UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Slodze uz gāzbetona sienu
Autors: Algis (85.10.211.---)
Datums: 23/03/2016 01:22

Sveicināti!
Jautājums gāzbetona sienu pazinējiem.
2 stāvu privātmājā nolēmām vienu nesošo starpsienu, no vienas puses, aplīmēt ar smilšakmeni, akmens elementu vidējais biezums 30mm, platība 7.5m2, kopējs svars apmēram 500kg.
Sienas garums 2.8m, galos pagriežas par 90gr. (stūri), augstums 3.0m, veidota no blokiem Aeroc ecoterm 375, bet bloki likti uz sāna, tātad biezums 200mm, katra 2.rinda armēta. Uz sienas augšas dz/betona josla uz kuras balstās, tikai no vienas puses, divi dobumoto paneļu gali. Paneļu garums 4.4m.
Un beidzot sapīgais jautajums!. Vai šie, papildus pielīmētie, 500kg, nav bīstami sienas konstrukcijai?
Paldies jau iepriekš, par viedokļiem!

Re: Slodze uz gāzbetona sienu
Autors: Argh (85.10.211.---)
Datums: 23/03/2016 08:48

Neesmu specs, bet es domāt ka nekas traks. Ne jau tie 500kg turēsies pie vienas vietas, bet proporcionāli pa visu sienu 67kg/m2, kas ir ~7gr/cm2.

Drīzāk jādomā, vai ar laiku kas nesāks atdalīties (vai būs labi "pielīmējies" smilšakmens)

Re: Slodze uz gāzbetona sienu
Autors: DsKs (85.10.211.---)
Datums: 23/03/2016 09:06

Algis,neesi kautrigs ... drosi raksti vestuli uz aeroc.lv un sanemsi atbildi
Pats personigi esmu rakstijis un atbildes ir sanemtas


Seit kontakti -

Ainārs Kacens
ainars.kacensETaeroc.lv
Telefons: 67418412
mob: 26437319

Re: Slodze uz gāzbetona sienu
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (85.10.211.---)
Datums: 23/03/2016 09:20

Manā izpratne starpsiena ir konstrukcija, kura nav paredzēta slodzes uztveršanai. Man pašam labāk tīk termins nesoša siena, Bet nu tas tā....
Ja tev slogota 20cm bieza gāzbetona siena, kur tilpumsvars D~350..400kg/m3, tad šadai sienai mazs elastības modulis - tā viegli deformējas - salīdzinot ar tēraudu vai akmeni.
Tas nozīmē, ja šādai sienai virsū pielikta slodze, tad slodzes iespaidā tā sapiežas, piemēram 1 cm ietvaros - zinot slodzi to var izrēķināt. Piemēram guļbaļķim sēšanās vai saspiešanās lielums tiek pieņemts līdz 3...5cm uz stāvu.
Tātad, ja tu cieši pielīmē pie sienas blīvu nesaspiežamu materiālu, tad uz to ( līmes kārtā) veidojas lieli bīdes vai cirpes spēki - sienai un apdarei pārāk lielas elastīgā moduļa atšķirības. Tas atrauj apdari.
Tapēc agrāk šādas akmens plātnes iekarināja ķieģeļu sienās

Re: Slodze uz gāzbetona sienu
Autors: Algis (85.10.211.---)
Datums: 23/03/2016 09:55

Paldies par atbildi, Jūsu domu sapratu, bet elementi ir maza izmēra, H-35mm, L=200mm un biezumā no 10mm līdz 40mm, kas salīmēti bez šuvju aizpildīšanas, tātad katrs elements ir nosacīti neatkarīgs no pārējiem.
Vai tiešām gāzbetona mūris tik stipri sēžās (saspiežās)? Mani vairāk uztrauc kopējais svars, kas pieaug uz sienas atbalsta laukumu.

Re: Slodze uz gāzbetona sienu
Autors: Algis (85.10.211.---)
Datums: 23/03/2016 17:18

Iespējams, ka neskaidri izteicos, bet mani vairāk uztrauc patstāvīga papildus svara ietekme uz sienas nestspēju, nevis mazo elementu fiksācija. Aeroc speciālists pa tel. teica, ka var līmēt, bet nēsmu drošs vai pilnībā mani saprata.

Re: Slodze uz gāzbetona sienu
Autors: nokijs (85.10.211.---)
Datums: 23/03/2016 19:48

No izkliedētas slodzes tev sienas nestspēja nemainīsies. Ja tu tos 500 kg uzkrāmētu vienā mazā punktiņā, tad ir cits jautājums. Tad jau tev būtu nevis par sienu, bet gan par pamatu nestspe'ju vairāk jāuztraucas. Bet būvniecībā drošības koeficienti ir jebkura materiāla nestspējā :)

Re: Slodze uz gāzbetona sienu
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (85.10.211.---)
Datums: 23/03/2016 21:33

Horizontālām šuvēm jāpaliek tukšām un tad tās ļaus kompensēt sēšanās sprieguma ietekmi. Teiktais attiecas tikai uz maza augstuma elementiem -- augstumā tas varēu būt līdz 100mm... principā to var rēķināt. Un cik saprotu, tad obligāti jāizmanto elestīgas flīžu līmes ... Knauf K4 vai pat K6 tips...kas paredzētas apsildāmajām grīdām.

Re: Slodze uz gāzbetona sienu
Autors: Praktiķis (85.10.211.---)
Datums: 23/03/2016 21:43

Algis Wrote:
-------------------------------------------------------
> Iespējams, ka neskaidri izteicos, bet mani
> vairāk uztrauc patstāvīga papildus svara
> ietekme uz sienas nestspēju, nevis mazo elementu
> fiksācija. Aeroc speciālists pa tel. teica, ka
> var līmēt, bet nēsmu drošs vai pilnībā mani
> saprata.
Vienīgais,pie kā varētu pieķerties ir tas,ka papildu slodze veidojas vienā sienas plaknē un teorētiski veido deformējošu spriegojumu tajā.Pieļauju,ka šāds slogojums ir par mazu lai tas izsauktu reālu sienas deformēšanu.

P.s. Lai to novērstu otrā sienas pusē uz kronšteiniem jāpiekar palielāks plazminieks (vēl labāk lampinieks :)

Re: Slodze uz gāzbetona sienu
Autors: maris.builds.house (85.10.211.---)
Datums: 24/03/2016 09:04

Uz slodzi maza izmaņa, jo tas ir uz visu plakni. Līdzinās flīzēm. Flīzes taču līmējam. Arī katrs gabals atseviķi. Svarīgi pirms līmēšanas gruntēt, vai uzlīmēt sietu, lai samazinātu gāzbetona uzsūktspēju, lai līme nevis izžūst, bet sacietē.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **         **    **  **     **  **    **  **     ** 
 **    **   **   **    **   **   ***   **  **     ** 
 **    **   **  **      ** **    ****  **  **     ** 
 **    **   *****        ***     ** ** **  **     ** 
 *********  **  **      ** **    **  ****  **     ** 
       **   **   **    **   **   **   ***  **     ** 
       **   **    **  **     **  **    **   *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727