UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Sūknis spicei
Autors: as (78.84.12.---)
Datums: 28/09/2009 20:49

Sveiki,

Ir nepieciešams sūknis, kuru gribēšu pieslēgt pie spices. Kādiem tehniskajiem paramatriem ir jāpievērš uzmanību? Spices dziļums līdz 25m.

Esmu apskatījis vairākus sūkņus, kuriem ir norādīti Uzsūkšanas augstums un Spiešanas augstums. Ko nozīmē šie divi parametri?
Lielākoties uzsūksana visiem vidējiem sūkņiem ir līdz 10 m, bet ja man spice ir līdz 25 m tad man jāskatās ir kuriem uzsūkšan ir līdz 25m?

Paldies

Re: Sūknis spicei
Autors: rs (---.lmt.lv)
Datums: 28/09/2009 22:46

Uzūkšanas augstums nevienam sūknim nevar būt lielāks par 10m(-1bar). Ja gribas sūknēt no dziļākām vietām-dziļurbums un sūknis tajā iekšā. Celšanas augstumu var piemeklēt kādu vajag.

Re: Sūknis spicei
Autors: we (78.84.12.---)
Datums: 28/09/2009 23:06

neticu, ka katrai spicei ir ieksā sūknis.

Re: Sūknis spicei
Autors: Ambrosio (87.110.168.---)
Datums: 29/09/2009 10:02

rs pareizi raksta, sūknis pat ar pilnīgu vakuumu caurulē neuzsūks ūdeni augstāk par 10 metriem, tā ir tīra fizika. Uzspiest gan var, cik uziet.

Spicē tiešām diez vai ir sūknis, jo, tas, ka spice ir 25m dziļa, nenozīmē, ka statiskais ūdens līmenis caurulē arī būs 25m dziļumā. Parasti ūdens tiek uzspiests tuvāk zemei, iekļaujoties ne dziļāk par kādiem 7-8m.

Re: Sūknis spicei
Autors: ibm (---.vraa.gov.lv)
Datums: 01/10/2009 10:00

Man ir SPICE nevis dziļurbums, ūdens atradās 18m dziļumā. Nu lūk, spicē ielaista uzsūkšanas šļauka (ar spirāli), apakšā un augšā pretvārsti. Uzreiz pie spices (siltinātā bedrē) visparastākais centrbēdzes sūknis, Pedrollo, 750W. Nu, tālāk parastās lietas, izplešanās traukus gan ieliku mājās.

Protams, slinkums bija otrreiz mērīt, cik augstu uzspiests ūdens spicē, jo ielaist 18m šļauku arī ir pasākums. Vienkārši nebija jau izejas, - vai nu sūknis tiek galā vai nē - tad jārīko dziļurbums vai jāliek ežektors. Bet sanāca tā, ka pielēju sūkņa korpusu (pirmo reizi) un viss aizgāja. Un iet jau 2 gadus.

Re: Sūknis spicei
Autors: Ambrosio (85.254.211.---)
Datums: 01/10/2009 11:41

ibm, Tavā SPICĒ ūdens līmenis nav zemāks par 10m no zemes virsmas. Tas, ka Tu 18m dziļā spicē iebāzi 18m šļaukas, nozīmē tikai to, ka Tu spicē iebāzi 18m šļaukas :) No fizikas, ko Tu droši vien centīgi apguvi skolā, Tu zini, ka pat ar perfektu VAKUUMU NEVAR UZSŪKT ŪDENI vairāk par 10M uz augšu.

Re: Sūknis spicei
Autors: sto>>>ibm (78.84.218.---)
Datums: 03/10/2009 17:52

Nevis izplešanās trauks, bet spiedtverne. Izplēšanās traukus liek, piem., apkures sistēmās, kur siltumnesējam uzsilstot, nepieciešama apjoma palielimnājuma kompensācijas tilpne.

Re: Sūknis spicei
Autors: sto (78.84.218.---)
Datums: 03/10/2009 17:55

Par to ūdens uzsūkšanu. Ja sistēmas sūcpusē ir iekļuvis gaiss, piem., netur pretvārsts, sūknis neuzsūks pat 5 metrus.

Re: Sūknis spicei
Autors: heating (78.84.21.---)
Datums: 09/10/2009 19:59

MAn spice 20 m stav parast Nocchi suuknis ar 60 litru padevi un ir ok!!:)))
Taa par laukos staav hidrofors majaa ieksaa spice vairaak kaa 25 m un lidz majai kaadi 20m linija un ir ok stradaa veel sodien!!:))

Re: Sūknis spicei
Autors: ibm (---.vraa.gov.lv)
Datums: 19/10/2009 15:31

Man patīk tie precizētāji. Nu, es to žargonā visu saucu par izplešanās traukiem, mīļie cilvēki, ja jūs man atgādināt fiziku, tad gan hidroforā jeb spiedtvertnē un izplešanās traukā darbības princips ir viens un tas pats.

Es jau arī neapgalvoju, ka sūknis UZSŪC no 20 metriem, vnk tiem, kas saka, ka spice nevar būt dziļāka par XYZ metriem, vēlējos dalīties pieredzē, ka VAR un IR. Protams, ka slāņa spiediens uzspiež ūdeni augstāk un paldies Dievam, ka man nav tas dziļurbums jārīko.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **   ******     *******   ********   **     ** 
 **     **  **    **   **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **                **  **     **  **     ** 
 **     **  **   ****   *******   **     **  ********* 
 **     **  **    **          **  **     **  **     ** 
 **     **  **    **   **     **  **     **  **     ** 
  *******    ******     *******   ********   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727