UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Piespiedu Ventilācija(ģeniāli vai tomēr aplami) ?
Autors: Aigaritto (178.16.22.---)
Datums: 08/09/2013 19:53

Vienu vakaru gulot gulta ienaca prata itka geniala doma, bet ka tas ir realaja dzive ...
Bet lieta ir tada ka man ir neapkurinama garaza un vina robezojas ar katlu telpu kur atradisies rekuperators un mana "Ģeniālā" doma ir tāda kas ir ja es novadu aizejošo gaisu nevis arpus mājas ,bet neapkurināmajā garāžā? Tas ziemā būtu ideāls garžas sildītājs, bet kas mani biedē ir kondensāts kas var veidoties auksta garaza iepushot siltu gaisu


Kadas jusu domas?

Re: Piespiedu Ventilācija(ģeniāli vai tomēr aplami) ?
Autors: Uldis_s (178.16.22.---)
Datums: 08/09/2013 20:58

Šajā gadījumā izšķirošais būs - vai garāža ir siltināta. Ja nav - tad būs kondensāts. Ja ir siltināta, tad garāžai nevajadzētu palikt aukstai, jo to visu laiku sildīs siltums no mājas.

Re: Piespiedu Ventilācija(ģeniāli vai tomēr aplami) ?
Autors: Aigaritto (178.16.22.---)
Datums: 08/09/2013 21:21

Garaza ir siltinata gab no arpuses gan ari nosiltinata ir ta ieksheja siena aiz kuras ir dzivojamas telpas...bet rijau ta kas rekuperators jau "Nemals " gaisu visu laiku..neredzu jegu vinu dabinat piemeram darba dienaskamer gimene nav majas...


varbut kadam ir vel kads viedoklis par sho?

Re: Piespiedu Ventilācija(ģeniāli vai tomēr aplami) ?
Autors: bern (178.16.22.---)
Datums: 08/09/2013 22:19

Kondensāta veidošanās pamatā ir ievērojama temperatūras starpība. Respektīvi, lai veidotos kondensāts, nepieciešama kāda virsma no siltumu labi vadoša materiāla, kurai no vienas puses ir aukstums, no otras siltums. Otrs varinats, aukstumtilts.

Re: Piespiedu Ventilācija(ģeniāli vai tomēr aplami) ?
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (178.16.22.---)
Datums: 09/09/2013 08:01

Gaisa rekuperācijas pamatā ir piespieda mehāniska gaisa apmaiņa ar sasildīto telpu gaisu, kurā palielināts CO2- ogļskābās gāzes saturs ar auksto āra gaisu. Rekuperators darbojas ar zudumiem, tā saucamo lietderības koeficentu, kur piemēram ja tā LK ~90% tad nomainot 20 grādus silto telpas gaisu ar 0 grādu āra gaisu... telpas gaiss sasils tikai līdz 18 grādiem. Tātad iznāk tā, ka garāžas telpā tu ievadīsi ~2 grādus siltu gaisu ar praktiski 100% relatīvo mitrumu.
Vai tas vajadzīgs tavai automāšinai? un citām lietām garāžā.

Re: Piespiedu Ventilācija(ģeniāli vai tomēr aplami) ?
Autors: Teorētiķis (178.16.22.---)
Datums: 09/09/2013 08:18

Bern, tā nu nebūs, kondesēšanās "pamatā" ir rasas punkts, kura rašanos ietekmē gaisa mitrums un temperatūra. Rasas punkts pie augsta gaisa mitruma viedojas arī bez "ievērojamas temperatūras starpības", piemēram, vannasistabā pēc dušas.
Piemēram gaisa temperatūra gaisā 10C, gaisa mitrums 80% rasas punkts pie 7C. Pie tādas pašas temperatūras un 86%, jau 8C, pie 91% -> 9C.
Pie augsta gaisa mitruma siena var būt 300gāzbetons + 100 vate, bet iekšpusē veidosies kondesāts.

Re: Piespiedu Ventilācija(ģeniāli vai tomēr aplami) ?
Autors: Aigaritto (178.16.22.---)
Datums: 09/09/2013 12:46

Karš par taisnību tas ir laba :) Bet tomēr varbūt kāds varētu padalīties vai tas ir prāta darbs novadīt gaisu garāžā kas netiek apkurināta ? Pagaidām tikai dažādas teorijas, bet nekas konkrēts ...


Šī lieta ir ļoti svarīga man lai sapratu kādu izbūvi veikt

Varbūt te kādi ventilācijas Guru apgrozās ?

Re: Piespiedu Ventilācija(ģeniāli vai tomēr aplami) ?
Autors: editable (178.16.22.---)
Datums: 09/09/2013 13:10

Es piekrītu Brikmaņa kungam, izrāva vārdus no mutes. :)

Re: Piespiedu Ventilācija(ģeniāli vai tomēr aplami) ?
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (178.16.22.---)
Datums: 09/09/2013 14:12

Jebkuras lietderīgas praktiskas rīcības pamatā ir arī teorētiskie apsvērumi. Man diemžēl vai par laimi mācija Marksa teoriju, "ka bez prakses nevar būt teorijas un uz teorētiskiem apsvērumiem balstās praktiskā rīcība"
Galu galā tā ir tava nauda, tavi ieguldītie līdzekļi un neviens cits nevar uzspiest tev savu gribu... mēs malā stāvošie varam dalīties tikai ar savām necilajām pieredzēm vai lasāmgrāmatās iegūto teoriju.
Es arī domāju par savas ēkas lietderīgu siltuma izmantošanu. Piemēram - varbūt labāk garāžas telpas apsildei izmantot mājas bēniņtelpas gaisu, jo bēniņa telpai vēdināšana būtiskāka vai varbūt tev šo gaisu pievadīt recirkulācijas aparāta ieplūdes daļai... tad tev recirkulācija būs efektīvāka, jo āra gaiss tev ieplūdīs bēniņos, drusciņ uzsils - ja būs saule, varbūt pat uzkarsīs un tad ēkas apsilde būs efektīvāka.

Re: Piespiedu Ventilācija(ģeniāli vai tomēr aplami) ?
Autors: aaaa (178.16.22.---)
Datums: 10/09/2013 21:03

Es teiktu, tev mēneša laikā tajā garāžā viss sapūs - mitro mājas gaisu pūst neapkurināmā garāžā - tur būs viena vienīga sēņu kolonija un rūsa mašīnai priekšā pakaļā. Pilnīgi garām ideja.Ja šausmīga paranoja uz siltuma taupīšanu - laid to mitro gaisu caur kaut kādu siltummaini, kas ir garāžā, bet nejau tādu gatavu un mitru mājas gaisu pūst pa tiešo iekšā.

Re: Piespiedu Ventilācija(ģeniāli vai tomēr aplami) ?
Autors: Aigaritto (178.16.22.---)
Datums: 11/09/2013 09:14

Paldies visiem par komentariem. Laikam jau nav ko experimetet itsevishki jau uz savu maja! Lai tad paliek ka saka razotajs ka jamet gaiss arpuse un viss nav ko galvu lauzit



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **     **  **    **   ******   **     ** 
 ***   **  **     **   **  **   **    **  **     ** 
 ****  **  **     **    ****    **        **     ** 
 ** ** **  **     **     **     **        **     ** 
 **  ****  **     **     **     **        **     ** 
 **   ***  **     **     **     **    **  **     ** 
 **    **   *******      **      ******    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727