UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 2 no 5
Re: jautājums par gāzbetonu
Autors: KristapsD (178.16.22.---)
Datums: 06/01/2014 21:23

Vienstāv, kāpēc ņemt vissmagāko gāzbetonu? Izturība, lai var bez dībeļiem skrūves skrūvēt vai ir cits iemesls?

Ja siltina ar fasādes vati un citi apstākļi nav būtiski, iespējams tiešām labākais ir 250mm bloks un 100 vate.
Savukārt es plānoju vēdināmo fasādi no ķieģeļiem, kuru vajadzības gadījumā nevarēs nosiltināt nebojājot vai nu ārpusi vai nezaudējot vēdināšanas funkciju. Man optimālie bloki sanāk Ecolight200, jo ir lētākie ar gropi,lai nav jāsmērē vertikālā šuve. Pretvēja vate (was25t) jāliek jebkurā gadījumā neatkarīgi no siltinājuma biezuma. Mīkstajai vatei 100mm cena, teiksim, ir 2,40Ls, 150mm būs 3,5Ls/m2. Tātad mans funktieris ir tāds, ka cenas atšķirība ir pārāk maza, lai neliktu rezervē biezāko siltinājumu.
Logus arī varēs nomainīt un tās, manuprāt, ir mazākas problēmas kā atjaunot fasādi.

Vai kāds zin, kāda siltumvadītspēja piemīt koksnei, piem. priedei? Cik atceros, tad LBN manīju ciparus 0,4 - 0,7 - tā arī varētu būt?

Re: jautājums par gāzbetonu
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (178.16.22.---)
Datums: 06/01/2014 22:11

Apmūrējot ārsienas fasādi no 1/2 ķieģeļa, nav nepieciešamības veidot speciālu vēdināmu starpkārtu. Tas saistāms ar to, ka ķieģelis kā materiāls pats ļoti viegli laiž cauri gaisu - tas ir porains.

Re: jautājums par gāzbetonu
Autors: J (178.16.22.---)
Datums: 07/01/2014 22:58

Ecolight ir švaka siltuma noturība - daudz labāk izmantot Ecoterm Plus.

Re: jautājums par gāzbetonu
Autors: KristapsD (178.16.22.---)
Datums: 08/01/2014 21:12

Brikmaņa kungs, ar pusķieģeļi domāta siena 12cm biezumā? Ja tā, tad manāplānā ir vietējie caurumotie Lodes apdares ķieģeļi uz 85mm.
Vienkārši mani vislaik mulsina LBN 002-11 25.punkts par iekšējo slāņu piecreiz lielāko mitrumcaurlaidību. Aukstajā pusē māla ķieģelis ar koefic. 15*0.085m = 1.275. Siltajā pusē akmensvate 1*0.18m = 0.18, gāzbetons 8*0.2m = 1.6 plus iekšējai apmetums (kaļķa-smilšu)6*0.01m = 0.06. Pēc šiem aprēķiniem man tā kā sanāk, ka šķirkārta vajadzīga. Vai esmu nepareizi interpretējis LBN?

J, siltuma noturībai man būs akmensvate. Pie tam, EcotermPlus nav mazāku biezumu par 300mm, kas man neder + cena ir augstāka.

Re: jautājums par gāzbetonu
Autors: aaaa (178.16.22.---)
Datums: 08/01/2014 21:47

Tu tiešām domā likt akmensvati iekšpusē (tas nu gan būtu 8. pasaules brīnuma cienīgs triks), vai tas ir domāts ārpusē uz gāzbetona un pirms ķieģeļa? Met ar cementa apmetumu - tam tvaikcaurlaidība ir krietni mazāka.

Re: jautājums par gāzbetonu
Autors: KristapsD (178.16.22.---)
Datums: 09/01/2014 17:28

aaaa, protams, ka vate ir ārpusē starp gāzbetonu un ķieģeli.

Re: jautājums par gāzbetonu
Autors: PikkO (178.16.22.---)
Datums: 09/01/2014 20:00

Uz akmens vates un apmūrēto ķieģeļu virsmas aukstajos mēnešos veidosies kondensāts ... normatīvu prasības būs izpildītas jo siltajos mēnešos viss izžūs, bet nu tāpat nepatīkami

iesaku nomainīt vati uz EPS ... pie ciešā apmūrējuma kondensāts praktiski neveidosies nevienā mēnesī. ....

ja taisies sienu siltināt, kapēc plānots izmantot mazas nestspējas sienas materiālu ... izmanto kaut vai to pašu silikāta bloku 18cm biezumā ... pāris stāvus var būvēt bez bažām ...
ja ir doma par koka pārsegumu varētu arī izmantot 15cm keramzītbetonu ...

ieekonomēsi uz kubatūrām gan darbam, gan materiālam ...

Re: jautājums par gāzbetonu
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (178.16.22.---)
Datums: 09/01/2014 20:02

Materiāla mitrumcaurlaidībai nav nekāda sakara ar pretestību gaisa - vēja izpūšanai.
Vērtības, kuras mēs redzam tabulās ir aprēķinātas laboratorijas apstākļos un diezin vai laboratorijā veikts komplekss mērījums, kur ķieģeļa vienā pusē ir vējš, bet otrā mitrs gaiss.
Bet lasot literatūrā rakstīto, var atrast, ka ar dekoratīva ķieģeļa apmūrējumu sarežģīti nodrošināt vajadzīgo siltumpārejas pretestību, jo ja siltumizolācijai nav vēja barjeras, tad vēja iedarbē aukstais gaiss atdzesēs siltumizolācijā esošo gaisu un tad kā vienīgā siltumnoturošā kārta paliks gāzbetons.
Siltumizolācija - vate darbosies tikai tad, kad nebūs vējš.

Re: jautājums par gāzbetonu
Autors: KristapsD (178.16.22.---)
Datums: 09/01/2014 21:39

PikkO, gāzbetons kā sienas materiāls izvēlēts tāpēc, ka ir ticība tā līmēšanai paša spēkiem. Par mūrēšanu ar javu (keramzītbloki, slikāts) neesmu pārliecināts, kas iznākums būs derīgs. Un tā kā ietaupījums būs uz darbu, jo objektā varu būt 17oo, kad vairs nav svelme un strādāt līdz vakaram, tad nedaudz dārgāks materiāls krietni atsvērs algota darbaspēka izmaksas.
Jā, tiks izmatotas koka sijas, bet es neredzu nekādas (nestspējas?) problēmas izmantojot gāzbetonu. Gāzbetona 2,5N/mm2 uz sijas atbalsta laukumu 8*15cm pieļauj 3000kg, ko 2.stāva guļamistabā ir grūti sakraut. Ak jā, māja mansarda ar dzīvojamo telpu 1.stāvā un tikai guļamistabā augšā.

Brikmaņa kungs, vai esmu sapratis pareizi - siltuma pārejas pretestības nodrošināšanai ir 2 iespējas. 1.Pilno māla ķieģeļu apdare 1/2 ķieģeļa biezumā bez pretvēja izolācijas tieši pie mīkstās akmensvates 2.Šauro, caurumoto apdares ķieģelu izmantošana kombinācijā ar mīksto akmensvati + pretvēja izolāciju, kas var arī tieši piegulēt apdares ķieģelim?

Re: jautājums par gāzbetonu
Autors: AndrisL (178.16.22.---)
Datums: 09/01/2014 23:04

Kristap - iesaku savu enerģiju labāk veltīt iekšdarbiem - tur tu maksāsi par izbūvētajiem m un m2, bet mūrējot gāzbetonu par m3. Visi tie m3 savām rokām jāpārcilā - vairāki desmiti tonnas.

Pašreizējā: 2 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
       **   *******   **     **  **         **     ** 
       **  **     **  **     **  **    **    **   **  
       **         **  **     **  **    **     ** **   
       **   *******   *********  **    **      ***    
 **    **         **  **     **  *********    ** **   
 **    **  **     **  **     **        **    **   **  
  ******    *******   **     **        **   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727