UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Kur lētāk :  Building.Lv Forums

Kur nopirkt parastu metāla ķēdi?
Autors: JanisL (78.84.106.---)
Datums: 13/10/2011 19:34

Ir nepieciešamība lietus noteku izveidei iepirkt parastu metāla ķēdi. Jo lielāki posmi, jo labāk (protams, nepārspīlējot). Ir kādam ieteikumi, kur par sakarīgām naudiņām nopirkt pārdesmit metrus ķēdes? Var būt mierīgi arī necinkota, lietota...

Tiem, kas nezina, tad ķēdes var izmantot vertikālo noteku vietā. Izskatās šitā - [blog.ounodesign.com] Protams, šim risinājumam ir mīnusi, bet ir situācijas, kad ķēdes ir glītāks/ērtāks variants.

--------------------------------
Mani hobiji:
Dažādi bišu produktu gardumi - [www.LusuDrava.lv]
Mana salmu māja - [SalmiUnMali.lv]

Re: Kur nopirkt parastu metāla ķēdi?
Autors: Rx (87.110.192.---)
Datums: 13/10/2011 19:45

K-rauta, Kurši, tādas ķēdes satītas ruļļos un var pirkt metros. Rūsējošās "govs" ķēdes bija tā saucamajā Bāzē, braucot iekšā Spicē no Ulmaņa gatves, bet uzreiz pa kreisi, vienā no veikaliņiem kreisajā pusē....

Re: Kur nopirkt parastu metāla ķēdi?
Autors: Rx (87.110.192.---)
Datums: 13/10/2011 19:49

Bet par karājošas ķēdes efektivitāti gan būtu jāpaspriež: Viss atkarīgs no ūdens daudzuma. Mazam jumtiņam gan jau būs labi, bet ja ūdens tā vairāk, tad tas līst garām ķēdei un sitoties pret zemi šļakstās uz sienu, pamatiem...secinājums?

Re: Kur nopirkt parastu metāla ķēdi?
Autors: JanisL (78.84.106.---)
Datums: 13/10/2011 22:13

Lai uztvertu daudz ūdens, augšpusē ir jāuztaisa kāda strūklu centrējošā konstrukcija, lai pēc iespējas vairāk uz ķēdes tiek virsū. Tapēc ir labi, ja ķēde ir max lieliem posmiem, vēl labāk, ja to savij no vairākām ķēdēm kopā. Pavisam šerpi, ja ir šitāda "ķēde" - [homebuilding.thefuntimesguide.com] , taču tādu es nevarēšu atļauties... :D Savukārt, apakšpusē ir jābūt kādai tvertnei ar akmeņiem vai ko tamlīdzīgu.

Būtiski piebilst, ka šis ķēdes risinājums ir apsverams tādam jumtam, kuram ir garas pārkares (man ir vairāk par metru no sienas). Skārda cauruli gaisā karināt man neliktos konstruktīvi izturīgi/glīti, bet taisīt slīpu vairāk kā metru garu caurules lauzienu līdz sienai - arī neglīti. Tāpēc arī noeksperimentēšu ar ķēdi! Nedarbosis - vienmēr tak var atgriezties pie tām skārda notekām...

Re: Kur nopirkt parastu metāla ķēdi?
Autors: Didzisp (78.84.115.---)
Datums: 14/10/2011 08:01

Es te forumā nesen par šito lietu jau jautāju [www.building.lv] Man arī tāpati problēma. Varu tikai teikt, ka nu ļoti grūti tam ūdenim "iemācīt" tecēt pa ķēdi. Savukart resnāka ķēde par tā saukto govs ķēdi neizskatās glīt. Es protams izmantoju vecas govs ķēdes, jo cinkota ķēde man riebjas un neiederas dizainā. Vienīgi, ja cinkotu ķēdi apstrāda ar vara vitreolu, tad to var dabūt vara krāsā. Ir man dažas idejas par ūdens "mācīšanu" tecēt pa ķēdi, bet nu dikti saus šogad rudens un maz bija kārtīgu lietu, lai varētu veikt "labratorijas darbu" reālā gāzienā. Ar dārza laistāmo šļauku imitēt lietu neizdodas.

Re: Kur nopirkt parastu metāla ķēdi?
Autors: aaaa (---.lattelenet.lv)
Datums: 14/10/2011 08:33

Jādomā arī par kārtīgu stiprināšanu - ķēde tomēr smaga, vienkārši pie teknes stiprināt nebūtu prātīgi. Par cinkojumu nezinu, bet necinkota sarūsēs un tas rūsainais ūdens pretīgi šļakstīsies uz visām pusēm un nosmērēs vismaz 1m rādiusā visu skaistā brūnā krāsā. Ja liktu, tikai un vienīgi nerūsējošā tērauda. Gan jau metāla tirdzniecības kantoros tādu var dabūt. Varbūt var likt 3 ķēdes - izveidot ūdenim tādu kā tuneli no ķēdēm, ja ļoti šļakstās?
Jāni, kārtīgi apdomā - Tev tomēr salmu un māla māja - vai tiešām gribi, lai ūdens šļakstās uz sienas? Tev pēc nedēļas lietus siena ķēdes tuvumā būs beigta. Man arī ir pārkares, pat lielākas par 1m. Sākumā tā slīpē garā truba tiešām izskatījās neglīti, bet pie visa pierod un tagad to pat neievēroju.

Re: Kur nopirkt parastu metāla ķēdi?
Autors: Didzisp (78.84.115.---)
Datums: 14/10/2011 08:42

Nebūs taisnība par to rūsu. Gribēdams rūsu no ķēdes nedabūsi nost, tā kā nekādi rūsas pleķi neveidojas. Problēma jau nav ķēžu skaitā. Arī pa vienu ķēdi ūdens smuki tek. Problēma ir taja, ka ūdeni nevar dabūt tai ķēdē. kamēr ūdens maz, tas smuki tek pa ķēdi, bet kad riktīgs gāziens, tad ūdens ar švunku no notekas vienkārši aizšļācas ķēdei garām. Ja nebūtu strauuju pagriezienu ūdens tecējumā, tad arī lielā lietū ūdens tecētu pa tievu ķēdi.

Re: Kur nopirkt parastu metāla ķēdi?
Autors: aaaa (---.lattelenet.lv)
Datums: 14/10/2011 09:27

Piņķos ir vesels ciemats vācu māju, kur ūdens tek pa ķēdi - tur risinājums ir tāds, ka tekne ir trīsstūrveida un ķēde ielikta teknes apakšā. Nekādu izvadu/novadu uz leju nav, iet horizontāla tekne, kas iziet tālāk par māju pamatīgu gabalu, teknē ir ielikta ķēde un tā tad taisnā leņķī teknes galā aiziet uz leju. Tur ir ņeržas ķēdes, to var skaidri redzēt, un diezgan resnas. Gāziena laikā neesmu pētījis, bet nu neizskatās, ka kaut kas būtu baigi nošļakstīts. Ķēdes apakšā iestiprinātas pamatīgā lielu akmeņu krāvumā - man domāt tas ir obligāti, jo, ja gadījumā šļakstās - neko nevar ne izskalot ne nosmērēt, jo zeme ir tālu. Un izskatās arī neslikti.
[www.saliena.com]

Re: Kur nopirkt parastu metāla ķēdi?
Autors: Didzisp (78.84.115.---)
Datums: 14/10/2011 10:16

Gan jau ir visādāki varianti, bet viens ir skaidrs- ūdens no laba prāta nekad netek zem 90 grādu leķa :)

Re: Kur nopirkt parastu metāla ķēdi?
Autors: JanisL (78.84.106.---)
Datums: 14/10/2011 22:20

Šodien Depo par 1,2 Ls/m iepirku cinkotu, lodēto (vai vismaz metināto) ķēdi ar 6mm "drāti". Uzzvanīju Delvei - tur bija dārgāka. Redzēs, ja liksies pa maz un nefunkcionāli, būs jāpērk vēl 2x tik pat un jāvij kopā no trim ķēdes stīgām. Brīvdienās eksperimentēšu.

--------------------------------
Mani hobiji:
Dažādi bišu produktu gardumi - [www.LusuDrava.lv]
Mana salmu māja - [SalmiUnMali.lv]

Re: Kur nopirkt parastu metāla ķēdi?
Autors: Didzisp (78.84.115.---)
Datums: 15/10/2011 09:44

Eksperimentet var tikai kārtīgā lietū. Tikai tad redz patieso ūdens tecējumu. Kamēr"čurā" uz jumta ar dārza šļūteni, tikmēr ar visiem risinājumiem ir OK.

Re: Kur nopirkt parastu metāla ķēdi?
Autors: umka (84.38.142.---)
Datums: 01/11/2011 16:48

Es ķēdi samontēju no brūnas krāsas puķu podiem, pa gabalu izskatās kā homebuilding.thefuntimesguide.com



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **     **  ********   **     **  **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **     **  ********   *********  **     ** 
 **     **   **   **   **         **     **   **   **  
 **     **    ** **    **         **     **    ** **   
 ********      ***     **         **     **     ***    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727