UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Gaisa mitrinātājs. Kādu izvēlēties?
Autors: sd (83.136.136.---)
Datums: 31/10/2012 09:29

Labdien,

Lūdzu, padalaties ar savu pieredzi attiecībā uz eletriskajiem gaisa mitrinātāju telpai ar platību 20-30m2

Šajā gadījumā nav saistoši tie komentāri vai pieredze par vēdināšanu u.t.t.

Paldies

Re: Gaisa mitrinātājs. Kādu izvēlēties?
Autors: andisk26 (---.izzi.lv)
Datums: 31/10/2012 10:39

kāds vispār ir optimālais gaisa mitruma % ?

Re: Gaisa mitrinātājs. Kādu izvēlēties?
Autors: Dzindzis (---.mt.lv)
Datums: 31/10/2012 10:50

~60% man atkal pretēja problēma drusku pa daudz mitruma.

Re: Gaisa mitrinātājs. Kādu izvēlēties?
Autors: DsKs (80.233.221.---)
Datums: 31/10/2012 11:14

50 lidz 60 % robezas

Re: Gaisa mitrinātājs. Kādu izvēlēties?
Autors: Dzindzis (---.mt.lv)
Datums: 31/10/2012 12:01

50% praksē ir pa maz paliek sausa āda, sākas dažādas ar elpošanu saistītas problēmas. 60% vai nedaudz virs 60%

Re: Gaisa mitrinātājs. Kādu izvēlēties?
Autors: gunbox__ (159.148.122.---)
Datums: 31/10/2012 12:16

Vai tad nav viss saistīts tiešā veidā ar ventilāciju un viss risinās bez mārketinga triku izgudrojumiem? Ja mitruma par daudz loģiski, ka japalielina ventilācija. Ja par maz, tad, laikam, varētu būt pretēji. Ja centilācijas caurums ir liels, tad aizklāt uz pusi un padzīvot kādu brītiņu, pavērojot,kas mainās.

Re: Gaisa mitrinātājs. Kādu izvēlēties?
Autors: sd (83.136.136.---)
Datums: 31/10/2012 12:57

Man personīgi sausais gais neietekmē, bet manus mājniekus gan. Māja nav superīgi nosiltināta, bet nav arī slikti. Protams, ka telpas tiek vēdinātas un īpaši vakaros pirms gulēšanas, bet no rīta pamostoties tāda sausa sajūta mutē;)

šoden redzēju RIMI gaisa mitrinātāju uz akciju pa 9.90LVL (16.00LVL sākuma cena bija)...
Saprotu, ka lēta lieta nevar būt ļoti kvalitatīva, bet pirms pirkts pa 30-40 LVL kādu mitrinātāju gribējās dzirdēt, k'das ierīces izmanto citi...

Izskatās, ka laikam šodien paņešu to no RIMI un salīdzināšu gaisa mirtuma % pirms tā un kāds būs pēctam un tad padošu Jums ziņu, lai ir viela pārdomām un varbūt kādam tas info būs noderīgs ;)

Re: Gaisa mitrinātājs. Kādu izvēlēties?
Autors: Dzindzis (---.mt.lv)
Datums: 31/10/2012 13:30

Kāds siltinājums izmantots? Kāds ir sienu materiāls? Pagrabs zem mājas ir?

Re: Gaisa mitrinātājs. Kādu izvēlēties?
Autors: Rx (91.188.39.---)
Datums: 31/10/2012 14:27

Lai būtu normāls mitrums mājā, iegādājiet akvāriju ar zivtiņām, puķes. Būs prieks, darbošanās, vajadzība par kaut ko interesēties un daba blakām.

Re: Gaisa mitrinātājs. Kādu izvēlēties?
Autors: sd (83.136.136.---)
Datums: 31/10/2012 14:35

Paldies par ieteikumu ;) Esmu jau noskatījis nelielu sākumam akvāriju un tagd gaidu atlaides (Novembra vidū) un būs ne tikai gaisa mitrinātājs guļamistbā, bet arī viessistabā akvārijs ;)

p.s. attiecībā uz mājas sienas materiāliem tad tā ir būvēta no Airok, bez papildus sienu siltināšanas. Jumts ir nieka 100cm Parox vate :(( bet tas jau cita topika tēma. Pagraba mājā nav.

Re: Gaisa mitrinātājs. Kādu izvēlēties?
Autors: gunbox__ (159.148.122.---)
Datums: 31/10/2012 14:47

sd
Tev laikam nav pielecis no kurienes rodas mitrums un kā viņš pazūd.
Mākslīgo mitrinātāju drīkst tikai tad iegādāties, kad 100% zini, ka mājai tas neskādēs. Kad ventilācijai ir pareizā intensitāte. Mēs arī nezinam kas tev ir zem un virs telpas. Ja uz augšu ir bēniņi, tad vai ir siltinājumam pareizi uzlikta hidroizolācija un vai vispār ir uzlikta, ja jau ir par sausu. u.t.t.
Tu gribi celt māju pēc logu ailēm - vai nebūtu pareizak uzcelt māju un tikai tad logus ielikt?
Izmēģini samazināt ventilāciju. Varu derēt, ka mitruma % palielināsies.

Re: Gaisa mitrinātājs. Kādu izvēlēties?
Autors: v_t (46.109.217.---)
Datums: 31/10/2012 14:54

"Šajā gadījumā nav saistoši tie komentāri vai pieredze par vēdināšanu u.t.t." - šis te ir analogs teicienam "štrunts par bitēm, ka tik medus".

manā ģimenē ir tā iegājies, ka praktiski visu gadu tiek gulēts pie atvērta loga. vasarā viss ir ļoti lieliski. relatīvais mitrums ārā ir vajadzīgajā līmenī un tāds pats ir arī iekšā.
iesākoties apkures sezonai, situācija mainās uz sauso pusi ģeometriskā progresijā.
pirmkārt, jau aukstais ziemas gaiss ir ar mazāku absolūto ūdens saturu.
otrkārt, uzsildot to līdz dzīvošanai derīgai temperatūrai, tā relatīvais mitrums kļūst vēl mazāks. un iznāk tā, ka jo vairāk vēdini, jo sausāku gaisu dabū, kas ir tikai loģiski. un it īpaši pie centralizētas apkures vai tie būtu radiatori, vai grīda. arī radiniekiem laukos ar krāsns apkuri higrometrs ziemā augstāk par 30% neuzkāpj. man ar siltajām grīdām turas ap 25%.

tad nu es ģimenes locekļiem nekādi nevaru ieskaidrot, ka turot logu vaļā, nav jēgas mitrināt gaisu, ja vien neuzliek aparātu ar milzīgu ražību.

augstāku mitrumu varētu panākt aiztaisot logu un visus citus caurumus, pašiem ar izelpu saražot vajadzīgo mitrumu un būt laimīgiem, bet problēma tā, ka gribas elpot svaigu gaisu.

tātad divas pilnīgi nesavienojamas lietas.
protams, ka tās var savienot, ja ierīko īpašu klimatu nodrošinošu sistēmu, tvaika necaurlaidīgas sienas kā zoo tropu mājā, var vienkārši pārvākties uz daudzstāveni dzīvoklī, kur ielikti plastmasas logi, aiztaisīt ventilācijas lūkas ciet, un palodzes pludos. mitrums būs uz goda.

Re: Gaisa mitrinātājs. Kādu izvēlēties?
Autors: eildens (46.109.249.---)
Datums: 31/10/2012 15:26

vislētākais gaisa mitrinātājs ir istabā izžauta vešiņa, tik jāskatās, lai nav par daudz.. ;)

Re: Gaisa mitrinātājs. Kādu izvēlēties?
Autors: aae (87.246.174.---)
Datums: 31/10/2012 15:42

Higrometra mērījumi un novērojumi rāda, ka "par daudz" nevar būt, apkures sezonā ir v_t minētie 20-30%, un tos būtiski nevar pacelt ne ar veļas žavēšanu, ne akvārijiem vai puķu podiem istabā. Ar gaisa mitrinātāju izdodās pietuvoties kādiem 40%, pēc tam kad gaisā izpūsti vismaz 3 litri ūdens. Domāju, ka vienkārši ar ventilācijas regulēšanu tur neko neizdosies panākt.
Par pašiem aparātiem - pieļauju, ka cena atkarīga no ražības un automātikas līmeņa. Tas Rimi variants pa 9.90 jau savu galveno funkciju pildīs.
Vēl, no medicīnas viedokļa, vīrusi sausākā gaisā esot dzīvotspējīgāki.

Re: Gaisa mitrinātājs. Kādu izvēlēties?
Autors: gunbox__ (159.148.122.---)
Datums: 31/10/2012 16:04

v_t
Tu nedaudz pārspīlē ar ventilācijas aizvēršanu..
Protams viss atkarīgs no cilvēkiem dzīvojamajā platībā, bet gaisa mitrumu ļoti labi var regulēt ar ventilācijas lūkas regulēšanu. Kad dzīvoju mazģimeņu projektā, tur bija problēma ar vannasistabu. Ja ventilācijas lūka vaļā pie lielākiem vējiem visu siltumu izvelk laukā, bet ja aiztaisa ciet, rodas mitrums tajās vietās, kurās švakāk ar apkures siltuma piekļūšanu un gaisa maiņu. Tā es vasarā turēju ventilācijas lūku vaļā, bet ziemā regulēju atkarība no vēja stipruma. Ja ārā virs 10m/s tad pietika ar 1x1cm caurumiņu. Svilpodams visu ļoti labi izvēdina un arī nav mitrums. Bet parasti tādu 2x3 cm caurumi un ziemā ideāli.
Bet kā jau teicu, viss atkarīgs no mājokļa. Ar mitrinātaju var tikai mēslus sataisīt. Ja nepareizi nosiltināts var akmens vatē saiet par lielu mitrums un sapelēt. ut.t.

Re: Gaisa mitrinātājs. Kādu izvēlēties?
Autors: ruukiitis (---.telekom.lv)
Datums: 31/10/2012 17:34

optimālais mitrums telpās ir sarp 40 - 60%.

Mitrumu telpās, visbūtiskākais faktors ir APKURES VEIDS.
Ja māja tiek sisldīta ar siltajām grīdām tad mitums netiek "apēsts".
Savukārt ja apkure notiek ar Radiatoriem kas silda virs 60C, vai Kamīnkrāsni - metāla detaļas sasilsts virs 100C tad mitrums tiek "sadedzināts".
(sorry nezinu recīzus grādus cikos sākas mitruma dezināšana bet inetā var atrast).

bet atgriežoties pie gaisa mitrinātāja / sausinātāja - iesaku Boneco firmas raožojumus. kas mitrina gaisu ar ultraskaņas membrānas vibrāciju taisot migliņu.
Lētie mitrinātāji kas ūdeni karsē un mitrināšana notiek ar tvaiku, sorry nevajag.
Akvārijs telpā - nu tas ir tā pat kā mazdēļinš vecmāmiņai uzdāvina futbola bumbu (pašam gribas, bet vajag iemeslu lai pirktu).
Zeķu žāvēšana, bieža grīdas mazgāšana - ok uz priekšu. Cik daudz? vai ir gana daudz zeķes izžautas?
Vajg tādu kas pats mēra mitrumu, un attiecīgi reaģē. (pašam tāds ir - ļoti esmu apmierināts, irku par ~130Ls lietoju jau 4gadus)

gunbox__ , Rx sorry Jūs kļūdaties.
Vēdināšana nav vienīgais faktors gaisa mitrumam telpās, bet ir arī jāpiekrīt ka nozīmīgs faktors.
Kā v_t rakstija, ja Tev ārā ir -20C Tu vari vēdināt kaut vai visus logus turēt vaļā, ja Tev ārā gaisā nav mitruma tad viņš tev nenāks iekšā un viss.
atkārtošos visbūtiskākais faktors ir APKURES VEIDS.

Re: Gaisa mitrinātājs. Kādu izvēlēties?
Autors: elektriķis Māris (91.105.21.---)
Datums: 31/10/2012 18:01

darbā ir boneco ultraskaņas mitrinātāji, ne vella nemitrina, imho ar ultraskaņu tas mitrums ir ar pārāk lieliem pilieniem, kas nosēžas turpat kur aparāts. Ja lieku virs darbagalda(pie griestiem 1-1,5m virs), tad visas papīra lapas ir slapjas, kas uz galda.

Re: Gaisa mitrinātājs. Kādu izvēlēties?
Autors: Rx (---.bn.ngn.lv)
Datums: 31/10/2012 18:28

Zinošajam rūķītim:1. Kur paliek daudzie litri ūdens no akvārija, ja katru nedēļu zūd vairāki litri, jo nepārtraukti ūdens tiek bagātināts ar skābekli, burbuļots.2. Kur paliek ūdens, ja puķu liešanā tiek ik pa nedaudz dienām uzliets uz tām, bet atkal augsne sausa? 3. Kur paliek mitrums, ja tiek izžāvēta veļa telpā?. 4. Kur paliek mitrums, ja tēja tiek dzerta, vārīts ūdens, zupa. 5. Kas ir "apkures veids"? Vai pareizāk nebūtu teikt: sildītāja temperatūra? Par to, ka malkas apkure saglabā mitrumu bija jau sen runāts...kāds teicās, ka mitrums caur krāsns podiņiem nāk...kāds teica ka malka žūst...kāds teica ka degot tiek iesūkts mitrums...Kā tad īsti ir? 6. Un ja telpā ir maz cilvēku un daudz cilvēku, kā ir ar mitrumu? 7.Kā izpaužas mitruma sadedzināšana 60 grādu temperatūrā, kā tas pamatojams ar fizikas likumiem? Un: vai tomēr mitrumu galvenokārt nenosaka cilvēku skaits telpā, saimnieciskā darbība ( ūdens patēriņš, duša, vārīšana, akvārijs, puķes, dzīvnieki, ventilācija...) nevis tikai "apkures veids"?

Re: Gaisa mitrinātājs. Kādu izvēlēties?
Autors: Rx (---.bn.ngn.lv)
Datums: 31/10/2012 18:37

aae saka: "Vēl, no medicīnas viedokļa, vīrusi sausākā gaisā esot dzīvotspējīgāki.". Interesanti gan! Jo no interneta: Sauss, putekļains, ar baktērijām un vīrusiem bagātināts gaiss izraisa elpošanas ceļu saslimšanas un alerģijas. Cilvēkam bieži sāp galva, ir slikts garastāvoklis, zemas darba spējas, jūtams nogurums, miegainums un apātija. Sūrst acis, lūpas, un deguna gļotāda kļūst sausa. Ilgstoša atrašanās sausā vai netīrā gaisā var būt bīstama veselībai!

Tautas līdzekļi
Ātrākais veids, kā samitrināt gaisu, – ar slapju lupatu izslaucīt grīdas. Tas ir lielisks pasākums, noder gan kā fizkultūra, gan kā universāls līdzeklis pret putekļiem un ērcītēm. To pašu var panākt, regulāri gatavojot saimei arī pamatīgas maltītes. Tradicionāli gaisu mitrina, uz radiatoriem uzliekot speciālus keramiskos ūdens traukus, telpu stūros novietojot bļodiņas ar ūdeni, izkarinot slapjas drānas (izžaujot veļu) un pat piekarot slapjus aizkarus. Nevajadzētu gan traukos ilgstoši turēt siltu ūdeni, jo tur var savairoties pēdējā laikā atdzimušās legionellas – baktērijas, kas izraisa elpošanas ceļu saslimšanu. Protams, ka telpās, kur ir daudz zaļo augu, gaisa kvalitāte parasti ir labāka, jo tie un arī augsne izdala mitrumu un vēl daudz citu brīnišķīgu izmešu. Telpaugi ir arī savdabīgi indikatori, – ja gaiss ir pārāk sauss, tie ātri izkalst pēc aplaistīšanas. Pilsētas dzīvoklī tos turēt nav ne dārgi, ne apgrūtinoši. Augi netrokšņo, neķēzās, un to pienesums dzīvokļa klimata uzlabošanā ir būtisks.

Lēnām pār tiltu!
Ar gaisa mitrināšanu tomēr nevajadzētu aizrauties, izskriet no komforta koridora ir pat bīstami! Jāņem vērā, ka mitrināt ieteicams vismaz +20 °C siltu, jo auksts un mitrs gaiss palielina risku saslimt ar bronhītu, astmu vai veicināt dažādas alerģijas. Liels mitrums negatīvi ietekmē cilvēka termoregulāciju un sirdsdarbību, var sekmēt nevēlamu mikroorganismu vairošanos. Daži pētījumi rāda, ka cilvēks diennaktī telpā jau tā saražo 5 – 20 kg mitruma, kurš rodas elpojot, svīstot, mazgājoties, gatavojot ēst utt.

Re: Gaisa mitrinātājs. Kādu izvēlēties?
Autors: aae (95.68.90.---)
Datums: 31/10/2012 19:31

Rx, par to medicīnu, liekas mēs mēģinam pateikt vienu un to pašu.
Par "tautas līdzekļiem" un punktiem 1-6 par mitruma izdalīšanos - jā, mitrums tur izdalās, bet ar kārtu mazāk nekā spēj saražot gaisa mitrinātāji, teiksim aptuveni iet runa par litriem/stundā pret litriem/dienā. Pieļauju, ka varbūt tie punkti 1-6 vispār varētu būtiski neietekmēt mitruma daudzumu mājā apkures sezonā.Vienkārši tā rāda higrometrs, vienīgais objektīvais mērlīdzeklis šajā jautājumā. Vai varbūt ir citi objektīvi apsvērumi, ka tā tomēr nav?

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********  **     **  ********   **     ** 
  **   **      **     **     **  **     **  **     ** 
   ** **       **     **     **  **     **  **     ** 
    ***        **     **     **  ********   **     ** 
   ** **       **      **   **   **         **     ** 
  **   **      **       ** **    **         **     ** 
 **     **     **        ***     **          *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.