UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: Slēdža augstums
Autors: soseds2 (178.16.22.---)
Datums: 29/12/2013 17:22

Vēlreiz pateicos! Man sanāca 95cm.Vienu šodien jau pārnesu. Nav jau betons, bet koks. Visās telpās vēl ir iespējams pārtaisīt uz leju pirms kosmētiskā remonta. Mums kkā ērtāk ir apakšā, citādi roka nogurst cilājot :))

Re: Slēdža augstums
Autors: aaaa (178.16.22.---)
Datums: 29/12/2013 20:49

Ir gan standarts - te jau sen vairs neviens neko neizgudro un nestrīdas. Slēdža centram jābūt 100-105cm no gatavās grīdas. Tā liek visā jevropā un tas esot balstīts uz kaut kādiem gudriem pētījumiem. Neviens standartvariants nerodas tāpat vien.

Re: Slēdža augstums
Autors: Rx (178.16.22.---)
Datums: 29/12/2013 21:05

Raksturīgs piemērs slēdža augstuma izvēlei. Tā arī sanāk, ap 1m:

Re: Slēdža augstums
Autors: Rx (178.16.22.---)
Datums: 29/12/2013 21:25

Un tekstā:

Re: Slēdža augstums
Autors: nu tā (178.16.22.---)
Datums: 29/12/2013 22:25

Mums dzīvoklī (jaunā mājā) ir 90 cm. Ir ērti, tāpēc nolēmām tāpat likt, būvējot māju. Ar nepatiku atceros, kā bērnībā gāju uz tualeti ar ķeblīti, lai aizsniegtu slēdzi.

Ja jau tēma par augstumiem, varbūt varat padalīties, kādā augstumā vislabāk/pareizāk likt rozetes virtuvē virs darba virsmas? Paredzēta standarta 85 cm virsma.

Re: Slēdža augstums
Autors: Rx (178.16.22.---)
Datums: 29/12/2013 23:27

Virtuvē rozete kalpo vairākiem mērķiem: Uzliktām uz galdiņa iekārtām (tējkanna, griezējs, kafijas automāts...) un īslaicīgi lietojamām iekārtām: Blenderis, mikseris... Tātad vajag tā izvietot, lai šīs iekārtas būtu labākajā vietā, štepseļa vieta galīgi nenoslēpta (peejama), lai pievienotais kabelis būtu mazāk redzams, nemaisītos pa galdu. Īslaicīgi lietojamo tuvu tai vietai kur lieto. Lai ērti iespraust, vada garums attiecīgi pietiek lai strādātu. Bet noteikti kādu gabalu ( 20-30cm) virs galda virsmas. Tas ļauj to lietot, ja arī priekšā ir kāda krūze, trauks. Tātad: visu nosaka domāšanas attapība un virtuves darbošanās modelēšana. Pārdomāts dizains ar ergonomiku.

Re: Slēdža augstums
Autors: Comanchero (178.16.22.---)
Datums: 03/01/2014 09:39

Slēdžus liku pēc sava auguma, pamēriju, sanāca 87cm līdz slēdža vidum. Ja rokas aiznemtas var ieslēgt ar celi:)

Re: Slēdža augstums
Autors: binary (178.16.22.---)
Datums: 03/01/2014 11:05

Didzisp Wrote:
-------------------------------------------------------
> Tādu zemo var tikai ar
> brīvām rokām ieslēgt, bet ja slēdzis plecu
> augstuma, tad, ja rokas aizņemtas, var ar elkoni
> vai kaut degumu nospiest.

Ja plecu augstumā, tad ar elkoni fig nospiedīsi, kamēr rokas aizņemtas - tik ar plecu vai puņķainu degunu. Vot pamēģini pacelt elkoni līdz pleca augstumam, kad rokā 10kg maiss un padusē vēl kaut ko turi. Ja sanāk, palūdz to pašu izdarīt sievai :D Zemāk jau var variēt - ar elkoni, dibenu, plaukstas locītavu, gurnu utt.

Es par zemajiem slēdžiem un pārdomātu izvietojumu. Mums tagad vienā vietā neveiksmīgi uzstādīti - sēžot papasānā, var nejauši ar galvu piespiest. Tiesa, ja mēbeles būtu citādāk izvietotas, tad tur būtu ērti no gultas izslēgt gaismu (istabas lustra slēgājama ar 2 slēdžiem dažādās vietās). Tas tā, par izvietojuma problēmām runājot… Plecu augstumā no gultas 100% nebūtu lietojams.


nu tā Wrote:
-------------------------------------------------------
> Ja jau tēma par augstumiem, varbūt varat
> padalīties, kādā augstumā vislabāk/pareizāk
> likt rozetes virtuvē virs darba virsmas?
> Paredzēta standarta 85 cm virsma.

Virtuvē ir vērts padomāt arī par apgaismojumu izlietnei, darba virsmām. Vecajā dzīvoklī virs izlietnes uzliku garo lampu, slēdzis uz pašas lampas, lampa "iestrādāta" skapītī - bija noderīga, kad traukus bija jāmazgā, aktīvi lietojām.
Tagadējā virtuvē gaismām slēdzis paredzēts pie rozetēm. Gaismas vēl nav uzliktas, tāpēc ērtību nav sanācis novērtēt, bet varētu būt švaki, jo priekšā tējkanna, dzeramā ūdens filtrs, glāze.
Ja nu tomēr izdomā, ka virtuvei "lokālā apgaismojuma" slēdzi gribas pie sienas, tad arī jāizdomā, kur ērtāk.

Re: Slēdža augstums
Autors: Didzisp (178.16.22.---)
Datums: 03/01/2014 18:52

binary, viss tas ir gaumes jautājums. Man patīk agstie slēdži un es savā majā taisīju tā. Nu neeju es uz mazmājiņu ar 10 kilogramu somu pie rokas, bet ienākot mājā man gaismas sensors nostrādā. Ja kādam patīk savādāk, tad tak tas nav aizliegts.Man piemēram riebjas, ka virtuve apvienota ar istabu un jāosta, kā sieva kotletes cep,bet daudzi fano par apvienoto virtuvi. Es ar to tikai gribu teikt, ka nav viena standarta, jo cilvēki ir dažādi un dzīvesstili dažādi.

Re: Slēdža augstums
Autors: soseds2 (178.16.22.---)
Datums: 03/01/2014 19:01

Rx Wrote:
-------------------------------------------------------
> Virtuvē rozete kalpo vairākiem mērķiem:
> Uzliktām uz galdiņa iekārtām (tējkanna,
> griezējs, kafijas automāts...) un īslaicīgi
> lietojamām iekārtām: Blenderis, mikseris...
> Tātad vajag tā izvietot, lai šīs iekārtas
> būtu labākajā vietā, štepseļa vieta galīgi
> nenoslēpta (peejama), lai pievienotais kabelis
> būtu mazāk redzams, nemaisītos pa galdu.
> Īslaicīgi lietojamo tuvu tai vietai kur lieto.
> Lai ērti iespraust, vada garums attiecīgi
> pietiek lai strādātu. Bet noteikti kādu gabalu
> ( 20-30cm) virs galda virsmas. Tas ļauj to
> lietot, ja arī priekšā ir kāda krūze, trauks.
> Tātad: visu nosaka domāšanas attapība un
> virtuves darbošanās modelēšana. Pārdomāts
> dizains ar ergonomiku.

Šitas labs raksts, man tieši virtuves iekārtošana priekšā, iemācīšos no galvas :)

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **     **  **    **  ********  **     ** 
 ***   **  **     **  **   **      **     **     ** 
 ****  **  **     **  **  **       **     **     ** 
 ** ** **  **     **  *****        **     **     ** 
 **  ****  **     **  **  **       **      **   **  
 **   ***  **     **  **   **      **       ** **   
 **    **   *******   **    **     **        ***    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727