UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Gāzes katla iestatījumi
Autors: Aigaritto (178.16.22.---)
Datums: 02/12/2013 09:42

Gribējās uzjautātat kādam ir pieredze ar katlu pareizo iestatishanu WOLF katliem


primitivi apskaidroshu kada ir sistema

Katls, tad ir 4 sūkņi( Radiatoriem, Siltajām grīdām, Dvieļu žāvētajiem, un vēļ viens nezinu kam īsti)
Istabās kur siltās grīdas pie sienām ir termo regulatori( vai kā viņus tur sauc)

Bet tas ko esmu noverojis kaut uz tā dačika ir uzgriezti 18 grādi mājā tā pat ir ap 20 grādiem



Tad galvenā lieta kas man neliek mieru ir kāpēc katls sistēmā uztur ap 70-80 grādiem ja siltajās grīdās laiz iekšā šobrīd ap 30 gradiem siltu ūdeni ?

tas takā normāli skaitās ?

Re: Gāzes katla iestatījumi
Autors: janisjanis (178.16.22.---)
Datums: 03/12/2013 06:42

Katlam vajadzētu atrast kloķīti ar kuru uzgriezst mazākus rādus. Siltām grīdām izskatās, ka termoregulatori nav riktīgi pieslēgti pie vārstiem. Jums ir vajadzīgs savs ģimenes siltumtehniķis. Katls Jums pie sienas piestiprināts vai stāv uznzemes?

Re: Gāzes katla iestatījumi
Autors: Aigaritto (178.16.22.---)
Datums: 03/12/2013 09:20

JānisJanis tu izrādāds esi stulbāks par Maximas maisiņu....

Re: Gāzes katla iestatījumi
Autors: Aigaritto (178.16.22.---)
Datums: 03/12/2013 16:28

Sazvanīju Sanista un iskaidroja ka ir "jāspēlējās" Ar līknem Gan Siltjam grīdam gan Radiatoriem ,

Jauzgriež vēlama majas temperatūra uz dačikiem sienās un radiatoriem un dad jalaiz līknes uz leju pa vienu iedaļu un japeta 2-3 dienas kas notiek ja nepaliek par aukstu tad jalaiž vēl kamer atrod to minimalo līkni kas joprojām nodrosina komfortu iekštelpas....

Re: Gāzes katla iestatījumi
Autors: JanisJanis (178.16.22.---)
Datums: 03/12/2013 16:35

Nu i spēlējies ar savām līknēm vesels.

Re: Gāzes katla iestatījumi
Autors: MW (178.16.22.---)
Datums: 03/12/2013 17:09

Nu katlā jābūt savai min. temperatūrai, lai būtu droša un pareiza tā ekspluatācija, ap tiem 70-80 arī vajadzētu būt (ja tev nav gāzes kond. katls). Tad skaties kā regulējas t katrā lokā, radiatoriem varētu būt 3-v vārsts, tas tad regulējās pēc līknes, siltajām grīdām varētu būt arī termostatiskais ventīlis, kas pēc sevis uztru vienādu temp +30, varētu būt arī 3-v vārsts, kas regulē pēc līknes. Pārbaudi vai termogalvas aizver konrēto grīdas loku vai radiatoru, ja ieregulēts 18, bet istabā 20.

Re: Gāzes katla iestatījumi
Autors: Aigaritto (178.16.22.---)
Datums: 03/12/2013 19:21

Ir kondensacijas gazes katls wolf kas paredzets lai nobarotu 180m2 maju. Uz kolektoriem ir saliktas laikam magnetiskas galvas motorini kas virina ciet un vala gridu lokus kad tas nepiecieshams....labi man pavaidam tas viss tada testa rezima jo tiko ielika gridas un pagaidam janorubi gridu apsilde...labi tad janis ka bus.

Re: Gāzes katla iestatījumi
Autors: soseds2 (178.16.22.---)
Datums: 03/12/2013 21:59

Katlam jādod ārā tie 80', jo boileri kkā jāsilda. Konkrētajā telpā, kur siltās grīdas var regulēt atsevišķi t', bet tas ir ilgs process, jo grīdām ir siltuminerce, temperatūra telpā mainīsies lēni. Radiatoru loka siltumnesēja temperatūru ieregulē arī pēc istabas devēja. Istabas dačikiem arī mēdz būt t' kļūdas procents.

Re: Gāzes katla iestatījumi
Autors: Alrumee (178.16.22.---)
Datums: 03/12/2013 22:42

Katlam noteikti ir iespēja iestatiit Max katla temperatūru. Man viesman kond katlam tagad stāv 60 grādi Max temperatūra, ar to pietiek lidz aptuveni miinus 10 grādiem aara temperatūras, kad aukstaaks tad uzlieku lidz 65. Siltaa uudens uzsildiishanai ar to pietiek (sildu lidz 45). Iespējams ka pazeminot katlā Max temp tas saaks paaraak biezi sleegties ieksaa un aaraa, tad jaapamaina liiknes.

Re: Gāzes katla iestatījumi
Autors: SerViss (178.16.22.---)
Datums: 04/12/2013 08:08

Alrumee Wrote:
-------------------------------------------------------
............ Siltaa uudens
> uzsildiishanai ar to pietiek (sildu lidz 45).
............

Kādi paņēmieni tiek lietoti legionellu baktēriju likvidēšanai?
45 grādi ir viņu ideālā vairošanās temperatūra. Ik pa 4 stundām skaits dubultojas.

Re: Gāzes katla iestatījumi
Autors: alrumee (178.16.22.---)
Datums: 04/12/2013 08:43

Jā par šo esmu dzirdējis, bet vai viņas tur tiešām veidojas tas vēl ir jautājums, bet vienalga ik pa laikam uzsildu boileri līdz 65.

Re: Gāzes katla iestatījumi
Autors: DsKs (178.16.22.---)
Datums: 04/12/2013 11:58

SerViss,ja nopietni interese,tad uzzvani uz Grundfoss Latvija ... nesen biju seminara,kur veselu stundu klareja par so lietu ... ir lietas,ka to risinat

Re: Gāzes katla iestatījumi
Autors: Eziss (178.16.22.---)
Datums: 04/12/2013 14:41

Vispār kāda jēga kondensācijas katlam pie 70-80 grādiem un arī sūkņu kolekcijai. Vēl piedevām tas viss nieka 180 metriem. Vienīgi super meistari iesituši piķi. Nākošie par modernizāciju vēl mazliet. Kondensācijas efekts zūd pēc 50- max 60 grādiem katla izejā / tvaiki vairs nekondensējas/, grozi līknes cik gribi..Praktiski arī parastajam katlam temperatūra jātur tik cik vajag apsildei. Jo aukstāka temperatūra, jo zemāks lietderības koeficients. Zem 40-45 parastajā katlā veidojas kondensāts, ķīmiski agresīvs, kā arī nav paredzēta tā aizvadīšana. Tāpēc min temp. ir 50 grādi, kas kond. katlam būtu optimāli.

Re: Gāzes katla iestatījumi
Autors: Aigaritto (178.16.22.---)
Datums: 04/12/2013 21:36

To : Eziss. Ja godigi nevaru tev nepiekrist. Apkure man tiesham darga sanaca ar visiem instalacijas darbiem tuvu pie 15 k Ls. Bet zinu to ka pats visu pirku par loti labam cenam konkretajiem brendiem...esmu redzejis santehniku veikumu kur chali nak ar saviem materialiem un netuvu nesatais tadu visu sitemu ka man un noplesh nerealako naudu...es nenemos risket nemt cil ekus no malas un beigas atpogat to pashu par uz pusi sluktaku apkuri....

Tai pasha laika man darba kolege uz 160.m2 maju cik saprotu nav suknu un ari siltais udenas uz katla caurteci un visi priecigi

Bet vispar mani izbrina pashu katlu tirgotaju nezinashana...

Jo tas ko tu ezit RAKSTI PAR TIEM GRADIEM LIEKAS INTERESANTI, BUS JAPARBAUDA TEVIS TEIKTAIS

Re: Gāzes katla iestatījumi
Autors: rbm (85.10.211.---)
Datums: 20/10/2015 23:30

Tuvojas pirmās apkures nedēļas beigas un sākas neskaidrības.
Ir sistēma - gāzes kondensācijas katls ZSB22-3CE ar jauno elektronisko sūkni (klāt nāk šāda te piebūve un instrukcija) [www.bosch.it][1].pdf
plus āra vadīts regulators FW120
siltās grīdas 12 loki ar 17mm cauruli

Palaižot katlu un apkuri pirmajā diennaktī temperatūra pacēlās no +14 uz +18. katls kā likās visu laiku darbojās. Tālāk temperatūra nostaigāja par 1 grādu un nu jau 3-4 dienas spītīgi turas pie tiem pašiem +18, par spīti tam ka uzlikts dienas režīms ar vēlamo temperatūru +23grādi. (regulators automātiksi pieprasa no katla 41-42grādu turpgaitu)

Šovakar skatījos kas un kā notiek un sapratu ka katls ieslēdzas un diezgan ātri (30 sekunžu laikā) uzdzen temperatūru līdz +42grādiem un atslēdzas. Tad kādas 3 minūtes atdziest līdz 25grādiem un atkal ieslēdzas. sākumā mēģināju skatīties kas saprogrammēts ar līknēm, itkā nedaudz pacēlu līkni lai pieprasītā temperatūra būtu +45grādi - vienu ciklu itkā nostrādāja ilgāk un tad atkal nekā. Atpakaļgaitai rāda +20grādus.

Paklausoties trokšņus sapratu, ka sūknis nedarbojas uz pilnu jaudu brīdī kad kurinās katls, tāpat kad izslēdz katlam elektrību un ieslēdz atpakaļ var dzirdēt kā sūknis darbojas uz pilnu klapi un pēc tam apklust. Secinājumi - sūknim rūpnīcas iestatījumi pa švaku manai sistēmai.

Atvēru [www.bosch.it][1].pdf pārprogrammēju sūkni uz pēdējā lapā 4.attēla 7.līkni - cik saprotu tas ir analogs vecā sūkņa III režīmam. Sūknis sāka griezties uz pilnu jaudu un nu jau sistēma sāka +- normāli darboties - viens uzsilšanas cikls iet kautkur 7-10 minūtes līdz sasniedz pieprasītos +45grādus un katls atslēdzas. Atstāju pasākumu uz nakti, lai redzētu vai no rīta būs pacēlusies temperatūra telpās un atpakaļgaita sasniegusi tos pašus +27grādus.

Tad nu jautājumi :
1. kuru režīmu sūknim labāk izvēlēties lai nebūtu visu laiku jādzenā uz max apgriezieniem ? mēģināt tagad iet uz zemāko kurā viss pasākums darbojas 7-6-5-....
2. ko nozīmē pastāvīgs spiediens/zems un proporcionāls augsts?
3. tiem kam ir gāzes katls un siltās grīdas - cik jums ir uzstādīta maksimālā turpgaitas temperatūra?
4. kāds vispār ir "normālais" darbības režīms gāzes katlam ar siltajām grīdām? Cik ilgi degšanas režīms un cik ilgi miegs?

------------------------------------
Ceļu savu māju - [gimenesmaja.wordpress.com]

Re: Gāzes katla iestatījumi
Autors: rbm (85.10.211.---)
Datums: 21/10/2015 18:01

izrādās plūsmas regulatori bija prakstiski ciet un tāpēc nebija pietiekoša caurplīde, atgriezu plūsmas regulatorus un viss sāka darboties.
paliek jautājums par to kurā režīmā darbināt katla sūkņus?

Re: Gāzes katla iestatījumi
Autors: paskars (85.10.211.---)
Datums: 21/10/2015 20:54

Par kondensācijas katlu tā arī ir - ja gribam lai katls darbotos kondensācijas režīmā, neliekam sistēmā vairāk par 55 grādiem. Kad silda ūdeni, tad protams pēc vajadzības silda ar augstāku temp., bet tad katls darbojas kā parastais standarta katls.

Re: Gāzes katla iestatījumi
Autors: paskars (85.10.211.---)
Datums: 21/10/2015 21:21

Man pašam ir parastais vecais JUNKERS EUROLINE ZW23KE ar telpas temperatūras devēju un radiratoriem.
Pēc telpas temperatūras devēja katls ieslēdzas vai izslēdzas. Pats īsti nesaprotu kāds būtu ekonomiskākais apkures režīms - kādu apkures siltumnesēja temperatūru iestatīt. Pašlaik esmu uzlicis uz aptuveni 60 grādiem, bet interesē kad katls strādā ar augstāku lietderības koeficientu. Ko uzstādīt 50, 60 vai 70 grādus?

Re: Gāzes katla iestatījumi
Autors: DsKs (85.10.211.---)
Datums: 22/10/2015 10:57

paskars,ari tagad eksperimenteju ... tikai 14kw katls ar radiatoriem ... plus aiz intereses panemu pilnigu kinaizeri-regulatoru on/off rezimam ar laika ietatijumu iespejam 7 reiz nedela un 6 reiz diena mainamu ( strada precizi un ne sliktak par to pasu hony ) ... es nelieku augstak ari par 60 gradiem,jo vinam tendence vienalga ir 'kert pari' uz uzrauj lidz 63-65 ...

nakosais moments bus vai vispar ir nozimes likt tos laika iestatijumus vai labak vienkarsi vislaik uzliek piemeram telpu 21 un miers

neviens Tev nepateiks 50,60,70 ... tikai pats vari eksperimentet,jo katrs mes dzivojam sava maja ar savam ipatnibam,siltumnopludem,utt.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **      **   ******   ********    ******    *******  
 **  **  **  **    **  **     **  **    **  **     ** 
 **  **  **  **        **     **  **               ** 
 **  **  **  **        ********   **         *******  
 **  **  **  **        **         **               ** 
 **  **  **  **    **  **         **    **  **     ** 
  ***  ***    ******   **          ******    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727