UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 4 no 8
Re: kads jums gazes paterinsh?
Autors: rbb (---.deac.net)
Datums: 22/04/2014 14:46

Jau vairāk kā 120 gadus atpakaļ majas ar 130m2 tereja 8 sterus gada, tad muzdienās uzbuvet lai teretu 4sterus nav problemu.
15-17kubi uz 150m2 ir 2x sliktāk nekā LBN 002-01

Re: kads jums gazes paterinsh?
Autors: Sybase (---.deac.net)
Datums: 22/04/2014 19:15

120 gadus atpakaļ ziemā kreklā staigāja pasaku filmās - iespējams vel vācu muižkungi ;-)
30gadus atpakaļ uz siltumtrasēm februārī ziedēja puķes.

Iespējams ka savi vārdi būs jāņem atpakaļ!!!
veicu aprēķinu ar +/-10% precizitāti:
uz maniem 147m2 sanāca 4.025 Mwh elektrības - siltuma agregāts mitsubisi hidrlušans gaiss ūdens siltumsūknis pieņemu ka vidējais COP ~ 2.5 sanāk ~ 10MWh enerģijas bija nepieciešams pagājušajā apkurs sezonā. Ēkai ir nosiltināta tikai ¼ fasādes tad perspektīvā var pietuvoties 8MWh

Cik man zināms 1 sterā malkas ir ~ 2MWh tad 4 steri tomēr ir reāli.

Re: kads jums gazes paterinsh?
Autors: Aigaritto (---.deac.net)
Datums: 23/04/2014 12:20

Ko jūs varat plēsties ar tiem RBB..viņi ir celtnieku un ar to pelna sev maizi
Es tik nesaprotu ko viņi īsti meklē šajā forumā...neredzu te viņu mērķa auditoriju

Un pie tam viņu komentāri aprobezojas ar kaut kādu vienu māju un 4 malkas steriem :)


Būtu labāk uzrakstījuši ko būvet un kā būvēt kam pievērst uzmanību utt un tad varbūt arī pie viņiem kāds griestos....


ļoti lielu lomu spēlē majas projekts kā tāds..logu lielums un logu novietojums pret sauli kas silda maju.

Es varbūt ja celtu tagad vēlreiz mazliet lielaku uzmanību pievērstu tam uzmanību lai varetu vairak izmantot sauli ka bezmaksas kurināmo, bet tas tā....

Re: kads jums gazes paterinsh?
Autors: Luks (---.deac.net)
Datums: 24/04/2014 01:34

Nu es pie viņiem griežos pēc padoma un viss ir baigi labi tagad celtnieki pat man šo to pārbūvēja, un viss ir kulē. Problēma jau ir pašos cilvēkos ka tie negrib prasīt jo katram liekas ka pats viņš ir viskrutākais. Es ļoti aapmierināts ar viņu padomu. Un vēl jau visi grib uzcelt pa lēto priekš sevis, bet tas nav izdarāms. Man jau celtnieki ar bija gudri bet es paralēli vēl uzaicināju šos lai apskata dažus mezglus. Pa lēto ai blokus var nesiltināt, da tie paārdevēji paši neko nezina, bezdarbnieki paņemti darbā uz sezonu un viss.

Re: kads jums gazes paterinsh?
Autors: Aigaritto (---.deac.net)
Datums: 24/04/2014 09:35

Luks, Tad neturi Sveci zem pūru pastāsti par savu ligzdiņu ...No kā cēli ar ko siltinaji ? Kurini cik saprotu ar granulām ...Varbūt uzmet pa menešiem pēc Fakta cik tas naudas izteiksmē tev nostajās?


Kapēc nedevi celt māju RBB ? Bail bez biksēm palikt bija ? :)

Re: kads jums gazes paterinsh?
Autors: DsKs (---.deac.net)
Datums: 24/04/2014 10:49

Isuma mana atskaite pec pagaisa gada nosiltinasanas ar 100mm vati ( esosais muris - 50cm ... 3 kiegelu siena ar divam gaisa spraugam ) + savestas kartiba visas logu ailes ar ieprieksejam celtniecibas burkam + siltinatas ailes ar 30mm vati + jaunas siltinatas ieejas durvis + nemot vera si gada silto ziemo -
precizi 2x mazaks gazes paterins + ~ videja telpu temperatura tika palielinata par 3 gradiem
isak sakot - velamo efektu esmu panacis un iegulditas investicijas siltinasana atmaksasies apmeram 4 lidz 5 gadu laika

sogad vel kersos klat pamatu siltinasanai un domaju tas ari iedos papildus efektu

siltinasanas efektu izjutu jau pagaisgad,kad salidzinosi ar ieprieksejo gadu loti velu nacas pirmo reizi palaist apkuri un attiecigi sogad atkal loti atri to vareja nelaist vispar

p.s.

domaju nebus isti objektivi cinities par kaut kadiem videjiem kopejiem raditajiem,jo katram namins ir mums savadaks un katrs mes velamies savu komforta temperaturu ikdiena

Re: kads jums gazes paterinsh?
Autors: Luks (---.deac.net)
Datums: 24/04/2014 23:52

Nu tā cēlu no 40 blokiem + 10vate pluss biezpiens jumta pārsegums 35 cm ekovate to arī šie darīja rbb kur pirms tam lika maniem celtniekiem biš izmainīt jumta ventilāciju, ir pār laistas 2 ziemas pagājušā bija ar lielu sniegu, bet man mājai vienai no retajās apkārtnē jumts visu laiku bija tīrs un protams bez lāstekām. Apkuri jau nedēļu esmu izslēdz is, bet no rītiem istabās ir ap 22-23 grādi kas man liekas ir ļoti labi. Logi ir 3 stiklu. Ziemā apkure naudā kopā ar silto ūdeni ap 90 EUR uz 130 m2. Tas protamsj bija kails ala mēnesī. Granulas ņemu prowood Krustpils ielā, bij arī no Inčukalna bet nekāda starpība nebija, katlu tīrīju 1reizi mēnesī nekas aizaudzis pilnīgi nebija. Visu ziemu istabās 22-23 grādi tiek kontrolēts ar wireless datčikiem. Baigi ērtā sistēma ieliec temp un aizmirsti. Katls pats mazākais atmos 14 kw tikai. Arī ieteica rbb. Pelni pa mēnesi bija nu kādi 1,5 spaiņi. Granulas 6 mm gaišās protams bet mēģināju arī tumšās ar nekāda vaina. Apnika rakstīt

Re: kads jums gazes paterinsh?
Autors: Luks (---.deac.net)
Datums: 25/04/2014 00:05

Ap 2,5 tonnas sezonā tagad boileris uz štroma tonna granulas bija 200 EUR un 185 eur takkā visā sezonā vidēji sanāk 485 EUR uz 6 mēneši

Re: kads jums gazes paterinsh?
Autors: Aigaritto (---.deac.net)
Datums: 25/04/2014 09:32

Es gan tomēr neslēdzu arā apkuri...man ir palieli logi un tomēr pa nakti kad ap tiem 0 Pieturās no rīta prasās lai bish uzsilda to maju...Kad bija tās dažas siltas dienas un Naktis tad atslēdzu, bet tomēr prsās vairak ka 19.5 no rīta..arī mazi bērni mājās...Prasās lai ir tie 21-22


Es vakar paskatījos ir noēsti nedaudz virs 100 m3 apmēram 53 Euro gazes šomēnes tas ir ar silto ūdeni...

Re: kads jums gazes paterinsh?
Autors: luks (---.deac.net)
Datums: 25/04/2014 10:17

man ar lieli logi un mazi bērni bet šorīt istabās bija 22,1 grādi, un ārā bija ---- mīnusi takkā kaut kas tev nav kārtībā, pat garāžā un kačigarkā bija 20,7 grādi

Re: kads jums gazes paterinsh?
Autors: Aigaritto (---.deac.net)
Datums: 25/04/2014 11:25

Viss ir kārtība :) Ka jau te tika malts pirms tam katra majai ir sava specifika...

Man ir vienstāvene ar palielam pārkarem un lielajos viesistabas un gulamistabas logos tiek tikai vakara saule...nevis kačigārī māju visu dienu no visiem sturiem

Toties vasarā varēšu braudīt vēsumu istabā jo saule netiks vispar klat


Neesmu bijis nevienā mājā kur kačigarkā ir vēsāks kā pārēja mājā:) Boilers ,silta ūdens caurules, sūkņi utt Jocīga gan tev māja :)

Labi nepiespamosim normālu Topiku

Re: kads jums gazes paterinsh?
Autors: auseklis (---.deac.net)
Datums: 25/04/2014 11:41

Visu atrisina siltuma skaitītājs, kas uzrāda saražoto siltumu, sarēķinām pret gāzes patēriņu un zinām kur ir vaina, katlā vai mājā. Tālāk rīkojamies mērķtiecīgi - risinām problēmu kas ir, nevis filozofējam.

Re: kads jums gazes paterinsh?
Autors: luks (---.deac.net)
Datums: 25/04/2014 13:27

jā neapkures sezonā man kačigarka un garāža ir aukstākā vieta, jocīgi bet tā ir, apkures sezonā tur ir 26 grādi, var jau protams visu izolēt, bet tad tur santīmu ekanomija vien ir, galvenais lai pa lielam viss i bumbās. Saule man piesilda labi tas vasarā tāds mīnuss, bet arī ziemā saul;īte labi piesilda un tad var izdrāzt lieku sani.

Re: kads jums gazes paterinsh?
Autors: rbb (---.deac.net)
Datums: 26/04/2014 19:45

[www.youtube.com]
RBB risinajumi

luks-nakamos gados apkurei vajadzēlu samazināties

Re: kads jums gazes paterinsh?
Autors: Aigaritto (178.16.22.---)
Datums: 24/10/2014 23:08

Nu taa ir pagajus kads laiks kopsh pedejo reizi te spamots...principa ir pagajis viens pilns nodzivots gads maja...esmu pa gadu nokurinajus 1770 m3 gazes apkure kopa apkure, siltais udens, recirkulacija undvielu zavetaji...kas naudas izteksme kopa sastada 938 Euro. vai videji 78 euro menesi pecfakta. par cik Latvijas gaze sakuma bija uzrekinajusu 120 euro izlidzinato maksajumu un lidz ar to izveidojas parmaksa tuvu pie 530 euro...ldz ar to pec pirma gada esmu apmierinats ar izmaksam

Vasaras meneshos izskristalizejas ka udenim tereju 50m3 gazes ik menesi.


maja 180 m2

Oktobris-190
Novembris-190
Decembris-255
Janvāris -300 m3
Februāris-214 m3
Marts -200 m3
Aprilis-122
Maijs-79
Junijs-50
Julijs-50
Augusts-50
Septembris-68

Re: kads jums gazes paterinsh?
Autors: aac (91.105.29.---)
Datums: 02/01/2015 16:27

340 kvm ar garāžu 40kvm, kur mīnusos ir +16 grādi no apsaistes trubām.Var varbūt rēķināt kā māja 320 kvm.Viessman kondensācija katls 44kW.Fibo 30,siltināts ar putiku,pamatiem 5cm, sienām 10cm,augšā uz bēniņiem akmensvate 25cm +spundēto dēļu grīda.Siltās grīdas ap 120 kvm, pārējais radiatori.Gāze uz apkuri un silto ūdeni. Recirkulācija (naktī izslēdzas) un 3 dvieļu žāvētāji.
Pa mēnešiem nav bet par gadiem:
2007= 3354 kbm
2008= 3380 kbm
2009= 3770 kbm
2010= 3290 kbm
2011= 3280 kbm
2012= 3429 kbm
2013= 3230 kbm Uzstādīti divi vakuuma (kopā 40 trubas) kolektori siltajam ūdenim.Bija 100, tagad 50 kbm udenim aiziet vasarā, kad apkure izslēgta.
2014= 3021 kbm
2014 g vasarā papildus nosiltināju daudz ,redzēs nākamgad rezultātu.Maksāju izlīdzināto, pēdējais parrēķins 133 Euro.

Re: kads jums gazes paterinsh?
Autors: asd (178.16.22.---)
Datums: 02/01/2015 22:51

260 m2 ķieģeļu māja +100m2 pagrabs ar garāžu un tehniskajām telpām, kur max ir ap 14, tikai radiatori un gāzes apkures katls Junkers 40, šogad izlīdzinātais maksājums 155 eiro apkurei un siltajam ūdenim. Telpās ziemā max 18 grādi, 22 grādi istabās parādās tikai vasarā, kad ārā +30, māja no ārpuses siltināta ar 8cm akmens vati+ apdares ķieģelis, mansarda slīpumi ar 25cm Paroc, logi lieli ar 2 stiklu paketi.

Re: kads jums gazes paterinsh?
Autors: mm777 (178.16.22.---)
Datums: 03/01/2015 00:40

kā jums ar ventilāciju. Vai tāds patēriņš pie atvērtas ventilācijas

Re: kads jums gazes paterinsh?
Autors: asd (178.16.22.---)
Datums: 03/01/2015 09:32

Ventilācija pa skursteņa cuku (pusķieģelis) un ventilācijas caurulēm (simtnieces) sanmezglos. Kad plosās vētra vai kāds stiprāks vējš, māju izpūš ļoti vēsu. Pirms gada nosiltinājām pagraba garāžas metāla durvis ar putuplastu un mašīnu sākām turēt laukā vai arī pateicoties pagājušajai siltajai ziemai šogad maksājam 155 eiro, 2013.gadā bija 127 lati mēnesī.

Re: kads jums gazes paterinsh?
Autors: mm777 (178.16.22.---)
Datums: 03/01/2015 09:54

- apkurināmā platība 160, griestu augstums 2,85 telpās 21-22 grādi

- katrā istabā viena siena pilnībā stiklota no grīdas līdz griestiem - parastā pakete ar selektīvo stiklu.
- Gāzbetons 375, līmēts, pagaidām nesiltināts. Jumtā 30- 25 cm vate.
- Ventilācija katrā istabā pilnībā vaļā, tā ka telpā svaigs gaiss cauru gadu, rekuperācijas nav, viss uz pašplūsmu. Kad baigie mīnusi 1/2 pieveru, jo plūsmas ātrums strauji pieaug.
- Radiatori un siltās grīdas 1/2. Dvieļu žāvētāji 2 uz apkures ūdeni, recilrkulācija no 250l boilera.
gāze - 2014.g.
novembris- 265 m3
decembris - 335 m3

Izlīdzinātais par pagājušo gadu - 100 Eur mēnesī

Pašreizējā: 4 no 8


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **   ******   ********   **     **  **     ** 
 ***   **  **    **  **     **  **     **  **     ** 
 ****  **  **        **     **  **     **  **     ** 
 ** ** **  **        **     **  **     **  ********* 
 **  ****  **        **     **   **   **   **     ** 
 **   ***  **    **  **     **    ** **    **     ** 
 **    **   ******   ********      ***     **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727