UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
Akumulatora urbjmašīna - skrūvgriezis
Autors: sd (78.84.27.---)
Datums: 07/07/2011 21:59

Sveiki,

Kādas ir būtiskākās atšķirības starp Makita un Bosch Akumulatora urbjmašīna - skrūvgriezis?

Interesē divi konkrēti modeļi:
[www.bosch-elektroinstrumenti.lv]

un

[www.kare.lv]

Paldies par vērtīgu info.

Re: Akumulatora urbjmašīna - skrūvgriezis
Autors: Vienstāvs (212.93.100.---)
Datums: 07/07/2011 22:21

Vai nav tā, ka Boši ar resnajām Ni baterijām jau ir morāli novecojuši?

Re: Akumulatora urbjmašīna - skrūvgriezis
Autors: aaaa (78.84.190.---)
Datums: 07/07/2011 22:39

Pašam ir Bošs, esmu lietojis arī Makitu. Nu nevarētu teikt, ka viens ir super duper labāks par otru (līdzīgā cenu kategorijā, protams). Parasti Makita ir dārgāka par Bošu, bet lietošanā es nejutu kaut kādas baisās atšķirības. Abiem konkrētajiem modeļiem ir NiCd akumulatori, Boša gadījumā 1.5 Ah, Makitai - 1.3 Ah. No baterijas viedokļa Bošs ir labāks. Skatos, ka Bošs ir dārgāks, bet tas tāpēc, ka tie nav gluži līdzvērtīgi modeļi - Makita ir ar 12V motoru, Bošs ar 14.4V motoru. Lietošanā atšķirība būs noteikti jūtama - 14.4 voltīgajam būs lielāks griezes moments - tas būs jaudīgāks. Es teiktu, no šitiem diviem Bošs noteikti izskatās labāks.
Bet kāpēc neņemt šo Makitu:
[www.kare.lv]
Imajam ir Li baterija, tas tomēr ir baigais pluss, būs vieglāka un par līdzīgu cenu Bošam.

Re: Akumulatora urbjmašīna - skrūvgriezis
Autors: DsKs (80.233.221.---)
Datums: 08/07/2011 08:46

Uznemuma par apmeram 12 gadiem izveidojusies ir sada statistika : Hilti ( apmeram 90% no visu instrumentu klasta ) , Makita un talk Bosch ...

Re: Akumulatora urbjmašīna - skrūvgriezis
Autors: spk (192.130.154.---)
Datums: 08/07/2011 11:34

Pirms pāris nedēļām nopirku Bosch zilo 14,4V ar Li bateriju pa 100 Ls cenuklubā. Super, griezes moments toč labs, 40 Nm laikam. Pa 139 tur 18V ar Li baterijām tagad pieejamas.

Re: Akumulatora urbjmašīna - skrūvgriezis
Autors: Juriits (212.93.97.---)
Datums: 09/07/2011 15:30

Skatoties kādiem darbiem paredzēts- bosch būs niknāks, uz lielāko tirkšķi nemaz ar roku nevar noturēt. Toties makita būs vieglāka un ērtāka, ja nav lielas skrūves paredzēts skrūvēt, piemēram reģipsi

Re: Akumulatora urbjmašīna - skrūvgriezis
Autors: Didims (78.84.110.---)
Datums: 10/07/2011 14:53

Sev pirms gadiem pirku Makitu [www.kare.lv] , ar 2,6 Ah, darbam būtu pircis līdzīgu, tik ar 3,3 Ah Li akumulatoru. 5x100 skrūves skrūvējas normāli.

Re: Akumulatora urbjmašīna - skrūvgriezis
Autors: Rx (91.188.39.---)
Datums: 11/07/2011 17:34

Ja pērk tad tikai ar LiPo akumualtoriem 2 gab. Nica akumulatori jau ir pagātne. K-Rauta pirku Makita (šādu: [www.salidzini.lv] ) un tikko 2 nedēļas ar to skrūveju 5 un 6 mm 70-12mm skrūves: Principā apturēt to nevar, spēj tik spiest lai turās skrūves galvā. Viens ir atšķirīgs: ja akumulators iet uz tukšumu, tas notiek strauji: 2-3 skrūves un stop. NiCa izlāde ir ilgāka līdz apstajās. Bet 30 min laikā to nevar nekadi izlādēt, jo jaumns jau uzlādēts 30 minūtes. Man bija 10 stundu laikā 2 reizes jālāde, be tas atkarīgs no intensitātes. LoPo Lieliska manta!

Re: Akumulatora urbjmašīna - skrūvgriezis
Autors: khe (78.84.204.---)
Datums: 12/07/2011 22:30

Nez vai NiCd drīzumā izzudīs... Var pamēģināt pastrādāt ar Li-ion -10oC...

Re: Akumulatora urbjmašīna - skrūvgriezis
Autors: Rx (91.188.39.---)
Datums: 13/07/2011 09:17

Neviens akumulators labi nestrāda zemās temperatūrās!

Re: Akumulatora urbjmašīna - skrūvgriezis
Autors: aaaa (---.lattelenet.lv)
Datums: 13/07/2011 10:11

Li-jonu baterijas, kā reiz, spēj strādāt viszemākās temperatūrās, ja salīdzina ar NiMh vai NiCd. Arī jauda pret masu litija baterijām ir vislabākā. Protams, nav jau viņa pilnīgi bez trūkumiem - litija baterijas nedrīkst ilgi turētas pilnīgi izlādētas - tā viņas var sabeigt neatgriezeniski. Ne NiMh, ne NiCd aķiem tāds niķis nepiemīt. Litija bateriju tāpēc labāk pilnībā uzlādēt, ja zin, ka ilgi instrumentu nelietos. Es teiktu - amatierim mājas lietotājam pilnīgi pietiek ar lētākajiem NiCd aķiem, par litija bateriju varbūt ir vērts maksāt tad, ja tu ar to instrumentu strādā ikdienā. Man ir parasts Bosch elektriskais skrūvgriezis (savuklaik Depo par 65 Ls iegādāts), 9.6 V, 1.5 Ah, NiCd baterijas un ar šo verķi esmu saskrūvējis apmēram 5000 kokskrūves - līdz 120mm, plus visādas reģipša skrūvēšanas un urbšanas - gan kokā, gan flīzēs, gan betonā, nu protams, nelielus diametrus, līdz 8-10 mm - nekāda vaina. Galvenais ir 2 aķi - kamēr ar vienu skrūvē, otru lādē. Nu jau būs 3 gadi verķim - iet kā pulkstens. Nespēju iedomāties kāpēc mājas amatniekam būtu jāpērk skrūvgriezis par 200 un vairāk latiem. Nu skaidrs, ka tāds būs labāks visos plānos, bet vai tas ir nepieciešams?

Re: Akumulatora urbjmašīna - skrūvgriezis
Autors: Dzindzis (---.mt.lv)
Datums: 13/07/2011 10:23

Ni-Cd labak strada pie minusiem. Parbaudits prakse. Li-Ion netur stravu it ipasi ja nav svaigs.

Re: Akumulatora urbjmašīna - skrūvgriezis
Autors: ruukiitis (---.telekom.lv)
Datums: 13/07/2011 11:37

Ja pirktu vēlreiz tad tikai ar Li baterejām.
Ja var atļauties tad zilo boschu.
Bija Stils ar NiCD 2 gab. labs pirmajās reizēs, bet rēķini ka ar katru uzlādes/izlādes reizi ar vien vairāk tās tiks sačakarētas. pie intensīva darba vairāk par pusgadu neizvilksi.
Ja nestrādā intensīvi (dzīvokļa vajadzībām) tad NiCd baterejas neder, jo tās nolietojas arī laika ietekmē - viņas zaudē savas ķīmiskās īpašības 5-7 gadu laika.
Un labais stāsts par Li (zilais bosch) - Sanāca iegādāties ar 2 baterejām un atsevišķu lādētāju šķiet 8,5V. Nu ja būtu vēlreiz jāizvēlas noteikti iegrošotu sevi ar 1 akumulatoru jo 30 minutēs tas tiek uzlādēts, un tad var darboties vismaz pāris stundas.
Li atšķirībā no NiCD strādā zemās temeratūrās.
Li baterejām nenotiek pašizlāde, proti, šodien pieskrūvēju skapīti pie sienas, pēc 2 mēnešiem kautkāds benķis ir āpārskrūvē - ņemu un skrūvēju.
Li noteikti ir daudz produktīvāks (vairāk jaudas iekšā nekā NiCd)
un jā Li ir kļuvis lētāks kā sākumā tas bija - pieejamāks.

Kas attiecs uz triecienurbmašīnu - protams ir gadījumi, bet nu var jau gribēt arī perforātoru un mežstrādnieku tehniku uz paterejām...
ja man mājā ir kāpnes jāuztaisa tad es izmantoju Urbi ar regulējumu ātrumu, ielieku skrūvju patronu un skrūvēju ar urbi, nelaužot relatīvi smalku instumentu Li skrūvgriezi.
Ieteiktu griezties Bosch tehnikas veikalā kautkur pie Dominas atradās (dari pats ir reklāma), jo kautko vienmēr var sarunāt, bet iegūsi jaunu instrumentu ar 5 gadu ražotāja garantiju.(zilās sērijas gadījumā)

Re: Akumulatora urbjmašīna - skrūvgriezis
Autors: aaaa (---.lattelenet.lv)
Datums: 13/07/2011 13:10

Par zemajām temperatūrām tomēr izrādās fufelis - teorētiski viņas strādā, bet praktiskā jaudas līkne no temperatūras ir stipri sūdīgāka Li-baterijām salīdzinājumā ar Ni-Cd. Starp citu - paši ražotāji nerekomendē Li baterijas, ja jāstrādā zemās temperatūrās. Par Li bateriju cenu nebūs īsti taisnība - paša litija cena pasaules tirgū tikai kāps, jo jau šobrīd pieprasījums pārsniedz piedāvājumu - galvenais iemesls - elektroautomobiļu straujā popularitāte. Tur ir milzīgi simtiem kilogramu smagi litija akumulatori un litijs tomēr ir rets metāls.

Re: Akumulatora urbjmašīna - skrūvgriezis
Autors: Rx (91.188.39.---)
Datums: 13/07/2011 15:11

to aaaa: nevajag parspīlēt...200Ls!!!??? Te: [www.jukotana.lv] un te: [www.cenuklubs.lv] un vēllētāk: [www.semicom.lv] . NiCa lētais gals ir pilnīgie krutkas: papīra ietvarā ielikti NiCa akumulatori. Pēc puss gada kirdik. Ja LiPo, var lādēt kad vien vēlies.

Re: Akumulatora urbjmašīna - skrūvgriezis
Autors: stervec (---.cust.tele2.lv)
Datums: 15/07/2011 23:16

HA-HA..1.3,1.5A/h vairāk lādē nekā šeptē.8 samorezi 4mm metālā un kirdik,maini baču.

Re: Akumulatora urbjmašīna - skrūvgriezis
Autors: Kirmuška (62.122.18.---)
Datums: 16/07/2011 07:36

Bocsh veči nu gan nepērciet, ja pērkat tos vācijā (vecajā eiropā), tad jā, bet mūsu trigū tiek ielaisti pēdējie sūdi, to man gan ir teikuši paši izplatītāji, gan no pieredzes zinu, 5 gabali bosch skrūvgrieži mētājas neejoši un piecus neizmantoju.
Pārgāju uz Makita skrūvgriežņiem, pavisam cita lieta, cits skrūvgriezis pat pie lielas slodzes ikdienas lietošanā iet pēc 6 gadu lietošanas.
Šeit būs info par skrūvgriežņu exstrām un akumulatoru jaudās - [www.varupats.lv]

Re: Akumulatora urbjmašīna - skrūvgriezis
Autors: soseds2 (46.109.154.---)
Datums: 16/07/2011 10:33

Skarot temu par akumulatorinstrumentiem: Dabuju makita akumulatorskruvgriezi, bet akumulatori dargi, vai nav iespejams caur parveidotaju uz 220 uztaisit?

Re: Akumulatora urbjmašīna - skrūvgriezis
Autors: Vienstāvs (212.93.100.---)
Datums: 16/07/2011 18:02

Gan jau interfeisā nav vairāk par 2 kontaktiem, uz kuriem jāpadod atbilstošs līdzspriegums.

Re: Akumulatora urbjmašīna - skrūvgriezis
Autors: Didzisp (78.84.115.---)
Datums: 16/07/2011 18:46

Es jau vairākus gadus skrūvēju ar akumulatoru, kurus izmanto signalizacijās un datora upšos. 12V4Ah iet ka prieks, tikai vajag uzkonstruēt ietvaru, kur aķīti iebāzt orģinālā vietā. Pats interesantākais, ka griezes moments melnajam klucim ir lielāka par orģinalajiem akumulatoriem, jo mazāka iekšējā pretestība. Autiņu jau mēs arī startējam ar līdzīgu aķīti :) Vājā vieta- melnos signalizācijas ākumulatorus vienmēr pēc darba jāuzlādē. Kā aķīti pametīsi tukšu, tā pēc pāris dienām beigts, Tieši tāpat kā autiņā. Lādeju es ar vecu videokameras automatisko lādētāju. Es jau saprotu, ka profesionāļi, kuri visu dienu no vietas skrūvē, mani nories, bet es jau maizīti ar to mašīnīti nepelnu un man jaunu akumulatoru pirkt vienkārši neatmaksājas.
Pilnīgi piekrītu Kirmuška, Bocsh gan nevajag pirkt.

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******    *******   **      **  ********  ********  
 **    **  **     **  **  **  **  **    **  **     ** 
 **        **     **  **  **  **      **    **     ** 
 **         ********  **  **  **     **     ********  
 **               **  **  **  **    **      **        
 **    **  **     **  **  **  **    **      **        
  ******    *******    ***  ***     **      **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727