UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: Vagondela apstrade
Autors: raihs (84.237.158.---)
Datums: 09/06/2011 09:36

aaaa
Man patreiz balkona karkass no koka izveidots uz 150x150 kolonnām.Vai šāda veidojuma aizsargkārtai arī noderētu Jūsu pieminētā Tikurillas laivu laka? Vai kaut kas tamlīdzīgs?

Re: Vagondela apstrade
Autors: Rx (91.188.39.---)
Datums: 09/06/2011 09:53

Es darīju savam dārza galdiņam šādi: Spundētie dēļi, tos vairākas reizes pārklāj ar Bochemit Forte (rakstīts ka zaļš, bet reāli pēc reaģēšanas koks iegūst sūnu patīkamu nosacīti tumšāku toni. Bochemit Forte paredzēts visām (visuniversālākais antiseptiķis kas tirgū ir!) koka atrašanās vidēm (nepārtikas!). Tad kad noreaģējis, izžuvis, pārklāj ar Laivu laku vairākas kārtas. Lieliska izskata mēbele gatava. Interesanti, kāpēc cilvēkos iesakņojies uzskats ka tikai ēvelēts dēlis ir pareizā koka krāsā? Un pats skaistākais? Koki ir tik dažādi, ar dažādiem toņiem un ar laiku koks paliek koks un ja tā krāsa mainās, vienalga tas ir koks. Cik skaisti izskatās pelēcīgās guļbūves mājas, šķūņi, kas izturējuši laika pārbaudi. Ir pat metodes, kas mākslīgi tādu koku dizainiski padara vecāku un tas ir šiks!

Re: Vagondela apstrade
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 09/06/2011 09:54

90-to vidū mammas dzīvoklim nokrāsoju logu rāmjus ar igauņu eļļas krāsu. Nostāvēja kādus 7 gadus, tagad jau sen būtu jāpārkrāso;
Vienā citā mājā krāsojām ar tā laika Rilak grunti kokam un alkīda emalju (abas uz šķidinātāju bāzes, tādu grunti vairs neražo). Nostāvēja 2 gadus ;)
Spriežu pēc sava siltumnīcas karkasa, ka jaunās gruntis un pigmentētās krāsas uz ūdens bāzes kalpotu ilgāk.

Re: Vagondela apstrade
Autors: Rx (91.188.39.---)
Datums: 09/06/2011 10:03

Pirms apmēram desmit gadiem pārkrāsoju mazliet restaurētu dēļiem apšūtu māju. Krāsoju virsū eļļas krāsai un arī jaunajiem dēļiem " Vivacolor Villa Akva". Varu teikt tikai visu to labāko....vēl turās. Koks elpo.

Re: Vagondela apstrade
Autors: Fricis (---.balticom.lv)
Datums: 09/06/2011 10:17

Man vasaras māja pirms trīs gadiem nokrāsota ar Caparol GREYWOOD, bet logu ārējie rāmji ar Caparol TWINPROOF, līdz šai dienai ideāli saglabājies !

Re: Vagondela apstrade
Autors: aaaa (---.lattelenet.lv)
Datums: 09/06/2011 10:25

Man domāt - dēļiem tā elpošana nav vajadzīga - ir tak tik daudz šķirbu un šķirbiņu, dēļu malas, aizmugure, kas visas paliek nekrāsotas/nelakotas. Mitrums, ja gribēs - ārā tiks.

Re: Vagondela apstrade
Autors: J (87.110.19.---)
Datums: 09/06/2011 23:54

Vispār man vagonka arī nu jau kādu 4. gadu stāv bez pelēkuma pazīmēm. Gan tā, kas apstradāta ar lineļļu+pinotex, gan tā, kas ar pinotex grunti+pinotex. Visiem pinotex ir gaišais tonis.

Re: Vagondela apstrade
Autors: Gatisss (---.icom.lv)
Datums: 17/01/2012 12:36

Tieši tā,es arī nesaprotu to,kāpēc daži apgalvo,ka,lai arī kā apstrādā koku,tas tik un tā paliks pelēks :D
Tās ir pilnīgas muļķības!!!
Pašam laukos saimniecības ēkām ir nomainīti gali ar neēvelētiem un nespundētiem koka dēļiem un ieliktas koka durvis,un tas viss ir nokrāsots ar "Pinotex" septisko krāsu.pagājuši jau 8 gadi,un vēl ne reizi neesmu pārkrāsojis.Koks izskatās dabīgi,kā jauns :) Šovasar domāju atjaunot krāsojumu,vietām tomēr krāsa pabalējusi,bet nekas traks,ja nēm vēra kalpošanas ilgumu :)

Jā,varu ieteikt..ja neapstrādātu koku pakļaujat arējiem apstākļiem,viņš ātri paliks pelēks,un pēc tam būs grūti to apslēpt.. Man arī tā gadījas,koks sāka palikt pelēcīgs un pēc pinotex uzklāšanas,mazliet,bija manāms pelēkā toņa piejaukums.

Re: Vagondela apstrade
Autors: Didzisp (78.84.100.---)
Datums: 17/01/2012 19:46

Gatisss, es jau blakus sadaļā rakstīju, Tev ir iespēja nopelnīt konjaku, ja parādīsi vairāk kā desmit gadus saglabātu gaišu koku sienu, kura pakļauta saulei un lietum. Es jau vairākus gadus gribu redzet, kuram tas ir izdevies. Pagaidām uzvar Latvija spelēkais tonis un koka virsmu, kā tiko apstrādatu, nevienam nav izdevies saglabāt. Nebūtu es ar to saskāries savā māja nerunātu. Jā, var man te stāstīt, ka koka virsmu vajag katru otro gadu apstrādat, tad parādiet man to duraku, kurš var māju pārkrāsot ik pa diviem gadiem :) Tā iniciatīva ātri apnīk un visas guļbūves paliek pēlēkas. Nav jau nemaz nesmuks tas Latvija spelēkais tonis :)

Re: Vagondela apstrade
Autors: aae (95.68.70.---)
Datums: 17/01/2012 23:12

piedāvāju Didzimp uzdāvināt konjaku, ja apsolās reiz beigt atkārtoties ar saviem sviestainajiem konjaka tekstiem, piegriezies jau

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   ********   **     **  ********         ** 
 **     **  **     **  **     **  **     **        ** 
 **         **     **  **     **  **     **        ** 
 ********   ********   *********  ********         ** 
 **     **  **         **     **  **     **  **    ** 
 **     **  **         **     **  **     **  **    ** 
  *******   **         **     **  ********    ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727