UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

par tāmi
Autors: pilnīga iesācēja (195.13.209.---)
Datums: 27/04/2004 09:40

Vai var jau sastādīt tāmi un noteikt aptuvenās izmaksas, ja ir tikai projekta skice vai arī nepieciešams gatavs projekts? paldies par izsmeļošu atbildi!

Re: par tāmi
Autors: gribu savu maaju (80.232.196.---)
Datums: 27/04/2004 10:21

Esmu iesaaceejs sajaas lietaas, bet domaaju, ka nevar. Kaa tameetaajs var to sastaadiit, ja viss info (ja vispaar taads ir) ir tavaa galvaa, tipa Tavaas domaas. Vinsh tak nav gaisregis un nevar zinaat, kaa Tu to esi iedomaajusies. Gribi apjaust summu? Palasi visus paareejos topikus. Ja gribi maaju no A - Z, kur daudz maz speekaa ir sakariiba cena/kvalitaate, tad videeji jaareekina 250 Ls/m2 (+-50 Ls/m2). Bet taame jaaprasa vismaz no trijiem kantoriem, tikai tad var saakt apjaust, kas un kaa. Man paslaik ir divas taames viena sanaak ap 408 Ls/m2 otra 268Ls/m2 gaidu vel tresho . . .

Re: par tāmi
Autors: janka (---.maksinets.lv)
Datums: 12/06/2004 12:22

taami var sastaadiit no skiccu projekta galvenais kas vajadziigs ir apjomi un taalaak ir tikai tehnikas jautaajums varu uztaisiit taami un uzbuuveet 6134753

Re:
Autors: imu (62.84.23.---)
Datums: 13/08/2004 19:59

Tāmi var sastādīt , tikai pasūtītājam pašam daudz maz jāzin ko , no kā un tā tālāk. resp. vispārējos vilcienos jāizstāsta vēlmes. Vēlamas arī kaut kādas aptuvenas bildes.Esmu pēc skicēm sastādījis ļoti daudz tāmes. Atšķirība ar realitāti nisnsēs , galvenis lai pasūtītājs pēc tam spēji nesāk mainīt savas domas. Sert. tāmētājs.

Re: par tāmi
Autors: Vladimirs (---.rcc.lv)
Datums: 01/11/2004 13:51

Man arī jātaisa tāme.
Ir projekts, kas neietver sevī elektro instalāciju. Šovasar ielieti pamati.
Tagad vajag tāmi, ko varu paņemt līdzi uz banku, lai dabūtu kredītu.

Gaidīšu piedāvājumus: Lapajs@#$%&banda.lv

Re: par tāmi
Autors: cfo (81.198.19.---)
Datums: 03/11/2004 12:48

CFO Tāmēšanas birojs
Zaļā iela 3-1a, Rīga, LV-1010
Tālr./fakss 7331696
mob. 9450972
tamesana@#$%&tamesana.lv
www.tamesana.lv
www.smeta.lv

Re: par tāmi
Autors: Intresents (80.249.196.---)
Datums: 03/11/2004 19:26

Ko īsti nozīmē tāmēšana - strādāju jau ilgi celtniecībā un īsti vēl neesmu izpratis.
Piem., tāmēšana mazā firmā krietni atšķīrās no tāmēšanas lielā firmā.

Lielā firmā tāmētājs saņem gatavu projektu ar visiem apjomiem un viņš pieliek cenas materiāliem un darbaspēkam no savas datu bāzes, kā arī visādus koeficentus un procentus, lielā vilcienā tas arī ir viss.(nekādās īpašas gudrības tur nav, ja kaut kāds darbs izlaists tad tāmētājs nav vainīgs jo viņš projektu nav taisījis. Šāda tipa tāmētāji var apjukt, kad ir kādi nestandarta darbi, kuri nav norādīti datu bāzēs)

Savukārt mazās firmās tāmētājs brauc uz objektu, strādā ar rasējumiem, visu izmēra, izprašņā pasūtītāju kas kā būs, domā kā to vai šito dabūt gatavu(iespējams kopā vadītāju)- karoče mazā firmā tāmētājs bieži vien aizvieto veselu kaudzi ar cilvēkiem(projektētāju, inženieru utt.) šādi tāmētāji kādreiz ir bijuši meistari-universāli(būvdarbu vadītāji), kuri zina kā tas viss ir jādara un kas cik aizņems laiku un līdz ar to viņi māk pareizāk novērtēt laika patēriņu, nepieciešamos darbus, jo viss jau ir kādreiz darīts, viņi pat apreiķina piem. ne tikai cik m2 vajag reģipsi, bet āri cik garas tanī vai citā vietā loksnes ņemt, lai būtu mazāki atgriezumi utt.. Reāli viņi jau prātā var uzprojektēt kā tas viss ir jādara un kā tas izskatīsies beigās.


Cik esmu pasūtījis tāmes par rekonstrukciju speciem(tāmētājiem no Latvijas vadošajām būvfirmām) tas vienmēr ir sanākušas galīgi garām. Parasti ir divi varianti - vai nu tāmē nav iekļauta vesela kaudze ar visādiem sīkumiem, kuri beigās salasās un sanāk konkrēta summa un veidojas nopietns naudas pārtēriņš, vai arī tāme ir sastādīta ar visai mistiskām summām - lielām(šādā gadījumā klients pasūta ... ) Neesmu vēl redzējis tāmi, kurā būtu apreiķināts tā kā beigās sanāk.

Šeit viss rakstītais ir domāts par mazie vai vidējiem objektiem.(tieši ar tiem visvairāk saskārās privātie) Ar lieliem un milzīgiem objektiem viss var būt pilnīgi savādāk

Interesanti vai ar tāmētāju firmu var noslēgt līgumu, ja viņi ir kaut kur kļūdījušies no viņiem var piedzīt to summu, kuru viņi nav paredzējuši, piem.: aizmirsuši kādu darbu ielikt, vai arī kļūdījušies ar materiāliem, utt.

Ja ceļot jaunus objektus var diezgan precīzi uzrakstīt tāmi tad ar rekonstrukciju ir krietni vien bēdīgi (jo ir ļoti sarežģīti un laikietilpīgi apreiķināt visas nianses)

Cik zinu mazajos objektos darba cena par vienu vienību tiek reiķināta no esošās situācijas tirgū par vienu vienību!

Savukārt lielajos objektos cena vienai vienībai tiek reiķināta pēc izmantotā darba laika vienai vienībai un laiks vienībai tiek ņemts vidējā stundas apmaksa celtniecībā.

Cik zinu Latvijā norma skaitās ja objektam firmu piestādītās tāmes savā starpā atšķiras 5-20%
Bet cik zinu ir bijuši gadījumi kad starpība ir 100% un vel krietni vairāk !!!

Atsevišķa saruna ir klients un dizainers – kurš celtniecības gaitā izdomā patstāvīgi visu mainīt un uzlabot un beigās klients brīnās, kad summa sanāk pavisam cita nekā sākumā tika viņam piestādīta.

Gribētos zināt - kādi īsti ir tāmētāja pienākumi(sīkumos)lielos vilcienos viss ir skaidrs viņš sastāda tāmi :)

Re: par tāmi
Autors: cfo (81.198.19.---)
Datums: 04/11/2004 10:04

Intresents

Jūs jau pats esat atbildējis uz savu jautājumu tikai sadalījums pareizāks būtu nevis maza vai liela firma, bet mazs vai liels projekts.

Re: par tāmi
Autors: Eliina (---.i-net.lv)
Datums: 10/11/2008 13:54

Man ir jāizstrādā kursa darbs, kurā jābūt visai izmeļošai informācijai par tāmē, to sastādīšanu, kādas vispār ir tāmes un kādos projektos izmanto, bet man nav ne jausmas kur lai es tik izmeļošu informāciju atrodu! paldies :)

Re: par tāmi
Autors: IP Logged. (159.148.229.---)
Datums: 10/11/2008 14:52

Vai tāda informācija nebūtu pa priekšu jāprasa pasniedzējam, jebšu šamējais aprobežojas ar "meklējiet internetā"?

Re: par tāmi
Autors: Eliina (---.i-net.lv)
Datums: 10/11/2008 15:00

Mums ir dota informācija, bet tā ir ļoti virspusēja, taču kursa darbā nevar visu tikai uzskaitīt...kkas ir arī jāpaskaidro... :)

Re: par tāmi
Autors: IP Logged. (159.148.229.---)
Datums: 10/11/2008 15:13

tad jāizdrukā Latvijas būvnormatīvu LBN 501-06 "Būvizmaksu noteikšanas kārtība" jāpievieno titullapa. fascinē pasniedzēji, kas inženerzinātņu priekšmetos uzdot kursiķus/referātus kā filologiem... ;)

Re: par tāmi
Autors: Eliina (---.i-net.lv)
Datums: 10/11/2008 15:29

Nju tā varbūt arī ir, bet tur jau nav viss par to kas man ir vajadzīgs, man ir vajadzīga kkāda informācija par to kādos projektos kādas tāmes izmanto, kā šie projekti atšķiras..un vēl vajag info par tāmju aktualitāti. vai tiešām šādu informāciju nekur nevar atrast?

Re: par tāmi
Autors: Sapieris (80.232.222.---)
Datums: 10/11/2008 16:58

Nevar. ja varētu tad tapat izdzēstu.

Kāda tur sūd.... aktualitāte. par to varētu runāt kaut kur rietumos nevis pie mums. pie mums ir generaluznemeju tame un apaksuznemeju tame. aaaaaa un vel haltursciku tame. uz ieverojami atksiras ari dazadu generaluznemeju tames.

tobish- izmaksas atkarigas no šefa alkatibas un tametaja pielauto kludu daudzuma (apzinati un neapzinati).

Re: par tāmi
Autors: ArtursMillers (---.neo.lv)
Datums: 23/03/2012 11:26

Kāda varētu Būt tāme!?

Ja man ir Projekts. ir jau ielieti plaukstas pamati, Pamatos jau ievilktas komunikācijas.Cik izmaksās, Līdz pelēkajai apdarei. Ar ievilktām komunikācijām.un Apkures sistēmu (cietais+ gāze) ???

Re: par tāmi
Autors: Pikko (---.aldems.lv)
Datums: 23/03/2012 17:30

Tāme būs forša ....
neko daudz neizmaksās ...

Re: par tāmi
Autors: aija34 (178.16.22.---)
Datums: 15/05/2014 12:56

ja kads var sastadit tami ludzu rakstat uz epastu

Re: par tāmi
Autors: nu tā (178.16.22.---)
Datums: 15/05/2014 21:47

Uz kādu tad e-pastu tāme tiek gaidīta? (nē, es nesastādu tāmes)



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********  **     **  **    **  ******** 
 **     **  **    **  **     **  **   **   **    ** 
 **     **      **    **     **  **  **        **   
 **     **     **     **     **  *****        **    
  **   **     **       **   **   **  **      **     
   ** **      **        ** **    **   **     **     
    ***       **         ***     **    **    **     

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727