tagad vai pavasarī?)
Autors: Aldiss (81.198.220.---)
Datums: 24/10/2023 22:08

>>Es biju dabūjis norakstītu pirmā slāņa bitumenu (ja nemaldos 70eur rullis oriģināli maksāja tolaik). I drit vai kociņ, kā es jājos ar sagriešanu strēmelēs. Divus fuksīšus izmetu, cirkulāro zāģi aizd***, beigās vienīgais variants bija ar nazi, mērcot to benzīnā, citādi nekā... Ja ir izvēle, iegādājies jau gatavu atbilstošā platumā to materiālu.>>

Dzīve vienkāršāka šķiet, ja rulli atritina un griež vienu kārtu. Vai arī zāģē aukstā laikā,



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   ********  **    **  ********  **     ** 
 **     **  **        ***   **  **        ***   *** 
 **         **        ****  **  **        **** **** 
 ********   ******    ** ** **  ******    ** *** ** 
 **     **  **        **  ****  **        **     ** 
 **     **  **        **   ***  **        **     ** 
  *******   ********  **    **  **        **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727