UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Zemes apgrūtinājumi
Autors: jtdesign (178.16.22.---)
Datums: 25/03/2014 12:36

Tr22 Wrote:
-------------------------------------------------------
> otrs īpašnieks tev prasīs nomas naudu par savas
> zemes izmantošanu, ar to rēķinies..


Par servitūtu naudu prasīt nevar, kaut vispār tur daudz nianšu.



Tr22 Wrote:
-------------------------------------------------------
> grāvja aizsargjosla no kants augšējās malas ir
> 3m, jāatstāj piekļuve, tā ka sēta tur arī
> būs jāliek.


No kurienes 3 m? Aizsargjoslu likumā ir 10 m, kaut ļoti svarīgi, kas tas par grāvi, jo uz visiem tie 10 m neattiecas.

Re: Zemes apgrūtinājumi
Autors: Andris_ (178.16.22.---)
Datums: 25/03/2014 13:49

Kā reiz biju izgājis šim procesam cauri... daži komentāri no manas puses:
1) Kā norēķināsies? Ja līgumā iekļauta pilna summa, tad problēma samazinās. Ja līgumā iekļauta maza summa un pārējais "uz ķepas", tad sākās... Lai pašvaldība neizmantotu pirmpirkuma tiesības uz pirkuma līgumā norādīto zemo ciparu, tiek mahinēts tā, ka zemes gabals tiek sadalīts domājamās daļās --> tad pirmpirkuma tiesībām nav spēka, taču palielinās notāra izdevumi 2x (~55Ls x 2). ...paliek "uz ķepas" daļa - no norisināju tā, ka tika atvērts bankā darījuma konts - kad darījums noslēdzies, vienam uz ķepas nauda, otram zemesgrāmata...
2) Par apgrūtinājumiem - ja ceļa servitūts par labu kādam kaimiņam, tad labāk neņemt.... Aizsargjoslas - par tām jābrauc runāt katrā attiecīgajā instancē - sāc ar būvvaldi, tad tālāk pēc vajadzības: elektrotīkli, autoceļi, gāzes vads, attīrīšanas iekārtas utt.... rezume iegūsi tādu, ka mutiski kautkas Tev tiks apsolīts, bet oficiālu papīru, ka aizsargjoslā kautko vari būvēt, nedabūsi... mans lēmums bija tāds, ka izvērtēju sliktāko gadījumu, ka aizsargjoslās darbība liegta - ja tas apmierināja, tad ieliku pērkamo listē... un ja, kāda iestāde pectam atļaus ko būvēt aizsargjoslā, tad tas tikai nāktu bonusā....
3) Par elektrību - nav obligāti jābūt īpašniekam - sūti pieteikumu elektroniski un elektriskie tīkli mēneša laikā Tev atbildēs (man atbildēja ātrāk...). Izvērtējot dažu variantu, nācās sastapties ar to, ka viss apbūves gabals atrodas gāzes vada aizsargjoslā, kur gāzes kantoris ziņoja, ka būvēt neko nevarēs... būvvaldē savukārt teica: "kamēr es te esmu, es būvprojektu apstiprināšu".... nu, tas viss uz godavārda...

P.S. manā vērtējuma sarakstā arī bija tādas lietas kā āderu tīklojums, radioaktīvo atkritumu glabātuves, izgāztuves (tai skaitā gudrona dīķi), applūstošās teritorijas... Nu - tiem lētajiem gabaliem visi šitie līda laukā ;)

Re: Zemes apgrūtinājumi
Autors: Toto (178.16.22.---)
Datums: 25/03/2014 14:01

Palasot visu sāku domāt, ka jāgaida citi varianti un jāpiekrāj nauda:)

Re: Zemes apgrūtinājumi
Autors: Tr22 (178.16.22.---)
Datums: 25/03/2014 14:12

Par grāvja aizsargjoslu 3m, no savas pieredzes, projektējot māju +sētu arhitekte teica ka no grāvja pēc likuma būs jāatkāpjās par tiem 3m, tā vismaz Rīgā.

Re: kompensācijas
Autors: Jānis Arājs (178.16.22.---)
Datums: 15/06/2014 19:55

Labdien!
pirms liela laika, kad atbraucu no Rīgas uz laukiem, bija sastrādāti brīnumi no Latvenergo puses. Viņi bija mainījuši līniju, kas iet pāri manai zemei, man bija sasējušas uz zemes priedītes, kuras biju sakopis, lai viņas augtu. bet viņi zem šis līnijas bija visu nozāģējuši uz katru pusi pa 6m, vai es par to varu dabūt kompensāciju, un kādos gadījumos varu dabūt kompensāciju??

Re: kompensācijas
Autors: ETT (178.16.22.---)
Datums: 15/06/2014 20:53

Ja līnijas trase nav patvarīgi mainīta, tad nekā.
[www.let.latvenergo.lv]

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **    **  **         **     **   *******  
 **     **   **  **   **    **   **     **  **     ** 
 **     **    ****    **    **   **     **         ** 
 ********      **     **    **   **     **   *******  
 **            **     *********  **     **         ** 
 **            **           **   **     **  **     ** 
 **            **           **    *******    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727