UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
ūdens.
Autors: yorenz (212.93.100.---)
Datums: 25/04/2013 09:56

labdien,apspriezoties ar vairakiem apkures zinatajiem esmu nonacis maza neizpratne.lieta ir par udens apgadi apkures katlam.vieni saka Obligati jabut udens baseinam(tvertnei)no kuras katls nem udeni.otrs saka var slegt pa taisno pie sukna kas pumpe no akas udeni.ka butu pareizak?

Re: ūdens.
Autors: E (212.93.96.---)
Datums: 25/04/2013 10:16

Man apkures sistēma ir savienota ar aukstā udens trubu. Protams pa vidu stāv krāns + manometri (lai spiedienus redzētu gan ūdens apgādei, gan apkures sistēmā.
Ja nepieciešams papildināt apkures sistēmu, tad nedaudz paveru vaļā krānu un piepildu līdz nepieciešamajam spiedienam. Ērti un vienkārši. Neredzu iemeslu kāpēc taisīt kaut kā savādāk.

Re: ūdens.
Autors: yorenz (212.93.100.---)
Datums: 25/04/2013 12:05

es ar,varbūt tas domāts gadijumos kad pazūd elektrība uz ilgāku laiku,un cirkulācija ir uz 12v vai ar ģeneratoru?man tie saucamie meistari tā arī nespēja argumentēt kapēc vajag.

Re: ūdens.
Autors: Gints__ (94.101.225.---)
Datums: 25/04/2013 12:17

Man ir tieši tāpat, pa retam (~reizi mēnesī) ielaižu māāzliet ūdeni apkures riņķī caur krānu no aukstā ūdens. Iesp apkures sistēmā kaut kāda sūce, iesp spiedkatlā lēnām gaiss noplūst. Bet nu tā vajadzība ir tik reti, ka tam, manuprāt, nav nekāda sakara ar elektrības pārtrūkšanu.
Iespējams, ka tas ir diezgan nepieciešams tad, ja radiatoros grib laist nevis pliku ūdeni, bet kaut kādu spec šķidrumu vai vismaz ūdenim spert kaut ko klāt?

Re: ūdens.
Autors: slēpnis nelog (91.105.65.---)
Datums: 25/04/2013 12:21

Varbūt tie "zinātāji" bija domājuši izplešanās trauku? Nu tādam ir jābūt. Vai nu vaļējam vai slēgtam.

Re: ūdens.
Autors: parks2007 (213.226.141.---)
Datums: 25/04/2013 12:32

Labāk jau taisīt slēgtu sistēmu,nevis uzpildīšanu no aukstā ūdens trubas(tā,protams,visērtāk papildināt spiedienu) ,un ar sūkni sapildīt sistēmā destilēto ūdeni.
Man arī "meistari"ielaida sistēmā totāli kaļķainu ūdenu no akas,jo nebiju vēl uzstādijis mīkstināšanas iekārtu un nepaspēju atvest destilēto ūdeni.......

Re: ūdens.
Autors: Viesturs470 (85.254.150.---)
Datums: 25/04/2013 12:47

Ar to udens regulāro uzpildīšanu jabūt uzmanīgiem, nezinu latvijā vietu kur udens no "krāna vai akas" ir " mīksts" tāpēc katra uzpildīšana papildina kaļķakmens dauzdumu sitēmā - udens pazūd, bet kaļķakmens paliek līdz sistēmā visu aizņem kalķakmens !

Re: ūdens.
Autors: E (212.93.96.---)
Datums: 25/04/2013 12:53

Man ūdens papildināšana ir aiz ūdens mīkstinātāja. Turklāt sistēmā es esmu ielējis kaut kādu papildus ķīmiju, ko izmanto industriālajās katlumājās tieši pret apkaļķošanos un oksidēšanos.

Re: ūdens.
Autors: yorenz (212.93.100.---)
Datums: 25/04/2013 18:53

un cik apmēram izmaksā tā ūdens mīkstināšanas sistēma?

Re: ūdens.
Autors: anno (84.237.142.---)
Datums: 14/05/2013 22:09

Ūdens mīkstināšanas aparāts ar jonītu kolonnu apm. 400-600 Ls +katru mēnesi 25-30kg sāls, ap 3-4Ls kolonnas attīrīšanai. Vairāk to sistēmu neizmantojam, jo ūdenī pēc mīkstināšanas paliek tikpat daudz šķīstošo sāļu, cik nešķistošo pirms mīkstināšanas, kuri uzsēžas uz metāla caurulēm un sildvirsmām, tā mūsu 200l boileris Junkers ar mīkstināto ūdeni nokalpoja 3-4 gadus, bet pirms bez mīkst. 7-8 gadus. Mikstinātais ūdens veicina metālu koroziju un nav pārāk labs cilvēka veselībai, jo liels Na jonu daudzums (Ca un Mg vietā). Pašlaik izmēginām magnētisko ūdens apstrādi, kura pēc teorijas it kā samazina katlakmens veidošanos. Dzeramajam ūdenim virtuvē izmantojam reversās osmozes filtru pa atsevišķu krānu.
Apkures sistēmai var ņemt parasto akas ūdeni, jo tajā nav tik daudz to sāļu, max 0,5g uz litru.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
       **  **         ********  ********  **     ** 
       **  **    **      **        **     **     ** 
       **  **    **      **        **     **     ** 
       **  **    **      **        **     ********* 
 **    **  *********     **        **     **     ** 
 **    **        **      **        **     **     ** 
  ******         **      **        **     **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727