UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Grību pardot zemi.
Autors: Serafima (178.16.22.---)
Datums: 17/07/2013 20:22

Grību pārdod zēmi 2 ha, ar iesakt, vai vajadzes maksat nodokļi vastim?

Re: Grību pardot zemi.
Autors: Pavels.O (178.16.22.---)
Datums: 17/07/2013 22:16

Valstim nodokļi maksat vajadzes, vai zēmi gribi pārdot?

Re: Grību pardot zemi.
Autors: jtdesign (178.16.22.---)
Datums: 18/07/2013 10:59

Visu maksā pircējs. Pārdevējs sauc savu cenu un par pārējo neinteresējas. Vienīgi par notāra pakalpojumu apmaksu vienojas procesā.

Pārdevējam pēc tam VID par paprasīt kaut ko par darījumu (ķipa peļņas vai ienākumu nodokli).

Re: Grību pardot zemi.
Autors: SerViss (178.16.22.---)
Datums: 18/07/2013 11:25

Tas - kaut kas valdībai no pārdevēja - ir aptuveni 1/6 daļa no darījuma summas.

Re: Grību pardot zemi.
Autors: DsKs (178.16.22.---)
Datums: 18/07/2013 11:31


Re: Grību pardot zemi.
Autors: SerViss (178.16.22.---)
Datums: 18/07/2013 11:41

Atvainojos! Nevis no darījuma summas, bet no peļņas. Tātad, ja ir vecais pirkšanas dokuments par 5000 LVL un jaunais pārdošanas dokuments par 10`000 LVL, tad valdībai 750 LVL, bet ja vecais pirkšanas dokuments nav, tad valdībai 1500 LVL.

Re: Grību pardot zemi.
Autors: zaqa (178.16.22.---)
Datums: 18/07/2013 13:52

Bet ja 5000 uz bumāga un 5000 uz ķepas, tad valdība lai ar savu uzzīmēto naudu iet bekot. Kā mēs visi zinām visa pievienotā vērtība ir valsts čakarēšana - kāpēc mums jāatbalsta valstij pašai sevi čakarēt?

Re: Grību pardot zemi.
Autors: Serafima (178.16.22.---)
Datums: 18/07/2013 13:58

Paldies, sapratu ka tomēr vajadzes maksāt (atbilde viena no jtdesign ka nevajag)
Ka Jūs domajāt meklēt man cilvēku kurš palidzes pardot (makleri) vai pameģināt pašai ielikt sludinajumus, un kuros saitos ir aktuali ielikt musu un com, vai ru?

Re: Grību pardot zemi.
Autors: AndrisL (178.16.22.---)
Datums: 18/07/2013 13:59

Zaqa - mēs esam valsts ar savu budžetu, no kura maksājam paši sev. :)
Pie valsts vadības stūres citplanētieši nesēž, tur ir cilvēki no mūsu vidus.
Kādus likumus pieņemam, tādi arī ir jāpilda...

Re: Grību pardot zemi.
Autors: Serafima (178.16.22.---)
Datums: 18/07/2013 13:59

Atbilde: zaqa Labs padoms!!! )))

Re: Grību pardot zemi.
Autors: specs (178.16.22.---)
Datums: 18/07/2013 15:51

Uzskats par to, ka mākleris ir spējīgs kaut ko palīdzēt ir maldīgs. Vienīgais, ko mākleri zin ir tuvākā notāra un zemesgrāmatas adresi un vēl palīdz samazināt ienākumus mistiskas komisijas apmērā.

Iesaku autorei saņemties un jēdzīgi aprakstīt situāciju, ja ir interese saņemt derīgu atbildi.

Re: Grību pardot zemi.
Autors: Dzindzis (178.16.22.---)
Datums: 18/07/2013 16:14

Man gan zēl būtu maksāt nodokļus valstij. Es taisītu pirkuma līgumu pa kādu minimālo summu bet parēju ieks cash panemtu.

Re: Grību pardot zemi.
Autors: Obelix (178.16.22.---)
Datums: 18/07/2013 17:03

Padomi, kā no pārpilnības raga. Un izskatās, ka vairākums padomdevēji paši nekad pie notāra nav bijuši. Lai saprastu, vai ir jāmaksā nodokļi, jāzin zemes gabala iegādes cipars vai varbūt tā ir mantota un cik sen tā ir īpašumā. Ja pats pašam nav slinkums izlasīt, tad DsKs linkā viss uzrakstīts.
Ja ir vēlme izvairīties no iemaksas valsts budžetā no kura mūsu vecākiem maksā pensijas un bērniem pabalstus, tad jārēķinās ar tādu iespēju, ka ja kaut kas nojuks darījuma gaitā, tad pats būsi cietējs.
Piemēram: vienojies ar pircēju par mazāku summu uz papīra, jo viņš grib ietaupīt uz savu 2% nodokļa vai arī Tu uz peļņas 15% nodokļa. Ja gadījumā Zemesgrāmata atceļ darījumu vai arī citu iemeslu dēļ kaut kas nojūk, Tev nebūs pierādījumu par samaksāto naudu. Drošākais ir darījuma konts bankā, pašam mierīgi un pircējs arī nestresos. To visu izstāstīs jebkurš profesionāls mākleris no kaut cik nopietnas firmas, un par tiem 1-3% no summas skraidīs ar klientiem rādīs to zemes gabalu visiem, kuriem būs interese. Un pie viena noteiks aptuveno pārdošanas cenu, jo tas ir viņu darbs.

Re: Grību pardot zemi.
Autors: rbm (178.16.22.---)
Datums: 18/07/2013 17:07

to Dzintis
ir tāda lieta kā pirmpirkuma tiesības pašvaldībai, ko tās reizēm arī izmanto. tad nu ja ieliksi īpašuma pārdošanas cenu pēc papīriem mazu, tad pašvaldība var par to cenu arī nopirkt.
Savukārt kā apiet nodokli ir vairāki varinati un ja pats nezina tad mākleris kāreiz ir tas kas palīdz to sakārtot lai nav riska ne vienai ne otrai pusei palikt uzmestiem.

tipiski ir tā ka maklerim maksā pārdevējs, nodevas un notāru maksā pircējs, IIN no darījuma pārdevējs.
pircējam jebkurā gadījumā minimālās papildus izmaksas ir notārs sākot no 50Ls un valsts nodevas zemesgrāmatā 2% no darījuma summas, bet ja tā mazāka par kadastrālo, tad no kadastrālās + ap 20Ls kancelejas nodeva.

Re: Grību pardot zemi.
Autors: aaaa (178.16.22.---)
Datums: 18/07/2013 19:28

Ja negrib uzrādot mazu summu riskēt ar pašvaldības pirmās nakts tiesībām, tad šodien pārdod 50% zemes un rīt tam pašam cilvēkam pārdod otrus 50%. Parasti to nokārto 1 dienā, ar atpakaļejošu datumu - 99.9% notāru paši to piedāvās. Un pašvaldībai pilnīgi nekas, pat pēc likuma, nespīd, jo pirmpirkums pienākas tam, kam jau daļa ir. Elementāra shēma, kā treknajos gados tika pirkts/pārdots praktiski jebkurš zemesgabals.

Re: Grību pardot zemi.
Autors: Dzindzis (178.16.22.---)
Datums: 19/07/2013 10:07

aaaa pareizi raksta es māju ar zemi arī tā pirku. Parasti pašvaldībām tas zemes 100gadu nav vajadzīgas bet labāk tomēr neriskēt.

Re: Grību pardot zemi.
Autors: arre (178.16.22.---)
Datums: 19/07/2013 10:30

Pašvaldībai kaut ko var vajadzēt tikai īpašos gadījumos, bet domājamās daļas tirgošana vairāk saistīta ar darījuma ātrumu un vienkāršību. Ja pārdod pilnu īpašumu, tad nostiprinājuma lūgumam jāpievieno pašvaldības lēmums par atteikšanos no pp tiesībām - tur nepieciešams laiks un šādas tādas klapatas.
Zemes pārdošanas darījums var sarežģīties, ja pārdodamā zeme vai daļa zemes ir lauksaimniecības zeme. Tad to nevarēs pirkt nepilsonis vai biedrība. Nianšu var būt pietiekami daudz, tadēļ nav peļama doma palūgt speciālistu padomu.

Re: Grību pardot zemi.
Autors: Zaqa (178.16.22.---)
Datums: 19/07/2013 14:08

AndrisL
Esi baigais ideālists.
Visi likumi ir pieņemti tādi, lai augsti vīri varētu viņus apiet un sev biznesu bīdīt. Paskat kā kartē iezīmēti tilti un ceļi. Lai ko mēs te spriedelētu, tie visi jau sen kartē ir iezīmēti, tā pat kā koncertzāle uz Daugavas. Lai tos izbūvētu ir tikai laika jautājums, jo zem tā visa apakšā jau sen ir naudas rausēju shēma.
Par zemi ir līdzīgi. Ar ko tu pamato ikgadēju zemes nodokli? Kādā sakarā vispār kādam man būtu jāmaksā nodoklis par kaut ko, kas ir jau mans? Es nekā nesaku, ja konkrētam nodoklim ir pakārtota shēma. Teiksim ceļu asfaltēšana līdz tam zemes gabalam. Melorācija ut.t.. Bet to visu man pašam jādara. Un vēl par to, ka es ceļu izbūvēšu vai man kādu nodokļu atlaidi iedos? Figu. Uziks nodokli par būvniecību, nodokli par projektu un tā izstrādi. Beigās vēl par atļauju asfaltēt man nāksies 10x samaksāt kādam par to, ka uzliek zīmogu pat neizlasot. Un tad vēl beigās atskries vēl kāds nodokļu rausējs uzliks sodu par to ka nav nopļauta zāle. Nu un kad es uzcelšu kaut ko vērtīgu uz tās zemes par pats savu grūti nopelnīto naudiņu no kuras es jau nodokli maksāju un pēc tam vēl otru nodokli par katru preci, kuru pērku par to nopelnīto, uzliks nodokli par nekustamo īpašumu. Nē viss ok, ja vien šī nodokļu nauda jel kādreiz neaizietu kādam domē sēdošam savām vajadzībām. Vēl varētu cerēt, ka manu nekustamo īpašumu apsargās valsts dēļ tā, ka es maksāju nodokli, bet man vēl jāmaksā apsardzes firmai, kur cenā jau atkal ir nodoklis, Un apsardzes firma vēl par savu īpašumu maksā zemes un īpašuma nodokli u.t.t
Visur ir nodokļi, bet vai kaut viens cilvēks ir jutis, ka tie nodokļi ko visi maksā kaut vienā vietā nāktu arī atpakaļ? Pat tur, kur nodokļi tiem kaksāti tiešam mērķim - ceļi, netiek tā 100% novirzīta.
.

Re: Grību pardot zemi.
Autors: arre (178.16.22.---)
Datums: 19/07/2013 14:49

ja skatās uz lietām filosofiski, tad redzams, ka cilvēka dzīve šai saulē ir moku un ciešanu pilna:), jo tā vai citādāk, bet par visu ir jāmaksā. Kā teicis B.Franklins, šai saulē vari būt drošs tikai par divām lietām - nodokļiem un nāvi.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **         **    **  **     **  **     **  **     ** 
 **    **   **   **   ***   ***  ***   ***  **     ** 
 **    **   **  **    **** ****  **** ****  **     ** 
 **    **   *****     ** *** **  ** *** **  **     ** 
 *********  **  **    **     **  **     **   **   **  
       **   **   **   **     **  **     **    ** **   
       **   **    **  **     **  **     **     ***    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727