UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Gāzes apkure
Autors: Lita. (86.63.176.---)
Datums: 19/04/2011 14:18

Vai te kāds gāzes apkures specs mani var izglītot? Esmu lielā šokā.Vakar bija atnācis cilvēks,lai taisītu gāzes apkures projektu ,bet apkures man rādās nebūs,jo ir vienas vienīgas problēmas.Mājā ir malkas apkure,tāpēc mēs varam ierīkot apkuri ar gāzi,bet pirmkārt:tā kā ir vēl 3 dzīvokļiem uz stāvvadu gāze,tad mani vairs nevar pieslēgt,jo nav vajadzīgais vada diametrs,otrkārt:dūmvadā nav brīvu cuku,tad izvads jātaisa uz āru(jābūvē skurstenis),treškārt:ja pārtaisa resnāku stāvvadu,visiem kaimiņiem jāpiekrīt,jo caur viņiem to trubu liks un man viņiem sabojātās vietas pēc tam jāremontē.Man ienāca prātā,ka,ja velk no pirmā stāva atsevišķu stāvvadu pa koridoru uz vietu,kur būs katls,vai man var būt 2 gāzes skaitītāji(viens uz gāzes plīti paliek kā bija,otrs uz gāzes katlu citā telpā)?Ja ne,vai var atteikties no gāzes plīts un to izvadu aiztaisīt un lai ir tikai uz apkuri? Ņemiet vērā,ka esmu sieviete ar sievietes domāšanu un varbūt tas ir kaut kas absurds,ko es te sarakstīju,bet tik un tā gaidu padomu.

Re: Gāzes apkure
Autors: jtdesign (---.9darzi.lv)
Datums: 19/04/2011 17:00

Nebūsi iepatikusies tam projektētājam ... vai arī cirvis pagadījies (tādi, diemžēl, arī mēdz būt). Normāls cilvēks būtu ieteicis iespējamos alternatīvos risinājumus, ja vien tādi konkrētajā gadījumā iespējami. Attiecīgi atbildes uz šeit minētajiem jautājumiem bija jau no šī cilvēka uz vietas jāsaņem.

Risinājums - atsevišķa caurule pa kāpņu telpu. Ja vien ar ievadu ēkā pietiek.

Brīva cuka ir tā, kuru pašlaik krāsns izmanto, vismaz tā tam būtu jābūt.

Re: Gāzes apkure
Autors: Lita. (86.63.176.---)
Datums: 19/04/2011 21:32

To cuku,kur kurinu krāsni patreiz,nevar izmantot,jo kaimiņam tajā ir arī kamīns.Tāpēc jau tā truba jālaiž caur sienu uz jumtu.Nez cik tas vēl maksā...Interesanti,vai to cauruli pa ārsienu uz augšu arī var laist?Projektētāja teica,ka būs jālauž un būs liela netīrība.Ziemā gāzinieki ,kad bija,tad teica,ka tagad viss notiek tīri bez laušanām.Nezinu pat kam ticēt un ko darīt...

Re: Gāzes apkure
Autors: eg (195.62.129.---)
Datums: 20/04/2011 12:49

LAbdien!
Taisot gāzes projektu ir nepieciešams gāzes vada hidrauliskais aprēkins un pēc tā tiek veidots projekts.Jo pēc aprēķina tiek konstatēta vieta kur tiek veikta pieslēgšanās pie gāzes vada, jo ja nepareizi pieslēgsies , gāze var pietrūkt kaimiņiem. Protam , var veikt pieslēgumu arī uzreiz pie mājas ārsienas ievada mājā, bet tas viss ir atkarīgs no izmaksām.Jo īsāks gāzes vads un māzak sienā urbumu, jo ir lētāk. Par skursteni: tad to nosaka nevis projektētājs , bet gan skurstenslauķis. Pēc būvniecības normatīviem vienā skurstenī var būt tikai viens gāzes katls. Tāpec to jāskata katra objektā atsevišķi.Variantu ir vairāki.
Par atļaujām ar parakstiem no kaimiņiem ir tāpēc , ka lai nebūtu problēmu, ja tiks pārbūvēta truba un tas skars kaimiņu dzīvokli un negribat strīdēties un tiesāties ar tiem pašiem akimiņiem, kad notiks būvniecība.
Ja vajag atrisināt šadas lietas rakstie uz epastu.

Re: Gāzes apkure
Autors: soseds2 (95.68.87.---)
Datums: 24/04/2011 22:34

Lita! Par visu es piekritisu, ari man vienreiz bija situacija, kad bija japarbuve gazes stavvads. Bet, ja skurstena cukas aiznemtas, var uzstadit turbo gazes katlu, kam dumgazu izvadu var taisit arsiena uz aru.

Re: Gāzes apkure
Autors: DsKs (87.110.20.---)
Datums: 25/04/2011 09:35

eg,ja mana gadijuma pirmaja un otraja stava atrodas divi atseviski gazes katli ( 23kw + 14kw ), tad es vinus nevaru laist viena skursteni? Pec konstrukcijas 5m nerusejosa terauda caula ar diviem pieslegumiem

Re: Gāzes apkure
Autors: DsKs (87.110.20.---)
Datums: 25/04/2011 09:45

vismaz skatoties Junkers brosuru tur ir tiesi paradits tads paralelais pieslegums un pat uz vienu stavvadu ir pieslegti tris gazes katli

Re: Gāzes apkure
Autors: DsKs (87.110.20.---)
Datums: 27/04/2011 21:01

Sodien attieciba uz gazes katlu un skursteni man paskaidroja ta - divus gazes katlus katru sava stava var slegt uz vienu skursteni,tikai jasume kopa ir to jauda un jaskatas attiecigs skurstena diametrs ,cik pats skatijos,tad izejas 23kw katlam un 14kw ir 130mm,summejot kopa ir 37kw,talak skatoties Junkers 42kw katlu,tam izeja ir 150mm,tatad faktiski no pirma stava katla lidz otram var iet ar 130mm un talak ar 150mm,vai viscaur ar 150mm

Re: Gāzes apkure
Autors: z (78.84.174.---)
Datums: 08/05/2011 22:45

DsKs Wrote:
-------------------------------------------------------
> vismaz skatoties Junkers brosuru tur ir tiesi
> paradits tads paralelais pieslegums un pat uz
> vienu stavvadu ir pieslegti tris gazes katli


vienā skurstenī pie attiecīgajiem diametriem var ievadīt arī divus katlus vienā līmenī, tikai tad ir jāiebūvē attiecīga starpsieniņa skurstenī...
lielākais projekts, kas savulaik man ticis realizēts, ir astoņi katli četrstāvu mājā vienā skurstenī(katrā stāvā divi katli)... risinājumu jau var atrast vienmēr, jautājums tik par izmaksām... bieži vien elektriskās apkures ierīkošana ir krietni lētāka un nervus taupošāka...

Re: Gāzes apkure
Autors: eg (195.62.129.---)
Datums: 20/05/2011 08:13

Par tiem zīmējumiem, kas ir brošurās Junkers vai Viessamnn, ka vienā skurstenī var ievadīt vairākus katlus, attiecās uz Eiropu, bet ne uz Latviju. Mūsu Slavenā AS Latvijas Gāze tādus projektus neapstiprina.Vienīgi apstiprina vairāku gāzes katlu pieslēgumu, ja katli atrodas vienā līmenī, bet ne pa stāviem.

Re: Gāzes apkure
Autors: z (78.84.164.---)
Datums: 22/05/2011 22:30

ar tādu projektu saskaņošanu Latvijas gāzē problēmu nav bijis, lielākas problēmas bija izsist jaunajos projektos iekšvadus ar presēto kaparu vai iestāstīt tiem idiotiem gāzes skaitītāju uzstādīšanas lietderību jaunbūvētajās daudzdzīvokļu mājās...
p.s. vispār jau dūmgāzu novadīšanas sistēmām galavārdu saka skursteņslauķi, nevis gāzenieki...

Re: Gāzes apkure
Autors: DsKs (80.233.221.---)
Datums: 23/05/2011 09:48

To z ... doma presejamas carbon steel ( terauds ) caurules nevaretu izgriezt gazes sistemas apsaistei privatmaja,tomer tas tiek razotas ari tiesi gazes sistemam,jeb atkal musu birokratija piesledzas?

Re: Gāzes apkure
Autors: DsKs (80.233.221.---)
Datums: 23/05/2011 09:52

[www.directindustry.com]

seit var apskatities,viega piedava ari gazes sistemas caurules

Re: Gāzes apkure
Autors: heating (78.84.15.---)
Datums: 23/05/2011 12:11

Vai daudzivokla maja var uztaisiit gazes apkuri!Kaadi butu labaakie argumenti lai apsaimniekotajs lautu izbuveet gazes apkuri dzivoklim?Un vai ir kaadi noteikumi/likumi kas vareetu buut par skersli ssaadas apkures izveidei?!

Re: Gāzes apkure
Autors: jtdesign (---.9darzi.lv)
Datums: 23/05/2011 16:31

Kāds sakars ar atļauju apsaimniekotājam? Mājas īpašniekam jāprasa, nu un vietējai pašvaldībai vai vispār drīkst. Tā kā no centralizētās siltumapgādes (ja tāda mājā ir) tāpat vienu dzīvokli atslēgt nevar, jautājums var izrādīties bezjēdzīgs.

Re: Gāzes apkure
Autors: heating (78.84.15.---)
Datums: 23/05/2011 16:35

Ok, par ipasnieku!Ja ipasnieks ir pasvaldiibas kadi argumenti lai neatlautu ieriikot gaazes apkuri!!Esossa centraalaa apkure tiek atstata un papildus uzlikta gazes apkure!!
Centraalo apkuri ir iespejams atslegt netrauceejot kopeejo cirkulaaciju!!

Re: Gāzes apkure
Autors: Zigurds (---.ultracom.lv)
Datums: 26/05/2011 21:40

Ja cilvēks grib par apkuri dārgi maksāt, viņš liek gāzes katlu, ja ir turīgs un patīk dzīvā uguns, var likt malkas/granulu kamīnu. Ja grib ekonomisku nelielu kapkures sistēmu, pērk kombinēto granulu katlu piem. no granuluapkure.lv. Starp citu, ir arī Auer Gianola gāzes apkures katli, kam standartā dūmenis ir 40mm PVC caurule un atgāzu temperatūra apm. vienāda ar atgaitas ūdens temperatūru. Ir interese? Varu pastāstīt vairāk.

Re: Gāzes apkure
Autors: vgy7 (78.84.174.---)
Datums: 05/06/2011 15:27

ja cilvēks ir gatavs ļooti dārgi maksāt par gāzi, tad droši var izvēlēties šos katlus... un kāpēc tik pieticīga reklāma? citur reklāmas speciālisti šiem franču pulsējošās liesmas degļiem dūmgāzu temperatūru min tikai 25 grādi?
tikai piedāvājot gāzes katlu tirgū jaunu produkciju, to dūmgāzu temperatūru var iebāzt vienā tumšā caurumā... gāzes katliem ir zināms tāds jēdziens: lietderības koeficients... ja tas uz vispārējā katlu fona ir tik zems, ka kauns teikt, tad jātur mute vienkārši ciet...
un par šādiem katliem, kam pēc pāris mēnešiem izplatītāji ir pazuduši ar galiem un kāda sensora nomaiņa pie -20 pārvēršās par vislētākā junkers modeļa uzlikšanu, savus piedzīvojumus var pastāstīt daudzi Ferroli, Unical, Beretta un vēl daudzu citu pasaulē zināmu firmu ražojumu ieguvēji, laimīgajiem veco Vaillant katlu īpašniekiem beidzot necerēta laime: pēdējā pārstāvniecība jau vairāk kā trīs gadus eksistē... bet ap tūkstošgades miju viņu "pārstāvji"izčabēja reizi gadā ar mēnešreižu regularitāti(Vaillant pirmoreiz Latvijā parādījās pāris gadu pirms Junkers) kā sadzīvot ar vienīgo iespējamo katla apkalpotāju valsti, šeit gana daudz asaru jau paspējuši izraudāt BAXI īpašnieki....
pie gāzes katla izvēles ir tikai viens kritērijs: iespēja dabūt pie sava katla meistaru ar rezervesdaļām ziemassvētku brīvdienās, jo no jevropas tad divu nedēļu garumā neko nepasūtīsi....
Vai Zigurds to saviem franču brīnumiem uz tuvākajiem 10 gadiem var garantēt?, ja nevar, tad komplektācijā vēl jāierēķina kārtējais lētais Junkerīts ar meistaru, kas to būs ar mieru nomainīt pa ziemassvētku naktī, kad aiz loga -30...
un vēl jau gribētos dzirdēt no Zigurda: kādu īsti kombinēto granulu katlu no granuluapkure.lv viņš piedāvā uzstādīt daudzstāvu paneļnieces dzīvoklī? granulu rezerves jau saprotams ka varēs glabāt kāpņutelpā, bet skursteni pa logu diez vai pašvaldība atļaus...

vgy7

Re: Gāzes apkure
Autors: JanisN (159.148.202.---)
Datums: 14/11/2011 14:35

Sveiki, interese ka pareizi aprekinat cik jaudigu (KW) gazes katlu nepieciesams majai- nesiltinatas arsienas, 1 stavam siltas gridas(udens) ir otrais stavs jeb beninji apdzivojami.

Paldies par atsaucibu.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **         ********  **     **  **    ** 
 **     **  **    **      **     **     **   **  **  
 **     **  **    **      **     **     **    ****   
 **     **  **    **      **     **     **     **    
  **   **   *********     **      **   **      **    
   ** **          **      **       ** **       **    
    ***           **      **        ***        **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727