UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Universālais instruments BT-31
Autors: aa54 (178.16.22.---)
Datums: 20/01/2014 21:30

Īpašumā iegūts ēvele/ frēze u.t.t, ražota padomju laikos, bet izskatās, ka savu funkciju pildīs.
Interesēja, varbūt kādam īpašumā ir šāda iekārta un var padalīties kur meklēt vai kā izskatās adapteri, kas nāk ass galā (žokļu patrona frēzes nažiem, ripas stiprinašanai.)
[forum.woodtools.ru]
[forum.woodtools.ru]

Paldies!

Re: Universālais instruments BT-31
Autors: Rx (178.16.22.---)
Datums: 20/01/2014 22:23

Tā ir "Eglute" (Lietuva), jeb latviski Eglīte. Tika ražotas kā 220V tā 380V. Tā ir 380V. 220V palaist varēja tikai, ja ir drošinātājs ap un lielāks par 16A, jo bija palaišanas tinums, kurš ņēma ļoti lielu strāvu palaižotiet...( man vēl strādā!!!!!!). Bija visādas uzpariktes uzliekamas: Galds, ar "baigi sarežģīto, ar skrūvēm regulējamu augstumu, sānos frēzes patrona ar speciālu sviru mehānismu frēzēšanai ( ar apaļo frēzi, uz sāniem, kādu mazu gabaliņu...). Viss ļurīgs, nestabils...Pamēģināju un tā arī vairs nelietoju. Baigais čakars pārskrūvēt visu, ja jāmaina...Tāpat ēvele apakšā zāģa galdam... To mazliet modificēju, pagriežot zāģa galdu pa 180 grādiem tā, ka tie arī klāt pie ēveles, bet ne visā platumā. Vārdu sakot, zāģis tāds, ka zāgēt var, bet jāmocās. Man ir 800w motors. zāģim par mazu, ēvelei OK. Bet ēvele, jā, tai ne vainas. Un to arī vēl joprojām lietoju. Galds gan būtu jāpagarina, vai atbalsts jāliek. Un kopā šai "universālai iekārtai" jāizskatās tā:
kas ņemta no šīs lpp: [www.vingriai.lt]

Re: Universālais instruments BT-31
Autors: Rx (178.16.22.---)
Datums: 20/01/2014 22:27

Jāsaka, ka jautātājs jautā par frēzes nažiem...Nav tai frēzes nažu. Varēja ielikt tikai tā saucamo gala frēzi kokam. Apaļa, frēzē dziļumā un uz sāniem. Iznāk tāds kā ovāls caurums , kas nepieciešams slēdzenes mēlītei....Arī kādu savienojumu var izfrēzēt. Bet, kā jau teicu, mehānisms ļauj koka gabalu bez pārskrūvēšanas pārbīdīt kādus cm. Ap 5cm...sik atceros.

Re: Universālais instruments BT-31
Autors: aa54 (178.16.22.---)
Datums: 21/01/2014 13:15

Rx Wrote:
-------------------------------------------------------
> Jāsaka, ka jautātājs jautā par frēzes
> nažiem...Nav tai frēzes nažu. Varēja ielikt
> tikai tā saucamo gala frēzi kokam. Apaļa,
> frēzē dziļumā un uz sāniem. Iznāk tāds kā
> ovāls caurums , kas nepieciešams slēdzenes
> mēlītei....Arī kādu savienojumu var
> izfrēzēt. Bet, kā jau teicu, mehānisms ļauj
> koka gabalu bez pārskrūvēšanas pārbīdīt
> kādus cm. Ap 5cm...sik atceros.

Paldies!
Bildes bija tikai informatīvam nolūkam. Man ir 220V, palaižas turot pogu, arī vēl strādā.
Man ir gala frēzes platforma ar kloķiem, zāģa virsma, bet nav patronas un to "šeibu" ripas stprināšanai.
Varbūt varat sabildēt savu? Interesē tieši patrona.

Re: Universālais instruments BT-31
Autors: Rx (178.16.22.---)
Datums: 21/01/2014 13:40

Man viss kas saistīts ar frēzēšanu ir demontēts un kaut kur mētājās...Ja atradīšu, nobildēšu, bet tikai uz nāk nedēļu. Laukos.

Re: Universālais instruments BT-31
Autors: Guchii (178.16.22.---)
Datums: 21/01/2014 14:29

Kur var nopirkt šada paša tipa bet Baltkrievu ražotajiem darba galdiņiem frēzītes? Viņšm tāds neraksturīgs iekšējais diametrs 32mm.
Ar šo konkrēto nav nācies strādāt bet man mājās ir tāds Baltkrievu. Divi mīnusi, baigā skrūvēšanās un motoriņš varēja būt ņiprāks.

Re: Universālais instruments BT-31
Autors: aa54 (178.16.22.---)
Datums: 30/01/2014 10:44

Padalos ar vizuālo izskatu "Eglītei"





Kā jau minēju vēlos dabūt patronu gala frēzei, lai iemēģinātu kādu savienojumu izveidot.

Re: Universālais instruments BT-31
Autors: aa54 (178.16.22.---)
Datums: 06/04/2014 00:08

Sveiki! Varbūt kāds var ieteikt variantu kā precīzāk noregulēt asmeņus?

Re: Universālais instruments BT-31
Autors: Zodčijs (178.16.22.---)
Datums: 06/04/2014 03:23

15 gadu atpakaļ kaut kāda līdzīga iekārta iepirkās - 220 - mūsu rebira analogs (lukašenko izpildījumā) - kaut kāda viena gala frēze tur komplektā arī ir....bet ....ko ar viņu - rišas griezt vairumā un nepārtraukti ? sorry - tā jau nav eglīte...laikam...bet parasta priedīte...

Ar skaudību vēroju, kā lauku draugu dēls perfekti laiž ar rokas frēzi....- nav problēmu iepirkt visdažādākos profilus....es noteikti nopirkšu drīz vien - 80.. 100ls tikai. ( vai bišku virs)....amatieriskām vajadzībām....ir tā vērts !

Re: Universālais instruments BT-31
Autors: Praktiķis (178.16.22.---)
Datums: 06/04/2014 08:51

aa54 Wrote:
-------------------------------------------------------
> Sveiki! Varbūt kāds var ieteikt variantu kā
> precīzāk noregulēt asmeņus?
Man arī līdzīgs aparāts mājās,bet izmantoju to ļoti reti. Ēveles nažus regulē pēc stacionārās (aizmugurējās) galda daļas augstuma. Uz aizmugurējās galda daļas uzliek taisnu lineālu un piefiksētus,bet nepievilktus ēveles nažus pieregulē lineāla augstumā. Ja šie augstumi ir pieregulēti,tad ēvelētām detaļām galos neveidojas nelīdzens ēvelējums.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********         **  **     **  ********  **      ** 
 **     **        **   **   **   **        **  **  ** 
 **     **        **    ** **    **        **  **  ** 
 **     **        **     ***     ******    **  **  ** 
 **     **  **    **    ** **    **        **  **  ** 
 **     **  **    **   **   **   **        **  **  ** 
 ********    ******   **     **  **         ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727