UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: par leišu katliem
Autors: nu_nu (80.233.235.---)
Datums: 09/11/2010 08:42

Es arī vienu brīdi domāju, ka likšu leišu klatlu, jo reklāma bija uz goda. pagājušo pavasari apmeklēju būvniecības izstādi, pārdevēji pat iedeva man lietotāju koordinātas (diemžēl nav saglabājušās), pēc aprunāšanās es šo domu atmetu. Jā, katls kuras ļļoti ilgi, salīdzinājumā ar tradicionālajiem, viss ir labi, nav nekādas vainas, bet... salīdzinājumā patērē nenormāli daudz malkas, jo kurtuve milzīga. Vienīgais, vēl iesaku parunāt ar Jelgavas rajona Nākotnē esošo firmu CENTRA JAUNZEMJI (koordinātes pameklē internetā). Tur viens čalis pirma kāda gada domāja likt tādu katlu savai mājai, bet kombinējot to ar siltuma akumulatoriem. Lai veicas!

Re: par leišu katliem
Autors: spura27 (87.226.83.---)
Datums: 16/11/2010 15:22

Sen nebiju lasījis forumu...

Tikko izlasīju šo tematu, veči aļļo....

Man rudesta katls ir no 2007.gada, varbūt rudesta tagad sāk halturēt, bet manējais ziemā AR MITRU MALKU dodot ārā kādus 60C (man ir siltā grīda) mierīgi ziemā tur padsmit stundas, ok ja mīnus 25 tad jā, vairāk par 12st nebūs, jo man nebija nosiltinata māja. Vienreiz nopirku brikešu maisus, pielādēju max, pie āra temp. ap -5-0 nokurējās vairāk kā 24h. Tāpēc tie brīnumi, kas rakstīja, ka neticu/tā nevar būt....nu priekā :) paši vainīgi, ka neticiet...a man ir labi, metu iekšā visu, sausu/mitru/slapju, un šis deg!!!
Un tā tiešām taisnība, ka šis deg no augšas tikai mazā slānī, tur jau tā fiška.

Rudestu es lamāju par citām lietām, bet nu tas tāā...

Re: par leišu katliem
Autors: jtrti (80.233.235.---)
Datums: 16/11/2010 15:29

Un kā ar malkas patēriņu? Cik Tev liela māja?

Re: par leišu katliem
Autors: spura27 (87.226.83.---)
Datums: 16/11/2010 15:38

Sava "slinkuma" pēc es kurinu ar mitru malku + biki briketes.
Ja kurinu tikai ar briketēm, tad šādā laikā kā tagad man aiziet ap 30kg briketes.
Patreiz pieslēgts 120m2, siltumzudumi aiziet uz otro stāvu, jo grīdas siltināšana nav veikta līdz galam...

Ja rēķina tikai malkā, tad vidēji viena parasta ķerra pa dienu ar mitru malku

Re: par leišu katliem
Autors: GirtsL (81.198.67.---)
Datums: 16/11/2010 15:58

Es ari esmu loti ieinteresejies par siem leisu katliem, maja ir buvniecibas procesaa, bet jau laicigi gribas izlemt par apkures katlu, pec pedejas izstades apmeklesanas sliecos tiesi uz siem!
Loti gribetos veel kada lietotaaja atsauksmes, par malkas paterinu un kadas ir prasibas pret malkas sausumu, cik ilgi deg, kada temperatura, utt.

Re: par leišu katliem
Autors: specs (84.237.250.---)
Datums: 16/11/2010 20:31

Vai ir liela cenas starpība starp, piemēram, SIME parasto čuguna katlu un tādas pašas jaudas Rudesta ilgdegošo katlu?
Spura27, kas ir tās citas lietas, par ko lamāt Rudesta?

Re: par leišu katliem
Autors: spura27 (87.226.83.---)
Datums: 17/11/2010 07:34

1. Trosīte plīst x1 gadā, parasti noplīst kad vismazāk vajag..zin cik stulbi sanāk, atbrauc teiksim 9 vakarā mājās, gribi celt augšā, lai piepildītu krāsni, a šis tinkšššš....a veikali ta ciet...

2.Divreiz kādos 3-4 naktī mājinieki gandrīz trieku ķēra, kad sprāga pl.cauruļu savienojums, iemesls, konstruktīvi nepareizi uztaisīta augšējā gaisa padeve kuru pievada ar ķēdīti no termoregulatora, šis kaut kādā stāvoklī ieķeras, mazliet bet ieķeras un ar to pietiek, lai temp krāsnij iet uz augšu, nu šī arī aizgāja virs 120, tad ari sprāga "vājākais"savienojums, jo spiediens vel nebija, lai vārsts nošancētu...idioti...es par šito ar viņiem runāju, bet kā jau leiši, tak neko lieku nedarīs pēc tam...
Pēc šitā, meistars visu parikti salika ar kaparniecēm un bik pats pieslīpēju kā arī uzliku vienu vecu roreni uz gaisa pad. klapīti smagumam un troksnim :):):)

Pārējā ziņā cepuri nost par šito ideju par degšanu no augšas.

P.S. Ne pa tēmu, vai kāds zinošs var pateikt kur ir max robeža koksnes mitrumam malkā, kad vēl ir jēga viņu kurinat, cik saprotu no xy % vairs nav ekonomiska pamata to kurināt, gribas zināt nu cik tad ir tas procents

Re: par leišu katliem
Autors: aae (159.148.12.---)
Datums: 17/11/2010 09:26

hmm, man ar klasiskās konstrukcijas tērauda katlu (arī leišu) šobrīd aiziet max 15kg briketes uz 150kvm, siltinājums arī līdz galam nav sataisīts.


spura27 Wrote:
-------------------------------------------------------
> Sava "slinkuma" pēc es kurinu ar mitru malku +
> biki briketes.
> Ja kurinu tikai ar briketēm, tad šādā laikā
> kā tagad man aiziet ap 30kg briketes.
> Patreiz pieslēgts 120m2, siltumzudumi aiziet uz
> otro stāvu, jo grīdas siltināšana nav veikta
> līdz galam...
>
> Ja rēķina tikai malkā, tad vidēji viena
> parasta ķerra pa dienu ar mitru malku



Re: par leišu katliem
Autors: GirtsL (81.198.67.---)
Datums: 17/11/2010 10:04

To SPURA27
1.Ir kada vieta kur trosite berzaas, ka vinja ta plist?
2. Ja pareizi sapratu tad parspraga karsta udens truba, kas iet uz radiatoriem, kadas no ta visa sekas?

Re: par leišu katliem
Autors: khe (78.84.204.---)
Datums: 17/11/2010 10:16

Nu bet liela starpība, vai iekurina katlu vienreiz dienā, vai tas kuras visu dienu. Pamēģini piekurināt aķi ar parasto katlu tā, lai tas uzturētu temp visu diennakti, vai vismaz pusi. Ari viadrusi mēdz ieķerties un uzvārīties.

2spura27:
Vai dūmus nemēdz iesist telpā? Vai sodrēju smaka? Jo man nav palīgtelpas telpas ,kur novietot katlu. Kā ar šmuci apkalpojot? Vai papūloties var tā "pa tīro"kurināt?

Re: par leišu katliem
Autors: spura27 (87.226.83.---)
Datums: 23/11/2010 10:03

GirtsL Wrote:
-------------------------------------------------------
> To SPURA27
> 1.Ir kada vieta kur trosite berzaas, ka vinja ta
> plist?
> 2. Ja pareizi sapratu tad parspraga karsta udens
> truba, kas iet uz radiatoriem, kadas no ta visa
> sekas?

1. Jā viņa beržas divos ritentiņos, vienu dabūju jau pēc gada uzvirpot normālu
nav pareiza konstrukcija un ritentiņu materiāls+virpojums
2.Pārsprāga karstā ūdens truba pēc trejgabala kur sākās pl.trubas uz grīdām un radiatoriem, sekas nebija patīkamas...

To khe
Viņu vienmēr iesitīs, ja turēsi augšējās durvis ilgstoši vaļā, tad pa krāsns augšējo gaisa ieplūdes caurumu nāks ārā tiešais dūms.
Ja ir normāla grīda, kaut flīzēta un lieto briketes vai tīru malku, saladē, viens divi ar slotu un viss pa smuko




Re: par leišu katliem
Autors: aldisss (---.cust.telenor.se)
Datums: 23/11/2010 11:46

Šo tēmu aizsāku jo nevarēju īsti izvēlēties kādu katlu likt!Nu jau ir tik tālu ka ir "Rudesta" katls,saīsinātais variants 40Kw.Un ir pieslēdts un palaista sistēma.Apsaisti taisiju pēc viņu ieteiktās shēmas!Kaut gan tagad liekas ka shēmā vēl varētu kaut ko uzlabot.Apkurināmā platība 170Kvm,pirmajā stāvā siltā grīda,otrajā būs radiatori.Patreiz izmēģināju tik silto grīdu 1. stāvā!Tā kāvēl mājā nedzīvoju,sistēmā iepildiju neaizsalstošo šķidrumu,līdz -20grādiem.Pirmoreiz iekurinot,bija visādas problēmas!Kādā brīdī no katla apakšas sāka gāzties darva,temperatūra staigāja no 30-95 grādiem.Arī spiediens sistēma staigāja!Visu pieregulējot,nākošajās reizēs šīs problēmas pazuda.Tā kā nekurinu pastāvīgi,bet reiz pa reizei,par ekonomiju nevarēšu pateikt.Bet ar vienu ielādes reizi,apmēram 3 maisi sausas malkas,katls kūrās 11 stundas!Bet ir vēl rezerves kā šo laiku paildzināt.Ir kolēģim arī šads katls,kurinot nosiltinātu līvānu māju,viņš izvelk līdz 24st.!Protams ārā pie -30 tik daudz nebūs!

Re: par leišu katliem
Autors: modris1978 (81.198.121.---)
Datums: 24/11/2010 10:10

Tikai pasaki vai māja bija uzsilusi kad saki kurinat un no tā brīža dega tev tās 11h tas katls ? Otra lieta vai sanāk tā ka ar 3maisiem sausas malkas pietiek lai izvilktu teiksim tavi 170kvm tas butu 15kw katla jaudas uz vienu stundu reizinam ar 11h tas ir 150kw! Vai 3maisi malkas spēj atdot 150kw jaudu ? Ja tas tā ir ,tad forši .

Re: par leišu katliem
Autors: aldisss (---.cust.telenor.se)
Datums: 24/11/2010 12:01

Māja nebija uzsilusi,tad būtu jākurina nedēļu nepārtraukti!Māja no gāzbetona un vispār pirmo reizi kurināju.Sila jau arī tikai grīdas pirmajā stāvā,apm. 80kvm platībā!

Re: par leišu katliem
Autors: G.Kronpuss (81.198.8.---)
Datums: 03/07/2011 22:30

Nopirkam Liepsnele 40 katlu. Pec 5 men katls pagalam, kurtuve iespiedas uz ieksu, jo iekseja siena 2,5milimetri. Katls nav remontejams. Garantijas saistibas no tirgotaju un izgatavotaju puses nekadas- pasi esot nepareizi ekspluatejusi,,,
Kurikis.

Re: par leišu katliem
Autors: JanisL (85.234.172.---)
Datums: 04/10/2011 11:05

Es arī papētīju info par šiem sveces tipa katliem un man radās pāris jautājumi. Teiksim tā - viens no galvenajiem labumiem, ko es redzu - katls aizņem mazāk vietas un, protams, tas ilgāk deg.

Bet jautājums ir par šī katla savienošanu ar siltajām grīdām. Lasīju, ka siltuma akumulatoru likt nedrīkst - viss it kā loģiski. Bet kā tad ir, ja katls dod laukā tos 70-80 grādus, bet man grīdās jālaiž maksimums 30 grādi. Ar atpakaļgaitu jau mūžīgi nenolīdzināsi, tāpēc jautājums - kā tad dara ar to sveces katlu un siltām grīdām BEZ akumulatora? Katls kuroties tāds padsmit stundas varētu arī sakarsēt ūdeni vairāk nekā man grīdas ņem pretī, un tad var iestāties auzas, ne?

Un vēl ir daži iemesli, kāpēc it kā skatos uz Žvake (Candle) katlu - ir kādas atsauksmes? Idejiski jau tas pats vien ir kā pārējie, lai gan lasīts, ka Stropuva skaitoties tāds kā labākais no tiem.

--------------------------------
Mani hobiji:
Dažādi bišu produktu gardumi - [www.LusuDrava.lv]
Mana salmu māja - [SalmiUnMali.lv]

Re: par leišu katliem
Autors: rama (80.232.135.---)
Datums: 24/10/2011 16:18

Man bija Rudestas katls uz maniem 240m2, bet reāli apkurināmiem 180m2 ar tīru malku osis+ alksnis izkūrās apmēram 8h, ja piemet kādu paku ar briketēm tad varēja izvilkt līdz 12h, no mīnusiem - gaisa padeves galva( ideāli nodeg un šī problēma ne tikai man, bet vēl vienai paziņai, kurai arī šis pats katls), jau pieminētais gaisa padeves vārsts, arī bija pāris reizes, kad saķērās (man gan paveicās paspēju pārķert), ļoti neērta tīrīšana, jo apakšējās durtiņas - maziņas, ja bunkuris līdz pusei izkūries tad ražotāja minētās 15 min. atdzesēšana un malkas piemešana ir stipri pāragra, jo malka pa šo laiku nav paspējusi nodzist, man spļaudījās arī ar dūmiem (bet te iespējams mana vaina, jo skursteņa diametrs bija par mazu) un skurstenis dramatiski auga ciet (bet te visticamāk ta pati iepriekšējā nelaime)+ no katla izvada skurstenim obligāti jāparedz tīrīšanas lūka, jo pašam uz skursteni izeja ir ļoti šaura un nekādu birsti tur neiebāzīsi.
Respektīvi mans nu jau bijušā šī katla lietotāja viedoklis - ļoti laba ideja, ne pārāk labā izpildījumā.

Re: par leišu katliem
Autors: eb (80.233.222.---)
Datums: 11/11/2011 13:21

kapēc rudestas katlam nevar likt siltumakumulatoru?

Re: par leišu katliem
Autors: rbm (62.85.20.---)
Datums: 11/11/2011 13:28

Rudesta paredzēta lai lēni dedzinātu malku tikai tik daudz cik vajadzīgs tekošajam patēriņam.
Siltuma akumulatori paredzēti lai katls uz maksimālās slodzes ātri uzsilda akumulatorus līdz 80 grādiem un vairs netiek kurināts.

Akumulatori sistēmā darbojas kā katla lieki saražotā siltuma akumulētāji, savukārt Rudesta katlu normālā režīmā ir paredzēts kurināt tā lai šis liekas siltums nerastos.

Re: par leišu katliem
Autors: eb (80.233.222.---)
Datums: 11/11/2011 13:44

apsildāmā platība man ir ~150 m2, visur radiatori, bet virtuve un vannas istaba ar siltajām grīdām (~20m2). tur vajadzēs 2 sūkņus, ja?

un vēl man interesē kā ir ar ūdens boilera sildīšanu, ziemā viss skaidrs - katls kuras, ūdens silst, vissirlabi.
bet kā ir vasarā, ja es gribu ūdeni sasildīt kurinot katlu nevis ar elektrību- vnk, iekrāmē mazāk malkas/brikešu/ogļu un kurina? kā tas notiek? tur taču jebkurā gadījumā tas siltums paliks pāri?

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  **     **  ********  **     ** 
 **     **  ***   ***  **     **  **         **   **  
 **     **  **** ****  **     **  **          ** **   
 **     **  ** *** **  **     **  ******       ***    
 **     **  **     **   **   **   **          ** **   
 **     **  **     **    ** **    **         **   **  
  *******   **     **     ***     ********  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727