UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
bērnu laukums
Autors: jamajamajaaama (85.10.211.---)
Datums: 02/06/2015 15:14

Sveiki! Bērni mani piespieda apsolīt, ka šovasar uztaisīšu šiem platformu ar šļūcamo, šūpoles utt. Tagad jautājums jums - betonēt zemē konstrukcijas uz metāla kājas vai nē? Vai izturētu kādus gadus 7-8 ja iebetonētu tikai pašu koku?
Vai 4 m šūpoļu horizontālais koka balsts 100x100 izturētu arī 115kg tēvaiņa iesēšanos šūpolēs? :)

Re: bērnu laukums
Autors: jtdesign (85.10.211.---)
Datums: 02/06/2015 18:23

Iesēšanos gan jau izturēs, ar šūpošanos varētu būtu neveselīgi. kaut gan, ja ar tiem 4 m domāts šūpoļu platums (attiecīgi 2 sēdekļi), tad ar tādu špicku kā 100x100 es neriskētu pat priekš sīčiem.

Iesaku rūpīgi izpētīt gatavā aprīkojuma ražotāju katalogus un tad var darīt pakaļ.

Re: bērnu laukums
Autors: arre (85.10.211.---)
Datums: 03/06/2015 09:01

Spiedienimpregnētu koku jā, bet parasto nē. Par to šūpoļu platumu īsti nav skaidrs, 4m platas jau ir ūber šūpoles, kas prasa nopietnu konstrukciju.

Re: bērnu laukums
Autors: khe (85.10.211.---)
Datums: 04/06/2015 09:12

4m platām vajdzētu ozola baļķēnu, neapzāģētu - tāds būtu izturīgāks pie mazākas dimensijas.

Re: bērnu laukums
Autors: ETT (85.10.211.---)
Datums: 04/06/2015 22:45

Es gribētu redzēt to rumpi, kurš spēj drīpelējoties pārlauzt 4m 100X100, papildus ņemot vērā, ka šūpolēs spēks netiek pielikts vienā punktā un ne pašā centrā, ka papildus parasti liek atgāžņus konstrukcijas stabilitātei. Cita lieta, ka tāda paša diametra mizots apaļkoks būs daudz izturīgāks par apzāģētu brusu.

Re: bērnu laukums
Autors: v_t (85.10.211.---)
Datums: 05/06/2015 10:03

man ir rūpnieciskais bērnu štābiņš ar šūpolēm, kurām 100 X 100 brusas viens gals balstās uz štābiņa, otrs uz atgāžņiem. 2,8 m brusas garuma ar atliektiem galiem pietiek 2 šūpolēm. priekš kam vajag 4m?
pats esmu šūpojies un grūti iedomāties kas tur varētu lūzt.
visa konstrukcija vienkārši uzlikta uz zemes.

Re: bērnu laukums
Autors: rbm (85.10.211.---)
Datums: 05/06/2015 11:15

šis [www.adazi.lv] ir paštaisīts "pakaļdarinājums" rūpnieciskajiem publiskajiem variantiem - starp atgāžņiem 3 metri - stabi - priedes līmēta 75x115 brusa (koka logu sagatave), sija no 60x80 kvadrātcaurules.
piemetināju cauruli pie plāksnes, plāksni pieskrūvēju pie brusām un gatavs - stāv daudzdzīvokļu māju pagalmā jau 5to sezonu, krāsa palobījusies, bet citādi nekas nav salūzis.

------------------------------------
Ceļu savu māju - [gimenesmaja.wordpress.com]

Re: bērnu laukums
Autors: jamajamajaaama (85.10.211.---)
Datums: 09/06/2015 14:02

v_t, jā es arī kaut ko tādu plānoju - štābiņu, plus šūpoles ar brusu pāri. Ok es drusku ar 4m pārspīlēju. Pietiks ar 3m 100x100 un galu pāri, kurā iesiet kādu virvi ar mezgliem vai trapeci.
Kā ar to betonēšnu? tiešām nevajag? Esmu redzējis tādas brusu pēdas, kas ir iedzenamas. Tādas varētu pietikt?
Vēl ir variants ierakt zemē keramzīta bloku zemāk par zemes līmeni, pieksrūvēt lenķi ar garu plecu un konstrukciju likt kādus 7 cm no zemes. Tad starp konstrukcijas brusi un bloku piezāģēt tādu kā ķīli, kurš saskaras ar zemi, ūdeni utt, ko var ik pēc gada nomainīt. Kā jums tāds plāns?

Re: bērnu laukums
Autors: v_t (85.10.211.---)
Datums: 09/06/2015 17:08

neesmu neko stiprinājis un nav vajadzības, stāv vienkārši uz zemes. materiāli impregnētie un pa kādiem 7 gadiem vēl nekas nav sapuvis. štābiņa dimensijas ir 1,2 X 1,27 m. karkass no 65 X 65 mm brusām.
šūpoļu sijas augstums 2,5 m, amplitūda pietiekama priekš izšūpošanās un bērns pats vēl ērti var tādu iešvunkāt, atgāžņa kāju iepletums 2,7 m. tādu apgāzt vajag mācēt. tāpat jau zināms svars no konstrukcijām savācas un spiež uz zemi. bituma dakstiņu jumts vien ko sver. pluss šļūceklis arī kā atbalsts darbojas.
ja vien nedzīvo liepājā, tad stiprināšana nav aktuāla.

Re: bērnu laukums
Autors: Zodčijs (85.10.211.---)
Datums: 09/06/2015 19:56

Uz zemes stāv koks un 7gadus nav sapuvis - varbūt ir sācis? Un vai tie ir spiedienimpregnētie vai vienkārši impregnētie? (nezinu vai impregnēšana nozīmē, ka obligāti zem spiediena)

Tas varētu būt stings - pats par sevi noturīgs rāmis (kā solam vai galdam) - uz maināmiem koka paliktņiem - pekām (ap h=10cm), kas var būt ieenkuroti zemē ...

Bet ne konstrukcija kas tiešā kontaktā ar zemi vai ierakta zemē - tak sāk pūt !...
d=8-10cm impregnētos sētas stabus veči spiesti mainīt pēc 7-8 gadiem ...

Varbūt jau ir atšķirība iekš tā vai lapu koks (bērza finiera viduči) vai skuju, kāda impregnējuma kvalitāte utm.

P.S. Pašrocīgi rūpīgi septizēti un Pinotexēti masīvkoka soli uz 5cm pekām stāv gadus 10 - dažiem pekas ir nomainītas, jo saplaisājušas - tāda pieredze pašam...

Es ņemtu tādas dimensijas brusas kādas gribu un apstrādātu....spiedienimpregnētie ir dārgi un šķiet, ka dimensiju vai diametru izvēle diezgan ierobežota...

Un tad vai nu stingā rāmja variantu ar pekām vai vienkāršāku konstrukciju, kas balstās uz iebetonētām vai iedzenamām pēdām....

Labāk protams iebetonēt - izrakt korektu 25x25cm bedrīti līdz smiltij, ja tā dziļa - ieblietēt smilti ar akmeņiem vai granti - bedres augšdaļā veidot ap 30cm betona kunkuci, kurā iesēdināt nolīmetņotas gatavās met. pēdas vai neko nemaksājošu leņkprofila atgriezumu no saviem krājumiem vai tamlīdzīgi...

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **     **  ********  **      **  ********  
 **        ***   ***     **     **  **  **  **     ** 
 **        **** ****     **     **  **  **  **     ** 
 ******    ** *** **     **     **  **  **  **     ** 
 **        **     **     **     **  **  **  **     ** 
 **        **     **     **     **  **  **  **     ** 
 ********  **     **     **      ***  ***   ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727