UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
80L boilera teņa nomaiņa
Autors: Normunds niķelis (84.237.185.---)
Datums: 06/02/2012 19:17

Bija 80L boileris 1200w. Uzsila salīdzinoši ātri. Elektrības patēriņš bija apmēram 1100Wh. Tagad jaunam boilerim 80l tilpums un 1500w. Sildīšanas ātrums tāds pats taka iepriekš minētajam, bet patēriņš ap 2KWh! Nopirku jaunu teni 1200w kurš paredzēts 80L boilerim. Elektrības patēriņš viņam ir 1100Wh, bet trīs reizes ilgāk silst kā iepriekšējie un līdz ar to elektrības kopējais patēriņš arī ir vairākas reizes lielāks. Kur ir bijusi mana kļūda. Es tagad vairāk neko nesaprotu kā rīkoties tālāk. Kas man būtu jāņem vērā? To ka vajadzīgs cits tenis ir vairāk kā skaidrs, bet cik jaudīgu?

Re: 80L boilera teņa nomaiņa
Autors: Didzisp (78.84.100.---)
Datums: 06/02/2012 20:28

Laikam būsi fizikas stundas skolā bastojis :) Ir pilnīgi vienalga ar kādu tenu silda ūdeni. Vienkarši ar 2kW sildelementu ūdens uzsils divreiz ātrāk kā ar 1kW. Elektrības patēriņš karstam boilerim arī būs pilnīgi vienādāks. Skaitītajs tikai ar mazjaudīgo tenu griezīsies divreiz ilgāk. Cita lieta, varbūt jaunajam boilerim ir problēmas ar termoizolāciju un tam lieli siltuma zudumi.

Re: 80L boilera teņa nomaiņa
Autors: Rx (---.neonet.lv)
Datums: 06/02/2012 21:07

Jauda, ko izlasāt uz TEna, ne vienmēr īstenībā ir tāda, kā uzrāda....Cik esmu dažādus sildelementus testējis, mērot tā patērēto jaudu, lielāko tiesu uzrādītā jauda ir lielāka par reālo ( mārketings, jo cilvēki domā, ka lielāka jauda dos laika ietaupījumu un pie vienādas cenas pērk jaudīgāko...( tas it sevišķi ir ar Tējas kannām, fēniem ( Piemēram rakstīts ka ir 1,6KW, reāli 1,3kw)....).Arī citām iekārtām, kuru jauda nosaka tā ražīgumu ( kā piemēram lapu pūtējs ( uzrakstīts 2,3kw, raāli 0,8kw), elektrourbmašīna un t.t.t.t.). Par šo Viltību var pārliecināties ikviens, pārmērot jaudas. (Par skaņas apraides tehnikas jaudām vispār šī pārspīlētība ir grandioza, jo atbildības par to nav...). Didzis saka pareizi, jauda ir un paliek jauda. Bet: Ir zemūdens akmeņi, kas nav ņemti vērā pie secinājumiem par dažādiem uzsilšanas laikiem: Tas ka ir 80L un tiek sildīts, nav viss: Kāda ir ūdens sākuma temperatūra, kāda ir beigu, cik liels tilpums ar konstantu temperatūru tiek uzsildīts ( ja ar nekonstantu, tad ar vidējo vērtību). Ir dažādas konstrukcijas boileri: tiem, jaunajiem, ir patentu tehnoloģijas, kas speciāli auksto pūš patentētā veidā, neļaujot visai ūdens masai silt, bet ātri iegūstot augšējā daļā siltu ūdeni, nepiemaisot auksto. Tā padarot ātrāku uzsilšanu pie mazākas jaudas).

Re: 80L boilera teņa nomaiņa
Autors: Normunds Niķelis (84.237.185.---)
Datums: 06/02/2012 22:19

Didzisp Wrote:
-------------------------------------------------------
> Laikam būsi fizikas stundas skolā bastojis Ir
> pilnīgi vienalga ar kādu tenu silda ūdeni.
> Vienkarši ar 2kW sildelementu ūdens uzsils
> divreiz ātrāk kā ar 1kW. Elektrības
> patēriņš karstam boilerim arī būs pilnīgi
> vienādāks. Skaitītajs tikai ar mazjaudīgo tenu
> griezīsies divreiz ilgāk. Cita lieta, varbūt
> jaunajam boilerim ir problēmas ar termoizolāciju
> un tam lieli siltuma zudumi.


Boileris ar neizceļas sevišķi labu termoizolāciju. Bet viņu es esmu nosiltinājis.Es tikai nesaprotu vienu. Kā man iepriekšējais boileris ar jaudu 1200w varēja uzsildīt tos 80L ūdens parkatiski ar identisku elekktrības patēriņu kā šim jaunajam 1200w jaudu, divreiz ātrāk kā šis un tik pat ātri kā 2kw tenis. Šī ir tā problēma kura mani nomoka.kaut kā man sarežģīti sanāca uzrakstīt, bet ceru ka problēmu sapratāt.
Ps.Visi teņu izmēri ir līdzīgi pēc skata.

Re: 80L boilera teņa nomaiņa
Autors: Normunds Niķelis (84.237.185.---)
Datums: 06/02/2012 22:26

Es nebiju domājis identisku elektrības patēriņu boilera uzsildīšanai, bet gan to cik patērē kw stundā. tā kaut kā....

Re: 80L boilera teņa nomaiņa
Autors: khe (78.84.204.---)
Datums: 06/02/2012 22:44

Ir redzēti horizontālie boileri, kam tens nez kāpēc ielikts ne slīpi uz leju bet slīpi uz augšu:) Tapēc var būt uzsila ātrāk...

Re: 80L boilera teņa nomaiņa
Autors: Normunds Niķelis (84.237.185.---)
Datums: 06/02/2012 22:51

Manējais boileris ir vertikālais. Un iepriekšējais arī tāds pats bija.

Re: 80L boilera teņa nomaiņa
Autors: bern (109.229.204.---)
Datums: 06/02/2012 23:18

Tā nav teņa vaina! Vai nu pašam boilerim cita konstrukcija (piemēram, termostats citā līmenī iebūvēts) vai nu pats esi kļūdījies savos novērojumos. Tenis pats par sevi ir tuvu 100% efektivitātei, ja vien nav apaudzis ar kaļķakmeni!

Re: 80L boilera teņa nomaiņa
Autors: Didzisp (78.84.100.---)
Datums: 07/02/2012 10:07

Arī ar kaļķakmeni apaugušam tenam ir tuvu 100% efektivitate, tikai pats elements nenormāli pārkarst zem kaļķa un ātri nobeidzas. Ja tā nebūtu, kur tad tā enerģija paliktu? Skaitītājs tak noskaita 1kWh un tāds siktums izdalās ūdenī, nevis aizplūst atpakaļ uz Latvenergo :) Šitā baika par apugušu tenu ir ļoti izplatīta, bet neviens gan nav varējis pierādīt, ka citur enerģija paliek, nevis ūdenī:)

Re: 80L boilera teņa nomaiņa
Autors: Aldisss (---.cust.telenor.se)
Datums: 07/02/2012 10:20

Kā reizi tāda pati problēma!Boileris gadus 6-7 atpakaļ,kad bija jauns uzsila =/- 2 stundās.Tagad silst pāri par 3h.Domāju kkas ar teni,nomainiju pret jaunu,bet nekā,bez izmaiņām!:(Elektrības patēriņu gan neesmu pētijis,tik vecais tenis bija 1,2Kw,bet jaunais 1,5Kw.Tik izmiņu nekādu!

Re: 80L boilera teņa nomaiņa
Autors: Didzisp (78.84.100.---)
Datums: 07/02/2012 11:38

Jaunībā tak zāle bija zaļāka un meitenes smukākas. Varbūt boilerim tāpat;) Drīzāk jau jauns boiletris nesasildīja ūdeni līdz tādai temperatūrai kā tagad. Varbūt termorelejs čakarejas. Ir milzīga starpība elektrības patēriņā vai ūdens tiek sasildīts līdz 60 vai 80 grādie,, bet ar roku ūdens abos gadījumos liekas karsts.

Re: 80L boilera teņa nomaiņa
Autors: bern (109.229.204.---)
Datums: 07/02/2012 11:59

Par to kaļķakmeni pats atbildi uz savu jautājumu "pats elements nenormāli pārkarst zem kaļķa un ātri nobeidzas"! Ja jau ūdens turpina tikpat veikmīgi noņemt siltumu no teņa, tad kāpēc šis pēkšņi pārkarst?

Re: 80L boilera teņa nomaiņa
Autors: slēpnis (95.68.88.---)
Datums: 07/02/2012 12:56

Ja tens apkaļķojies un vairāk uzkarst, tad tam palielinās pretestība, samazinās strāva. Bet jauda atkarīga no strāvas kvadrātiski un vairs ne tuvu nav norādītā. Tāds mans izskaidrojums.

Re: 80L boilera teņa nomaiņa
Autors: Didzisp (78.84.100.---)
Datums: 07/02/2012 13:01

bern, elementāra fizika- kad sildelements ir tīrs, tā virsma nevar sasilt vairāk kā 100 grādu. Kad elements nokaļķojies, sildelementa virsma, zem kaļķa, var pat sarkana palikt un temperatūra saniedz vairākus simtus grādu. Siltuma daudzums gan no sildelemanta izdalās abos gadījumos vienādāks, ūdens uzsilst tik pat ātri un skaitītājs noskaita vienus un tos pašus kilovatus. Jocīgi jau sanāk, bet fizikas likumus neviens nav atcēlis un skaitītājs griežas ar vienu ātrumu, vai spirālei 100 grādu, vai 200 grādu.

Re: 80L boilera teņa nomaiņa
Autors: Normunds Niķelis (---.bi.lt)
Datums: 07/02/2012 13:52

Tenis nevar apkaļķoties pāris dienu laikā. Sestdien to teni nopirku. Pie boilera man ir pieslēgts dačiks kas rāda elektrības patēriņu. Tur rāda ka tiek patērēts 1100wh. Tad vel var redzēt ka ir 5 ampēras(lai ko tas arī nozīmētu). Pie karstā ūdens izejas man ir pielikts termodačiks.tāka es precīzi zinu kāda temperatūra. Parasti boileris ir noregulēts uz kādi 60*.

Re: 80L boilera teņa nomaiņa
Autors: Didzisp (78.84.100.---)
Datums: 07/02/2012 14:14

Ko Tev tas vatmetrs dod? Tev vajag boilerim pieslēgt elektrības skaitītāju un tad redzēsi, cik elektroenerģijas boileris patērē dienā, nedēļā vai mēnesī. Maksa tak par elektrību pēc skaitītaja. Gan jau var iemontet 2kW sildelementu, bet skaitītājs tak tāpat griezīsies un naudu tas nekādīgi neietaupīs. Jā, ar 2kW tenu ūdens uzsils divreiz ātrāk, bet skaitītajs jau arī griezīsies divreiz ātrāk :)

Re: 80L boilera teņa nomaiņa
Autors: Normunds Niķelis (---.bi.lt)
Datums: 07/02/2012 14:37

man jau viņs ir pieslēgts boilerim. Un es redzu cik vinš kopā ir notērējis un cik tērē.

Re: 80L boilera teņa nomaiņa
Autors: umka (84.38.142.---)
Datums: 07/02/2012 17:16

Ir vēl viena forša fīča ka daži jūzeri analfabēti, boileri pēc iešanas vannā vai dušā slēdz ārā, tādejādi domādami ka ietaupīs elektrību! Palasiet 8.klaseses fizikas grāmatu, PSRS laiku ne jau tās kas ir tagad!

80L boilera teņa nomaiņa
Autors: umka (84.38.142.---)
Datums: 07/02/2012 17:23

Man ir 100L horizontālais un viss 2.istabu dzīvoklis uz elektrības, apkure krāsns un kamīns.Tagad šajos mīnusos ( pa dienu kamēr esam darbā) sildam ar eļlas radiatoru! patēriņš janvārī 300kWh. Vasarā 200 līdz 230kWh, esam 2.cilvēki! Nevaru saprast kur 80L boilers var patērēt 1100kWh! Ja nu vienīgi kamēr uzsilst no nulles līdz ieregulētajai temperatūrai. Varbūt kaimiņš zog!

Re: 80L boilera teņa nomaiņa
Autors: slēpnis nelog (---.lnt.lv)
Datums: 07/02/2012 18:06

Umka. Nu vispār jau tie jūzeri analfabēti arī drusku ietaupa. Bet tikai drusku.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********   **     **  ********  **        
 **   **   **     **  **     **  **        **    **  
 **  **    **     **  **     **  **        **    **  
 *****     ********   **     **  ******    **    **  
 **  **    **          **   **   **        ********* 
 **   **   **           ** **    **              **  
 **    **  **            ***     ********        **  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727