UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
elektrības pieslēgums
Autors: Bruno (178.16.22.---)
Datums: 30/01/2014 12:30

Labdien,

Īsti nesaprotu, kā labāk rīkoties ar elektrības pieslēgumu.
Sadales tīkls man ir atsūtijis Pieslēguma līgumu un Aktu par Lietotāja elektroietaišu izbūvi. Tā kā mājas celtniecību ir plānot sākt pavasarī, tad kur to elektrību lai pieslēdz, taisīt tādu kā pagaidu rozeti zemes gabalā un tad kad varēs tad pārvilkt uz māju?

Re: elektrības pieslēgums
Autors: parks2007 (178.16.22.---)
Datums: 30/01/2014 13:00

Pie robežas uzstādīs kasti ar skaitītāju un divām rozetēm(380 & 220)

Re: elektrības pieslēgums
Autors: bobo (178.16.22.---)
Datums: 30/01/2014 13:15

Mam bija līdzīga situācija. Es Jaudas veikalā nopirku plastmasas mazinjo sadales kastīti (IP66) saliku pareizos automātus pievienoju vadu 20m ,10m2 . Visu to vēl iebāzu paštaisītā koka kastē uz neliela stabiņa, un ta visa arī bija mana eloktroinstalācija no manas puses. Mājas protams nebija, plika pļava.
Varbūt var arī izstikt bez tās IP66, manā koka lādē neviens tā arī neieskatījās.

Re: elektrības pieslēgums
Autors: pamats topošais (178.16.22.---)
Datums: 30/01/2014 13:21

Ja ir iespēja un +/- skaidrs kur būs, tad labāk ir ievilkt elektrību uzreiz mājā paredzētajā vietā. Jeb nopirkt tik garu vadu, ka to var izdarīt. Pretējā gadījumā būs sava kastīte ārā un tad no tās jālaiž tālāk. Un kam tas vajadzīgs, ka Tev kaut kur pie žoga stāv visa elektrība, ko kāds vēl var arī nofenderēt ar visu kasti un izraut dažus metrus kabeli no zemes? Turklāt papildus savienojumi utt...
Toties, ja vajag kur laukā kādu savienojumu uztaisīt, tad ir vieglāk, nekā pēc tam no mājas vilkt ārā.

Re: elektrības pieslēgums
Autors: Bruno (178.16.22.---)
Datums: 30/01/2014 13:23

Bobo

Tad tā kārtība apmēram šādā bija?:
Uzstādīji no savas puses mazo sadales kastīti, parakstīji Pieslēguma līgumu un Aktu par elektroietaišu izbūvi, atbrauca sadales tīkls un pieslēdza elektrību no savas sadales kastes tavai un kad māja bija gatava, tad pārvilki uz māju un to āra pagaidu sadales kastīti likvidēji?

Re: elektrības pieslēgums
Autors: bobo (178.16.22.---)
Datums: 30/01/2014 13:50

Jā tieši tā arī bija. Tikai to visu vajadzēja taisīt sertificētam elektriķim, . Es viņjiem uzvaniju pateicu ka no manas puses viss gatavs , (ka es nēesmu elektr.) un viņji atbrauca un bez problēmām pieslēdza.
Elektrību tak vajag lai sāktu māju celt... :) .

Re: elektrības pieslēgums
Autors: Dzindzis (178.16.22.---)
Datums: 30/01/2014 14:06

Var iztikt ar dēļa galu un ārdarbu dubulto rozeti 230/400 ar kabeļa galu. Lai ierīkojot pieslēdz un ierok zemē aiz skaitītāja staba.

Re: elektrības pieslēgums
Autors: Bruno (178.16.22.---)
Datums: 30/01/2014 14:07

Bobo
Nu ok tad jāgaida pavasaris un pirms būvniecības sākuma šīs lietas jāizdara:) Alternatīva ir ņemt elektrību no ģeneratora būvniecības laikā.. bet nu nez cik tas ir lietderīgi.

pamats topošais

Kā Tu to domā "ievilkt elektrību uzreiz mājā paredzētajā vietā" ? To savu pagaidu kastīti novietot tuvāk pamatiem vai kā?

Re: elektrības pieslēgums
Autors: elektriķis Māris (178.16.22.---)
Datums: 30/01/2014 14:07

cik man zināms vairāk sertifikātu neprasa, īpašnieks ar parakstu apliecina, ka par visu atbild un viss. ja negribi likt savu kasti, tad vienkārši izlaid no uzskaites sadalnes kabeli, kam galā uzliec mitrumizturīgo 3fāzu rozeti, lai vienkārši karājās ārā. Kastē atslēdz automātu un lai stāv līdz pavasarim, kad uzsāksi būvēties, nevajadzēs Sadales tīklu saukt, lai ko vēl pievienotu. Domāju, ka labi sarunājot to rozeti pieliks pats Sadales tīklu darbinieks.

Re: elektrības pieslēgums
Autors: pamats topošais (178.16.22.---)
Datums: 30/01/2014 15:48

manējiem vilcējiem bija pilnīgi pie kājas kur ir otrs gals. Viņiem svarīgi, kur ir tas pievienojamais gals, to pieslēdza un viss, pēc kāda laika parādījās elektrība. Viņi neskatās ne kāda Tev rozete, ne skapis vai kas tur. Man te vienam vēl tagad stāv dēlis ar pieskrūvētu rozeti :D
Elektrības kaste Tev būs mājā, vai garāžā un tad viss no tās ies tālāk. Tātad, kad sāksi liet pamatus, izmet vadu cauri pamatiem un ievelc to uzreiz mājā.
Ja vajadzēs darbināt elektroinstrumentus (vajadzēs tak, ne? ;) elektrība būs max tuvu - būvlaukumā. Kad jumts būs virs galvas, varēsi ielikt to konkrētajā vietā un smuki nosegt.
Ja uzliksi pagaidu kastīti, tad vēlāk no tās vilksi elektrību tik un tā. Strādāsi visu laiku ar pagarinātājiem, ja liksi pēc pamatiem, tad atkal jādomā kā dabūt mājā, kur urbt caurumu utt.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **        **  **         ********   **    ** 
 **     **        **  **    **   **     **  ***   ** 
 **     **        **  **    **   **     **  ****  ** 
 *********        **  **    **   **     **  ** ** ** 
 **     **  **    **  *********  **     **  **  **** 
 **     **  **    **        **   **     **  **   *** 
 **     **   ******         **   ********   **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727