UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Tiem kam ir pirts.....
Autors: Typ44 (195.13.240.---)
Datums: 15/04/2011 09:25

Sveiki!
Būvēju pirtiņu. Tiku līdz momentam kad vajadzētu apšūt griestus.
Tādā sakarā jautājums kā būtu labāk izveidot mezglu ap skursteni caur pārsegumu? Skurstenis "sendvič" 225mm ārejais diametrs.
Ir doma uztaisīt kasti no Knauf firebord, kura iekšējo daļu aizpildīt ar keramzītu, bet ārējo ar akmens vati. No apakšas(pērtuves griesti)aizsegt ar nerūsējošā tērauda plāksni.
Tikai jautājums vai tas Firebord pret mitrumu arī izturīgs? Vai tā vietā ir jālieto minerīta plāksnes?

Varbūt kāds praktiķis var ieteikt labāku risinājumu.
Paldies!

Re: Tiem kam ir pirts.....
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 15/04/2011 10:47

Es izgāju no LBN 231-03 52.1. punkta, 10 cm no skursteņa ārpuses uztaisīju brusu rāmi, pie kura no vienas puses pieskrūvējas griestu vagonka, no skursteņa puses - minerit plāksnes. Starp minerit un skursteni ir mālā samērcēta filča blīve, savukārt tukšums starp brusu rāmi un skursteni aizbērts ar smalko keramzītu.

Re: Tiem kam ir pirts.....
Autors: typ44 (195.13.240.---)
Datums: 15/04/2011 12:51

Vēl pie reizes jautājums, kur to mineritu var nopirkt - 1 loksni piemēram?

Un otrs jautājums, vai virs pērtuves griestu siltinājuma (vates 15cm) ir jāliek kāda plēve, vai arī vate beniņos var tāpat stāvēt nenosegta?

Re: Tiem kam ir pirts.....
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 15/04/2011 13:01

Minerit LW sen atpakaļ pirku BūvniecībasABC Pērnavas ielā.
Bet ir vēl kaut kur, pameklē googlē.

Par vati, lāča pēdām un baložu kakām kautkad spriedām.

Re: Tiem kam ir pirts.....
Autors: typ44 (195.13.240.---)
Datums: 15/04/2011 13:06

Par vati - nesapratu, tad vajag vajag nevajag???
Vienkārši brīvdienā jādabeidz viss kas saistīts ar griestu izbūvi, negribās velāk visu labot.

Re: Tiem kam ir pirts.....
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 15/04/2011 14:09

Pats siltināju ar gofrēto kartonu, kam virsū dēļu grīda.
Zem hidrofobas izolācijas būtu jāliek tvaika barjera, bet virsa jāvēdina. Ja bēniņus un grīdu nevajag, droši vien var pārklāt ar papīru, bet staigāšanai izveidot īpašas laipas.

Re: Tiem kam ir pirts.....
Autors: typ44 (195.13.240.---)
Datums: 15/04/2011 14:26

Man beniņos vispār nekas nav paredzams, vedinās normāli.
Pirāgs no iekšpuses sktoties ir sekojošs:
-vagonka
-25mm gaisa šķirkārta
- folija
-50*50brusiņas
- akmens vate
Nu tad virs vates es vispār neko nelikšu, ja nu kāds mitrums šajā iekļust lai tak vedinās brīvi ārā.

Re: Tiem kam ir pirts.....
Autors: aaaa (78.84.190.---)
Datums: 15/04/2011 14:37

Zinu, ka pirtniekiem vate nepatīk, bet man keramzīta skurstenis ļoti smuki ir stingri iespiests starp 5cm cieto akmensvati un brusu rāmi. Resp., kā jau Vienstāvs rakstīja, uztaisa lielāku kasti un ar brusām piespiež cieto akmensvati filca vietā. Bet tas tikai tad, ja nav paranoja no vates. Ja taisa uz ilgu palikšanu, es sev ņemtu mineritu, tas tomēr izturīgāks, reģipsis nav nekas dižs, nu varbūt var, bet tad skrūvētu tomēr 2 kārtās. Mineritu pirms kāda pusgada apzvanīju visus veikalus, tā arī neatradu, laikam uz vietas bija tikai kaut kur Sauriešos pie rūpnīcas kaut kādā veikaliņā, precīzi neatceros. Tukšumu var arī aizbāzt ar mīksto akmensvati, tas tomēr ir blīvāks pretuguns un pretvilkmes materiāls kā keramzīts, jo, pie nelielas šaizes keramzīts izbirs ārā, vate paliks. Un ja tikai skursteņa kastes tiesa, nevajag tur nekādas plēves - ap skursteni būs vienmēr siltāks un nekas tur nekondensēsies, arī vates putekļi man grūti iedomāties kā tiks ārā no noslēgtas kastes. Ja negribas brusu rāmi, iespied skursteni starp cietās akmensvates loksnēm ar krusteniski liktiem reģipša metāla profiliem, apkārt tieši tāpat no profiliem otru kārtu un reģipsi klāt. Resp., starp 2 sijām iet cauri skurstenis, pārliek pāri no apakšpuses perpendikulāri sijām/spārēm no katras puses profilus, starp profilu un skursteni cietā vate, piespiež un pieskrūvē, tad liek otrus 2 profilus, perpendikulāri pirmajiem un pieskrūvē atkal iespiežot vati, šoreiz ne pie sijām, bet pie pirmajiem profiliem. No iekšpuses pieskrūvē reģipsi, lai aizsegtu caurumu, var piešpaktelēt, šķirbas aizpildīt ar ugunsizturīgu/karstumizturīgu hermētiķi un pa virsu to pašu ņerža plāksni, dekoratīvi.

Re: Tiem kam ir pirts.....
Autors: typ44 (195.13.240.---)
Datums: 15/04/2011 14:48

aaaa paldies!

Par plēvi bija runa, vai vispār vati beniņos nosegt vai atstāt brīvu.

P.S. Tavs skursteņa aizsardzības variants izklausās labs.

Re: Tiem kam ir pirts.....
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 15/04/2011 14:56

Bez Minerit pirms pāris gadiem kautkāda firma no Šampētera ielas rajona šeit pat forumā neatlaidīgi reklamēja kautkādu citu ugunsdrošu plākšņveida materiālu.

Re: Tiem kam ir pirts.....
Autors: aaaa (78.84.190.---)
Datums: 15/04/2011 15:46

Vai tik tās nebija tās magnezīta plāksnes, pilns ss.lv ar viņām, bet tās ir Made in matuška raša-paraša, vai vismaz no turienes vestas, gan jau, ka ķīniešu, es tādām pieietu vismaz sākumā ar neticību. Varbūt ir labas, bet tomēr būtu jāpārliecinās.
[www.ss.lv]

Re: Tiem kam ir pirts.....
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 15/04/2011 16:17

Tās laikam bija Promatect
[www.building.lv]

Re: Tiem kam ir pirts.....
Autors: Vienstāvs (212.93.100.---)
Datums: 16/04/2011 11:12


Re: Tiem kam ir pirts.....
Autors: Didims (78.84.118.---)
Datums: 16/04/2011 16:57

Es mūrēto ķieģeļu skursteni siltināju ar ugusndrošajām paroc'a vates plāksnēm (FPS14 marka laikam), bēniņu daļā 5 cm, cauri pārsegumam 2x5 cm. Stiprināju uz _metāla_ enkuriem diam. 8 mm ķieģelī, iekšā diam. 6 mm vītņstieņa gabals, vates plāksni uzmauc virsū, lielās bleķa palāksnes un ar uzgriezni pievelk. Istabas pusē ir špahtelēts un slīpēts, bēniņu daļā atstāju neapmestu, ja nu gadījumā rodas tāda vajadzība, tad var paskrūvēt, paņemt nost tās plāksnes. Pirms apšūšanas ar vati skurstenis tika apmests, lai ķieģeļu šuvēs iespējamās šķirbas aizvilktu ciet.

Re: Tiem kam ir pirts.....
Autors: typ44 (195.13.240.---)
Datums: 18/04/2011 13:07

Es ar uz tām magnezīta plāksnēm skatos. Ugunsdrošības klase it kā A1.
Minerits loksne ap 25LS, maksā, bet protams drošība jau pirmajā vietā.
Varbūt kādam ir kāda pieredze ar to magnezītu?
It kā jau rusbani.ru dzeki to liela, bet neesmu vel izšķīries.....

Re: Tiem kam ir pirts.....
Autors: roberc (178.16.22.---)
Datums: 20/08/2013 09:43

typ44 Wrote:
-------------------------------------------------------
> Es ar uz tām magnezīta plāksnēm skatos.
> Ugunsdrošības klase it kā A1.
> Minerits loksne ap 25LS, maksā, bet protams
> drošība jau pirmajā vietā.
> Varbūt kādam ir kāda pieredze ar to
> magnezītu?
> It kā jau rusbani.ru dzeki to liela, bet neesmu
> vel izšķīries.....
neiesaku.. skrūves sāk rūsēt saskarsmē ar to ūberlabo materiālu,notiek kautkāda ķīmiska reakacija, un mitruma ietekē uzbriest koka skaidas kas arodas materiāla sastāvā. + nav nekādas sistemās materiāla apstrādei.

Re: Tiem kam ir pirts.....
Autors: Pavels.O (178.16.22.---)
Datums: 10/04/2014 09:22

Vienstāvs Wrote:
-------------------------------------------------------
> Es izgāju no LBN 231-03 52.1. punkta, 10 cm no
> skursteņa ārpuses uztaisīju brusu rāmi, pie
> kura no vienas puses pieskrūvējas griestu
> vagonka, no skursteņa puses - minerit plāksnes.
> Starp minerit un skursteni ir mālā samērcēta
> filča blīve, savukārt tukšums starp brusu
> rāmi un skursteni aizbērts ar smalko keramzītu.


Sveiki!
Pacelšu vecu tēmu.
Kā pareizi veikt tvaika barjeras iestrādi apkārt keramiskam skurstenim?
Vai foliju likt līdz brusu rāmim ap skursteni (man brusu rāmis ir ~ 20 cm no skursteņa)? Bet vietu kur iet skurstenis cauri pārsegumam aizpildīt ar vati un no apakšas aizsegt ar nerūsējošā tērauda / minerita (kas būtu labāks) plāksni bez nekādas tvaika barjeras?


Re: Tiem kam ir pirts.....
Autors: Pavels.O (178.16.22.---)
Datums: 10/04/2014 13:53

DEPO atradu kaut kādas "cementa šķiedras plāksne sauna LW" izmēros 1275x1200x9 par 17.63 eur/loksne, vai šīs ir tas pats, kas minerits??? Vai var izmantot kā nosedzošo plāksni no apakšas? P.S. bija arī cementa kokskaidu plāksnes, bet domāju, ka dēļ kokskaidām nederēs.

Re: Tiem kam ir pirts.....
Autors: Vienstāvs (178.16.22.---)
Datums: 10/04/2014 14:45

Jā, "sauna LW" ir (vismaz bija) Minerit produkts. Tas gan pa lielam ir papīrs ar cementu, tomēr esot ugunsdrošs. Lielākais trūkums varētu būt viņa trauslums, man tas divos stūros pārlūza (bet stāv dubultā un šķirbas nav lielas). Vēl esot kautkādas Promatect plāksnes, neiru taustījis. Vai virs Minerīta obligāti vajag foliju? Man nav. Ja vates/keramzīta vietā bērsi vermikulītu, noteikti nevajadzēs (ne siltumizolācijas mīksto, bet pulverveida vermikulītu izmanto siltumnīcu augsnes higroskopiskuma palielināšanai).

Re: Tiem kam ir pirts.....
Autors: Tr22 (178.16.22.---)
Datums: 10/04/2014 16:32


Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   **    **  **     **  ********   **    ** 
 **     **   **  **   **     **  **     **  **   **  
        **    ****    **     **  **     **  **  **   
  *******      **     **     **  ********   *****    
        **     **      **   **   **         **  **   
 **     **     **       ** **    **         **   **  
  *******      **        ***     **         **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727