UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 3 no 4
Re: malkas apkure
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 15/12/2022 00:59

Akumulācijas tvertni iesaku likt tik lielu cik var ielikt (telpa ko atļauj). 1000L būtu ļoti sakarīgs variants, jo tad visticamāk siltums pietiktu 2 dienām, varbūt pat vēl mazliet vairāk. Tad es arī ieteiktu pārdomāt nākotnes stratēģiju, jo akumulācijas tvertnes ir dažādas:
- parastas, tikai muca ar siltinājumu.
- tādas kurās iekšā boilers + tens,
- boilera vietā čūska - ātrsildītājs,
- boilers/čūska + tens + saules čūska.
Ja plāns ir nākotnē vasarā sildīt no saules, tad vai nu elektriskie paneļi vai saules kolektors, ja elektriskie, tad jāskatās vai tens ir pielāgojams paneļiem (arī kā mainās), ja kolektors - tad čūska.
Tādas mucas mājās parasti nes iekšā tikai vienu reizi, tāpēc labāk vairākas reizes padomāt ko nākotnē ir plānots darīt un kā ir plānots darīt. Arī pieslēgt to mucu var dažādi, ja tur iekšā ir boilers (ar domu turpgaitu likt nevis pašā augšā kā klasiski, bet zemāk ar aprēķinu, lai grīdas/radiatori nenozog boilera siltumu. utt

Re: malkas apkure
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 15/12/2022 06:59

1000l tads splaviens jura tik. Man pasam 2,5t, pagaidam nesiltinata maja, 180m2,radiatori, aizejosa t 50 gradi.Ja āra ir kaut kādos plusos, tad pietiek gandriz divam dienam, ja lielaki mīnusii...tad jau otras dienas vakara tik kadi 40 gradi palikusi.Bet tas pie nesiltinatas, bet samera siltas majas. Ir cita, arī nesiltinata, 140m2 slagbetona ar kiegelu apmūrejumu, tur cuguna radiatori,900l akumulators.Ja kurina pecpustdiena, tad knapi izvelk lidz rītam,sobrīd, kad salst. Tur arī prasītos vismaz 1500l.Bet nav vietas...

Re: malkas apkure
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 15/12/2022 07:05

agrais rakstīja:
-------------------------------------------------------
> 1000l tads splaviens jura tik. Man pasam 2,5t,
> pagaidam nesiltinata maja, 180m2,radiatori,
> aizejosa t 50 gradi.Ja āra ir kaut kādos plusos,
> tad pietiek gandriz divam dienam, ja lielaki
> mīnusii...tad jau otras dienas vakara tik kadi 40
> gradi palikusi.Bet tas pie nesiltinatas, bet
> samera siltas majas. Ir cita, arī nesiltinata,
> 140m2 slagbetona ar kiegelu apmūrejumu, tur cuguna
> radiatori,900l akumulators.Ja kurina pecpustdiena,
> tad knapi izvelk lidz rītam,sobrīd, kad salst. Tur
> arī prasītos vismaz 1500l.Bet nav vietas...
Bet nu autora gadijuma jau drosi vien nekadas lielas tonnāžas akumulatori neder...gan vietas, gan katla jaudas del.

Re: malkas apkure
Autors: Jampadracis (212.3.217.---)
Datums: 15/12/2022 09:48

Ko jūs bāžaties cilvēkam ar to akumulatoru virsū. Cilvēks taču rakstīja, ka visu jau ir salasījis, bet uzstādīs pēc sezonas - ko salasīja, to arī liks.

Pārbaudīs durtiņas un dzīvos nost!

Turklāt tiem lielajiem akumulatoriem ir kautkāds minimālais diametrs un pa standarta durvīm to nemaz nevar dabūt tā iekšā - es pieņemu, ka 6m2 telpai nav garāžas durvis. Sapņot jau var visukautko.

Re: malkas apkure
Autors: Vidzeme (85.254.75.---)
Datums: 15/12/2022 10:12

Vilnis_Radio rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Akumulācijas tvertni iesaku likt tik lielu cik var
> ielikt (telpa ko atļauj). 1000L būtu ļoti sakarīgs
> variants, jo tad visticamāk siltums pietiktu 2
> dienām, varbūt pat vēl mazliet vairāk. Tad es arī
> ieteiktu pārdomāt nākotnes stratēģiju, jo
> akumulācijas tvertnes ir dažādas:
> - parastas, tikai muca ar siltinājumu.
> - tādas kurās iekšā boilers + tens,


Piekrītu Agrais,ka 1000L tāds iesākums vien ir ģimenes mājai,bet tā lieta ļoti laba. Pēc individuāla pasūtījuma var uztaisīt jebkādu tvertni/tvertnes,tās var arī sajūgt kopā.Ja telpa tikai 6m2,tad varbūt taisīt augstumā līdz pašiem griestiem,galvanias lai tik pa durvīm var ienest.

Un man nav skaidrs,kāda motivācija iebūvēt boileri iekš akku tvertnes? Manā gadījumā ir 1T siltuma akku un vēl 150L boilers,kas kopā veide vairāk siltuma akumulāciju,1150L.
Skatos 150L boileris vispār mums ir par mazu,prasītos iet uz 300L,lai vasarā pīķa stundās varam grūst iekšā enerģiju no PV un attiecīgi tas uzsildītais ūdens pietiktu priekš nākamās dienas pusdienām(24h.)3F invertors-3F sildelements,bezmaksas enerģija.

Re: malkas apkure
Autors: Aldiss (195.122.1.---)
Datums: 15/12/2022 10:59

>>Un man nav skaidrs,kāda motivācija iebūvēt boileri iekš akku tvertnes?

iemesli-
1) viens liels boileris aizņem mazāk vietas, kā divi mazi.
2) iekšējo boileri, teiksim 150l var uzsildīt no ārējā (apkures 1000L) boilera. Ja būs atsevišķs boileris - izlietosi savus 150l un tālāk būs auksts, bet ievietots iekš lielā boilera uzssils atkārtoti bez kurināšanas. Attiecīgi nevajag 300l, bet pietiek ar 100 vai 150l.

Re: malkas apkure
Autors: Vidzeme (85.254.75.---)
Datums: 15/12/2022 11:17

Aldiss rakstīja:
-------------------------------------------------------
> >>Un man nav skaidrs,kāda motivācija iebūvēt
> boileri iekš akku tvertnes?
>
> iemesli-
> 1) viens liels boileris aizņem mazāk vietas, kā
> divi mazi.
> 2) iekšējo boileri, teiksim 150l var uzsildīt no
> ārējā (apkures 1000L) boilera. Ja būs atsevišķs
> boileris - izlietosi savus 150l un tālāk būs
> auksts, bet ievietots iekš lielā boilera uzssils
> atkārtoti bez kurināšanas. Attiecīgi nevajag 300l,
> bet pietiek ar 100 vai 150l.

Un kā būs vasarā..? Vasarā piem.es apkuri vispār neaiztieku,prātīgi izmantot tīru saules enerģiju,lai uzsildītu boileri katru dienu.

Re: malkas apkure
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 15/12/2022 11:50

Vidzeme, nekas traks nenotiek vasarā - ja runā par PV, tad tas nozīmē tenu, kuram izvietojums var būt gan apakšā gan vidusdaļā. Ja runā par kolektoru, tad tas pats - ir spirāle apakšā un augšā.
Man pašam uz silto ūdeni strādā kolektors. Savulaik ņēmu 600L akumulāciju un ar divām spirālēm, jo man nebija pārliecības kādu jaudu tas kolektors var nodrošināt. Praksē izrādījās, ka pietiek ar apakšējo - boilera daļā (resp siltais ūdens) ir robežās no 55-40, bet statistiski vidējais ir kaut kur pa vidu. Atgaita parasti kaut kur sanāca ap 35 grādi vidēji. Vidējais izvietojums ir paredzēts augstākai temperatūrai - stratificēšanai. Bet, apkašējai spirālei ir 2 lieli plusi - pirmkārt kolektoram ir daudz viegāk celt uz augšu no zemākas temperatūras (attiecīgi efektīvāka siltuma savākšana), otrkārt visa apakšējā daļa strādā uz WC silto grīdu un dvieļu žāvētāju, kas tomēr ir svarīgi pat vasarā. Bet nu praksē ir tā, ka vasarā arī gadās vēsās nedēļas un tad kaut kur reizi 2-3-4 nedēļās es iekurinu vienu nelielu metienu ar katlu - gan mājinieki priecājas, gan var utilizēt visādu iepakojumu drazu, gan leģionellas profilaksei.
PV gadījums ir mazliet atšķirīgs, jo PV nav tāda problēma kā pārkaršana - kolektoram ir, tāpēc kolektoram lielā muca ir tikai pluss.
Kādreiz esmu domājis, ka varbūt būtu bijis ērtāk ūdeni sildīt ar PV - tikai vadi, nav jāsatraucas par pārkaršanu, nav jāpieseko spiedienam utt. Bet tomēr kolektorā ir spēks - atšķirība savāktajā siltumā no laukuma ar PV ir ļoti jūtama. Tomēr uzlikt visus stiprinājumus un izkārtoties uz jumta nemaz tik superīgi nebūtu praksē, un galu galā arī bišķi jau izskatu bojā tie randoma paneļi izmētātie uz jumta. Man redz jumta logi un tad tas izskatītos visai tizli. Esmu baigi apmierināts ar savu siltumapgādes iekārtojumu.

Re: malkas apkure
Autors: Vidzeme (85.254.75.---)
Datums: 15/12/2022 15:49

Vilnis_Radio rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Vidzeme, nekas traks nenotiek vasarā - ja runā par
> PV, tad tas nozīmē tenu, kuram izvietojums var būt
> gan apakšā gan vidusdaļā.

Ja mēs dienā vasarā iztecināt 2gb boilerus,2x150=300L,tad es neredzu pamatojumu,kāpēc man ar teniem no PV būtu jāsilda 1000L tvertne,kas tāpat no tiem 20-30grādiem nepacels to dažu stundu(pīķa 12-15:00) laikā līdz siltam ūdenim vajadzīgajiem vismaz 50 grādiem.Tas tad būs kautkas ни рыба ни мясо. Šajā variantā redzu prātīgāk uzlikt lielāku boileri,attiecīgi tos 300L un enerģija no PV tiks koordinēti pludināta. Komentāri?



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 15/12/2022 15:53, labojis Vidzeme.

Re: malkas apkure
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 15/12/2022 16:45

Ja tens atrodas augšējā trešdalā, tad tas būs tas pats kas atsevišķi stāvošs 300l boileris.

Pašreizējā: 3 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **    **  **    **  **     **  ********  
 **    **  **   **   ***   **  ***   ***  **     ** 
     **    **  **    ****  **  **** ****  **     ** 
    **     *****     ** ** **  ** *** **  ********  
   **      **  **    **  ****  **     **  **        
   **      **   **   **   ***  **     **  **        
   **      **    **  **    **  **     **  **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727