UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: 5 kameru vai 6 kameru?
Autors: crabis (---.mpe.lv)
Datums: 08/09/2012 11:56

Es ar pašlaik par šo jautājumu domāju. Interesējos par cenām dažādos kantoros. Rehau gadījumā uz manu logu komplektu starpība starp Geneo (6kameru un kaut kāda stikla šķiedra dzelzs armējuma vietā) un EuroDesign 70 (5 kameru) bija ap 700 Ls (par 35% dārgāks). Bet Uw starpība apmēram 0.3. (Geneo Uw ap 0.8-0.9, Eurdesign 70 Uw ap 1.1-1.2).

KBE profila gadījumā cenas starpība starp 6 kameru un 5 kameru ap 300 Ls. Uw vajadzētu būt apmēram līdzvērtīgiem kā Rehau spriežot pēc profilu parametriem.

Ja grib pielikt plastmasas starplikas, nāk klāt ap 130 Ls uz manu komplektu.

Atradu sekojošu kalkulatoru [www.modlab.lv] mājas siltumzudumu aprēķinam.
Sarēķināju savai mājai 2 variantus - vienā pieņemot, ka ir jauni logi, otrā, ka veci logi (Uw starpība tie paši 0.3). Man sanāca ka zemes siltumsūkņa apkures gadījumā (kādu plānoju likt), Rehau Geneo pret Rehau Euro70 (5 kameru) atmaksātos apmēram 20-30 gados, atkarībā no tā cik ārā dubaks liels un pieņemot, ka elektrības cenas neaug. KBE gadījumā attiecīgi cenas starpība 2x mazāka, tātad ātrāk it kā atmaksāsies.
Turklāt KBE 6 kameru (88 cm) man piedāvā tādā cenā, kā Rehau 5 kameru (70cm). Tā ka sliecos uz KBE 6 kamernieku ar 3stilku paketi un plastmasas starplikām.

Re: 5 kameru vai 6 kameru?
Autors: Hmm (213.180.114.---)
Datums: 08/09/2012 13:52

Trx, neviens nav teicis, ka jāpērk mēsli kurus pēc 5gadiem būs jāmaina un beigu beigās tiešām no lielā ietaupījuma nav ne vēsts. Saku vēlreiz,"ne visi var atļauties nolocīt simtus pa labi un pa kreisi labākajām tehnoloģijām, kuras dod minimālu ieguvumu". Neesmu teicis, ka šis ir tas gadījums, teicu, ka vajag apdomāt vai tas ir tā vērts.
Par skaidām un salmiem, tikai muļķis tā var teikt, ja nespēja sagremot, ka var paņemt vienkārši salmus vai skaidas, tad apskaties ko ražo kaut vai Steico un cik tas maksā. Ja vari atļauties sāc jau plēst nost savas vates un plēves un likt ekoloģisku elpojošu siltinājumu.
Par humpalām, diemžēl, vairumam tā ir dzīves realitāte.
Par ēdamo, labāk audzēju savā sētmalē, nevis iepērku negaršīgus, nevērtīgus produktus vestus no otra pasaules gala.

Re: 5 kameru vai 6 kameru?
Autors: logulogs (81.198.101.---)
Datums: 08/09/2012 21:57

Paldies visiem par viedokliem. Tie,kam liekas, ka 400Ls ir maz, ar tiem nerunāju, es gribu racionāli investēt, nevs pārmaksāt lai vēdeklī pirkstus turētu.

Manā gadījujmā tā ir izšķirība starp Veka Aplhaline 90mm un Veka Softline 70mm. Abi ar 3 paketēm un 14mm, termix starplikas.

Re: 5 kameru vai 6 kameru?
Autors: kaut kā tā (---.warlock.lv)
Datums: 08/09/2012 22:42

Kā jau rakstīju, jāņem vērā mājas kopējais siltinājums - ja sienas ir ļoti nosiltinātas, tad der arī logus likt labus, bet ja pa mājas šķirbām vējš svilpo, tad nav vērts tērēties uz logiem.

Nesen biju līdzīgas izvēles priekšā, paliku pie Aluplast Energeto 8000.

Re: 5 kameru vai 6 kameru?
Autors: trx (78.84.133.---)
Datums: 09/09/2012 22:04

mans viedoklis un reizē retorisks jautājums- uz ko dzīvē jāekonomē? uz logiem, durvīm? mājoklim ir primārās lietas, kur jāizsver ekonomijas un dizaina lietas. un tikai pēc tam pārējais. ja sāc ar ekonomiju logu jautājumā, tad nekas sakarīgs nav gaidāms turpinājumā.

Re: 5 kameru vai 6 kameru?
Autors: specs (---.zb.lv)
Datums: 10/09/2012 20:38

Sveiks, joo (trx=joo)!
Žēl, ka skolas laikā neesi apmeklējis ekonomikas stundas un nezini to, ka jebkuri resursi ir ierobežoti, tai skaitā nauda, kā arī nezini, ko nozīmē alternatīvā cena, kas spētu tev palīdzēt izprast, ko nozīmē racionāli tērēt ierobežotos resursus.

Topika autoram iesaku ietaupīt 400Ls, jo izdarītā izvēle ir absolīti adekvāta un papildus 400Ls izdevumi nav racionāli.

Re: 5 kameru vai 6 kameru?
Autors: soseds2 (91.105.31.---)
Datums: 10/09/2012 20:56

Es par logiem esmu galīgs nespeciālists, bet padalīšos ar informāciju. Kāds no pazīstamiem logu ražotājiem izteicās, ka daudzkameru rāmji paredzēti lieliem veikalu logiem. Ja tādus piedāvā privārmājām un dzīvokļiem, tad tā esot naudas plēšana.

Re: 5 kameru vai 6 kameru?
Autors: DsKs (91.105.92.---)
Datums: 10/09/2012 21:06

specs,es domaju ka trx doma bija cita - izdos par logiem tagad 400 latus vairak un pec tam tos 400 var nakties ( vai bus velesanas ) kaut kur ekonomet, piemeram uz apkures sistemu , rezultata pats zini kas var saveidoties ... laiku atpakal bija diezgan plasas diskusijas par so, vai verts likt extra labus logus un taja pasa laika jumts bus 'puspliks' vai tomer meklet balansejumu ...

Re: 5 kameru vai 6 kameru?
Autors: trx (78.84.133.---)
Datums: 10/09/2012 22:30

par ekonomiju- visa dzīve paiet kaut ko rēķinot un ekonomejot. bet mans kopsaucējs ir nepārprotams- pēc visiem šiem ekonomēšanas variantiem, nonāc pie senās patiesības, skopais maksa divreiz. pilnīgi jebkas šo apliecina. vai tas būs logs, vai fleksis, vai siera gabals, vai zeķes latgales tirgū. tagad teju jebkas tiek ražots, lai tu pirktu atkal. nav lietām garantijas. tapat ar šiem logu profiliem, nav nekadu garantiju, ka šamējie ir labāki par kādiem citiem. tapat nav garantiju ka tie citi ir labāki par šamējiem. nekādu garantiju nav vispār. ir vesela zinātne kā pircējam pārdot preci, un šis ir viens no tiem gadījumiem, kad visādi reklamējot un smuki prezentējot var cilvēkam iestāstīt ka melns ir balts un otrādi. neviens jau neliek ticēt, ka 5 kameras ir sliktāk nekā 6. man, savulaik pirktajiem ir kādas labi ja 4 kameras. un? viss ir labi. bet ja man šodien jādara izvēle, tad nedomājot pirktu progresīvāku logu, nevis apcerētu kā 400ls atmaksāsies uz mana suņa barības rēķina 15 gados.

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **        **  ********  ********         ** 
 ***   ***        **  **        **     **        ** 
 **** ****        **  **        **     **        ** 
 ** *** **        **  ******    ********         ** 
 **     **  **    **  **        **         **    ** 
 **     **  **    **  **        **         **    ** 
 **     **   ******   **        **          ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727