UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Uzturēšanas izmaksas
Autors: jay (80.81.33.---)
Datums: 26/01/2005 12:38

Kādas ir privātmājas uzturēšanas izmaksas salīdzinot ar dzīvokļa izmaksām? Īpaši interesē ziemas periods. Cik laika aiziet mājas uzturēšanai?

Cik mēnesī apmēram jāpelna, lai varētu atļauties celt un pēc tam uzturēt māju?

Re: Uzturēšanas izmaksas
Autors: jtdesign (---.btv.lv)
Datums: 26/01/2005 13:11

Vispār jau atkarīgs no tā, ko salīdzina. Bet tā, ļoti aptuveni, māja ir izdevīgāka un, ja salīdzina vienādas platības objektus, tad pat ļoti izdevīgāka.

Pašlaik medijos notiek diskusija par centralizēto apkuri un figurē cenas 0.70-1.00 lati par m2 mēnesī. Gribētos redzēt tik neekonomiski/pavirši celtu māju, kurai būtu tādas izmaksas.

Re: Uzturēšanas izmaksas
Autors: andrek (84.237.133.---)
Datums: 26/01/2005 16:00

Visekonomiskākā māja + zemesgabals maksās Ls 55~70 tūkst. Ja tāda nauda ir, jautājumi lieki- ja nav un 7~10 gados šo summmu nevar viegli saraust- māju būvēt nav ieteicams. Varētu būt, ka mēnesī saņemot uz "ķepu" virs Ls 2000,- kaut kā var sabalansēt dzīvi ar mājas būvniecību un kredīta atmaksu. Tas ir tikai mīts, ka privātmājā lēta dzīve...

Re: Uzturēšanas izmaksas
Autors: jay (80.81.33.---)
Datums: 26/01/2005 17:40

Nu, neticu, ka visi, kas ceļās, saņem 2000+ uz ķepas! Tādu algu Latvijā ir ļoti maz!

Man ir dzīvoklis ar tirgus cenu ~27000 Ls un abiem kopā ar "labāko pusīti" mēnesī uz ķepas sanāk ap 900Ls. Ceru, ka nav par īsu.

Alternatīva mājai - dzīvoklis jaunā mājā, kas maksā apmēram tikpat, cik māja. Protams, var jau dzīvot arī tālāk 119-niekā, bet esam jau izlepuši... :)

Re: Uzturēšanas izmaksas
Autors: andrek (84.237.133.---)
Datums: 26/01/2005 18:24

jay- māja ~Ls 60.000.- Bankas kredīta % atmaksa ~Ls 300,- 10 gadus ik mēnesi+ atdot trūkstošos Ls. 33.000.- 10 gadus ik mēnesi Ls 275,-; diez vai Jūs un Jūsu "labākā pusīte" iztiks ar Ls 300,- mēnesī...pelnīt vajaga vairāk-

Re: Uzturēšanas izmaksas
Autors: pēc pieredzes (193.178.232.---)
Datums: 28/01/2005 16:10

māja plus zeme Rīgā vai pierīgā vairs tuvu nemaksā Ls 60-70k, bet vismaz 100k - protams ar attiecīgu kvalitāti

Ls 1000 ienākumu tiešām ir par maz, jo savādāk pēc kredīta atmaksas + mājas uzturēšanas izmaksas (elektrība, apdrošināšana, apsardze u.c.) nauda paliek pāri tikai izdzīvošanai nevis dzīvošanai, un kur nu vēl mēbeles, tehnika utt

Re: Uzturēšanas izmaksas
Autors: pieredze (193.178.232.---)
Datums: 28/01/2005 16:10

māja plus zeme Rīgā vai pierīgā vairs tuvu nemaksā Ls 60-70k, bet vismaz 100k - protams ar attiecīgu kvalitāti

Ls 1000 ienākumu tiešām ir par maz, jo savādāk pēc kredīta atmaksas + mājas uzturēšanas izmaksas (elektrība, apdrošināšana, apsardze u.c.) nauda paliek pāri tikai izdzīvošanai nevis dzīvošanai, un kur nu vēl mēbeles, tehnika utt

Re: Uzturēšanas izmaksas
Autors: pieredze (193.178.232.---)
Datums: 28/01/2005 16:15

sorry
ka 2x ierakstiijaas
vosu laiku kaut kaadus error meta aaraa

Re: Uzturēšanas izmaksas
Autors: jans (80.81.33.---)
Datums: 28/01/2005 16:58

Khmmm. Ja 130 kv.m. māja maksā 100 kilolatus, tad viens kvadrātmetrs maksā 770 Ls. Kas tad tās par runām, ka par 400 Ls/kv.m varot uzbliezt ar visu apdari?

Cik apmēram sanāk maksāt par apdrošināšanu?

Re: Uzturēšanas izmaksas
Autors: pieredze (193.178.232.---)
Datums: 28/01/2005 17:44


100k Ls sanaak ja jaapeerk veel zeme
ja grib 1000-2000 m2 tad nu mazaak kaa 30k Ls vispār grūti iekļauties

un tad pati māja ~ 150-200 m2 maksaa 60-70k Ls un uz augshu skatoties no apdares materiaaliem, apkures, santehnikas

nu jaa tad maaja pati maksaa ~ 400 Ls m2 bez zemes

apdrošināšana ~ 100-150 ls gada

Re: Uzturēšanas izmaksas
Autors: nu nezinu gan (---.kc.lv)
Datums: 28/01/2005 18:06

... kur njemat taadus ciparus. mums ir zeme pieriigaa, uzkraajumi, kas tuvu nullei (ja nereekjina "labo vaardu"), alga darbvietaa ap 250Ls/meen uz rokas, otraas puses algu neskaitam, jo tas ir otraas puses personiskajiem teerinjiem, kaukaadas nelielas privathaltuuras, izmantojot to pashu savu "labo vaardu" un iemanjas. un lai nu kaa un cik gruuti, bet mums buus MAAJA! naaksies savilkt jostas, bet apreekjini raada, ka BUUS!

jo jaunas, pasha celtas maajas un sakaina, no veciem blokiem sakjibinaata dziivoklja smirdiigaa daudzstaavenee, kur kaiminji urbj cauraam dienaam un pagalmaa pa naktiim gaudo kaiminju mashiinu signalizaacijas, bet dienaa skan krievu valoda (paarsvaraa vaardniicaa neatrodamas vaardu kombinaacijas), cenas ir liidzveertiigas, ja apskata cenu par kvadraatmetru.
tai pat laikaa - uztureeshana maajai ir krietni mazaaka. un neesi atkarigs nedz no iziireetaaja (kaa mees tagad, kad mums nepieder dziivoklis), nedz no namu paarvaldes (vai kaa nu citaadi kolektiivo apsaimniekotaaju tagad meedz saukt), nedz no riigas siltuma un hoeetikas. pats sev saimnieks. bez badiigiem starpniekiem, kuru jaunajaam mashiinaam un privatmaajaam "briivpraatiigi sametas" vinju apsaimniekoto namu iedziivotaaji.

Re: Uzturēšanas izmaksas
Autors: jans (80.81.33.---)
Datums: 28/01/2005 18:15


Tā jau domāju, ka tie 100000 Ls savācas, ja pērk bezmaz hektāru Mārupē un būvē 200 kv.m. māju. Nevajag baidīt cilvēkus!!! ;)

Esmu jau gandrīz pārliecināts, ka arī vidusmēra cilvēks mazliet piedomājot un pameklējot var uzbliezt māju ka nemetās. Ja meklē, vienmēr var atrast labu kompromisu starp cenu un kvalitāti.

Re: Uzturēšanas izmaksas
Autors: pieredze (193.178.232.---)
Datums: 31/01/2005 11:04


Vēlu veiksmi!
Tikai gribēšhu gan dzirdēt šīs pašas optimistiskās domas, kad tā māja būs procesā vai jau uzcelta, kādreiz kad sākām arī domājām ka pa 40 k Ls uzbūvēsim, bet diemžēl tādu šķūni kā var pa 40k Ls uzbūvēt, dzīvot nemaz nevēlējos un puspabeigtā ar 1 pabeigtu istabu arī nē un arī malkas apkuri nevēlējos, utt un taa joprojaam un beigaas nekaadi 40k Ls neiekljauties

PS: Protams ja māju būvē gadiem un pašu spēkiem tad cita runa, bet ja panjem bankā kredītu un māju grib gatavu ~ 1 gada laikā, un abi strādā algotu darbu no 9-18 un vēl ilgāk, tad tas ir vienkārši nereāli

Re: Uzturēšanas izmaksas
Autors: pieredze (193.178.232.---)
Datums: 31/01/2005 11:04

Vēlu veiksmi!
Tikai gribēšhu gan dzirdēt šīs pašas optimistiskās domas, kad tā māja būs procesā vai jau uzcelta, kādreiz kad sākām arī domājām ka pa 40 k Ls uzbūvēsim, bet diemžēl tādu šķūni kā var pa 40k Ls uzbūvēt, dzīvot nemaz nevēlējos un puspabeigtā ar 1 pabeigtu istabu arī nē un arī malkas apkuri nevēlējos, utt un taa joprojaam un beigaas nekaadi 40k Ls neiekljauties

PS: Protams ja māju būvē gadiem un pašu spēkiem tad cita runa, bet ja panjem bankā kredītu un māju grib gatavu ~ 1 gada laikā, un abi strādā algotu darbu no 9-18 un vēl ilgāk, tad tas ir vienkārši nereāli

Re: Uzturēšanas izmaksas
Autors: neticeesu nekad (193.178.232.---)
Datums: 31/01/2005 11:11

ka pa 250 ls meen uz rokas var vispaar maaju uzbuuveet
ja pat njem tikai materiaalu pashizmaksu un visu dara pats
tad tas ir process visas dziives garumaa
un jaaeed tachu arii ir, un jaadziivo kaut kur, un ir tachu veel 100padsmit visaadi izdevumi, un cik tad no tiem Ls 250 var atlicināt mājas būvniecībai?


Re: Uzturēšanas izmaksas
Autors: Ieva (159.148.190.---)
Datums: 31/01/2005 11:54

Negribu atrunāt cienījamo Nu nezinu gan, bet mana pieredze liecina, ka viss maksā daudzkārt dārgāk, nekā sākumā likās.
Ja man kāds pirms diviem gadiem būtu teicis, ka mana māja izmaksās nevis 60 kā tāmē, bet 80 tūkstošus, tad es nekad nebūtu sākusi to celt, vai vismaz būtu pārprojektējuši uz kaut ko vienkāršāku. Jau toreiz man 60K likās mūsu ģimenes spēju augstākā robeža, domāju, savilksim jostas uz brīdi, pēc tam paliks vieglāk. Kāds naivums manā vecumā:(
Tādēļ silti iesaku - salīdziniet tāmes no vairākiem celtniekiem, piespiediet viņus parakstīt kārtīgu līgumu, kur tāme ir neatņemams pielikums un naudu dodiet nevis avansā, bet tikai jau par padarītiem darbiem. Pirms izšķiraties par kredīta ņemšanu, padomājiet, ko darīsiet, ja kredīta nauda un ietaupījumi būs iztērēti, bet māja vēl nebūs pabeigta. Vai būs, kur aizņemties trūkstošo summmu? Ja aprēķini liecina, ka māja maksās 50 tūkstošus, tad neiesaku sākt celtniecību, ja neesat pārliecināti, ka spēsiet "pavilkt" arī 60.

Re: Uzturēšanas izmaksas
Autors: neticeeshu nekad (193.178.232.---)
Datums: 31/01/2005 12:48


pilnībā pievienojos IEVAI
jo mums arī bija tāme uz 50k tagad māja maksā 70k un tas arī vēl nav ar visu
paliks šādas tādas sīkas lietas kas trūkst
un tieshi taa 50k Ls kredīts mums vēl likās OK, tagad tas ir 70k Ls
un kur vēl paliek nauda iekārtojumam? :(

Re: Uzturēšanas izmaksas
Autors: xxx (80.232.179.---)
Datums: 31/01/2005 15:47

Nu man paziistams pilsonis celj ar savu brigaadi celj man maaju. Taame ir 65 000 Ls kuraa ieklajuts kamiins, virtuves iekaarta utt. Vieniigi laikam pirts ieskheejaa apdare un diivaans, bet paareejais ir. Jebkura gadiijumaa mees novienojaamies ka vairaak man nebuus un vinjsh to zin.

Re: Uzturēšanas izmaksas
Autors: Ieva (159.148.190.---)
Datums: 31/01/2005 16:34

to XXX:
pat, ja pilsonis celtnieks ir pazīstams, vienalga, noslēdz līgumu, jo pēc kāda laiciņa var sākties šantāža - zini, viss tagad maksā dārgāk, strādniekiem vairāk jāmaksā, neparedzēti darbi utt. Var beigties ar to, ka pasaka, jā, sorry, es jau esmu iztērējis tavus 65K, bet, ja tu gribi māju pabeigt, tad vēl vajag kādu pārīti, pēc tam vēl kādu pārīti...
No otras puses, nevar vainot tikai ļaunos celtniekus, jo arī pasūtītājiem mēdz mainīties priekšstati par vēlamajiem apdares materiāliem un kvalitāti, tādēļ jau iepriekš jāplāno, ka būs neparedzēti izdevumi.
Kaut kā nav gadījies sastapt nevienu, kurš pēdējā laikā būtu kaut ko cēlis vai remontējis un būtu iekļāvies tāmē (ja nu vienīgi ceļ par miljoniem un būvuzņēmējam pieprasa garantiju par to, ka par norunāto cenu arī tiks uzcelts)

Re: Uzturēšanas izmaksas
Autors: xxx (80.232.179.---)
Datums: 31/01/2005 17:39

Liigumu laikam sleegshu, bet vinjsh teica ka tas kaa vinjsh iekljausies taamee buushot jau vinja probleema. Taakaa nedomaaju ka buus vieta paarsteigumiem un tas bija tieshi tas ko es uzsveeru pashaa saakumaa. Lieki tuukstoshi man nebuus tad kad jaasaak atdot krediits.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **   *******   **    **  **      **   ******  
  **   **   **     **  **   **   **  **  **  **    ** 
   ** **    **         **  **    **  **  **  **       
    ***     ********   *****     **  **  **  **       
   ** **    **     **  **  **    **  **  **  **       
  **   **   **     **  **   **   **  **  **  **    ** 
 **     **   *******   **    **   ***  ***    ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727