UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Nokvēpj kamīna stikls
Autors: parks2007 (---.bitemobile.lv)
Datums: 29/11/2012 10:07

Kurinot kamīnu ar sausu malku(skujukoku )kamīnam konstanti nokvēpj trešdaļa stikla vienā pusē.Vilkme ir laba,malka sausāka par sausu...Jautājums kāpēc nokvēpj tikai tā viena mala,bet ne abas vai viss stikls un vai kaut kas verētu mainīties,ja noņemtu jumtiņu no čaulas uz jumta?
(Čaula 200mm,kurtuve Jotul i18)

Re: Nokvēpj kamīna stikls
Autors: khe (46.109.173.---)
Datums: 30/11/2012 20:37

Gaiss nevienādi apskalo stiklu. Nez vai vaina jāmeklē uz jumta.

Re: Nokvēpj kamīna stikls
Autors: Didzisp (78.84.232.---)
Datums: 01/12/2012 13:00

Kamīna stikls caurspīdīfdīgs un smuks ir tikai reklāmas bukletos. Dzīvē tādu to nioturēt nav iespējams.Nekas,ar laiku pieradīsi un šī problēma vairs nebūs aktuāla :)

Re: Nokvēpj kamīna stikls
Autors: parks2007 (---.bitemobile.lv)
Datums: 01/12/2012 15:37

Es jau nepretendēju uz ideāli tīru stiklu,vienkārši vīri te rakstija,ka nekādā gadījumā nelikt uz skursteņa jumtiņu,bet man tāds ir.......es domāju par to vai noņemot,palielinās vilkme un stikls arī vairs tā nenokvēptu.....vienkārši man nav jumta lūkas,bet vienīgajs veriants tikt līdz skurstenim ir caur jumta logu,kas nav tik vienkārši izdarāms,savādāk jau būtu sen pamēģināšanai jau noņēmis to jumtiņu....

Re: Nokvēpj kamīna stikls
Autors: dzincha (91.105.64.---)
Datums: 01/12/2012 16:02

Kāds sakars skursteņa jumtiņam ar stiklu?
Drizāk skursteņa augstuma attiecība pret jumta kori var kaut ko ietekmēt...
Ja kārtīgi sakurina, kad ir daudz sarkanas ogles tas stikls neattīrās?

Re: Nokvēpj kamīna stikls
Autors: Dzindzis (---.balticom.lv)
Datums: 01/12/2012 18:17

Pēc maniem novērojumiem jumtiņš tieši pastiprina vilkmi. Arī stikls pastāvīgi nokvēpj bet īpaši dēļ tā neiespringstu.

Re: Nokvēpj kamīna stikls
Autors: agrais (92.49.16.---)
Datums: 14/01/2013 22:55

Man ir NORD PEIS, ja nekludos nosaukuma, kamins.Kurinu jau treso sezonu. Stikls nokvep tik tad kad liek uz gandriz lidz galam uz kvelosanu. Pec tam,degot normalu liesmu ,nodeg tas nokvepums. Reizi nedela notiru stiklu ar tiritaju.Stikls visu laiku tirs... Blin, garumzimes pazuda...

Re: Nokvēpj kamīna stikls
Autors: parks2007 (213.226.141.---)
Datums: 14/01/2013 23:38

to agrais
Tā arī nesapratu... tas NORD PEIS stikls vislaik tīrs ,jo nenokvēpj,vai tīrs ,jo reizi nedēļā tiek notīrīts ar tīrītāju???

Re: Nokvēpj kamīna stikls
Autors: Dachuks (78.84.147.---)
Datums: 15/01/2013 08:43

........Kurinot kamīnu ar sausu malku(skujukoku )kamīnam konstanti nokvēpj trešdaļa stikla vienā pusē.....Tev skurstenis vel nav aizdedzies? :) Kamins ir jakurina ar sausu lapu koku malku!

Re: Nokvēpj kamīna stikls
Autors: eb (80.233.222.---)
Datums: 15/01/2013 09:28

kāpēc, lai skurstenis aizdegtos no skujukoju malkas? skursteni takš parasti būvē no nedegošiem materiaļiem. pēc manas saprašanas ar skujukoku malku nekurina atvērtā tipa kurtuves, lai nesprakšķ ārā dzirksteles, kas rada ugunsbīstamību. slēgtajām kurtuvēm pabija vienalga - skujkoks, vai lapkoks - vēlams, lai sauss.
stikla aizkvēpšanai iemesls varētu būt aizdambējusies tā vieta virs stikla, pa kurieni velkas iekšā gaiss, kas apskalo stiklu.
ā jā, un gruzdēšanas režīmā esot normāli, ka stikls aizaug. pakurini ar karstāku liesmu - vajadzētu palikt tīram. man tā ir.

Re: Nokvēpj kamīna stikls
Autors: ruukiitis (194.8.16.---)
Datums: 15/01/2013 13:27

Dachuks - žetons.
eb - a kurš teica ka dzirksteles lec tikai virzienā no kamīna pa muti ārā? man tāda aizdoma ka dzirksteles lec uz visām pusēm kur var aizlekt... un tad jau īpaši iekurinot kamīnu, kad pirmās 15 minūtes kurina ar "gāzi grīdā" to dzirksteli tā pamatīgi uzrauj uz augšu un sodrējs var uztaisīt brīnumu.
stikliņu labi var notīrīt kurinot ar sausu vismaz gadu žāvētu Alkšņu / Apses malku, pat ar bērzu ar riktīgi karstu liesmu uzsildīts stikls pats notīrās.
Vispār vismaz gadu žāvētu Alkšņu / Apses malku der pakurināt pāris vakarus - man tāda sajūta ka trubu ar izvelk tīrāku.
A ja anuāli grib tīrīt, tad mitrs papīra dvielis, tiek pamērcēts tajos pašos kamīnā esošōs pelnos, un tīram nost. Labāk par visām ķīmijām. un slaukam nost ar sausu papīra dvieli.
p.s.
vai esat pamanījuši ka skursteņi vis biežāk aizdegas 2-3 nedēļā pēc jaunā gada, brīvdienās?
interesanata sakritība... un tieši ap šo laiku arī jaungada eglītes tiek vāktas nost...

Re: Nokvēpj kamīna stikls
Autors: parks2007 (213.226.141.---)
Datums: 15/01/2013 13:36

Kāda atšķirība vai kuruna kamīna kurtuvi ar oderi dūmenī vai malkas katlu ar oderi dūmenī, izmantojot skujukoku malku?
Vai tad malkas katliem skuju malku neizmanto????

Re: Nokvēpj kamīna stikls
Autors: eb (80.233.222.---)
Datums: 15/01/2013 14:43

sodrējam no skursteņa vismaz reizi gadā vajadzētu tikt iztīrītam, lai brīnums izpaliek, jo tas var slikti beigties.

Re: Nokvēpj kamīna stikls
Autors: Begemotc (159.148.168.---)
Datums: 17/01/2013 09:44

ir izeksperimentēts. Stikls tīrs, ja kurina alksni un apsi. Skujinieki piesārņo. Vēl piesārņo, ja malka ir tievi, neskaldīti sprunguļi, visādi zari un tml.
Visforšāk iet ar alksnīti.

Re: Nokvēpj kamīna stikls
Autors: umka (84.38.142.---)
Datums: 17/01/2013 11:45

Vai kāds gadījumā var ieteikt kur var nopirkt karstumizturīgo stiklu kamīna durvīm!

Re: Nokvēpj kamīna stikls
Autors: eka (87.110.149.---)
Datums: 20/01/2013 21:15

Firmā - Tabuger

Re: Nokvēpj kamīna stikls
Autors: eka (87.110.149.---)
Datums: 20/01/2013 21:31

Atbildēšu Didzisp kurš saka ka kamīna stikls caurspīdīfdīgs un smuks ir tikai reklāmas bukletos .
Muļķības . Es savu kamīna stiklu tīru var būt reizi mēnesī . Un arī tikai tad jo nav pilnīgi ideāli dzidrs.
Es vinkārši savam stiklampaliku tādas metāla šeibiņas apakšā. Tādejādi palielinot nedauz vilkmi ,kas neļauj apkvēpināies stiklam . Arī pašā kurināšanas sākumā kamīna durvis līdz galam nenoslēdzu. Un kad vis ir kārtīgi aizgājis ,tad durvju rokturi noslēdzu pilnīgi .

Re: Nokvēpj kamīna stikls
Autors: m! (85.10.211.---)
Datums: 05/03/2017 00:45

Esot neapkveeposhs stikls, iespejams var nomainit, pienjemu ka nav visai leeti

Re: Nokvēpj kamīna stikls
Autors: Tas kas uz jumta (85.10.211.---)
Datums: 05/03/2017 08:33

Lasīju vienā blogā par kamīna stikla tīrību
[gimenesmaja.wordpress.com]

Re: Nokvēpj kamīna stikls
Autors: Dindirin (85.10.211.---)
Datums: 05/03/2017 08:35

Stikls nokvēpj kuršanas sākumā, kad vēl daudz dūmu un tie kondensējas pie aukstā stikla. Tādēļ kamīns jākurina pilnīgi otrādi - no augšas.
[gimenesmaja.wordpress.com]

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********   ********  ********    *******  
  **  **   **     **  **        **     **  **     ** 
   ****    **     **  **        **     **  **        
    **     ********   ******    ********   ********  
    **     **         **        **         **     ** 
    **     **         **        **         **     ** 
    **     **         ********  **          *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727