UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

kāda malku kamīnam?
Autors: Aigaritto (178.16.22.---)
Datums: 22/09/2013 19:50

Par cik lielaka dzives dala pavadita dzivokli ta zinashana par to maza..tad iesakiet ar ko kurinat kaminu(metala kurtuve ar stiklu prieksha) ! Un varbut pasakiet kur Ogres rajona var nopirkt daudz maz sakarigu malku kaminam un ar ko vinu kurinat...Berzs osis utt

Re: kāda malku kamīnam?
Autors: Aigars80 (178.16.22.---)
Datums: 23/09/2013 09:20

Kamīnos, krāsnīs izmanto sausu lapkoku malku - alksnis, bērzs, utt. Dūmeņa tīrīšanai laiku pa laikam apse.

Jāatcerās, ka kā pats kurināsi, tā arī tīrīsi un apkopsi dūmeni un kamīnu - respektīvi, metīsi iekšā visādus dēļu galus, celtniecības atgriezumus, neizžuvušu malku - kurtuves/ skursteņa iekšpuse pastiprināti pārklāsies ar sodrējiem un citu drazu + stikls Tev aizkūpēs un.pašam būs škrobe.

Re: kāda malku kamīnam?
Autors: bern (178.16.22.---)
Datums: 23/09/2013 09:39

Sausu malku, tas ir vismaz 2 gadus žāvētu. Vislabāk bērzu, pēc tam var arī kādu ozola pagali piemest. Ja ir doma, ka daļa no siltuma telpā tiks saražota ar kamīnkrāsni, no alkšķa ieteiktu izvairīties. Visādiem koka atgriezumiem gan nav nekādas vainas, jo parasti tie ir ar mazāk mitruma saturu nekā malka

Re: kāda malku kamīnam?
Autors: SerViss (178.16.22.---)
Datums: 23/09/2013 12:09

Kamīni nav domāti "stiprajai" malkai - ozols, osis, goba, augļu koki, lazda tīrā veidā. Šādas malkas iedarbība daudz neatpaliek no akmeņoglēm. Metāls lokāli tiek pārkarsēts. Kā jau augstāk minēts, var piemest tikai pa kādai pagalei
Skuju koki izdala pārāk daudz kvēpu un sprakšķ (met dzirksteles telpā). Slēgtajā kamīnā varētu pielikt kādu sausu egles pagali omulīgas skaņas iegūšanai.
Pamatizejviela mierīgai, siltai un ilgai degšanai ir sausa, rupja bērza malka. Var kombinēt ar dažām baltalkšņa un apses pagalēm, lai degšanas sākumā samazinātu degkameras piesātinājumu ar bērza intensīvi izdalīto darvu. Vēlāk, kvēlošanas stadijā, darva paspēj sadegt vēl īsti neizdalījusies no pagales virsmas.

Re: kāda malku kamīnam?
Autors: Praktiķis (178.16.22.---)
Datums: 23/09/2013 12:15

Kas tad vainas ir piemēram melnalksnim? Es gan nekurinu ar to kamīnu.Žuvusi 3-4 gadus-esmu sajūsmā,arī grillam vairs nepērku ogles,bet smalki saskaldu melnalksni.

Re: kāda malku kamīnam?
Autors: dfg (178.16.22.---)
Datums: 23/09/2013 14:15

Vai bērzs Jums tiešām neaizkvēpina stiklu? Man to stiklu jau tā ir apnicis tīrīt (katru nedēļu jamazgā ar speciāliem kodīgiem šķidrumiem) ka esmu jau samierinājies ar nokvēpušo. Mana pieredze ka bērzs kvēpina un darvo īpaši stipri, bet tas varbūt tāpēc ka ziemā cenšos to siltumu izvilkt uz visu nakti, tamdēļ esmu spiests dedzināt lēni ar minimālu gaisa padevi.

Cik bieži Jums nākas to stiklu tīrīt?

Re: kāda malku kamīnam?
Autors: Aigaritto (178.16.22.---)
Datums: 23/09/2013 14:19

Dfg...ar ko tu kurini ja berzs nav ta labaka izvele?

Re: kāda malku kamīnam?
Autors: ruukiitis (178.16.22.---)
Datums: 23/09/2013 14:56

Mana pieredze:
kamīnkrāsns ar stiklu.
Pirmās 20min - puss stundu Pilnā ručkā. vēlams ar kautko Alkšveidīgu. (4 pagalītes)
pēc tam bērzs, vai tas pats alksnis. (jau normālā režīmā).
Kamīnu vajag uzsildīt (arī stiklu) un tad nekas vairs nekur neaizaugs / neaizkvēps.
Skuju koks - atvērtam kamīnam neder jo dzirksteļo. Aizvērtam slāpējošam neder jo neogļo.
ka iekurs sākumā ("gāzi ručkā") varbūt pat labi. neesmu mēģinājis.

kā jau rakstīts - ozols, ābele utt nav paredzēti Kamīna kurināšanai. pārāk liels karstums. Pāris pagales
kā jau rakstīts - nav pat tik svarīgi ar ko kurini, galvenais lai ir sausa malciņa. (ja nav kur glabāt tad vismaz 1 gadu vajadzētu būt stāvējusi. gudrinieki saka malkai ir jāstāv vismaz vienu Aprīli, domāju ka tas dēļ kociņa sulu cikla).

p.s.
Par stiklu tīrīšanu - esi mēģinājis pelniem un mitru papīra dvieli?

Re: kāda malku kamīnam?
Autors: dfg (178.16.22.---)
Datums: 23/09/2013 15:42

Aigaritto Wrote:
-------------------------------------------------------
> Dfg...ar ko tu kurini ja berzs nav ta labaka
> izvele?


Īsti labu variantu nav, samierinos ar nokvēpušu stiklu. Lielakoties man ir pieejami skujenieki un bērzs. Runā ka laba esot apse, bet man tās nav. Citrreiz gan gadās tāda priede vai egle, kura pat pati to stiklu notīra kvēlosanas režīmā, bet bieži ta negadās. Nezinu ar ko tās dažas priedes atšķirās no citām, kuras pilnīgi pretēji - stiklu un kurtuvi nežēļigi nokvēpina un pat ar laiku rada uzdeguma slāni. Bet tas, visticamāk tamdēļ, ka kurinu lēni. Skurstenis arī no tā nežēlīgi aug ciet, vismaz 2x pa ziemu jātīra, ja nē, tad ir jau bijušas adrenalina pilnas stundas, kad skurstenis ir aizdedzies.

Sapņoju pārbūvēt kamīnu pieslēdzot siltuma akumulatoru, tad gan varētu visu kurināšanas laiku laist uz lielu jaudu un tad gan tie kvēpi paši nodeg nost, sadegšanas process ir daudz pilnīgāks, vairāk siltuma no tas pašas malkas un tad arī pussadeguši produkti skurstenī nekrājas.

Re: kāda malku kamīnam?
Autors: bern (178.16.22.---)
Datums: 23/09/2013 16:38

dfg Wrote:
-------------------------------------------------------
> Vai bērzs Jums tiešām neaizkvēpina stiklu? Man
> to stiklu jau tā ir apnicis tīrīt (katru
> nedēļu jamazgā ar speciāliem kodīgiem
> šķidrumiem) ka esmu jau samierinājies ar
> nokvēpušo. Mana pieredze ka bērzs kvēpina un
> darvo īpaši stipri, bet tas varbūt tāpēc ka
> ziemā cenšos to siltumu izvilkt uz visu nakti,
> tamdēļ esmu spiests dedzināt lēni ar minimālu
> gaisa padevi.
>
> Cik bieži Jums nākas to stiklu tīrīt?

Tā kā Tu kurini, veiksme būs, ja māju nenodedzināsi! Vai es daudz kļūdīšos, sakot, ka savu kamīnkrāsni nopriki, jo tirgoņi pielēja pilnas ausis ar medutiņu par to cik lielisks pamatapkures risinājums tas ir, degšanas cikliem 12 stundu garumā u.tml!

Re: kāda malku kamīnam?
Autors: wq (178.16.22.---)
Datums: 24/09/2013 12:22

bern, kas tad tik traks, ja krāsni darbina slāpēšanas režīmā?? Apdarvo, aizaug, bieži jātīra, vilkmi ietekmē, bet kā citādāk??

Re: kāda malku kamīnam?
Autors: bern (178.16.22.---)
Datums: 24/09/2013 13:30

wq Wrote:
-------------------------------------------------------
> bern, kas tad tik traks, ja krāsni darbina
> slāpēšanas režīmā?? Apdarvo, aizaug, bieži
> jātīra, vilkmi ietekmē, bet kā citādāk??

Pārmērīga darvas veidošanās vairrākkārt samazina apkures ierīcēs, dūmvada kalpošanas laiku, līdz ar to paaugstina ugunsgrēka risku un izmaksas, mainot apkures ierīci katrus pāris gadus. Tā rīkoties var kaut kādā pagaidu variantā, piemēram, mājas celtniecības laikā kamēr nav uzlikta pamatapkure, bet plānot to kā pamatrisinājumu ir pilnīgs neprāts!

Autors pats arī apliecina manis rakstīto -"Skurstenis arī no tā nežēlīgi aug ciet, vismaz 2x pa ziemu jātīra, ja nē, tad ir jau bijušas adrenalina pilnas stundas, kad skurstenis ir aizdedzies."

Protams, ja vien par normu neuzskata -reizi gadā dzēst ugunsgrēku (ar visu skursteņa tīrīšanu divreiz sezonā)! Gribētu sev tādu kaimiņu?

Re: kāda malku kamīnam?
Autors: bern (178.16.22.---)
Datums: 24/09/2013 19:26

wq Wrote:
-------------------------------------------------------
> bern, kas tad tik traks, ja krāsni darbina
> slāpēšanas režīmā?? Apdarvo, aizaug, bieži
> jātīra, vilkmi ietekmē, bet kā citādāk??

par tēmu: [www.delfi.lv]



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ********    *******    *******   **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **     **  **                **  **     ** 
 **     **  **     **  ********    *******   ********* 
 **     **  **     **  **     **         **  **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
 ********   ********    *******    *******   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727