UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

betona virtuves virsma?
Autors: Zane Tamane (178.16.22.---)
Datums: 23/07/2013 17:16

Labdien,
vai šeit ir kāds, kurš prastu izgatavot betona virtuves virsmu un kādas būtu izmaksas 3,6m platumā ar vietu plīts virsmai un izlietnei?

Re: betona virtuves virsma?
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (178.16.22.---)
Datums: 23/07/2013 20:55

Virsma 3,6mx 0,65x h0,05 - apjoms ~0,12m3 un svars ~270...300kg. ...jeb domāts, ka tā grīdas virsma, kas atrodas virtuvē un uz tās tiek novietota plīts un izlietne.

Re: betona virtuves virsma?
Autors: piča (178.16.22.---)
Datums: 23/07/2013 22:44

paskati gada sākuma daripats žurčikus, tur tieši bija par virsmas izgatavošanu no betona pašrocīgi.

Re: betona virtuves virsma?
Autors: Zane Tamane (178.16.22.---)
Datums: 24/07/2013 11:37

Pati nē, es no nepraktiskajiem latviešiem, vismaz, kas attiecas uz šitādām smagām lietām :)

Jā, tā ir domāta virtuves virsma, kurā izgriezti vai drīzāk "atstāti" caurumi plīts virsmai un izlietnei iegremdētajai. CIk saprotu, tādu reāli taisa uz vietas, nevis nev no kaut kurienes, tad jau tas svars nav nekas būtisks..?

Re: betona virtuves virsma?
Autors: Vilnis_Radio (178.16.22.---)
Datums: 24/07/2013 16:35

Esmu taisījis sev hobija priekam.

Varu teikt sekojošo:
1) virsmas var taisīt iekštelpās uz vietas - garām, sarežģītām bezšuvju situācijām,
2) virsmas var taisīt citur un tikai uzstādīt uz vietas (neder gariem gabaliem, piem 3.6 ir stingri par garu).

Citur taisīta tā būs kvalitatīvāka, jo šo virsmu gatavošanā viens no atslēgas momentiem ir betona izvibrēšana un vēlākā pulēšana. Citur taisītās parasti griež ar muti uz leju, bet mājā uz vietas augša tā arī paliek augša. Augšai parasti ir tāda dilemma - grib rakstam akmentiņus. stiklus vai jebko citu, bet vibrējot, tie visi mēģina grimt uz leju.

Jebkurā gadījumā betona virsma ir tāda lieta kā lieldienu ola - nekad tā īsti nav skaidrs kā būs sanākusi, jo īpaši raksti un pigmenti.

Pulēšana iekštelpā ir ķēpīga padarīšana, bet tas nenozīmē, ka tā nedara.

LV ir supervāja pieredze ar šo produktu. Principā nepieciešami meistari, kuriem ir pulējamās mašīnas, speciālā ķīmija un liela pieredze tieši betona sastāvu gatavošanā un iestrādē. www.gridumeistars.lv es domāju principā to varētu paveikt.

Praksē LV dominē akmens masas virsma, kas ir tehnoloģiski atstrādāts process ar labi paredzamu iznākumu un funkcionalitāte iespējams labāka kā betonam, jo traipu problēma no kafijas un skābēm nav (sastāvā sveķi). Vieglākas. Viennozīmīgi nevainojamas izskatā.

Betonu parasti mīl cilvēki kam pašiem patīk eksperimentēt. Ieskatam google ierakstām salikumu "concrete countertop" un būs priekšstats kas tas ir un ko var panākt un kā taisa.

Re: betona virtuves virsma?
Autors: Vilnis_Radio (178.16.22.---)
Datums: 24/07/2013 16:52

Par cenām. Faktiski ir jārēķinās ar darbu izmaksām. Ja ņemam analoģiju no ASV, tad betona virsmas izgatavošanas cena ir ļoti tuva akmens masas izstrādājumam.
Man personīgi tās izmaksas protams bija niecīgas - max 10ls, jo viss bija pašam (instrumenti, ķīmija un laiks). Ja man otrreiz būtu tam visam jāiet cauri, tad es to 100% atkārtotu, cerams jau ievērojami labākā līmenī. :)
Vēl par laiku - tur ir tāda nianse, ka tam betonam ir jācietē minimums 2 nedēļas, vēlams 3, pirms to pulē. Pieļauju, ka var arī ātrāk, bet nu tas skaitītos jau tehnoloģisks pārkāpums. :) Man bija vienkāršāk - atlēju gabalus un tā viņi man tur mierīgi gatavojās pagalmā, kamēr man bija citi darbi. Un pulēt ārā ir bauda - nekas nav aiz sevis jātīra.

Re: betona virtuves virsma?
Autors: Zane Tamane (178.16.22.---)
Datums: 15/07/2014 12:00

Sveiks Vilni_Radio,
vai Jums būu interese, laisk un gribēšana šo procesu atkārtot pie mums dzīvoklī?
Ja tā, lūdzu atrakstiet man uz epastu.

Re: betona virtuves virsma?
Autors: Vilnis_Radio (178.16.22.---)
Datums: 15/07/2014 21:39

Es noteikti to nedarītu dažādu apsvērumu dēļ, bet galvenokārt tādēļ, ka man ir cita nodarbošanās ar kuru pelnu naudu.
Es jau agrāk ieteicu firmu gridumeistars.lv - viņi to varētu paveikt. Tāpat arī domāju, ka vērts apjautāties vēl kādā uzņēmumā, kuri nodarbojas ar pulētā betona grīdām. Tieši tādas kuras specializētos virtuves virsmās es līdz šim neesmu manījis. Bet tehnoloģija grīdām un virsmai ir praktiski identiska.

Re: betona virtuves virsma?
Autors: piča (178.16.22.---)
Datums: 16/07/2014 11:45

uz to svaru pamatīgiem skapīšiem jābūt apakšā.

--------------------------------
paķimerējos ap savu vasarnīcu.
[vasarnica.blogspot.com]
tagad snaikstos ap nākamo objektu:
[mezamaja.wordpress.com]



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******    *******   **     **  **    **  **     ** 
 **    **  **     **   **   **   **   **   **     ** 
 **               **    ** **    **  **    **     ** 
 **         *******      ***     *****     **     ** 
 **               **    ** **    **  **    **     ** 
 **    **  **     **   **   **   **   **   **     ** 
  ******    *******   **     **  **    **   *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727