UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Kamīns pie koka sienas - ugunsdrošība?
Autors: Begemotc (159.148.168.---)
Datums: 26/09/2012 13:07

Kamīnu paredzēts likt pie koka stāvbaļķu sienas, kas apmesta ar Ulmaņlaika pusdrupušu apmetumu.
Kas ir jāliek starpā? Vates, ķieģeļu kārtas - kā un ko stiprināt? Lūdzu, palīdziet!

Tikai nesūtiet lasīt kaut kādus normatīvus - tur nav minēti konkrēti materiāli. :)

Re: Kamīns pie koka sienas - ugunsdrošība?
Autors: jtdesign (---.9darzi.lv)
Datums: 26/09/2012 13:14

Visādu kamīnražotāju saitos ir piemēri - šķirba starp sienu un kamīnu un pašas sienas apdare ar nedegošu materiālu. Ja gribi cieši pie sienas, tad būs jāizzāģē gabals koka sienas un jāaizstāj ar ko nedegošu - mūris, betons, siltumizolācijas materiāls utml.

Re: Kamīns pie koka sienas - ugunsdrošība?
Autors: Begemotc (212.93.100.---)
Datums: 26/09/2012 21:10

it kā dažos kamīnražotāju saitos esmu paložņājis - neko neesmu atradis...

Šobrīd tākā sliecos uz to, ka būs tomēr jāatstāj šķirba, bet tad jautājums vai nedegošo materiālu liek tikai gar sienu vai tomēr arī kamīna aizmuguri ar kaut no apliek, lai tas gaiss puslīdz vertikāli tur iekšā cirkulē nevis uz visām pusēm...

un tieši kādu nedegošu materiālu? Vai tad pietiks ar parastu vati ar foliju, kas paredzēta kamīniem?

Re: Kamīns pie koka sienas - ugunsdrošība?
Autors: Hmm (213.180.113.---)
Datums: 26/09/2012 21:19

Var likt šķiedrcementa plātnes.

Re: Kamīns pie koka sienas - ugunsdrošība?
Autors: gints_ (---.balticom.lv)
Datums: 27/09/2012 09:10

Es skatītos kā dara guļbūves pirtīs, kur ļoti karsta krāsns ir tuvu guļbaļķu pirtij. Tautas paņēmiens šādā gadījumā ir gar sienu (atstājot šķirbu līdz karstajai krāsnij) likt vati ar folliju vienā pusē (folliju uz karsto pusi).

Tavā gadījumā es arī tomēr atstātu ~10 cm (ja vieta atļauj) starp vati, kas piegulēs sienai un kurtuvi. Gaiss tomēr ir vislabākais siltumizolators :) Pa šo atstarpi arī cirkulēs gaiss, kurš uzsils un izplūdīs kamīna augšpusē/sānos sildot telpu.

Re: Kamīns pie koka sienas - ugunsdrošība?
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 27/09/2012 10:36

Vai šodien masvaidā pārdotajām "kamīnkrāsnīm" šķirba ar cirkulāciju nav obligāta prasība (jo bleķis, pie kā piespiesta vate, varētu pārkarst un izdegt)?

Re: Kamīns pie koka sienas - ugunsdrošība?
Autors: AndrisL (195.13.201.---)
Datums: 27/09/2012 10:43

Informāciju par krāšņu novietošanas attālumiem var meklēt krāšņu ražotāju motnāžas instrukcijās. PIemēram:
[www.termofor.ru]

Andris.

Re: Kamīns pie koka sienas - ugunsdrošība?
Autors: jtdesign (---.9darzi.lv)
Datums: 27/09/2012 11:16

Tieši tā, montāžas shēmas ir visietilpīgākās informācijas ziņā. Es savulaik atradu kautkādos zviedru saitos, bet pašlaik ātrumā neatrodu neko datorā saglabātu.

Re: Kamīns pie koka sienas - ugunsdrošība?
Autors: aaaa (---.Red-79-152-133.dynamicIP.rima-tde.net)
Datums: 27/09/2012 12:45

Manam kaminveidigajam brinumam kurtuves aizmugure ir vienkarshi blekjis ar gaisa atstarpi. Nesaprotu, ka tas darbojas, laikam uz atstaroshanas rekjina, bet aiz ta blekja kamina apdare pat silta nepaliek, kamer pats kamins tuvojas sarkankvelei. Es ieteiktu uz sienas uz apmeram 1-2cm gariem distanceriem nost no sienas pieskruvet njerzha plaksni. Ar garantiju un muzhigs risinajums. Pat ja blekjis sakarsis, siena aiz vinja bus auksta, jo konvekcija pa to spraugu starp blekji un sienu visu laiku vilks aukstu gaisu no apakshas uz augshu. Tikai neskruve lidz gridai, lai paliek shkjirba, kur gaisam ieplust. Bet nu tur ir daudz risinajumu - pat ja uzskruvesi 1 kartu ugunsdrosha regjipsha jau bus pilnigi droshi, ka nekas nedegs. Flizes neliktu, jo uz koka flizet nevar, tad ir tapat 1 karta regjipsha jaskruve. Protams, vate ari bus 100% droshi, bet nu to vati kursh grib iekshtelpas uz sienas limet...

Re: Kamīns pie koka sienas - ugunsdrošība?
Autors: kamis (80.233.222.---)
Datums: 27/09/2012 12:50

Vai sienu pie plīts var izlīdzināt pie sienas pielīmējot ugunsdrošo reģipsi un pēcāk noflīzējot? šobrīd siena ir ulmaņlaikos apmesta ar ļoti vāju apmetumu kas krīt nost ar visām krievu laikos uzliktajām flīzēm. Vai tomēr prātīgāk būtu sienu apmest ar rotban un pecāk flīzēt?

Re: Kamīns pie koka sienas - ugunsdrošība?
Autors: gints_ (---.balticom.lv)
Datums: 27/09/2012 13:45

Es to vati ar folliju biju domājis kamīnam "neredzamajā daļā" - reespektīvi zem kamīna apdares. Blakus kamīnam pie sienas tāda, protams, "krāšņi" izskatītos :)

Re: Kamīns pie koka sienas - ugunsdrošība?
Autors: Begemotc (159.148.168.---)
Datums: 28/09/2012 12:27

Ideja par metāla plāksni interesanta.

varbūt jātaisa tā - pie sienas pielīmēju vati ar foliju.Savukārt kamīna apdarei sienas pusē pielieku metāla plāksni.

Rekur sazīmēju kā to iedomājos - [content25-foto.inbox.lv]


zīmējot gan ienāca prātā, ka varbūt nemaz to metāla plāksni nevajag, pietiek ar vati pie sienas, kuras folija pavērsta pret kamīnu un miers.

Re: Kamīns pie koka sienas - ugunsdrošība?
Autors: aaaa (---.Red-81-37-133.dynamicIP.rima-tde.net)
Datums: 29/09/2012 13:00

Man taa metala plaksne naca lidzi pirktajai kaminkrasnij un ir piestiprinata pashai chuguna kurtuvei, kadus 5cm nost no tas kurtuves. Kaminkrasnij ir apdare, kas aiz plaksnes, ka jau rakstiju, pat silta nepaliek. Man gan liekas, ka njerzhaks tas nebija - laikam vnk cinkots blekjis.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **         ********   **     **  ********   **    ** 
 **    **   **     **  ***   ***  **     **   **  **  
 **    **   **     **  **** ****  **     **    ****   
 **    **   ********   ** *** **  **     **     **    
 *********  **         **     **  **     **     **    
       **   **         **     **  **     **     **    
       **   **         **     **  ********      **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727