UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

sašķidr. gāzes apkure.
Autors: janis Vagulis (---.bank.lv)
Datums: 23/03/2005 16:03

Vai ir kāds, kas praksē izmanto sašķidrinātās gāzes apkuri- t.i. vai nu ir uzstādījis rezervuāru pie mājas vai izmanto gāzes piegādi balonos?

Gribētu zināt, vai šis apkurināmā veids ir izmaksu efektīvs un vai ir/nav problēmas ar ģāzes piegādi. Vai daudzas firmas šo pakalpojumu piedāvā?


Janis

Re: sašķidr. gāzes apkure.
Autors: IGO (212.70.174.---)
Datums: 30/03/2005 17:04

ES PATS GATAVOJOS LIKT ŠĶIDRĀS GĀZES IEKĀRTAS.
nO CISTERNĀM ATTEICOS (IT KĀ IZDEVĪGĀK IR. LITRA IZMAKSAS IR ZEMĀKAS NEKĀ, KAD PĒRK BALONUS), TAČU PASKATS IR ATBAIDOŠS TAKĀ BENZĪNTANKĀ UN JA NU VĒL "SĪKAIS" KAUT KUR PIELIKS ROKU TAD JAU .... .BALONI IR SSLĒDZAMOS SKAPJOS, VISMAZ MAN LIEKAS NEDAUDZ DROŠĀK, TURKLĀT IZSKATS IR PIEKLĀJĪGĀKS.

CIK ES ZINU AR TO NODARBOJAS TIKAI VIENA FIRMA "LATVIJAS PROPĀNA GĀZE", PACĒLUŠI ABONĒŠANAS MAKSU NO 15 UZ 18 Ls MĒNESĪ PAR IEKĀRTAS ĪRI.


TEIKŠU TĀ JA TEV IR PLĀNĀ TUVĀKAJOS 3 GADOS PIEVILT DABAS GĀZI, TAD LIEC BALONUS, JA NĒ TAD CISTERNU, TAČU NEVIS ĪRĒ BET PĒRC.

VĒL VIENA NIANSE, JĀBŪT PROJEKTAM, KO ARĪ TAISA TĀ PATI FIRMA.

PĒC MANIEM APRĒĶINIEM (MAN DZĪVOJAMĀ PLATĪBA 130M2 )APKURES SEZONĀ IZMAKSĀTU 50-65LS/ M1ENESĪ T.I. AR GĀZES PATĒRIŅU ĒDIENA PAGATAVOŠANAI, ATIECĪGI VASARĀ MAZĀK.






Re: sašķidr. gāzes apkure.
Autors: Buss (---.bsc.lv)
Datums: 30/03/2005 17:55

Paziņas šoziem kurināja ap 200 Ls mēnesī uz 200 kvm māju

Re: sašķidr. gāzes apkure.
Autors: Karlis (---.22.livas.lv)
Datums: 30/03/2005 17:55

Bet to, ka balonos sašķidrinātā gāze mēdz sasalt esi ievērtējis? Izmaksas var palielināties 30%. :?

Re: sašķidr. gāzes apkure.
Autors: janis Vagulis (---.bank.lv)
Datums: 31/03/2005 10:41

Igo, un cik bieži plāno, ka gāze jāpapildina, t.i. jānomaina baloni?

Varbūt kādam ir info., cik operatīvi "Latvijas propāna gāze" nomaina balonus?


MAn arī liekas, ka šis ir optimāls risinājums, ja nākotnē paredzēts gāzesvads.
Nav nepieciešams izbūvēt degvielas glabāšanas tvertni vai tml.

Jānis

Re: sašķidr. gāzes apkure.
Autors: jtdesign (---.btv.lv)
Datums: 31/03/2005 11:08

Ja liek lielo cisternu, tad dabas gāze ir izdevīgāka [lētāka]. Mazajiem baloniem, diemžēl, alternatīvu nav.

Ls 200 mēnesī par 200 m2 ir ārprātā daudz, labi siltinātai mājai ar optimālu apkures sistēmu nevajadzētu izmaksāt vairāk par Ls 50 [tikai gāzes cena].

Re: sašķidr. gāzes apkure.
Autors: igo (212.70.174.---)
Datums: 31/03/2005 11:37

pilnīgi piekrītu jtdesign, ka "buss" būs kurinājis debesis vai māju bez logiem, protams jokoju :), bet ja nopietni, tad par piegādi ir tā, sistēmā ir 6 baloni un kad 4 ir tukši tad vajagot saukt gāziniekus nomainīt, tātad ir rezerve ap 2 baloniem. tad 1-2 dienu laikā atved, protams ja nav stihiskas situācijas. pēc manām aplēsēm balonu maiņa 2-3x divos mēnešos, atkarīgs no āra temperatūras protams. protams vēl abonēšanas maksa :( 18LS)

Re: sašķidr. gāzes apkure.
Autors: janis vagulis (---.bank.lv)
Datums: 31/03/2005 15:50

bet tad jau tev nesanāks 50-65 ls mēnesī bet gan 100-130Ls, jo
viens balons maksā 12.38Ls, seši baloni attiecīgi 74LsLs. jāpieskaita vēl noma

Latvijas propāna gāzē (LPG) vēl kā piemēru minēja 2 mājas, abas 130m2, kuras patērējot 4-8 balonus mēnesī, atkarībā no ziemas mēneša. Un tas esot ļoti labs rādītājs. Pārējie daudz sliktāk. Tas nozīmē, ka ap 100Ls/mēn tas patēŗiņs grozās.
šis varaints laikam izdevīgs, ja tiešām uz īsu laiku.

Otrs variants esot nomāt lielo tvertni, virszemes tvertni uzstāda pa 1300Ls, apakšzemes pa 1600Ls, plus projekti maksā attiecīgi 145Ls un 118Ls, īre mazākajām iespējamajām tvertnēm attiecīgi 26 un 33Ls mēnesī.
gadā nepieciešams aptuveni 2-2.5T gāzes. tonna maksā tagad 336Ls

šis variants tad velk uz 100Ls/ mēnesī, neskaitot uzstādīšanas izmaksas.
tvertnei priekšrocība, ka nav tik bieži jāpilda un nav riska, ka ļoti aukstā laikā, kad gāzes patēriņš strauji pieaug, gāze pēkšņi izbeidzas.

bet nu grozies kā gribi, izmaksas diezgan lielas....:(

janis

Re: sašķidr. gāzes apkure.
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 31/03/2005 16:20

tīri subjektīvi šķiet, ka šķidrā gāze ir baigi nemoderns apkures veids.

Re: sašķidr. gāzes apkure.
Autors: Buss (---.bsc.lv)
Datums: 31/03/2005 18:01

jtdesign Wrote:
-------------------------------------------------------
> Ja liek lielo cisternu, tad dabas gāze ir
> izdevīgāka . Mazajiem baloniem, diemžēl,
> alternatīvu nav.
>
> Ls 200 mēnesī par 200 m2 ir ārprātā daudz,
> labi siltinātai mājai ar optimālu apkures
> sistēmu nevajadzētu izmaksāt vairāk par Ls 50
> .

Māja bija jauna - "standarta" mūsdienu celtniecība - fibo + 10cm EPS.

Un uz kādiem aprēķiniem/aplēsēm jūs pamatojas savus apgalvojumus par apkures izmaksām (50 Ls uz 200m2), biedrīši ???

Elementārs aprēķins - normāli siltinātai mājai pie āra temp ap -10 siltuma zudumi būs ap 40w/m2 - jeb 200 m2 mājai ap 8 KW jeb 8X24X30 5700 KWH mēnesī.

Tā kā nezinu šķidrās gāzes cenu par kg un siltuma atdevi tad aprēķins par granulām.

Granulas maksā 0,60 ls/ kilogramā un siltuma atdeve varētu būt ap 4 kwh/kg.
1kwh cena iznāk ~ 0,015 Ls, kas savukārt minētajai mājai sastāda 85 Ls mēnesī (0,015*5700).

Šajā lapā
[www.omulis.lv] varat apskatīties ka
šķidrās gāzes apure ir gandrīz 2 dārgāka kā granulas - tur arī iznāk tie 150+LVL.

Tā ka tautieši - pirms izteikt stulbus apgalvojumus par svešām mājām, pakustiniet pirkstiņus un smadzenes un veiciet elemtārus aprēķinus, lai būtu ar ko pamatot savu "viedokli".

Re: sašķidr. gāzes apkure.
Autors: igo (212.70.174.---)
Datums: 01/04/2005 09:33

teikšu tā, kad pielikšu tad redzēšu,:) katrā ziņa man mājā arī alternatīvie apkures veidi būs, kamīns un divas krāsniņas 2 stāvā.

gribu tikai piebilst, ka katram ir subjektīva pieeja apkures katla un sistēmas izveidē, kā arī nemazums nozīmīgs fakts ir finanses un sākotnējais iegūldījums, ko vari atļauties. Par granulu katlu neko sliktu nevaru teikt, taču man nepatīk tas, ka granulu katlam jāveic apkope daudz biežāk nekā gāzes katlam, jāuzglabā granulas piemērotā vietā, kas savukārt aizņem manas mājas lietderīgo platību, kā arī pēc dabas esmu slinks un negribu iet uz pagrabu un pildīt bunkeri ar granulām, kaut gan pats katls ir ļoti labs.

esmu nonācis pie secinājuma, lasot vairākus forumus par apkuri, ka klasiskai apkures veids tomēr ir viss labākais (kamīns, krāsns, krāsniņas utt).

lai visiem jauka diena! :)

Re: sašķidr. gāzes apkure.
Autors: igo (212.70.174.---)
Datums: 01/04/2005 09:41

neliela piebilde par apkures veidiem!

uzskatu, ka salīdzināt dažādas mājas pie vienas kvadratūras ir nekorekti. piemēram man griesti ir 2.70, bet citam savukārt 3.50, kā lai te salīdzina, vienam māja no vangažu gāzbetona otram no fibo. utt.

laikam kādam avatūristam, labā nozīmē vajadzētu izdarīt tā, ka vienu māju no sākuma testē ar šķidro gāzi, pēc tam ar granulām, tad klasisko malkas katlu, tad gāzes ģenerātoru, tad siltumsūkni, tad kamīnu utt. un tad salīdzinātu, kurš ir biji efektīvāks, kurš ērtāks apkopē, kurš lētāks uzstādīšanā, kurš efektīvāks, kādas ir mēneša izmaksas utt. parādītu visus plusus un mīnusus


tad objektīvi varētu teik, jā es izvēlos granulu katlu vai kamīnu, katrs sev tad varētu nospriest, kurš viņam tad ir labāks.

beletristika :)


Re: sašķidr. gāzes apkure.
Autors: xxx (80.232.179.---)
Datums: 01/04/2005 11:08

Man arii buus kamiins, bet absoluuti nereekjinos ka savus 200 m2 piesildiishu ar to, tik vien kaa vakaraa dzivojamaa telpaa un ap to buus siltaak. No riita taapat viss buus auksts.
Esmu palicis pie skjidraa kurinaamaa, bet diemzheel par to neviens sheit iisti nediskutee :(

Re: sašķidr. gāzes apkure.
Autors: kika (---.bank.lv)
Datums: 01/04/2005 13:14

Man šķidrā gāze ir kopš septembra, tiek vesta balonos. Nezinu kā Rīgā, bet Ogrē atved nākošajā dienā, ir bijis, ka arī sestdien atved. Māja ir skaidbetona, 120kvm, nav siltināta, ar vecajiem logiem, kuri ir nolīmēti. Patēriņš ziemā bija 8 baloni mēnesī, vidējā temperatūra mājā ap 15-16 grādi (karsti nav, bet var pieciest, pierod, un arī gulēt veselīgāk). Manā uztverē tas ir šausmīgi daudz, bet vasarā sola dabasgāzi, tādēļ likām uzreiz gāzes katlu. Pieļauju, ka ja māja būtu siltināta un pakešu logiem, izdevumi būtu tādi paši, bet temperatūra mājā par 3-4 grādiem augstāka. No izskata viedokļa, baloni tiešām izskatās daudz zolīdāk, pie mājas sienas tiek piestutēta metāla kaste, kurā ir 6 baloni, 4 maiņas un 2 rezerves. Ja ir vēl kādi īpaši jautājumi, rakstīt uz e-mailu, jo šajā saitā bieži neiegriežos
Kika

Re: sašķidr. gāzes apkure.
Autors: kika (---.bank.lv)
Datums: 01/04/2005 13:15

Man šķidrā gāze ir kopš septembra, tiek vesta balonos. Nezinu kā Rīgā, bet Ogrē atved nākošajā dienā, ir bijis, ka arī sestdien atved. Māja ir skaidbetona, 120kvm, nav siltināta, ar vecajiem logiem, kuri ir nolīmēti. Patēriņš ziemā bija 8 baloni mēnesī, vidējā temperatūra mājā ap 15-16 grādi (karsti nav, bet var pieciest, pierod, un arī gulēt veselīgāk). Manā uztverē tas ir šausmīgi daudz, bet vasarā sola dabasgāzi, tādēļ likām uzreiz gāzes katlu. Pieļauju, ka ja māja būtu siltināta un pakešu logiem, izdevumi būtu tādi paši, bet temperatūra mājā par 3-4 grādiem augstāka. No izskata viedokļa, baloni tiešām izskatās daudz zolīdāk, pie mājas sienas tiek piestutēta metāla kaste, kurā ir 6 baloni, 4 maiņas un 2 rezerves. Ja ir vēl kādi īpaši jautājumi, rakstīt uz e-mailu, jo šajā saitā bieži neiegriežos: bitens@#$%&inbox.lv
Kika

Re: sašķidr. gāzes apkure.
Autors: Elmars (80.232.181.---)
Datums: 24/09/2005 06:16

Varu piebilst savu pieredzi.

Man jauna divstavu keramzita bloku maja apm 140 m3 ar putoplasta izolaciju vel pie sienam un 150mm izolaciju jumta. Kamer ievilka dabas gazi, vienu ziemu dabuju kurinat ar propana baloniem. Temperaturas tureju ap 23c. Ja ara temp bija apm -10c, tad paterins bija 1.5 balonu nedela. Ja bija -25c, paterins bija 4-5 baloni nedela. Ja ir maiga ziema, tad ciesama cena, bet to ziemu divus menesus turejas starp -25 un -15...

Kad -25, liela problema bija balonu apsalsana un gazes padeves partraukums. vienigais risinajums bija balonus likt siltinata telpa un pieslegt vel el. silditaju ar puteju, kas balonus silda.

Barga ziema, no majas ipasi ilgi nevar but projam - pietrukst gazes. Esi piesiets. Ja ir liela cisterna, si problema atkrit. Propans cisterna ir letaks par balona propanu. Ja gazi perk no LPG, tad ta ir bez akcizes nodokla, bet steidzamibas gadijuma balonu var aizvest uz tuvako gazes uzpildes punktu uzpildisanai, bet tas bus ar autocelu akcizes nodokli.

Dabas gaze ir stipri izdevigaka. Tagad gada videjais man ir 40 ls/menesi. Pedejas divas ziemas nav bijusas ilgstosi bargas.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   **     **  **    **  ********    ******   
 **     **   **   **    **  **   **     **  **    **  
 **     **    ** **      ****    **     **  **        
  ********     ***        **     ********   **   **** 
        **    ** **       **     **         **    **  
 **     **   **   **      **     **         **    **  
  *******   **     **     **     **          ******   

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727