UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Beramā vate un apmetuma siets:)
Autors: vw (78.84.4.---)
Datums: 24/02/2011 21:48

sveiki,

Cik zinu, beramo vati nav nepieciešams pēctam pārsegt un var atstāt lai tā brīvi varētu vēdinās.
Jautājums ir par to vai var beramo vati pēctam, kad tā ir ieklāta pārklāt ar apmetuma dzelteno sietu, lai nodrošināt, kā ne vējs ne arī kas cits neizjauks "smuko" siltinājumu pietam vienlaikus ļaujot tai labi vēdināties?

Re: Beramā vate un apmetuma siets:)
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (80.232.161.---)
Datums: 25/02/2011 13:29

Uz beramās vatas uzliec kastu 'gofrēto' kartonu. Ja tu domā bēniņus, tad parasti tur vēja nav.

Re: Beramā vate un apmetuma siets:)
Autors: Juriits (212.93.100.---)
Datums: 25/02/2011 17:39

Man gan liekas, ka tur vajadzētu būt caurvējam

Re: Beramā vate un apmetuma siets:)
Autors: vw (78.84.4.---)
Datums: 25/02/2011 18:45

būvinženieris Ivars Brinkmanis Wrote:
-------------------------------------------------------
> Uz beramās vatas uzliec kastu 'gofrēto' kartonu.
> Ja tu domā bēniņus, tad parasti tur vēja nav.


Paldies par padomu. Zinu, ka parasti nav vēja bet drošs paliek nedrošs;)
Respektīvo domā, ka būtujānosedz viss ar kartonu? Bet ja ar apmetuma dzelteno sietu pārklātu, tas būtu kļudaina rīcība?

Re: Beramā vate un apmetuma siets:)
Autors: Rx (87.110.192.---)
Datums: 25/02/2011 19:07

Doma no malas: Vate laiž cauri gaisu. Tas ir, ja mēs pūšam vienā pusē vatei ar biezumu, nosacīti 100mm, tad lēnām siltais gaiss izies cauri, maz zaudējot no siltuma, jo massa vatei ir maza. Ja nepūšam, siltais gaiss, ja tā ir horizontāla plakne, lēnām ceļās uz augšu, jo ir cēlējspēks, kuru nosaka gaisa blīvums pie attiecīgās temperatūras. Ja tas ceļās, jeb iet augšā, tad tas ies cauri šai vatei un aizies prom. Tas ir, kā pa skursteni. Ja virspusē liekam gaisa plūsmas bremzējošu materiālu, tad skursteņa efekts būs mazs. Ja liekam sietu, nekas nemainās....Kā var komentēt šādu domu gājienu? Un kādi ir secinājumi tam , ka bēniņos nevajag nosegt vati.... Ar putuplastu ir savādāk, iekšā noslēgti gaisa burbulīši, kas katrs kalpo kā izolātos. Vartikālā sienā? siltais gaiss ceļās augšā gar siltās puses plakni, nenonākot aukstajā daļā...

Re: Beramā vate un apmetuma siets:)
Autors: vw (78.84.4.---)
Datums: 25/02/2011 22:18

vate tiks likta 300mm biezumā līdz ar to šaubos ka siltais gais būs spējīgs izlausteis cauri tai;)
Sietu es biju domājsi likt ar mērķi lai nodrošināt, ka ja arī kāda vēja brāzma tiek zem jumta tad vismaz nesabojās smuki sabērto vati. Pēc ražotāja mājas lapas info tur neko nav jāsedz, jo jānodrošina lai ventilējās un tāpēc jau es vēlso likt to apmetuma sietu, kas nodrošinās gan ventilēšanos gana rī to ka vējs neva;es neko saārdīt.

Re: Beramā vate un apmetuma siets:)
Autors: aaaa (78.84.190.---)
Datums: 25/02/2011 22:38

Kaut kāds ieciklējies Tu ar to sietu - tev tak skaidri un gaiši saka - no sieta nebūs pilnīgi nekādas jēgas. Un, ja Tu doomā, ka tā vate tev baigi smuki tiks ieklāta - rūgti maldies. Gribi snuki - liec lokšņu vati, beramp vati iespējams kvalitatīvi iestradāt tikai ar pūtēju - ķemmētāju, un vienalga rezultāts daudz sliktāks par lokšņu vati. Jāpūš, kur ar loksnēm netiek klāt - stūros, gar pažobelēm utt. Nu nebūs bēniņos tāds vējš, ka nesīs vati pa gaisu. No siltumnoturības viedokļa un arī pretvēja viedokļa, mana 100% pārliecība ir, ka vati vajag nosegt ar vēju necaurlīdīgu, bet ūdens tvaiku caurlaidīgu materiālu. Vai nu dārgās speciālās pretvēja membrānas, vai kartona kastes, vai ruļļos nopērkamais celtniecības papīrs - tas ir pabiezs, blīvs un atvērts tvaikam. Ar kastēm ir kreņķis tāds, ka viņas vajadzēs daudz un tas ir paliels darbs tās smuki saklāt.
Beramā vate ir pufīgāka par klājamo un katra mazākā vēja pūsmiņa no tās izpūtīs silto gaisu, pat ne vēja pūsmiņa, pietiks jau ar gaisa kustību, kas bēniņos pilnīgi noteikti būs, un 30cm nav nekas sevišķs, skandināvi klāj 40-60 parastām mājām, pasīvajām vēl vairāk.
Skaties kāds pārklājs sanāk lētāks - varbūt vienkaršāk ir uzrullēt zem lamināta iekamo gofrēto kartonu, lai gan man domāt, ar celtniecības papīru pilnīgi pietiktu.

Re: Beramā vate un apmetuma siets:)
Autors: vw (78.84.4.---)
Datums: 26/02/2011 10:45

Paldies par izsmeļošu atbildi.
Saki man, lūdzu, kas tās par KARTONA KASTĒM kuras Tu mini savā komentāŗa?

Man jau ar liekas, ka ja nekas traks nebūs ja pārklāšu ar tvaika plēvi vai papīru vati no augšas lai viss būtu kā nākās nosegts.
Beramo vari izvēlos jo lētāk ir bet nemaz sliktāk, pietam atstarpes starp sijām ir tizls izmērs - 80cm līdz ar to būs jāgraiza daudz vates...

Re: Beramā vate un apmetuma siets:)
Autors: jtdesign (---.9darzi.lv)
Datums: 26/02/2011 11:39

Standartrisinājums - pa bēniņu perimetru (gar pažobelēm) virs vates uzliek vēja barjeru (~1 m no sienas), vai nu speciālo cieto vati vai pat to pašu gofrēto kartonu. Sietu var likt tad, ja tāpat nav kur šamo likt un jāved uz izgāztuvi, tas tikai radīs iespaidu, ka nekas nelidos pa gaisu (ja galīgi naudu nav kur likt, esmu gatavs uzņemties to slogu un pieņemt to kā dāvanu). Staigāšanai pa vates virsu tāpat jāierīko dēļu laipas.

Re: Beramā vate un apmetuma siets:)
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (80.232.161.---)
Datums: 26/02/2011 19:03

.. ja tu cilvēk dzīvo Rīgas vai citu lielpilsētu apkārtnē, tad pie jebkura veikala vari dabūt kartona 'gofrēta' iepakojuma kastes. Vismaz Rīgā tās var savākt pa 'poļu naudu'. Ja tu dzīvo laukos, tad der tāds materiāls, kā agroplēve.

Re: Beramā vate un apmetuma siets:)
Autors: ir (194.8.23.---)
Datums: 09/03/2011 13:24

Izdari kā saka jtdesign un viss būss kārtībā, nekur nekāds vējš vati neaizpūtīs.
Par to, ka no beramām vatēm tiks izpūsts gaiss ātrāk kā no lokšņu vai ruļļu vatēm ir pilnīgās muļķības. Lieta tāda, ka lokšņu un ruļļu materiāliem šķiedras ir vienā virzienā bet beramajām tās sapūšas haotiski, tādēļ beramajām gaisa caurplūde ir daudz reiz mazāka. Ja kādam interesē, tad varu nosūtīt linku kur stendiņā uzskatāmi tas tiek parādīts.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **      **  **    **  ********    ******   **     ** 
 **  **  **   **  **   **     **  **    **   **   **  
 **  **  **    ****    **     **  **          ** **   
 **  **  **     **     **     **  **           ***    
 **  **  **     **     **     **  **          ** **   
 **  **  **     **     **     **  **    **   **   **  
  ***  ***      **     ********    ******   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727