UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

upeņkrūmā dzīvo skudras
Autors: faraels (178.16.22.---)
Datums: 28/07/2013 20:21

Nu gan derētu kāda nekaitīga ķīmija. Lapas sarullētas kā mājas un nav iespējams palasīt upenes. Uzreiz kož pirkstos.Salasīju pus glāzi un tagad niez visi pirksti. Sāp faktiski. Tā kā ar lielām nātrēm.

Re: upeņkrūmā dzīvo skudras
Autors: komentētājs (178.16.22.---)
Datums: 28/07/2013 20:49

skudras nebūs īstā problēma...un man liekas ,ka cīnīties nevajag ar skudrām...pie vainas būs laputis...skudras vienkārši lien pie laputīm.pamēģini atritināt tās lapiņas vaļā un apskaties ,kas ir apakša,tur jābūt maziem kukainīšiem.man pagāšgad tā bija,gāju uz dārza veikalu un man tur iedeva deci...bet tau jau ir ķīmija.

Re: upeņkrūmā dzīvo skudras
Autors: Praktiķis (178.16.22.---)
Datums: 28/07/2013 21:28

Pret laputīm nav labāka līdzekļa par Coca-cola. Tās salīp un ir pagalam,tikai varbūt skudrām tādas saldas laputis garšos vēl labāk.....

Re: upeņkrūmā dzīvo skudras
Autors: ETT (178.16.22.---)
Datums: 28/07/2013 23:48

Augkopības speciāliste Lucija Cīrule mazdārziņā cīņā ar skudrām uzvarējusi, lietojot tautas līdzekli, kuru pati pagatavojusi. “Spainī sasmalcinu pieneņu saknes, ķiplokus un pievienoju sīpolu mizas. Pārleju ar ūdeni un dažas dienas ļauju šķidrumam raudzēties, kamēr tas sāk nelabi ost. Tās parasti ir trīs līdz piecas dienas. Tad trešdaļu spaiņa satura atšķaidu ar ūdeni un laistu dobes, bet vietās, kur iemitinājušās skudras, nolieku biezumus,”stāsta speciāliste. [www.tvnet.lv]
-------------------
Skudras tās laputis audzē , pieskata un slauc. Nebūs laputis, nebūs skudrām interese, tā kā Koka Koļa varbūt ka arī noder.

Re: upeņkrūmā dzīvo skudras
Autors: faraels (178.16.22.---)
Datums: 29/07/2013 22:11

Tas tātad normāli. Gan jau pāries. Visi ieteikumi gan nerentabli. Tad jau labāk par to naudu nopirkt upenes. Agrāk, kad bija lētas cigaretes, tad gan varēja tabakas uzlējumu lietot.

Re: upeņkrūmā dzīvo skudras
Autors: Sīlija (178.16.22.---)
Datums: 30/07/2013 09:42

Man tieši tāda pati problēma, bet jāņogām. Es domāju gan kaut kādu ķīmiju uzkaisīt, bet pēc tam kad novākšu ogas.

Re: upeņkrūmā dzīvo skudras
Autors: faraels (178.16.22.---)
Datums: 30/07/2013 10:39

Bet kā novāksi? Varbūt var ar šļūteni pirms tam kārtīgi nomazgāt konkrēto krūmu? Jāņogas neesmu skatījies. Ko Tu dari ar viņām? Tas skābums tāds neriktīgs.

Re: upeņkrūmā dzīvo skudras
Autors: Rx (178.16.22.---)
Datums: 30/07/2013 11:43

No sarkanajām jāņogām iznāk vareni garšīgs vīns ap 11-12 grādi, jo jāliek cukurs. Pēc gadiem 10-30 paliek caurspīdīgs, gaiši dzeltenīgs, nogulsnēs paliek sarkanums. Vēl lieliska kulināru izejviela: aukstā želeja. Var arī vārīt ievārījumu, bet želeja ir veselīgāka un ietecamāka sarkanajām jāņogām.

Re: upeņkrūmā dzīvo skudras
Autors: faraels (178.16.22.---)
Datums: 30/07/2013 12:13

Tas skābums patizls. Pa vienai ogai piešķaidīt kūkai var, bet lielos daudzumos nav diez kas. Bet pēc 10 - 30 gadiem mēs paši būsim caurspīdīgi un gaiši dzeltenīgi...
To, kas glabājies stikla pudelē vairāk par gadu, es tomēr metu miskastē. Ja mucā, tad var padomāt.

Re: upeņkrūmā dzīvo skudras
Autors: Rx (178.16.22.---)
Datums: 30/07/2013 12:42

Jā...datoru laikmets......Jau aizmirsts kas ir Mājas Vīns. Tā emocionālā un kultūrvēsturiskā vērtība, tāpat kā jāņogu želeja, kartupeļu pankūkas, rūgušpiens.... Lauku maize. Siena smarža. Vērtības nu ir citas, diemžēl tālāķ no dabas!

Re: upeņkrūmā dzīvo skudras
Autors: arre (178.16.22.---)
Datums: 30/07/2013 13:09

Turklāt viss ir slikti - skudras kož, bet apkarot dārgi, kā arī vēl ogas skābas.
Bet atgriežoties pie tēmas - esmu dzirdējis, ka sarkanās skudras veiksmīgi var apkarot apsmidzinot to pulcēšanās vietas ar benzīnu. Pats gan neesmu mēģinājis. Lasot ogas , pirkstos man skudras īpaši nav kodušas, bet kājās un citur gan, jo skudru vispār saradies daudz. Saulainā dienā izlīdzējos ar to, ka paklāju apakšā melno plēvi - kā skudra uzlien uz plēves - tā uzcepās.

Re: upeņkrūmā dzīvo skudras
Autors: faraels (178.16.22.---)
Datums: 30/07/2013 13:41

2 Rx
Nekas nav aizmirsts. Tā bija toreiz izdzīvošana. Tagad izdzīvošana ir kaut kas cits. Kad atpūšamies, varam gremdēties novecojušās tehnoloģijās, bet tām sekot ikdienā? Senīlisms. Sorry. Tikai tad, kad tiksi galā ar ikdienas problēmām, tiksi dabā. Un jo ātrāk, jo labāk.

2 arre
Super. Tas ir viens varens izgudrojums ar to plēvi. Var, teorētiski, to lasāmo krūmu iepriekšējā dienā noklāt ar melno plēvi, lai tās skudras izcepās...

Re: upeņkrūmā dzīvo skudras
Autors: Sīlija (178.16.22.---)
Datums: 30/07/2013 14:57

Domāju pēc lietus tās skudras daudz nebūs. Mēģināšu nolasīt.
Pagājušajā gadā es pirku kaut kādu beramo pulveri pret skudrām. Toreiz gan pūznis bija saveidots puķu dobē. Toreiz palīdzēja vienīgais puķu lapiņas sāka dzeltēt.

Re: upeņkrūmā dzīvo skudras
Autors: Rx (178.16.22.---)
Datums: 30/07/2013 15:06

Senīlisms...Jaunvārds, kas attiecināms uz vidēji-veco paaudzi?! Domāju, ka tagad varētu runāt par Slinkismu un Aprēķinismu. ( ...kāpēc kaut ko radīt, audzēt, ja var nopelnīt naudu un nopirk..). mazākas pūles...

Re: upeņkrūmā dzīvo skudras
Autors: binary (178.16.22.---)
Datums: 30/07/2013 15:14

Esot nopērkama kaut kāda skudru inde mazās metāla bundžās, kam izdur caurumu sānā un noliek kaut kur pūžņa tuvumā. Skudras aiznesot tās bundžas saturu "karalienei" un pēc kāda laika skudru vairs neesot. Tā man stāstīja cilvēks, kurš to ir izmantojis pret skudru perēkli pie mājas. Cik tur tās patiesības (par to, ka inde nonāk *tikai* līdz "karalienei" un nekur citur) - nemācēšu spriest.

Re: upeņkrūmā dzīvo skudras
Autors: faraels (178.16.22.---)
Datums: 30/07/2013 16:20

Nav man nekāda pūžņa. Tikai lapās skudras.

Rx
Jā. Dažs jau ap 40 sāk apcerēt bērnību. Un precīzi pateici - nav jēga audzēt, ja var nopelnīt citur vairāk un nopirkt. Tirgus ekonomika. Tātad šito nevajag, bet to vajag un nav ko sēdēt un apjūsmot to, cik salāpītās apakšbiksēs kādreiz staigāja bada laikos.

Re: upeņkrūmā dzīvo skudras
Autors: Rx (178.16.22.---)
Datums: 30/07/2013 16:35

Protams ka visu var nopirkt, gandrīz visu. Bet to sajūtu, ko dod atgriešanās pie dabas nevar nopirk...To emocionālo pasauli, ko tā dod, arī nevar nopirk. Un "TO" sajūtu...arī nevar nopirkt. Un tur ir Vērtību apzināšanās, kas katram ir "sirdī" vai maciņā...

Re: upeņkrūmā dzīvo skudras
Autors: Teorētiķis (178.16.22.---)
Datums: 30/07/2013 17:23

Pareizi, tirgus ekonomika saka ka aiziet uz aptieku ziemā un iepirkt vitamīnu burku zelta cenā un maksāt abonamentu trennažieru zālei ir izdevīgāk un labāk kā pavadīt bezmaksas laiku savā darzā aprūpējot vai ieliekot vēderā īstu vitamīnu avotu. Nopirkt citronu no vvz kurienes ir tirdzīgāk, kā upeni ēst, tas nekas, ka upenē C vitamīns ir 5x vairāk.
Un visi ar lepnumu pieber ogles tirgus ekonomikas vāvers ritenim, lai tas griežas ātrāk un ātrāk.

Re: upeņkrūmā dzīvo skudras
Autors: rengis (178.16.22.---)
Datums: 30/07/2013 17:28

Benzīns skudru pūznī palīdz, pārbaudīts. 1x gadā ieleju 100ml lieveņa spraugā, un uz gadu miers. Bet uz lapām jau nespricēsi...

Re: upeņkrūmā dzīvo skudras
Autors: binary (178.16.22.---)
Datums: 31/07/2013 18:27

faraels Wrote:
-------------------------------------------------------
> Nav man nekāda pūžņa. Tikai lapās skudras.

Ja ir skudras, tad tak jābūt arī pūznim (vai kādā "mājā" nu viņas dzīvo; tai nav obligāti jābūt lielai no skujām sakrautai kaudzei). Lapās viņas redzi, jo neba nu visas skudras pa "mājām" vien tusē.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********   **    **  **      **  **    ** 
 **    **  **     **   **  **   **  **  **  **   **  
     **    **     **    ****    **  **  **  **  **   
    **     **     **     **     **  **  **  *****    
   **      **     **     **     **  **  **  **  **   
   **      **     **     **     **  **  **  **   **  
   **      ********      **      ***  ***   **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727