UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Vai kompensācija par būvniecības kvalitāti ir piedzenama tiesas ceļā?
Autors: Eseses (159.148.150.---)
Datums: 22/03/2005 15:42

Es domāju, ka par projekta kvalitāti atbild projektētājs, celtniecības - celtnieks un noilguma šajos gadījumos būt nevar. Ja šo speciālistu vainas dēļ ēku 15 gadus pēc uzcelšanas nevar pārdot par labu cenu tādēl ka ceļot nav ievērots projekts un/vai projektējot pārkāptas būvnormas kas bija spēkā uz to brīdi, zaudējumi jāsedz vainīgajiem. Piemērs- ja 5 gadu atpakaļ celta māja nevar tikt pārdota par to cenu kāda ir jaunām ēkām šinī rajonā (atņemot nepieciešamo normālo renovācijas darbu izmaksas kas vajadzīgas lai 5 gadu veco ēku uzfrišinātu līdz jaunas ēkas kosmētikai un šodienas normatīviem) augstāk minēto iemeslu starpība jāsedz projektētājam vai celtniekam neatkarīgi no garantijas līgumu laika un atbildības noņemšanas līgumos jo ceļot ir pārkāpts likums. Ja par piemēru ņem 10 gadus vecas ēkas, šīs summas būtu palielas.

Re: Vai kompensācija par būvniecības kvalitāti ir piedzenama tiesas ceļā?
Autors: Kurra (80.232.198.---)
Datums: 22/03/2005 17:11

Esmu jursits un varu pateikt, ka tas ir mulkibas. Civilikums nosaka noilgumu par lietas trukumiem 1 gadu, attieciba uz pateretajiem - 2 gadus. Ligumos citreiz raksta 2, 5, 10 u.c. Ja nav ligumiskas garantijas un ir pagajis likuma minimali noteiktais garantijas laiks, tad neko nepiedzisi - kaut vai maja bus sapuvusi un no vinjas palikusi kaudze.

Re: Vai kompensācija par būvniecības kvalitāti ir piedzenama tiesas ceļā?
Autors: jtdesign (---.btv.lv)
Datums: 22/03/2005 20:19

Ahā, tikai pats Eseses gan jau ka ir aizmirsis, kā gan projektētājam, gan celtniekiem spieda cenas uz leju :(

Re: Vai kompensācija par būvniecības kvalitāti ir piedzenama tiesas ceļā?
Autors: Eses (81.198.23.---)
Datums: 22/03/2005 21:59

Runa iet par defektiem vai vērtības zaudēšanu, ugunsnelaimi apzinātas profesionālu nolaidības pārkapjot likumu ( būvnormatīvu)rezultātā.

Re: Vai kompensācija par būvniecības kvalitāti ir piedzenama tiesas ceļā?
Autors: re (---.i-net.lv)
Datums: 22/03/2005 22:48

buus kaa man, ieklaaju gridu par ne seviski labaam cenaam. Nopirku deelu griidu, kam bija jaabuut sausai. rezultaataa, griidas deli jau tad bija aizdomigi, iedevu uz materiaalu atlaidi pasuutiitaajam, bet ar to viss nebeidzaas. deli ir pilniigais suu .... nu ko, kaa firma uznemamies atbildiibu, tikai kas to segs. ieklaasanas tehnologija pareiza, tacu uz siem su.. deliem taa pilniigi nedereeja. klients dabujis jau izpildes gaitaa atlaides, es neko nenopelniiju, delu paardeveejiem neko izspiest nevar un tagad man veel jaapaarliek segums par saviem liidzekliem. Buuvniekiem varenskaista dziive. Visi ir tik godpratiigi un paardod labako, bet buuvniekam beigaas visi pasaka f off. pasuuiitaajs nemaksaa, materiaalu piegaadaataajs neko nezin, tikai peedeja juudze buuvnieks visu zin un nem uz saviem pleciem.
nestraadaju varis bez sakariigas pelnas. leetie varinati nevienam nav leeti. kur te taisniiba



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **        **     **  ********   **       
    **     **        **     **  **     **  **       
    **     **        **     **  **     **  **       
    **     **        **     **  **     **  **       
    **     **        **     **  **     **  **       
    **     **        **     **  **     **  **       
    **     ********   *******   ********   ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727