UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Bēniņu siltināšana
Autors: Ilis (81.198.176.---)
Datums: 02/02/2007 19:16

Vēlos uzzināt kā pareizi nosiltināt bēniņus.Padomju laikos celta privātmāja.No telpas iekšpuses griesti apšūti ar dēļiem un apmesti,bēniņos ir uzklāts papīrs(papīra maisi)un sabērtas skaidas ar izdedžiem.Ja es to visu novākšu nost, vai ir pa priekšu jāieklāj plēve(tvaikizolācija),vai arī var iztikt ar to pašu papīru(piem. pergamīnu).Esmu dzirdējis ka tvaikizolācija ir vajadzīga ja telpu siltina no iekšpuses,bet es taču to taisos darīt no ārpuses.Kā tad tur īsti ir? SPECIĀLISTI palīdziet.Jau iepriekš atvainojos par jūsu patērēto laiku,bet man kautkā nepielec.

Re: Bēniņu siltināšana
Autors: ilis (81.198.176.---)
Datums: 05/02/2007 17:02

Paldies visiem par atsaucību.

Re: Bēniņu siltināšana
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (80.232.161.---)
Datums: 05/02/2007 17:26

Siltinot bēniņus, respektīvi jumtu no iekšpuses svarīgi divi pamatprincipi.
1)Obligāta jumta zemseguma vēdināšana tieši starpā starp siltumizolācijas augšu un jumta seguma apakšu. Sparuga gaismā jumta slīpumam no 11 līdz 35 grādiem vismaz 5cm.
2)Obligāta tvaika izolācija telpas iekšpusē tad, kad jumta segumam izmantots materiāls kurš nelaiž cauri ūdens tvaikus, kā skārds vai līmētaie plātņu materiāli -ruberoīds, šindeļi vai citi bituma "Onduline' materiāli.
..pergamīns kā tvaika izolācija ir pārāk vājš, derīga 200mkm biezā celtniecības polietilēna plēve vai ALU-papīrs.

Re: Bēniņu siltināšana
Autors: ilis (81.198.176.---)
Datums: 05/02/2007 18:31

Ja izmantošu plēvi tas nozīmē ka telpā kļūs smacīgs gaiss(siltumnīcas efekts).Tātad jāizbūvē arī gaisa novilcēji(ventilācija).Un vēl neskaidrība kādu materiālu drīkst izmantot virs pakojuma?Domāju ka gadu gaitā vate spēcīgi pieputēs.PALDIES.

Re: Bēniņu siltināšana
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (87.110.0.---)
Datums: 06/02/2007 04:34

Siltumnīcas efekts nav atkarīgs no šīs plēves, bet no ēkas kopējās masivitātes un inerces īpašībām. Principā es uzskatu, ka vislabāk jumtu ieklāt ar māla vai betona dakstiņiem un siltumizolācijai izmantot koka skaidas sajaucot ar nedzēstu kaļķi. Tad jumta pašsvars ~100..120kg/m2 un tātam siltumnīcas efekts parādās minimāli.
Tvaika izolācijas nozīme tāda, ka tā neļauj ziemas vai aukstajā periodā siltumizolācijā kondensēties tvaikam no iekšpuses, kur tas var samērcēt izolāciju.
Vislabāk pakojumam izmantot birstošus materiālus, tad celtniekiem ļoti sarežģīti ir 'nohaltūrēt' darbu. Ja izmanto plātnes, tad pakojot ļoti bieži tiek atstātas škirbas vai spraugas, kas samazina pakojuma efektivitāti.
Par to materiāla pieputēšanu, tas nemainīs siltumizolācijas īpašības un 'kājās'tas nav jāvelk, tas jokam.

Re: Bēniņu siltināšana
Autors: ilis (81.198.176.---)
Datums: 06/02/2007 16:42

Humoru sapratu.Paldies par padomu.

Re: Bēniņu siltināšana
Autors: Sandra Stūrīte (---.balticom.lv)
Datums: 14/02/2007 18:11

Ko Jūs ieteiktu darīt- 2006. gadā celtai2 pilnu stāvu mājai jumts- bitumena šindeļi, aukstie bēniņi. Bēniņu grīdas jeb 2. stāva griestu siltinājums- 7 cm keramzīts, akmens vate ~ cik neatceros.
Patreiz- pie "-" temperatūrām apm. 1/4 daļa bēniņu jmta "raud" ar kondensāta asarām- pārējā daļā gan jumta klājs no iekšpuses, gan bēniņu telpas grīda sausa.
Ko tas varētu nozīmēt- celtnieku kārtējā haltūra- kādēļ kondensāts parādās tikai vienā daļā no visas telpas, ko labāk un kad darīt, lai to novērstu???

Re: Bēniņu siltināšana
Autors: EjTakTu (194.8.16.---)
Datums: 14/02/2007 19:21

Un ja kārtīgi neventilēsies sāks arī pelēt.
Nav tvaika izolācijas, siltumizolācijas slānis pa plānu, nav jumta ventilācijas + iestrādāti mitri zāģmateriāli - ko vēl mājas mūža samazināšanai var vēlēties? Jumtiņš raud, kur apakšā siltāks un mitrāks.
Taču par to jau b.i.Ivars Brinkmanis jau iepriekš aprakstījis.

Re: Bēniņu siltināšana
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (87.110.160.---)
Datums: 15/02/2007 02:39

Nu varbūt uzreiz trakot nevajag. Jo jebkurai ēkai, kas jauni būvēta ir mitrums mūros, apdarē. Praktiski, ļoti daudzos literatūras avotos ir atsauces, ka ēkai jāžūst vismaz gads. Tā 1933 gada Buvdarbu tehniskajos noteikumos norāde, ka ka pat guļbaļķu sienas drīkst apšūt ar dēļiem tikai pēc viena vai diviem gadiem, kad būve nosēdusies.
Tātad pašlaik ēka jāžāvē un neapšaubāmi ir jānodrošina bēniņu ventilācija ar gaisa ieplūdi zemdzegu zonā un izplūdi korē. Un tad nakošā gada ziemā varēs veikt zināmus secinājumus.
Ieteikums, kamēr notiek žūšana, būtu jāuzstāda papildus , bet pagaidu stutes, stabus garajām koka konstrukcijām, lai tās neizliecās žūstot. Jo dabīgi, ka sijas vai spāres labāk žus tai pusē, kur tās brīvas, bet piešuvuma pusē lēnāk. Izžūstot koks saraujas, taču slodzes iedarbībā vairs neiegūst taisnumu.

Re: Bēniņu siltināšana
Autors: EjTakTu (194.8.16.---)
Datums: 15/02/2007 19:30

Bet priecē, ka Sandra jau laikus apskata visas konstrukcijas. Līdz ar to savlaicīgi šo to varēs novērst un sakaārtot.
Diemžēl ir nācies pabūt tādu māju bēniņos, kur saimnieks savu degunu nav bāzis. Jaunuzceptas mājasbēniņos pavērās vienreizējs skats - spāres un plāksnes virs tām vairāk atgādināja sen aizmirstu vecmāmiņas vārītu zaptes burku, nevis būvkonstrukciju. Siltumizolācijas slāņa virspusē var rokas mazgāt utt. Pasaucu ēkas saimnieku - šamējais gandrīz no trepēm novēlās :(

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.