UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
apkures katla spiediens
Autors: thegaga (77.219.2.---)
Datums: 16/11/2022 11:14

Nopirkām dzīvokli ar malkas apkuri katlu Viadrus u22. Pirms sākām kurināt veicām apkopi, precīzāk, apkopi veica santehniķis. Lai arī tāda tipa apkure ir pirmo reizi, un īsti neko nesaprotu, bet liekas kaut kas nav ok. Tātad, ja katls izkurās, spiediens sistēmā nokrītas uz 0, kamēr kurina (uz 60-70 grādiem) spiediens ir aptuveni 1,5 atmosfēras. Pie katla ir pieslēgts arī boileris 100l
Atgādināšu, ka no tās sistēmas es baigi neko nesaprotu, es vienkārši vēlos zināt, vai man atkal vajag santehniķi.

Re: apkures katla spiediens
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 16/11/2022 15:00

Visticamākais, ka santehniķi vajadzēs (precīzāk tādu, kurš apjēdz malkas apkures lietas, nevis parastu iekštelpu santehniķi).
Jādomā, ka ir problēma ar izplešanās trauka (parasti sarkans trumulis ar auto ventīli zem melna vāciņa) pretspiedienu + šķidruma daudzumu sistēmā.
Kopējais komentārs - Viadrus nav tas ekonomiskākais foršākais katls (neefektīvs, bieži problēmas ar dūmiem atverot durvis u.c.). Jādomā arī, ka tajā sistēmā nav nekāda veida akumulācijas tvertne (dzīvoklis tomēr, turklāt agrāk tā bieži uzstādīja), kura kaut neliela būtu nepieciešama.
No pozitīvās puses - mūsdienās malkas katls atgriežas modē un var izrādities labs macina saudzētājs. :)



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 16/11/2022 15:04, labojis Vilnis_Radio.

Re: apkures katla spiediens
Autors: thegaha (77.219.2.---)
Datums: 16/11/2022 16:29

Paldies! Tad jāsazinās ar santehniķi. Mūsu galā gan viņi liels retums, un sanāk gaidīt nedēļu, divas. Cerams, ka šajā laikā nekas slikts nevar notikt? Jo siltumu arī vajag ;D

Sarkanais izplešanās trauks bija viens no tiem kuru mainīja pie apkopes, sākumā spiediens turējās ap 0,8 bar pie aukstas sistēmas, aprakstītais notika pēdējās dienās, kopš sākām regulāri kurināt.

Re: apkures katla spiediens
Autors: Cogito (83.99.199.---)
Datums: 16/11/2022 17:15

Vilnis_Radio rakstīja:
-------------------------------------------------------
> No pozitīvās puses - mūsdienās malkas katls atgriežas modē un var izrādities labs macina saudzētājs. :)

Ja ir savs mežs vai cita iespēja tikt pie malkas lētāk.
Citādi par 25-30 centiem pagalē neko daudz nepasaudzēsi... ;)

Re: apkures katla spiediens
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 16/11/2022 17:33

Nu īpaši nekas notikt nevar, bet cirkulācija nenotiks ideāli un kaut kādas blaknes būs - varbūt kaut kas nesils kā tam vajadzētu.
Kaut kāds iemesls ir bijis, kāpēc nokritās un tur ir vairāki varianti, kuri savukārt izriet no tā izplešanās trauka izmēra - vai tas ir atbilstošs. Ja pārāk mazs trauks, tad tādas spiediena lēkāšanas 0-1,5 ir ļoti ticamas. Tādu pašu efektu rada, ja atbilstoša izmēra traukā iepumpēts pārāk liels spiediens.
Papildus tam visam var gadīties vēl 3 lietas, kuras man ienāk prātā:
1) kaut kur ir sūce (maz ticams, jo tad būtu redzējuši to kaut kur),
2) sistēmā kaut kur bija sakrājies gaiss un kārtīgi kurinot viņš izkustējies un izgājis no sistēmas (tas var notikt, ja kaut kur ir automātiskais atgaisotājs, iespējams varēja dzirdēt šņākuļošanu),
3) kad meistars atnāca viņš iestatīja izplešanās trauku kamēr sistēma vēl bija salīdzinoši silta pienemot to par aukstu. Kad aizgāja sistēma atdzisa pamatīgāk, samazinājās tilpums un spiediens nokrita.
Gandrīz visos variantos (izņemot sūci) vajadzēs sistēmā papildināt šķidrumu, lai atdzisušā sistēmā būtu nu kādi 0,6-0,8 bar (ja nav vēl otrais stāvs) un to visu jādara kopā ar izplešanās trauku (to jāatslēdz no sistēmas, jānolej to kas viņā iekšā un jāiepumpē pretspiediens 0,3-0,5 bar). Droši vien katrs meistars ieteiks savu spiedienu, bet nu man pašam nepatīk baigi ar to pārspēlēt un sev es turu apmēram lai auksta būtu ap 0,5.

Re: apkures katla spiediens
Autors: thegaga (77.219.2.---)
Datums: 16/11/2022 20:30

Liels paldies, par ļoti izmeļošu skaidrojumu! :)

Re: apkures katla spiediens
Autors: thegaga (77.219.5.---)
Datums: 18/11/2022 16:10

Kamēr gaidu santehniki sāku pētīt visu sistēmu, un no boilera sāna iziet divas trubas, abas ir atgrieztas. Sanāk viņas abas piedalās cirkulācijā. Nevar būt tā, ka izmantojot boileri, es atņemu ūdeni no sistēmas, un līdz ar to man ir nokrities spiediens?

Re: apkures katla spiediens
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 18/11/2022 18:56

Labak jau sagaidi santehniki....

Re: apkures katla spiediens
Autors: Cogito (84.237.176.---)
Datums: 18/11/2022 19:55

thegaga rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Nevar būt tā, ka izmantojot boileri, es atņemu ūdeni no sistēmas, un līdz ar to man ir nokrities spiediens?

Visai teorētiski tā var būt - ja apsildes čūska boilera iekšpusē ir caura. Bet pat tad aina ar spiediena izmaiņām būtu savādāka. Tā kā labāk tiešām sagaidīt santehniķi. Līdz tam nekam sliktam notikt nevajadzētu, ja tikai kurinot spiedienam neļauj kāpt virs pieminētajām 1,5 atm.

Re: apkures katla spiediens
Autors: ETT (78.84.74.---)
Datums: 18/11/2022 21:47

Gan jau vismaz drošības grupa, lai neizveidotos svētku salūts, ir ielikta.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********    ******   **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **    **  **     **  **     **  ***   *** 
 **     **  **        **     **  **     **  **** **** 
 **     **  **        **     **  **     **  ** *** ** 
 **     **  **        **     **   **   **   **     ** 
 **     **  **    **  **     **    ** **    **     ** 
 ********    ******    *******      ***     **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727