UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: kaut kas ātri augošs lēts dzīvžogam?
Autors: loyola (178.16.22.---)
Datums: 29/05/2013 22:06

Man arī dzīvžogs no liepam. Ap 1-2m. Ja apgriezt augšmalu, tad riktīgi zarojas.

Re: kaut kas ātri augošs lēts dzīvžogam?
Autors: Begemotc (178.16.22.---)
Datums: 30/05/2013 08:53

Manām dzīvžoga liepām liepziedu nav.

Re: kaut kas ātri augošs lēts dzīvžogam?
Autors: Ai Gars (178.16.22.---)
Datums: 11/06/2013 13:35

Viss tomēr atkarīgs no apstākļiem, AUGSNES. Man liepa 5 gados sasniedza 2m. Tas ir ātri?! Ja Pārdaugavas smiltiņās iestāda vispār nekas varr neizaugt...

Re: kaut kas ātri augošs lēts dzīvžogam?
Autors: VW (178.16.22.---)
Datums: 11/06/2013 13:51

Man līdzīgs jautājums bija pirms gada un pēc neskaitāmiem forumiem un konsultēšanās pieņēmu lēmumu, ka nekas labāks, lētāks un drošāks par vilkābeli nebūs.
Nopirku pagājušā gadā 50cm vilkābes stādus un sastādīju ar attālumu 35 cm (lai ar pļaujmašīnu (32cm) var izpļaut starp stādiem). Iestādīju vasaras vidū un apgriezu vienādi visu rindu, kā rezultātā stādu augstums bija ~40cm. Pirms mēneša nomērīju, ka stādi ir jau ~ 1m, kas nozīmē, ka apgriešanu un veidošanu veikšu 2x gadā un pēc diviem gadiem man būs perfekts 2m augsts dzīvžogs, kurš ne tikai būs zaļš un necaurskatāms vasarā, bet arī nodrošinās, ka neviens nesprauksies cauri tam.
Pirms stādīt, izraku tranšeju 30 cm dziļumā un iebēru apmēram 15cm kūts/vistas mēslus un tad kompostu vēl 10cm, un pa virsu nobēru ar melnzemi. Varbūt tāpēc arī aug tagad ļoti labi pat tie stādi, kuri ir 30cm attālumā no milzīgas egles.
Lai optimizēt kopšanu nolēmu vairs nepļaut starp stādiem, bet gan nokaisīt mulču zem kuras ielikšu speciālo sļūteni, kura nodrošinās pamatīgu un vienmērīgu augsnes mitrināšanu.

Re: kaut kas ātri augošs lēts dzīvžogam?
Autors: Begemotc (178.16.22.---)
Datums: 12/06/2013 09:07

Nu manā mālainajā augsnē vilkābele pa 5 gadiem ir tikai 1,5m sasniegusi. Arī pie stādīšanas govs pļeka un komposts tika sabērti. Tā, ka pareizi te augstāk ir teikts - viss atkarīgs no apstākļiem.

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********        **  ********   **          *******  
    **           **  **     **  **    **   **     ** 
    **           **  **     **  **    **   **     ** 
    **           **  **     **  **    **    ******** 
    **     **    **  **     **  *********         ** 
    **     **    **  **     **        **   **     ** 
    **      ******   ********         **    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727