UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: Dakstiņi lēzenam jumtam
Autors: Dakstiņš (178.16.22.---)
Datums: 26/10/2014 08:04

^ Spāres uz 4,8 metru platumu ir 9 spāru pāri. Slodzes izturību
^ pats neesmu rēķinājis projektā bija spāres 50*200 un
^ pasijas 150*250 sev uzliku ar bišķ rezervi spāres 70*200 un
^ pasijas 170*300.
^ Spāres pa vidu balstās uz kores brusas 170*300 un otrs gals
^ uz mūra, pa vidu ir vēl pasija.

Paldies par izsmeļošu atbildi. Manā gadijumā jumts būs redzams- jo mans zemesgabals ir lauku teritorijā ar nogāzi. Un mana māja tiek celta nogāzei pa vidu. Tātad jau paejot 25m augšup jumts būs redzams. Pilsētā tas varbūt viss būtu savādāk.

Re: Dakstiņi lēzenam jumtam
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (178.16.22.---)
Datums: 26/10/2014 08:47

Man praksē nācies labot šāda jumtu Grobiņā, kur dzīvojamai ēkai bija apmēram 30 grādu slīpums, bet saimniecības ēkai un garāžai tikai 14 grādi. Te gan bija izvēlēts pilnīgi plakans dakstiņš un varbūt tieši tas nospēlēja lomu tam, ka jumts lietus un vēja mijiedarbībā tecēja. Nācās jumtu pārlikt veidojot zem dakstiņu "butaforiskā" seguma jumtu no uzkausējama ruberoīda.

Re: Dakstiņi lēzenam jumtam
Autors: Dakstiņš (178.16.22.---)
Datums: 27/10/2014 07:46

Kā īsti ar tiem spāru izmēriem, ja jumta slīpums 22 grādi. Vai pietiks ar 5cm x 20cm. Varbūt kāds zin kur apskatīt piemērus pie dažādiem jumta leņķiem -kādas spāres nepieciešamas???

Re: Dakstiņi lēzenam jumtam
Autors: v_t (178.16.22.---)
Datums: 27/10/2014 09:19

30 grādu slīpam jumtam ar dakstiņiem nekādu problēmu.
neērtības sagādā jumta logs. regulāri jātīra sniegs nost, lai zem tā neveidojas ledus klucis.

Re: Dakstiņi lēzenam jumtam
Autors: Didims (178.16.22.---)
Datums: 27/10/2014 10:40

Izvēlēties jumta segumu pēc tā vai to redzēs vai neredzēs kaimiņi manuprāt ir reāli stulbi. Tad jau sanāk, ka visus tos mezglus, kurus nekad neviens neredzēs, varētu taisīt kā pagadās. Tāds reāls padlaiku kolhozstrojs izklausās.
Man sirdsapziņa neļautu tā darīt.

Re: Dakstiņi lēzenam jumtam
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (178.16.22.---)
Datums: 27/10/2014 11:35

Didims: "Izvēlēties jumta segumu pēc tā vai to redzēs vai neredzēs kaimiņi manuprāt ir reāli stulbi. " ...Tam zināmā jomā varētu piekrist, bet vārda plašākajā nozīmē arhitektūra balstās uz trīs būtiskām sastāvdaļām : mākslas vai izskata; lietderīguma vai ekonomijas un funkcionalitātes - lietošanas ērtuma. Jo kā saka tauta vienkāršoti " ne viss zelts, kas spīd..". Man personīgi liekas, ka ja, dakstiņi nav piemēroti lēzenu segumu ierīkošanai, tad kapēc sarežģīt dzīvi? Var taču kombinēt - veido dekoratīvu dzegu, kas imitē jumtu un aiz tā noslēp vienkārši izpildāmu un praksē pārbaudītu seguma konstrukciju - viss atkarīgs no arhitekta godaprāta un ievērojamā mērā no zināšanām.
Jo par vienāršu lietu - tām daudzajām ģimenēm, kurām jādzīvo daudzstāvu ēkās un ir bezgala slikta skaņas izolācija - kas vainīgs?

Re: Dakstiņi lēzenam jumtam
Autors: Dakstiņš (178.16.22.---)
Datums: 29/10/2014 14:53

Vēl tīri gribēju zināt ņemot par piemēram spēri 10x20 x500(cm) būs tas pats kas -ja es lieku vienu otrai blakus divas 5x20x500(cm) spāres???? Jo esmu redzējis arī šādu variantu.

Re: Dakstiņi lēzenam jumtam
Autors: Zodčijs (178.16.22.---)
Datums: 29/10/2014 15:50

Blakus liekot un saskrūvējot - tā lai nešķobās katra par sevi - tad būs tas pats.
Pretestības cipars liecē 5x20 plankai ir 333,3, bet 10x20 brusai - 666,6.
Tas to arī nozīmē, ka viena augstuma plankas liekot blakus pretestība pieaug tik reizes - cik plankas blakus tiek liktas.
Lēzenā jumtā spāres strādā praktiski identiski kā horizontāli liktas sijas.

Ja man būtu līdzīga situācija - paceltu kori - lai jumta plaknes ir vismaz 30grādu slīpumā, ja ne vairāk
Sniegi uz 22grādu "nogāzes" ilgi gulēs (kritums vai pacēlums 40cm uz metru) - lēni kusīs utt.
Savukārt 30grādu jumtam - kritums 58cm uz metru - jūtami turpat 1,5 !!! reizes stāvāk. Jumta platība palielinās tikai par apmēram 7%!
Kores kopturis uz koka statņiem - ēkas frontoni damūrēti vai dēļu apšuvumā uz koka karkasa.

Re: Dakstiņi lēzenam jumtam
Autors: J (178.16.22.---)
Datums: 29/10/2014 19:25

Nu vienīgi skrūvētām jāņem vērā faktors, ka vītņstieņu caurumi tomēr viņas pavājina.

Re: Dakstiņi lēzenam jumtam
Autors: Zodčijs (178.16.22.---)
Datums: 30/10/2014 01:32

Šis uz J piebildi...
Jebkura veida skrūvējumi kā arī iecirtumi, zari un plaisas pavājina konstrukcijas nestspēju.
Bet ja kas - slodzes aprēķinot koka aplēses pretestību stiepē (liecē slogotiem elementiem) pieņem tikai 40% apmērā no kvalitatīvas koksnes normatīvās pretestības - ņemot vērā koka neviendabīgumu (zari, plaisas utt.) - un patiesībā tas ir nopietns samazinājums - tas ja ir aprēķini vispār tiek veikti......

Nebiju gan domājis vītņstieņus - divas 5cm biezas plankas (spāres) - saskrūvē ar cinkotām 90mm skrūvēm (pat ne pašām resnākajām) - divās rindās - ik pa 50-70cm (brīvā laiduma vidū mazākais solis) - un lieta darīta....(lai planka nevarētu ļodzīties katra pati par sevi)
Zinu ka forumā ir līmēšanas fani - bet pie 5cm biezām plankām tas nu gan ir lieki...

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   **     **  **    **  **     **  ******** 
 **     **  **     **  ***   **  **     **  **    ** 
 **     **  **     **  ****  **  **     **      **   
  ********  **     **  ** ** **  **     **     **    
        **   **   **   **  ****  **     **    **     
 **     **    ** **    **   ***  **     **    **     
  *******      ***     **    **   *******     **     

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727