UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Dzīvokļa ārsienu siltināšana.
Autors: Siivais (213.226.141.---)
Datums: 25/06/2023 03:21

Labs vakars, labrīt, vai arī sveiki. Atkarīgs cikos lasi šo..

Tātad ķeramies pie lietas, kas tad man ir par problēmu, kurā man ir vajadzīgs padoms.

Dzīvoklis nav bijis remontēts nu jau savus gadus 10 stabili. Prasītos uzfrišināt viņu, lai nav tas drūmais paskats ieejot iekšā. Jautājums būs par siltināšanu. (Pats neesmu dzīvojis tur, dzīvoja vecāki)

Tad nu jautājums ir šāds.

Kā lai labāk ņem un nosiltina dzīvokli? Dzīvoklis ir otrajā stāvā, sienas visā dzīvoklī ir reģipša ne reģipša, bet skaidrs ir viens kad spēcīgāk uzsitot, tur caurums točna būs..

Dzīvoklim ir malkas apkure, bet krāsns ir uzlikta starp viesistabu un guļamistabu. (respektīvi no guļamistabas puses tu met iekša malku un visu pārējo,bet siltums tiek padots uz viesistabu gan guļamistabu.) Bet guļamistaba mūžīgi ir bijusi auksta. (Pieļauju domu kad tas ir dēļ tā kad tur nav normāls logs arī ielikts.)

Tā kā par cik man no dzīvokļa siltināšanas nav nekādas nojēgas gribētos zināt jūsu viedokli.
Šeit arī izstāstīšu divu cilvēku viedokļus kuri ieteica man kā rīkoties, bet par viņu idejām neesmu drošs un izklausās galīgi garām.

Pirmais cilvēks man ieteica ņemt siltināt tikai dzīvoklim visas ārsienas ar putuplastu FF-PIR 30mm ar spundi. Nosiltinot ārsienas es iegūšu to pašu ko es ņemtos ar reģipsi un aiz viņa likt vati.

Otrais cilvēks atkal ieteica kad ja man dzīvoklī esot auksts un mājas ārējo fasādi netaisās tuvākajā laikā siltināt, tad es varot paņemt kaut kādas Kingspan plākses kuras ir jau gatavas montēšanai klāt. ( Tās esot gatavas lokses kur ir reģipsis, vate un osb vai kas tamlīdzīgs) Jāpaņemot jāpielīmē un papildus ar skrūvēm jāpieskrūvē.

Tad nu esmu izteicis divu dažādu cilvēku viedokļus kā siltināt ārsienas un sienas no kurām nāk aukstums.
Gribētu zināt jūsu viedokli par šo divu cilvēku viedokļiem, kā arī ja ir iespējams tad lūgums, ieteikt savu vīziju un versiju kā nosiltināt dzīvoklim šīs sienas. Vairāk pašam ir tāda 'sportiskā' interese par šo putuplastu FF-PIR, vai tad tā tik tiešām var darīt.

Re: Dzīvokļa ārsienu siltināšana.
Autors: Zzz (46.109.46.---)
Datums: 25/06/2023 10:37

Kingspan ir lidzigs produkts putuplastam, bet par 30% planaks konkretai siltumnoturibai (un maksas dargak). Var izmantot vietas kur vajag max planu siltumizolaciju

Re: Dzīvokļa ārsienu siltināšana.
Autors: Aldiss (87.246.149.---)
Datums: 25/06/2023 12:28

Ir teikts, ka dzīvoklis ir otrajā stāvā, bet cik stāvu māja, nav teikts. Ja augšā bēniņi, tad jāsiltina tie. Logs arī jāmaina.
Ja pie sienām skūvēti riģipša profili, riģipsis un pa vidu tukšums, tad to tukšumu ir jāpiepilda. Tad varēs domāt par kingspan vai finfoam ff plāksnēm.

Re: Dzīvokļa ārsienu siltināšana.
Autors: Siivais (213.226.141.---)
Datums: 26/06/2023 01:14

Mājai ir divi stāvi un pats dzīvoklis ir otrajā stāvā.
Protams, jāņem vērā fakts kad visai mājai gala istabas ir aukstas. To noskaidroju aprunājoties ar kaimiņu. Protams kad logu ir plānots mainīt. Tas ir pats par sevi saprotams.

Reģipša profili tur skrūvēti un reģipsis tas arī nav īsti jo ieejot pie kaimiņa, ir redzams, kad sienas ir tipiski tādas pašas kā man. Izskatās kad tas ir konkrēts ģipšveidīgs, bet nav reģipsis.

Tad nu atliek tagad tikai izprast kāds ir rīcības plāns. Pašam garāžā stāv fasādes vate, kuru varētu paņemt un beidzot likt lietā. Bet neskaidrības ir ar to reģipša profilu montāžu un kādi konkrēti ir nepieciešami šie profili.
Pašam ir interese šim procesam iet cauri.

Re: Dzīvokļa ārsienu siltināšana.
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 26/06/2023 07:18

Piedod, bet ko var ieteikt cilvekam, kurš nesaprot kas viņam uz sienam, kuram vispar nav nekadas sajegas par regipsi, profiliem utt...Tad varbūt vispirms pamekle kaut ko pa to pasu Yutubi, tur pilns ar šada veida video. Un ta ar nesapratu...ir tie profili tur skrūveti vai nav...

Re: Dzīvokļa ārsienu siltināšana.
Autors: jtdesign (83.243.94.---)
Datums: 26/06/2023 08:48

Siltināt - ekovate (pieņemu, ka ēka ir koka). Ja tomēr mūra nams, tad Kingspan.

Pagaidām autors sarakstījis daudz, bet informācijas maz. Vajadzīgs uzaicināt speciālistu uz vietas.

Re: Dzīvokļa ārsienu siltināšana.
Autors: Oho (213.226.141.---)
Datums: 26/06/2023 09:50

te ir tas vecais stāsts vai vispār vajag no iekšpuses siltināt ar ko vairāk kā putuplasta tapeti. Vai tās ārsienas tā caursalst, ka pelējuma pleķi sametušies vai arī vnk auksts paliek rudeņos. Par to no iekšas siltināšanu var domāt, ja tiešām ir pārliecība, ka nekad nekad tā māja no ārpuses netiks nosiltināta.

Re: Dzīvokļa ārsienu siltināšana.
Autors: Cogito (83.99.199.---)
Datums: 26/06/2023 10:25

> Mājai ir divi stāvi un pats dzīvoklis ir otrajā stāvā.

Tad siltināšana no augšas un loga maiņa ir daudz būtiskāka, kā sienu siltināšana.

Netieši no apraksta var spriest, ka māja gana veca. Tad bēniņos var izrādīties nenopietna izdedžu/zāģa skaidu kārta un uz sienām var būt visādi. No apmetuma līdz vienkārši pie šķirbainiem vagondēļiem pienaglota riģipša.
Autora apņēmībai visu cieņu, bet kamēr ar to visu klātienē nav ticis skaidrībā kāds, kurš saprot vairāk, sākt straujas kustības nebūtu gudri. Entuziasmu varētu ieslēgt pēc tam ;)



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********  **    **  **    **  **     ** 
 **        **        **   **    **  **   **     ** 
 **        **        **  **      ****    **     ** 
 ******    ******    *****        **     ********* 
 **        **        **  **       **     **     ** 
 **        **        **   **      **     **     ** 
 ********  ********  **    **     **     **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727