UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Palīggggā!!!!!
Autors: zuzu (---.oic.lv)
Datums: 20/02/2005 11:20

Vai kāds lūdzu nevarētu ieteikt normālu būvfirmu, kas varētu uzbūvēt māju par normālām cenām.Ir jau uztaisītas vairākas tāmes,taču vairākums būvfirmu ,manuprāt, ir tik bezkaunīgas,ka raksta tāmēs būvmateriālu cenas kā veikalos un tik pieskaita dažādus izdevumus,piemēram,vienlaicīgi gan virsizdevumi 12%,gan plānotā peļņa 12 %,gan vēl transports 6-9 %.Bet termiņi spiež,būvēt ir jāsāk un pie lielā būvfirmu skaita Lātvijā nav kas to dara,jo visi grib uzreiz pelnīt 10-tiem tūkstošus būvējot 300 kv.m.māju. Paldies,lūdzu palīdziet.

Re: Palīggggā!!!!!
Autors: jtdesign (---.btv.lv)
Datums: 20/02/2005 11:25

Ha-ha, pat šāda tāme ir samazināta salīdzinot ar reālajām izmaksām.

Re: Palīggggā!!!!!
Autors: zuzu (---.oic.lv)
Datums: 20/02/2005 12:50

Nesaprotu kāda tad tāme ir reāla?Un kāpēc tad reālās izmaksas ir samazinātas?Vai tad ir minēta summa,ka var spriest ka tāme ir samazināta un neatbilst reālājām izmaksām?Es taču ļoti labi redzu cik maksā būvmateriāli veikalā un par cik tos var nopirkt no tiešā piegādātāja.Un par ko tie 12 % virsizdevumi ja būvapjoms ir uztaisīts precīzs līdz sīkumam ar atliektiem galiem?Un cik tad Jūsuprāt ir reālās izmaksas un pieskaitāmie izdevumi?

Re: Palīggggā!!!!!
Autors: jtdesign (---.btv.lv)
Datums: 20/02/2005 17:18

Viss ir ļoti vienkārši, būvniecībā teorija nav vienlīdzīga praksei un atšķirības koeficients katram gadījumam ir savs, dažreiz gandrīz vienāds, dažreiz ievērojami atšķirīgs.

Palasi par Laval epopeju Zviedrijā, tādā situācijā, diemžēl, jebkuru tāmi var uzreiz pakarināt uz nagliņas un, lai tiktu pie tādas situācijas, nav nemaz tik tālu jādodas. Reālā būvniecība nav nekāda cipariņu pārnešana no vienas excel ailītes citā, tur vienmēr ir daudz nezināmo.

Re: Palīggggā!!!!!
Autors: njerr (---.eth.delfi.lv)
Datums: 21/02/2005 12:37

12% virsizdevumi + peļņa - labs procents. Es parasti lieku 8-10. Zuzu, vai iedomājies, ka būvnieki ir labdarības iestādes jeb bezpeļņas organizācijas? :) Vērē pēc izmaksas uz m2, nevis pēc būvnieka peļņas procenta.

Re: Palīggggā!!!!!
Autors: zuzu (---.oic.lv)
Datums: 21/02/2005 16:19

Tur jau ta lieta,ka pieliekot visus tos procentus iznak 450 ls par kvadratmetru.Vai tad par lidz 350 nevar uzbuvet?Ja objekta buvizmaksas ir,piemeram, 110 000,vai ir pareizi,ka no viena objekta var nopelnit 4-5 menesu laika 13200?????Ta ir tira pelna,neskaitot virsizdevumus(ari 13200) un transportu(8000) un vel visadus papildus izdevumus(~5000).Manuprat,nopirkt gatavu maju ir letak.Es iedomajos,ka buvnieki ir bezkaunigi.....(ne jau visi protams)Es negribu neko dargu,pilnigi vienkarsa taisnstura maja....

Re: Palīggggā!!!!!
Autors: Hugons (80.232.198.---)
Datums: 21/02/2005 18:11

Es pateikshu no savas pieredzes:
Man firma iztameja pamatu uzbuvehshanu (bez pagraba) par 5800 LVL. Paskatijos tami - tur tipa viss tas pats, ko tu stasti - visadi %, mehanikas %, transports un vel visadi sudi.
Panjemu pats vienu pazinju, pieredzejushu celtnieku par 2 Ls/h un pats kopa ar vinju un vel dazhiem paligiem (celtnieks tikai korigeja un piepalidzjea) ielikam pamatus 2 dienas (likam bloka pamatus). Beigas man tas viss izmaksaja 1700 Ls. Nu ir tomer starpiba!!! Tie, kas mureja sienas vel teica, ka pamati labi ielikti (kaa gan citadi, jo pats sev taisu maju nevis klientam). Labakais, ka buvbedres sagatavoshana tame bija kaut kadi 500 Ls + mehanika 90 Ls. Pats paskatijos reklama.lv, izsaucu kapurnieku, kursh man visu noshkjureja un samaksaju 90 Ls! Ar celtniekiem tas maksa 590 Ls!
Ja njem firmu, tad rekini, ka jamaksa par to, lai pasham nekas nav jadara, jamaksa 18% PVN, jamaksa vismaz 10% pieskaitamas un 5% planotas izmaksas. Beigas sanak par kadu vismaz treshdalju dargak. Tai firmai tachu jauztur visa administracija, jo vadiba ar lapstu objekta nestrada, plus vel visi lizingi janomaksa, telpu nomas utt. utt.
Manam draugam karkasu firmu teica, ka uztaisis par 40 000 Ls (250 m2), bet pats visadus galus meklejot un privatos njemot, samaksaja 20 000 Ls. Ja esi gatavs parmaksat par it kaa to, ka firmas dod garantiju un it kaa nepazud, tad njem firmu.
Vel viens piemers - man iztameja baseina izbuvi (bez iekartam - pliks betons, izmeri 3x6m) - karoche - 7000 LVL!!! Es pats stradajot ar celtnieku brigadi par 2200 LVL ieleju visu un vel n0siltinaju. Bet tame viss iespejamais shiem sarakstits - pat grunts blieteshana 1,2 Ls/m2 + veidnju montazha demonatazha - 1200 LVL, kaut kada mehanika atkal mistiska, bez kuras es vismaz iztiku.
Ja njem firmu tad rekini, ka bus vismaz 30% vairak.
Zinu no pieredzes. Ne tikai no taas, ka aprakstite te augstak.
Negribu teikt, ka firmas ir sliktas, vienkartshi, tiem kas var atljauties noskaitit naudu un tikmer dzivoties pa kurortu, kamer maju buve, tiem tas firmas ir idealas. Ka saka - katram savs jaizvelas.

Re: Palīggggā!!!!!
Autors: jtdesign (---.btv.lv)
Datums: 21/02/2005 18:39

zuzu, par Ls 350/m2 Tu uzbūvēsi ar SAVĀM rociņām un rūpīgu materiālu izvēli un milzīgu līdzrēķināšanu visu laiku. Attiecīgi Tavas personiskā darbaspēka izmaksas ar visiem sociālajiem un iedzīvotāju ienākuma nodokļiem būs apaļa 0, kas firmas gadījumā iespējams tikai šmaukšanās variantā [nemaksājot strādniekiem par darbu vispār], bet ar tādu firmu jau pats negribi saistīties, jo tā neko negarantē. Attiecīgi arī PVN maksāsi tikai par būvmateriāliem un arī tad meklēsi iespēju, kur nopirkt to nemaksājot. Ja paņemsi kaimiņu bomzi par vēdera tiesu talkā, arī te nekādus nodokļus [it kā] nav jāmaksā.

Ja Tev ir tik daudz brīva laika, stipras rokas un prasme celtniecības lietās, uz priekšu. Citi varēs tikai skaust.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********    *******   ********   **     **   ******   
 **     **  **     **  **     **  ***   ***  **    **  
 **     **  **     **  **     **  **** ****  **        
 **     **   ********  ********   ** *** **  **   **** 
 **     **         **  **         **     **  **    **  
 **     **  **     **  **         **     **  **    **  
 ********    *******   **         **     **   ******   

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727