UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Vai var uzbūvēt 300 m2 maju ar nodokliem par 330-350Ls?
Autors: mmmmm (---.oic.lv)
Datums: 21/02/2005 16:31

Gribetu dzirdet viedokli par so jautajumu.Man 3 firmas apgalvo,ka nevar.Mums pasiem liekas ka tomer var.Varbut variet ieteikt kadu firmu,kas to izdaris.Maja loti vienkarsa,letakie materiali,cena ieklauta ari areja kanalizacija,udensapgade un elektriba,apkure,vedinasana.Paldies liels.

Re: Vai var uzbūvēt 300 m2 maju ar nodokliem par 330-350Ls?
Autors: Floksene (80.233.224.---)
Datums: 21/02/2005 19:40

Es Tev pateikšu tā (no savas pieredzes), ka nevar. Tu man pajautāsi kāpēc? Tāpēc ka pagājušo pavasari man celtnieki notāmēja māju pa 285 LVL/kv.m. un es piekritu. Finālā man ir māja bez iekšējās apdares. Nepietika līdzekļu :((, un tas viss pateicoties nežēlīgam cenu kāpumam uz visu sākot no šķembām un grants un beidzot ar cementu un krāsām. Tāda lūk ir dzīves realitāte. Es tā domāju ka cena tagad varētu būt 400-425 LVL/kv.m.

Re: Vai var uzbūvēt 300 m2 maju ar nodokliem par 330-350Ls?
Autors: Floksene (80.233.224.---)
Datums: 21/02/2005 19:41

Es Tev pateikšu tā (no savas pieredzes), ka nevar. Tu man pajautāsi kāpēc? Tāpēc ka pagājušo pavasari man celtnieki notāmēja māju pa 285 LVL/kv.m. un es piekritu. Finālā man ir māja bez iekšējās apdares. Nepietika līdzekļu :(, un tas viss pateicoties nežēlīgam cenu kāpumam uz visu sākot no šķembām un grants un beidzot ar cementu un krāsām. Tāda lūk ir dzīves realitāte. Es tā domāju ka cena tagad varētu būt 400-425 LVL/kv.m.

Re: Vai var uzbūvēt 300 m2 maju ar nodokliem par 330-350Ls?
Autors: xxx (80.232.179.---)
Datums: 22/02/2005 09:36

Nezinu kaa ar 300m2 maaju, bet man 200 m2 iznaak par 330 Ls/m2. Ar visu. Skati ieprieksh diskusiju.

Re: Vai var uzbūvēt 300 m2 maju ar nodokliem par 330-350Ls?
Autors: Ieva (159.148.190.---)
Datums: 22/02/2005 11:15

Teorētiski 300m2 mājai jāsanāk nedaudz lētākai kvadrātmetra cenai, nekā 200m2, kā ir man. No savas pieredzes (nelielās) varu teikt, ka viss ir atkarīgs no komunikāciju esamības. Ja no manas mājas izmaksām atskaitītu to, kas samaksāts par ūdens, elektrības, apkures pievilkšanu, tad varbūt, ka būtu iekļāvušies minētajās robežās.
Iesaku algot būvuzraugu, bet tādu, kas ne tikai sekos darbu un materiālu kvalitātei, bet arī, vai darbi notiek saskaņā ar iepriekš apstiprināto tāmi. Otrkārt, ļoti daudz kas ir atkarīgs no apdares materiālu izvēles.
Vēl iesaku rēķināties, ka viss beigās būs par kādiem 10-20% dārgāk nekā tāmē. Ja ģimenes budžets arī to var pavilkt, tad, droši - uz priekšu. Tik straujš cenu kāpums kā Floksenei (un arī es to pārcietu) otrreiz vairs nebūs, vismaz attiecībā uz pamatmateriāliem, lai gan jārēķinās, ka darbaspēka cenas pieaug, arī visādas specializētās firmas (logi, durvis, kāpnes, apkure utt.) ceļ cenas sakarā ar ārkārtīgi lielo pieprasījumu.

Re: Vai var uzbūvēt 300 m2 maju ar nodokliem par 330-350Ls?
Autors: Ta luuk (213.180.112.---)
Datums: 22/02/2005 20:44

Nu nezinu nezinu man jau šķiet neticami ka ar VISIEM nodokljiem varētu iekļauties tādā budžetā un kvalitatīvā māja

Re: Vai var uzbūvēt 300 m2 maju ar nodokliem par 330-350Ls?
Autors: IGORS (212.70.174.---)
Datums: 25/02/2005 13:10

PROTAMS, KA VAR, TIKAI JĀPRECIZĒ, KO NOZĪMĒ AR NODOKĻIEM, JA TU SAKI, KA MĀJA IR VIENKĀRŠA, TAD TUR NAV PROBLĒMU

MAN MĀJA (KOPĒJĀ PLATĪBA 230M2) UZ DOTO BRĪDI IR IZMAKSĀJUSI 110 LVL PAR m2 TAS IR: BAGRABA BŪVNIECĪBA (RAKŠANA+BETONA BLOKI+PANEĻI+DARBS), MĀJAS KARKAS (FIBO 3MP 20CM+ SIJAS 100*200 + SPĀRES 75*200+ RANNILA JUMTS AR LATOJUMU + DARBS + STIKLA PAKETES LOGI), APKURE UN ŪDENS APGĀDE (MATERIĀLI + DARBS), GRĪDAS (SILTUMIZOLĀCIJA GRĪDĀM 150MM+ LAGAS 50*150 + KSP22MM + DARBS), REĢIPSIS, SILTUMIZOLĀCIJA IEKŠIENĀM UN GRIESTIEM.VĒL VISĀDI MATERIĀLI KRĀSAS, ŠPAKTELES `DEKORATĪVĀ APMETUMA MATERIĀLI UTT. MAN IZMAKSĀJA 25000LVL NAV IEKĻAUTS DARBS IEKŠĒJAI BALTAJAI APDAREI UN ĀRĒJAI APDAREI BET TAS VĒL + AP 3000 LVL

MANIS NOSAUKTĀ SUMMA IR AR REZERVI 15%
TĀTAD MĀJA AR KOPĒJO PLATĪBU 230 M2 VAR IZMAKSĀT 30000 LVL TAS IR 130LVL PAR M2

PIEBILDE VISUS MATERIĀLUS ES PIRKU PATS UN MEKLĒJU IZDEVĪGĀKĀS VIETAS, CELTNIEKUS ES MEKLĒJU PATS un celtniecība ir jākontolē pastāvīgi, tad var sanākt kaut kas labs

Ja ir firma tad jāmaksā šefem viņa mīļākajai, grāmatvežiem utt, celtnieki saņem pusi, ja gribi, ka firma būvē pareizini šo summu ar divi, bet tad arī jāsanāk mazāk nekā 300 lVL par m2

firmas noplēš par visu man arī teica firma, ka manu māju uzbūvēs par 66000LVL
viņi netikai par darbu noplēš, bet pie materiālie arī pieskaita ap10-20%, laba peļņa tad sanāk





Re: Vai var uzbūvēt 300 m2 maju ar nodokliem par 330-350Ls?
Autors: xxx (80.232.179.---)
Datums: 25/02/2005 15:34

A pa kuru laiku visu vareeji nopirkt un nokontroleet? Man kautkaa nesanaak, jo jaastraadaa no 9 - 18.00. Atvaļinaajums tikai 2 nedeeljas vasaraa.
Pēc Igora teiktaa sanaak ka celtnieki (1 vadiitaajs un 4 cilveeku brigaade, par kuriem peec manaam domaam neviens nemaksaa nodokljus) uz maniim buus nopelniijusi 35 000 LVL pienjemot ka mans celtnieks peerk visu tik pat leeti kaa Igors. Hmmmm, jaaiet noshaut mans celtnieks!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: Vai var uzbūvēt 300 m2 maju ar nodokliem par 330-350Ls?
Autors: praktiķis (195.62.156.---)
Datums: 25/02/2005 17:10

pareizākais pamest darbu ceļot māju .Bezdarbn.pabalsts nāk drusku klāt,daudzi darbi celtniecībā ir viegli pašiem darāmi un iznāk krietni lētāk,kā tajā laikā saņemot algu maksāt celtniekiem par sīkumu darīšanu.

Re: Vai var uzbūvēt 300 m2 maju ar nodokliem par 330-350Ls?
Autors: xxx (80.232.179.---)
Datums: 25/02/2005 18:04

Un ko dariit peectam, kad izdariiti 60 % no nepiecieshamaa, bet bezdarbnieka pabalsts jau beidzies? Dziivot muuzhiigajaa remontaa un saakt savu karjeru no saakuma?

Re: Vai var uzbūvēt 300 m2 maju ar nodokliem par 330-350Ls?
Autors: Māris T (---.96.livas.lv)
Datums: 27/02/2005 13:08

Vot par šito es arī domāju - ja vasaru strādājot savā algotajā darba vietā, vari nopelnīt 30kLs (es nevaru, kaut pušu plēstos), tad, ir jēga palikt tur strādāt. Ja nē, tas ir, ja 30kLs pelnīsi nākošos 5 gadus, tad tāda vieta nav tik sargājama ;)
Gan jau pēc gada atradīsi citu darbu, varbūt ar mazāku algu sākumā, bet tomēr.
Kad izdarīti 60% no nepieciešamā, vari vai nu atsākt strādāt (bez papīriem, protams, lai par pēdējiem 3 mēnešiem arī saņemtu bezdarbnieku pabalstu) vai arī .. galu galā, pat vistrakājā situācijā paliek risinājums - braukt uz Īriju. Toties ģimene dzīvotu zem sava jumta, nevis pa īrētiem kaktiem.

Re: Vai var uzbūvēt 300 m2 maju ar nodokliem par 330-350Ls?
Autors: nezinītis_2 (---.96.livas.lv)
Datums: 27/02/2005 13:09

Vot par šito es arī domāju - ja vasaru strādājot savā algotajā darba vietā, vari nopelnīt 30kLs (es nevaru, kaut pušu plēstos), tad, ir jēga palikt tur strādāt. Ja nē, tas ir, ja 30kLs pelnīsi nākošos 5 gadus, tad tāda vieta nav tik sargājama ;)
Gan jau pēc gada atradīsi citu darbu, varbūt ar mazāku algu sākumā, bet tomēr.
Kad izdarīti 60% no nepieciešamā, vari vai nu atsākt strādāt (bez papīriem, protams, lai par pēdējiem 3 mēnešiem arī saņemtu bezdarbnieku pabalstu) vai arī .. galu galā, pat vistrakājā situācijā paliek risinājums - braukt uz Īriju. Toties ģimene dzīvotu zem sava jumta, nevis pa īrētiem kaktiem.

Re: Vai var uzbūvēt 300 m2 maju ar nodokliem par 330-350Ls?
Autors: nezinītis_2 (---.96.livas.lv)
Datums: 27/02/2005 13:14

un priekš kam jāmaksā nodokļi, ja cel par savu, ne firmas naudu? valsts tak tevi jau vienreiz aplaupīja, kad algu kantoris izmaksāja. kāpēc maksāt vēl?

Re: Vai var uzbūvēt 300 m2 maju ar nodokliem par 330-350Ls?
Autors: IGORS (212.70.174.---)
Datums: 14/03/2005 17:35

to: xxx

Es arī strādāju no 9.00-17.30, vasarā celtnieki strādāja līdz 21.00-22.00, katru dienu, pēc darba arī uzraudzīju, ja kaut kas nepatika, liku pārtaisīt. (protams pirms uzsāku būvniecību daudz pastudēju dažādu INFO), par materiāliem- izdarīju vienkārši: sastādīju tāmi, aisūtīju kādām 10 tirdzniecības kompānijām (sākot ar Kurši, Krūza, Nels utt.)un izvēlējos. Aizgāju pie vieniem teicu, ka otri dod lētāk, tā arī izmanipulēju man vajadzīgo cenu. Protam ja summa ir 1000Ls tad īpašu atlaidi nedaūsi, bet kad summas iet jau pie 10000 tad var arī pakaulēt

Re: Vai var uzbūvēt 300 m2 maju ar nodokliem par 330-350Ls?
Autors: zzz (195.62.145.---)
Datums: 18/03/2005 10:39

350 Ls/m2 ir reāla cena. Domāju, ka tie, kas saka ka uzbūvējuši daudz lētāk kaut ko nav pieskaitījuši savām izmaksām. Pati strādāju būvfirmā un zinu, ka būvfirmas, kas noslēgušas līgumus ar izplatītājiem, saņem ļoti labas atlaides, noteikti lielākas nekā jebkura privātpersona. Bet, protams, ka jāmaksā par darbu organizēšanu un projekta vadīšanu, tā ka cena aptuveni tāda pat vien sanāk rezultātā. Pats ar būvniecību un materiālu sagādi var nodarboties, ja kaut ko no tā tiešām saprot, citādi var iebraukt auzās. Ne jau visi pārdevēji būvmateriālu veikalos ir ļoti kompetenti...

Re: Vai var uzbūvēt 300 m2 maju ar nodokliem par 330-350Ls?
Autors: Magnum (80.233.130.---)
Datums: 18/03/2005 12:42

Cena ir reaala! mATERIAALUS GAN TAD JAAMEKLEE PASAM!

Re: Vai var uzbūvēt 300 m2 maju ar nodokliem par 330-350Ls?
Autors: se (---.i-net.lv)
Datums: 18/03/2005 16:51

par nodokliem un miilaakaam un citaam lietaam - aciim redzot juus runaajat par cilveekiem, kas domaa par vienas dienas biznesu.
daargie draugi - no nodokliem dziivo valsts, kas juus aizsargaa, no nodokliem dzivo juusu vecmammas un vecteevi.
Par buuvniekiem - ziniet ir taa diivaini, visi vini ir kraapnieki un neliesi un sazin kas veel svariigaaks. visi citi pelna iznemot darba dariitaajs. tam nokaulee leetu cenu un veel nesamaksaa, jo pasuutiitaajm nav gariigaa utt. saprotiet, sanaak ka celtnieciibas materiaals ir veertiigaaks par cilveekdarba resursu. Un nevajag teikt ka taa ir buuvnieka, darba deveeja vaina. Vai jums patiktu, ja jusu darba deveejs ar jums kauleetos par algu?

Re: Vai var uzbūvēt 300 m2 maju ar nodokliem par 330-350Ls?
Autors: Māris T (---.kc.lv)
Datums: 18/03/2005 17:53

se, vau tu runā par to valsti, kas pensijas vecumu ceļ virs vidējā dzīves ilguma? vai to, kas minimālo algu nosaka zem "krīzes" iztikas minimuma? kad mani vecvecāki vēl bija dzīvi, viņi pensījā pa abiem kopā saņēma mazāk, nekā valsts no manis sociālajā noslauca, nerunājot par ienākumu, pnv un akcīzi (alu, šņabim un benzīnam). kad krievu laikos viņi saņēma maksimālo - 120 rubļus (1 rublis = 5 kukuļi maizes vai 4 pakas piena), tad pēc pārvēršanas latos, saņēma 40-45Ls (1 lats toreiz vēl bija = 4-5 kukuļi maizes vai piena pakas, tagad lats vispār ir "nekas")
kādreiz jaunības dullumā, biju lepns par latu kā "savu naudas vienību", kad tirgoju auto, cenu norādīju un maksāt prasīju latos. tagad saprotu, kāpēc daudzi uz mani skatījās kā uz jocīgu.
vot kur ir šitā valsts.un par aizsargāšanu arī nevajag melst. irākā tā valsts aizsargā. tikai, nevis mani, bet jeņķu naftas magnātu pakaļas.

Re: Vai var uzbūvēt 300 m2 maju ar nodokliem par 330-350Ls?
Autors: se (---.i-net.lv)
Datums: 18/03/2005 18:05


protams ka dala taisiniibas visa saja ir. mani uztrauc tas, ka lielaakais vairums pats par saviem pakalpojumiem ir gatavs piestaadiit pvn utt, tacu kad runa iet par buuvnieku, tad ai, ko tad siem lempjiem, vini dabuu atlaides, vini veel kaut ko un so un grib tikai mani apcakareet. Bet iisteniibaa, ja pasuutiitaajs nemaksaa nodoklus, tad sia vienigaa pelna ari ir materiaalu atlaides un drusku darba algas, kuras taapat nospiez uz leju. Tad par ko seit runaat - vai par to, kaadel ir nekvalitatiivs darbs un iebuuveti leeti materiaali ? Tad kaadel pasuutiitajs negrib ieraudziit sakarigu taami, bet grib ieraudziit pili?
ticiet man - buuvnieks pienems pasuutiijumu par jebkaadam cenaam, bet tad ari buus jebkaadi materiaali un jebkaadi darbinieki, jo citas iespeejas vienkaarsi nav. Man mani darbinieki tomer ir arii jaaizgliito un skiet ari instrumenti jaanopeerk. Bet tas uzskats ir taads, vins ( vadiitajs ) visu iebaaz kabataa un maskaa vairak vai mazaak, bet rezultaats ir viens.
Redziet - visi gatavi palidzet buuvniekam, tikai neviens vinu pusee nenostaajs jo ir peedejaa juudze starp pasuutitaju. visiem ir poo ...., kas novedis pie taa, ka liela dala manu koleegu ir ES, paarejie sakariigie ir lielaas buufirmas, bet mazie, kas grib sakariigi nemaz nevar to izdariit, jo attieksme pret vinu ir necilveeciiga. sitie ir mazi, ai , taatad kaut kaadi salasnas no ielas, tiem var nemaksaat utt.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   *******   ********   **     **  ********  
 **        **     **  **     **   **   **   **     ** 
 **        **         **     **    ** **    **     ** 
 ******    ********   ********      ***     ********  
 **        **     **  **     **    ** **    **     ** 
 **        **     **  **     **   **   **   **     ** 
 **         *******   ********   **     **  ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727