UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Ūdens pie pamatu pēdas.
Autors: UV400 (178.16.22.---)
Datums: 25/11/2013 11:26

Jautājums lietpratējiem.

Vēl rudenī paspēju ieliet lentveida pamatus ar pēdu, bet grunts man ir mālaina. Zem pamatu pēdas man ir noblietētas smiltis ar šķembām ~30cm biezumā.
Tas viss tika darīts arī ievērojot zemes sasaluma robežu ~1,35m, bet pagaidām man pamati ir vaļēji -nepiebērti. Kā arī bedrē ap pēdu sāk uzkrāties visi nokrišņi (lietus u.t.t.).
Kā pareizāk rīkoties? Ir uznācis sals un pamatiem nav arī vēl paspēts uzklāt bitumena slānis, jo to plānoju darīt pavasarī.
Vai man pamatus pa ziemu atstāt vaļējus vai arī daļēji piebērt ar tiem pašiem māliem, jo pavasarī man tāpat jārok viss būs ārā un jāliek putuplasts un bitumena slānis.
Monolītajā betona pamatu sienā ir likta arī armatūra d12mm četrās rindās x2, bet tomēr baidos no pamatu izcilāšanās un plaisāšanas.

Re: Ūdens pie pamatu pēdas.
Autors: Vienstāvs (178.16.22.---)
Datums: 25/11/2013 11:58

Varbūt nopērc pāris vezumus kāda veca siena, salmu vai kūdras, sakrauj bedrēs un uz lentas, pārsedz ar plēvi un ziemā centies no apkārtnes vēl sniegu piemest?

Re: Ūdens pie pamatu pēdas.
Autors: UV400 (178.16.22.---)
Datums: 25/11/2013 14:11

Būs pie šā varianta jāpiedomā, vai vēl varētu būt kādas idejas??

Re: Ūdens pie pamatu pēdas.
Autors: Didims (178.16.22.---)
Datums: 25/11/2013 15:46

Ja apkārt māls, tad grāvī vislaik būs ūdens. Kādam salam jābūt, lai sasaltu visā dziļumā, plus vēl uz ledus un grāvī sniegs turēsies vairāk nekā uz apkārtējā klajā lauka. Vai vajag ar to sienu vai salmiem? Nebūs pa zvirbuļiem ar lielgabalu? Bet tā tik tāda pārdomāšana. Kā ir ar reālu pieredzi pie tādiem lentveida pamatiem? Kādreiz jau ka būvēja gadījās, ka gadiem tie pamati nostāv kā ir.

Re: Ūdens pie pamatu pēdas.
Autors: eb (178.16.22.---)
Datums: 25/11/2013 15:48

bedre kurā ir siens, salmi un kūdra domā tāpāt nepiesūksies ar tiem gruntsūdeņiem un nesasals?

Re: Ūdens pie pamatu pēdas.
Autors: Vienstāvs (178.16.22.---)
Datums: 25/11/2013 16:09

Slapji salmi nedos neko vairāk kā to, ka pavasarī vieglāk izkasīt ārā kā nepiemērotu grunti.
Varbūt vēl labāk žagarus? Pērn pagrabu "siltināju" ar egļu zariem, pavasarī bija kaudzēm birušu skuju. Varbūt kādus "vākus" uzmest (padlaiku preskartona iekšdurvis, ko pilsētā met ārā liekot jaunas)?

Re: Ūdens pie pamatu pēdas.
Autors: xxl2 (178.16.22.---)
Datums: 25/11/2013 19:57

Ja uzsnigtu sniegs, tad vēl varētu uzšķūrēt uz pamatiem kalnu, lai līdz pavasarim nenokūst.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **     **        **   *******   ******** 
  **  **   **     **        **  **     **     **    
   ****    **     **        **  **            **    
    **     *********        **  ********      **    
    **     **     **  **    **  **     **     **    
    **     **     **  **    **  **     **     **    
    **     **     **   ******    *******      **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727