UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Koka karkasa vai mūra māja
Autors: Axels (194.153.135.---)
Datums: 23/10/2006 18:05

Kā alternatīvu dzīvokļa iegādei esmu nolēmis tomēr būvēt nelielu - līdz 150 m2 māju. Vai ir tiesa, ka koka karkasa mājas izmaksas pie vienādas kvalitātes un siltuma izolācijas prasībām būs par 10% lētākas? Un kādus meistarus vieglāk dabūt, kas mūrē, vai tādi, kas celtu karkasa ēku?
paldies!

Re: Koka karkasa vai mūra māja
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (87.110.160.---)
Datums: 24/10/2006 04:45

Ēku tipi tā īsti nav salīdzināmi. Mūra ēkas izbūvei ir sezonāls raksturs, taču tās konstrukcijas ir nedegošas, mazāk baidās no mitruma, labāka skaņas izolācija, bet vadoties no šodienas prasībām par siltumizolāciju, mūri būs jākombinē ar citiem materiāliem. Arī izmantojot vieglbetona blokus veidojas problēmas ar aukstuma tiltiņiem pārsegumos un citās detaļās.
Koks - pretējs mūrim, bet bez tā diezin vai varētu iztikt veidojot jumtu.
Taču par tiem meistariem man tā skaidrības īsti nav. Principā visi šie darbi ģimenes ēku būvniecībā pie mūsdienu stiprinājumu un mazo rokas mehānismu klāsta ir samērā vienkārši.
Izmaksas mūsu klimatiskajā joslā vieglākai (koka )būvei vienmēr būs lētākas nekā masīvākai (mūra). Tās atšķirsies tikai tuksnesī, kur koki neaug, bet mūri var betonēt. Principā ēkas pamatizmaksas lielumu nosaka tās apdare nevis nesošā karkasa izbūve.

Re: Koka karkasa vai mūra māja
Autors: Harijs T (84.237.199.---)
Datums: 24/10/2006 17:19

Koka karkasa māju 6mx8m man 2 meistari uzbūvēja 3 mēnešos un iekļāvos 20000Ls (darbs+materiāli). Māja tika būvēta bez plēvēm un rīgipša, un sienas siltumpretestība atbilst 450mm gāzbetona.

Re: Koka karkasa vai mūra māja
Autors: Axels (194.153.135.---)
Datums: 24/10/2006 23:03

Paldies!. Tā jau es arī biju domājis, ka mūra māja noteikti tiktu siltināta ar akmens vati un jumta konstrukcijas arī noteikti no koka.
Acīm redzot šis ir tads jautājums, uz kuru atbilde vinnozīmīga laikam nevar tik sniegta :) Laikam ja'tājums atrisināsies no tā, kādus maistarus izdosies sarunāt - labāk mūrē, vai taisa koka karkasu.
Diemžēl vēl nezinu nevienu kvalitatīvu meistaru, kurš būvē karkasa mājas. Varbūt kādam ir kādi ieteikumi?

Re: Koka karkasa vai mūra māja
Autors: Antins (---.ev.lv)
Datums: 25/10/2006 23:20

6x8 = 48 m2 - taa tak nav maaja, sunubuuda kaukaada...un 20k Ls ? nja...

Re: Koka karkasa vai mūra māja
Autors: kvazi (81.198.173.---)
Datums: 26/10/2006 02:12

48m2 - leta apkure varetu but. Iespejams nemaz neliki centralo jo pilnigi piesildit var ar radiatoriem vai ari ar krasninju majas vidu.
Ja nu vienigi shi maja ir ar otro stavu ...

Koka maja musu klimata nav prata darbs, jo ipashi tadelj ka koks nav pareiza laika cirsts.. nerunasim par zhaveshanu... klimata iespaida maja staigas nepajokam. ka ari koka majai ir isaks muzhs...

Nerunasim par zviedriju vinjiem koka majas gan ilgi turas ... vinji impregne(kraso) ar savu sarkano khenci un uz priekshu majas stav 100 gadus,

Re: Koka karkasa vai mūra māja
Autors: Harijs T (84.237.199.---)
Datums: 26/10/2006 20:54

6x8 Piekrītu!
Tā man ir pirtsmāja, bet sanāca siltāka nekā vairākumam prīvātmāja.

Re: Koka karkasa vai mūra māja
Autors: Handy Man (185.44.235.---)
Datums: 06/04/2023 12:38

Sāku lasīt jau esošus rakstus, kuri ir diezgan vispārīgi, un vienā no tiem minēts mūra mājas trūkums:

"..., un tie neder īslaicīgai dzīvošanai – ja šāda māja kādu laiku netiek apsildīta, tad gaiss tajā ar laiku paliek auksts un mitrs. Līdz ar to mūra māja piemērota pastāvīgai dzīvošanai, un tajā jāuztur noteikta temperatūra. "

Kas patiesībā ir tieši mana situācija (vismaz pagaidām) - pa ziemām braucu uz siltajām zemēm, atstājot māju neapkurinātu, lai gaida silto sezonu.

Tiešām koka māja būtu piemērotāka ziemās atstāšanai bez apkures?



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   *******   **     **  ********  **      ** 
 **    **  **     **   **   **      **     **  **  ** 
     **           **    ** **       **     **  **  ** 
    **      *******      ***        **     **  **  ** 
   **             **    ** **       **     **  **  ** 
   **      **     **   **   **      **     **  **  ** 
   **       *******   **     **     **      ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727