UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Elektrības pieslēgums.
Autors: zigmars (178.16.22.---)
Datums: 18/01/2015 11:03

Laba diena!

Jautājums ir šāds - uz manas zemes ir elektrības skapis kas pieder citam īpašniekam. Vai un kā es varu likt viņam aizvākt to skapi no manas zemes? Vai man ir jānodrošina brīva piekļuve skapja īpašniekam vai tikai ar manu atļauju?

Paldies par atbildēm.

Re: Elektrības pieslēgums.
Autors: Didzisp (178.16.22.---)
Datums: 18/01/2015 11:35

Gan jau tas skapis, ar kabeļiem, iezīmēts zemesgrāmatā kā apgrūtinājums. Visdrīzak tas ir Latvenergo īpašums. Kad pirki zemi, gan jau redzēji to skapi un vienalga nopirki, tā kā tagad parvēlu . Protams, skapi var aizvākt, bet tikai pa tavu naudu. Man paziņam bija līdzīga situācija. Par skapja pārcelšanu Latvenergo paprasīja 2000Ls, bet beigās uzmeta uz ķepas elektriķiem un darbi izmaksaja kādus 600Ls. Taads nu tā scenas ir.

Re: Elektrības pieslēgums.
Autors: zigmars (178.16.22.---)
Datums: 18/01/2015 11:51

Un kā ar piekļūšanu skapja īpašniekam?
Vai man jāļauj viņam brīvi vazāties pa manu zemi?

Re: Elektrības pieslēgums.
Autors: zigmars (178.16.22.---)
Datums: 18/01/2015 11:56

Vispār jau ar to zemi ir brīnumu lietas. Uz tās zemes ir jau pieminētais skapis un vēl arī ūdenstornis. Joks ir tamā, ka tas tornis nevienam juridiski nepieder. Tātad pieņemu ka ir mans jo ir uz manas zemes. Kā būve nekur zemesgrāmatā arī nav. Tikai robežplānā 10 metru diametrā aizsargjosla.
Skapis ir lai barotu šo ūdenstorni, kas juridiski nemaz neeksistē.
Nu tāda tā putra man te. :)

Re: Elektrības pieslēgums.
Autors: E (178.16.22.---)
Datums: 18/01/2015 12:41

Neticu, ka ūdenstornis nav VZD reģistrā. Aizej te un pārbaudi:

[www.kadastrs.lv]

Re: Elektrības pieslēgums.
Autors: zigmars (178.16.22.---)
Datums: 18/01/2015 12:59

Apskatījos. Nav ūdenstornis. Ir tikai saimniecības ēka ar nereģistrētām īpašumtiesībām. Reāli tā ir 8m2 būda.

Re: Elektrības pieslēgums.
Autors: Didzisp (178.16.22.---)
Datums: 18/01/2015 16:14

Ja ir būda, tad tur jabūt artēziskajam urbumam. Nu nevar būt tā, ka nav tas nevienā plānā. Va tas ūdenstornis darbojas? Visdrīzāk, ka nē, jo tagad izmanto modernos sūkņus, kuriem torņus nevajag. Vispār, tās lietas tak elementāri noskaidrot. Viens gan skaidrs, ja ko gribi dabūt no savas zemes prom, tad tikai pa Tavu naudu. Nedomāju, ka urbt jaunu artēzisko aku būtu prāta darbs.

Re: Elektrības pieslēgums.
Autors: zigmars (178.16.22.---)
Datums: 18/01/2015 20:05

Būda nav tur kur tornis. Būdā onkulim kādreiz bija veikals-dzertuve (laikam būs jāatjauno, jo tuvāko 3km rādiusā nav neviena veikala, a ciemā ir ap 80 mājsaimniecību/vasarnīcu).

Tornis darbojas! Pagājšgad kad biju būvvaldē šie brīnījās par to. No torņa ūdeni ņem ap 50 mājsaimniecību/vasarnīcu. Kādreiz bija koperatīvs. Tagad nav nekā, tikai viens krievs savāc eirikus tipa par elektrību. Īri/nomu par to ka tornis un urbums atrodas uz manas zemes neviens nemaksā. Visa tā putra ir radusies 2008.gadā kad pagasts iedeva onkulim to zemi kā mantoto zemi citas vietā un paši nezināja ka tornis darbojas.

Tur jau tā sāls, ka gribu to kolhozu dabūt prom zemes gabala un pats lietot urbumu. Torni ar varbūt var metālistiem notirgot.

Jautājums paliek - Vai man jāļauj elektrības skapja īpašniekam brīvi vazāties pa manu zemi? Vai tikai saskaņojot ar mani.
Un ja uz manas zemes ir tas tornis (juridiski nav) vai tas ir mans?

Re: Elektrības pieslēgums.
Autors: elektriķis Māris (178.16.22.---)
Datums: 18/01/2015 20:36

varbūt kautko izlaidu, bet vai apgrūtinājumā ir aizsargjosla elektrības kabelim, kas pienāk pie skapja? un vispār vai juridiski skapis tur atrodas? Vai tajā atrodas Sadales tīklu skaitītājs?

vēl nesapratu vai tur ir tās 50 saimniecības, kas ūdeni reāli ņem, vai tik tukšas mājas ar ūdensvadiem. Gribu tiekt tikai to, ka ar kaimiņiem nevajag naidoties, ja arī juridiski tev ir taisnība, nekas nav sliktāks par neapmierinātu kaimiņu. Iesaku ar tiem "patērētājiem" sanākt kopā un izrunāt, uzreiz no savas puses sagatavojot piedāvājumu, kā tu pats redzi šeit risinājumu.

Re: Elektrības pieslēgums.
Autors: o (178.16.22.---)
Datums: 18/01/2015 21:47

investē ūdens skaitītājos un uzsāc biznesu :) Rīgas Namu Pārvaldnieks par m3 ūdens ņem 1.025 EUR ....

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********  **     **  **    **  **    ** 
  **  **   **    **  **     **  ***   **  **   **  
   ****        **    **     **  ****  **  **  **   
    **        **     **     **  ** ** **  *****    
    **       **      **     **  **  ****  **  **   
    **       **      **     **  **   ***  **   **  
    **       **       *******   **    **  **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727