UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Cik biezu betonēt logu ailes pārsedzi
Autors: pārsedzis (80.232.164.---)
Datums: 20/10/2010 10:06

No Aerock blokiem esmu uzmūrējis lauku mājai verandu ar logu aili 3 metri. Pēc projekta pārsedzes biezums 10cm. Cik paskatos apkārt tik plānu pārsedzi nekur neviens nav betonējis, vai pārsedze nevar pārlūst vai nevajag betonēt biezāku. Virs pārsedzes tiks būs bloku siena 2 metru augstumā.

Re: Cik biezu betonēt logu ailes pārsedzi
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 20/10/2010 10:19

Ja jau sienu mūrēji no gāzbetona, tad liec arī Aeroc pārsedzi.
Cik var saprast no mājas lapas, Tavējam laidumam pārsedze būs 2 bloku augstumā.

Re: Cik biezu betonēt logu ailes pārsedzi
Autors: aaaa (---.c-sam.se)
Datums: 20/10/2010 10:32

Man gan nav isti skaidrs ar tam parsedzem - betonam lieces izturiba ir pavisam shvaka. Turklat siltumizolacija nekada. Kapec neliek koka parsedzes? Kartigu limetu brusu bloka augstuma un lieta darita. Par aukstumtiltu var aizmirst, turklat stabili un droshi. Lidzigi ka @#$%&.lv

Re: Cik biezu betonēt logu ailes pārsedzi
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (80.232.161.---)
Datums: 20/10/2010 10:56

aaaa... būtība tāda, ka vienkāršs celtnieks negrib ķēpāties ar cita tipa materiāliem, apvienot mūri ar koku .. vai nu viss no koka - vajadzīgs namdaris vai viss no mūra - mūrnieks.
Es pēdējā laikā projektos vieglbetona mūra ēkām vismaz augšējam stāvam individuālās ēkās sākot no logaiļu augšas visu paredzu no koka - kā pārsedzes, kas veido vainagsijas, uz tām pārseguma sijas, mūrlatas un kopturus un spāres.

Re: Cik biezu betonēt logu ailes pārsedzi
Autors: m. (78.84.87.---)
Datums: 20/10/2010 11:07

Betona parsedzes armeee.

Re: Cik biezu betonēt logu ailes pārsedzi
Autors: shyo (194.19.240.---)
Datums: 20/10/2010 13:21

aaaa ludzu padalies ar pieredzi par Kospel katlu. Man ir doma pirkt 18kw M1 seriju ar ara temperaturas detektoru. Doma likt vinu ka pamatapkuri un alternativa aukstajos meneshos ir pieslegts kamins pie sistemas.

Apkurinama platiba 180kvm. Divstavu maja, pirmais stavs 73kvm siltas gridas, otrais stavs 9 radiatori Purmo 22 un viens dvielu zhavetajs. Sistemas tilpums ap 105litriem.

Gazes diemzhel pie majas nav, bet granulas negribas likt del ka ir jau viens cieta kurinama aparats - kamins. SS likt ir baigi daargi.

Atvainojos ka iejaucos ar citu tematu.
mans e-pasts shyo at inbox.lv
Paldies!

Re: Cik biezu betonēt logu ailes pārsedzi
Autors: pārsedzis (80.232.164.---)
Datums: 20/10/2010 14:11

Bet varbūt var kāds arī atbildēt par tēmu, cik biezu (augstu) pārsedzi betonēt. Arhitekts projektā ielicis 10cm un 5gab. 12mm armatūras. man pašam liekas dikti plāna. Gribu zināt viedokli.
Kā jau rakstīju ēka ir veranda, kur aukstuma tiltiņi nebūs, jo nav apkurināma un augstums sienai ir tāds, lai bēniņos no iekšas tiktu.

Re: Cik biezu betonēt logu ailes pārsedzi
Autors: jtdesign (---.9darzi.lv)
Datums: 20/10/2010 14:33

Ieteiktu likt Aeroc pārsedzi, kaut dārga. Aukstuma tilts ir slikts ne tikai tāpēc, ka nākas vairāk kurināt.

Monolītā dzb pārsedze 3 m platai ailai man vienā projektā konstruktora rēķināta ir 200 mm augsta un galos balstīta vismaz 250 mm. 3 stiegras 12 mm apakšā, 2 augšā, aptvere 8 mm ar soli 200 mm.

Re: Cik biezu betonēt logu ailes pārsedzi
Autors: m. (78.84.87.---)
Datums: 20/10/2010 14:54

Var liet monoliitu tikai atstaaj vietu siltinaajumam.
Vel te forumaa bija runaats par U veida Airoc kuru pieleeja ar betonu

Re: Cik biezu betonēt logu ailes pārsedzi
Autors: m. (78.84.87.---)
Datums: 20/10/2010 14:55

PS man 4 metru monolitaa ir 20 cm augsta un ar 14 mm armautuuru liekas.

Re: Cik biezu betonēt logu ailes pārsedzi
Autors: aaaa (---.c-sam.se)
Datums: 20/10/2010 16:46

Par Kospeli esmu pietiekoshi rakstijis:
[www.building.lv]

Re: Cik biezu betonēt logu ailes pārsedzi
Autors: konstruktors (87.110.43.---)
Datums: 20/10/2010 16:52

Atbildot uz jautājumu par pārsedzes biezumu, ir vismaz 3 varianti:

1)Gatavā AEROC gāzbetona pārsedze, kuras garums būtu 3,6m;
2)Var Izmantot AEROC U veida blokus, saliekot vienu uz otra (U + otrādi apgriezts U) iegūsi pārsedzes augstumu 400mm. Apakšā to pašu stiegrojumu. Augšā jāizveido caurumi, pa kuriem liet betonu un to novibrēt.
3)Ja betonēt, tad pārsedzes augstumu iesaku vismaz 300mm, pie tā paša stiegrojuma Vispār ideāli būtu, ja tu betona vietā lietu keramzītbetonu. Tad tu samazinātu pārsedzes svaru un nebūtu tik izteikts aukstuma tilts.

Katrā ziņā tevis minētais pārsedzes augstums 100mm ir par mazu. Risinājums gan varētu strādāt pie nosacījuma, ka mūrēšanas darbu laikā pārsedze ir nobalstīta uz pagaidu balstiem un tā ir ideāli salipusi kopā ar pašu mūri, kas patiesībā, ir maz ticams.

Re: Cik biezu betonēt logu ailes pārsedzi
Autors: DsKs (84.237.185.---)
Datums: 20/10/2010 18:50

skaitlojot sev Aeroc parsedzes vairs nav tik dargi,kad sak kalkulet betonesanas izmaksas parastai betona parsedzei - betons,stiegrojums,materials veidniem,siltumizolejosais materials un vel darbs ... koks man baida,ka varetu ar laiku sasesties ...

Re: Cik biezu betonēt logu ailes pārsedzi
Autors: andris123456 (---.apollo.lv)
Datums: 28/10/2010 18:52

Es gan ieteiktu aprunāties ar kādu speciālitu, kurš var parēķināt ... Tādai pārsedzei ir svarīgi gan augstums, gan platums, gan cik un kāda diametra armatūras iekšā ... Ir jau pieejams gatavas tabulas, kur pat bez speciālista var apskatīties ...

Re: Cik biezu betonēt logu ailes pārsedzi
Autors: spk (---.tieto.com)
Datums: 27/06/2011 23:38

Paceļam tēmu vēlreiz. Piebūve tipa "garāža+" 6x7m, neapkurināma, sienas no 250 Aeroc blokiem, durvju/vārtu aila 4m plata, jāliek pārsedze. Virs pārsedzes varbūt būs vēl viena bloku kārta, un tad jumts koka karkasa ar 20gr slīpumu, osb, bituma šindeļi.
Jautājums par pārsedzi. Kā noprotu, dabūt tādu koka vai līmēta koka izstrājumu par sakarīgām naudām ir nereāli, transportēt un uzstādīt arī dārgi. Metāla kvadrātcauruli, vai siju, nopirkt ir vienkārši un nav dārgi, bet dārgi ir atkal jau atvest un uzstādīt. Paliek uz vietas dzelzbetonēt.
Ir Aeroc U-bloki, kā veidņi, bet 1 kārtā sanāk tāda pārsedze 150x150, varbūt nepamatoti bet šķiet pa švaku. Variants ar Ubloku un pa virsu apgāztu Ubloku izklausās pēc mērana čakara ar betona un stiegru iestrādi.
A kā būtu, ja pārsedze 2 rindās? Vispirms vienu rindu ar Ublokiem, un pēc tam pa virsu vēl vienu?
Kādas stiegras lietot pie tāda varianta?

Re: Cik biezu betonēt logu ailes pārsedzi
Autors: Dzindzis (217.195.54.---)
Datums: 28/06/2011 00:18

Kada problema tris gari deli, stutes apaksa aizpildi ar armaturu, betonu un lieta darita. 30cm biezums bus ok.

Re: Cik biezu betonēt logu ailes pārsedzi
Autors: Inž. Raivis (80.233.198.---)
Datums: 24/02/2012 16:40

Jēziņ....
Līdz kam tā pasaule ir sagriezusies.
1) Vai nu kungs ir digti skopojies ar līdzekļiem projekta izstrādē, vai arī to arhitektu steidzamības kārtība jāizolee kadā vietā kur logu vietās ir ar iestrādāti metāla apaļstieņi krusteniskā virzienā (cietumā), kamēr kadam nav apdraudēta dzīvība.
2) Tiem kas dod paviršus norādijums aarī apdmojiet, ko runājat.
3) Vecais stāsts par aprēķinu... šajā gadījuma pietiekami nopietni (3m nebūt nav maz laidums). Pirmkārt kād veida pārsegumus, kā orientēts vai uz pārsedzi vai paralēli, jāsakalkulē slodzes no sienas jumata vai pārseguma utt. Tikai tad varam spriest par par dimensiju noteiksanu.
4)Ieteiktu likt arhitektam to izdarīt konsultējoties ar konstruktoru pasūtītāja klātbūtnē un samaksu pieprasit no arhitekta, par klaji nekompetentu rīcību. Ja nē tad gluži vienkārši palūgt konstruktoram to izrēkintā šads sijas aprēķins nemaksā dārgi ap 15 - 35 ls kā nu kurš konstruktors varētu prasīt. Cilvēki mīļie iebrauksiet auzās uz savu roku tā spēlējoties.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **        **     **        **        **  **     ** 
 **         **   **         **        **   **   **  
 **          ** **          **        **    ** **   
 **           ***           **        **     ***    
 **          ** **    **    **  **    **    ** **   
 **         **   **   **    **  **    **   **   **  
 ********  **     **   ******    ******   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727