UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Siltā grīda ar skatu nākotnē
Autors: VW (178.16.22.---)
Datums: 17/02/2014 12:40

Labdien,

Plānoju vienā no istabām 2.stāvā mainīt remontēt koka grīdu, kura ir uz koka sijām (noņemt veco padomju laika OSB, kā arī ieklāt vati, lai uzlabot siltuma un skaņas izolāciju).
Zinu, ka nākotnē visās istabās otrā stāvā ierīkošu silto grīdu tāpēc jau tagad konkrētajā istabā vēlos visu sagatavot, lai vēlāk var pieslēgt ierīkoto silto grīdu.
Zinu arī to ka izmantošu UPONOR piedāvātos risinājumus un to ka katrā istabā būs individuāla temperatūras regulēšana.

Pirmais jautājums ir par to, ko es varu tagad konkrētajā istabā darīt attiecībā uz to silto grīdu?
Vai pietiks, ka ieklāšu trubas un atstāšu izvadus, ērtā vietā, lai pēc tam var pievienot grīdu, vai arī uzreiz ir jāveido pieslēgums, lai trubai būtu pēc iespējas mazāk savienojumu?

Cik es skatījos trubas un atbilstošais plastikāts ar metālu gar malām, kas nodrošina lielāku siltuma atdevi ir padārgs, bet ne tik dārgs, lai to neieklāt tad kad istaba ir tukša un tiek veikts grīdas remonts.

Otrs jautājums:

Vai teorētiski var izmantot 2.stāva esošo apkures loku, kā apkures avotu no kura ņemtos ūdens siltai grīdai, vai arī labāk vilkt pa jaunam trubas no vietas kurā atradīsies kolektors?

Ceru, ka mana doma ir saprotama un iepriekš paldies par informāciju un viedokli.

Re: Siltā grīda ar skatu nākotnē
Autors: Uldis_s (178.16.22.---)
Datums: 17/02/2014 18:03

1. nekādus savienojumus trubās. tikai un vienīgi viens posms no kolektora līdz kolektoram. Man ir 2 no 12 kontūriem ir ar savienojumiem, 50% kaut kad sāk pilēt. Tā ir elle, pēc tam kaut ko izlabot.

2. zem grīdas vismaz 2 kārtās OSB. caurulēm nepatiks, ja grīdas pīrāgs ļodzīsies.

Re: Siltā grīda ar skatu nākotnē
Autors: aaaa (178.16.22.---)
Datums: 17/02/2014 19:44

Zem grīdas, protams, pilnīgi nekādu savienojumu - tas nu tā kā ir pilnīgi skaidrs. Izvadu plāno tā, ka tas tiks pievienots kolektoram - parasti ir 1 kolektors uz visu stāvu, kur no visām istabām caurules satiekas un tiek pievienotas kolektoram. Jautājums - kas par apkuri, jo ja vien tas nav siltumsūknis vai gāzes katls ar akumulācijas tvertni, noteikti būs vajadzīgs kolektors/mikseris - tas pats Uponors tirgo gatavus risinājumus. Tas ir verķis, kuram ir iebūvēts cirkulācijas sūknis un jaucējkrāns, kas nodrošina aptpakaļgaitas ūdens jaukšanu ar turpgaitu, lai grīdā neietu pārāk karsts ūdens. Vairāk par 50 grādiem grīdā parasti nelaiž. Par pīrāgu domā savlaicīgi - virs caurulēm labāk likt kaut ko siltumvadošu - grīdas reģipsi, betonu utt. OSB vai koks nav labs variants, jo tie ir izolātori un tad normālai telpas temperatūrai nāksies grīdā laist augstāku temperatūru. Meklē tepat forumā par siltajām grīdām - tas te ir malts gadu gadiem, kā 2. stāvā taisa silto grīdu.

Re: Siltā grīda ar skatu nākotnē
Autors: janisss333 (178.16.22.---)
Datums: 17/02/2014 22:12

Gribu lauku mājā uztaisīt siltās grīdas ar malkas apkuri. Cik biezu betona slāni jāliek un cik ilgi siltums saglabāsies? Kopējais telpu laukums 120m2, piecas telpas. Ārsienas no gāzbetona 45cm, vienstāva māja griesti nosiltināti ar 200 mm vati, logi plastmasas.

Re: Siltā grīda ar skatu nākotnē
Autors: Vilnis_Radio (178.16.22.---)
Datums: 17/02/2014 22:27

Jāni, ļoti atbalstu tavu lēmumu par silto grīdu, manuprāt pareizākā izvēle. Biezums nav tik svarīgs, standarta 7-10 cm ir ok. Grūti spriest par siltuma samazinājumu, māja no mājas tāpat kā gāzbetoni atšķiras, bet ja atslēdz siltumu tavā aprakstā, tad pa diennakti pie šādas temperatūras varētu nokrist par kādiem 3-4 grādiem. Vairāk domāju, ka ne.
BET obligāti liec siltuma akumulatoru, tam vienkārši ir jābūt, lai nekautu nost katlu un nelietderīgi nekurinātu. Bonusā būs reāls komforts, kur tev temperatūras nestaigās vairāk par +-2 grādiem, retāki kurināšanas laiki. Tas nav sarežģīti un dārgi.

Re: Siltā grīda ar skatu nākotnē
Autors: janisss333 (178.16.22.---)
Datums: 17/02/2014 22:35

Kāpēc man vajag vēl vienu akumulātoru? Es gribu siltās grīdas tās taču arī ir akumulātors. Kaut kur dzirdēju, ka ielejot biezāku betonu nevajag bieži kurināt un betons strādā kā akumulātors.

Re: Siltā grīda ar skatu nākotnē
Autors: Rx (178.16.22.---)
Datums: 17/02/2014 22:48

Grīdās uzkrāj zemas temperatūras, Akumulatorā- augstas. Augstu temperatūru uzkrājot, palielinās krāsns degšanas atdotais -lietderīgais siltums, tiek ekonomēts laiks, un ja ir siltās grīdas, akumulatoru var pilnīgāk "izlādēt", tā palielinot kurināšanas periodus.

Re: Siltā grīda ar skatu nākotnē
Autors: ttx (178.16.22.---)
Datums: 17/02/2014 23:03

mājai ir siltuma zudumi, tā ir jākurina, to darīsi ar katlu

Katlam ir veselīgi strādāt pilnā cukā, nevis knapi kvēpināt, otrkārt bieža un īsa kurināšana ir gan lietotājam nejēdzīga, gan gaitīga pašam katlam un skurstenim

Tāpēc uzreiz aiz katla vajag akumulatoru, kurā iedzīt savus 40-80 kilovatus. Grīdā jau nelaidīsi 80 grādīgu ūdeni tikai lai uzkrātu enerģiju, tajā atjaucot, vislaik jādod precīzi savi 28, nevairāk

Līdz ar to - starp katlu un betonu jābūt vēl teiksim 2 m3 ūdens blāķim

Re: Siltā grīda ar skatu nākotnē
Autors: Vilnis_Radio (178.16.22.---)
Datums: 17/02/2014 23:11

Mani skumdina, ka LV ir diezgan pamatīga tumsonība attiecībā uz malkas katliem un akumulatoriem, jo ir bieži dzirdēts, ka akumulatoru nelikt pat iesaka it kā speciālisti, kas ar to maizi pelna.
Gaidu brīdi, kad pieņems ar likumu, ka katlu nevar kurbulēt bez akumulācijas, tad cilvēki nāks pie prāta. Kā citās valstīs, kur arī laikam sapratuši, ka tumsonību vieglāk izdzenāt ar likumu. :)
Jāni, ir tev tas akumulators vajadzīgs. :) Vari pat neiedziļināties tik ļoti kāpēc. Un pašam būs labi. Kas tur, bleķa muca, nemaksā tak neko tā štelle, ja ņem vērā pārbūves mērogu.

Re: Siltā grīda ar skatu nākotnē
Autors: v_t (178.16.22.---)
Datums: 17/02/2014 23:33

var stiķēt arī grīdas caurulītes. tikai jāizmanto termosarukuma čaulas ar līmi.

Re: Siltā grīda ar skatu nākotnē
Autors: ivarsssss (178.16.22.---)
Datums: 18/02/2014 09:15

Jani, liec betonu vismaz 15 cm un ieg;usi akumulātoru 150--200kw. Siltums pieyiks visai diennaktij.

Re: Siltā grīda ar skatu nākotnē
Autors: VW (178.16.22.---)
Datums: 18/02/2014 09:35

Paldies par komentāriem un to, ka novirzījāmies no tēmas ;)

Man ir kombinētais gāzes apkures katls Vissman apkurei un siltam ūdenim, kuram ir iebūvēts cirkulācijas sūknis.

Bet ko darīt, ja vel īsti nezinu vietu, kur tiks izvietots kolektors pie kura otrā stāvā tiks pievienota siltā grīda (jo šobrīd ir skaidrs, ka vienā istabā 2.stāvā būs siltā grīda un 1.stāvā būs trīs istabas ar silto grīdu)?
Vai nevar likt vienu "lielo" kolektoru pie apkures katla un tad no tā mēģināt vilkt visas trubas? Vai finansiāli nav izdevīgāk paņemt lielo kolektoru ar mikseri visai mājai nevis divus mazos katram stāvam?

Cik es skatījos UPONOR produkcija pilnībā mani nodrošinās ar visu nepieciešamo un man tikai atliks izvēlēties grīdas gala segums, kas būs vainu lamināts vai arī mīkstais grīdas segums.

Ja tomēr es ierīkoju silto grīdu un atstāju izvadus, cik gariem tiem būtu jābūt, lai varētu ērti sastiķēt trubas?

Re: Siltā grīda ar skatu nākotnē
Autors: khe (178.16.22.---)
Datums: 18/02/2014 22:28

Miksē pie katla un ar nedaudz lielākām rorēm pumpē uz diviem atsevišķiem kolektoriem.

Re: Siltā grīda ar skatu nākotnē
Autors: soseds2 (178.16.22.---)
Datums: 18/02/2014 22:45

Pirmais ko dara pirms silto grīdu montāžas, saštuko un sazīmē kontūrus, kā tie ies caur visām telpām uz kolektoru. Kolektoru, obligāti, montē katrā stāvā, ja tajā ir vairāk piem. par 1-2 kontūri.
Kolektors kalpo kā augstākais punkts gaisa izvadei katrā stāvā.
No otrā stāva uz leju kontūrus bez kolektora nevar slēgt, sistēma nestrādās.

Re: Siltā grīda ar skatu nākotnē
Autors: Didims (178.16.22.---)
Datums: 19/02/2014 14:40

Kapēc nevar uz otro stāvu vilkt no pirmā stāva kolektora? Tik jāsaliek atgaisotāji uz abiem virzieniem kādā augstākajā punktā.

Re: Siltā grīda ar skatu nākotnē
Autors: soseds2 (178.16.22.---)
Datums: 19/02/2014 21:15

Jā jāsaliek atgaisotāji. Visi to nezin. Ja otrajā stāvā 1 vai divi kontūri(piem. vannasistaba) tad var iztikt bez kolektora, to jau iepriekš rakstīju.

Re: Siltā grīda ar skatu nākotnē
Autors: VW (178.16.22.---)
Datums: 04/08/2014 10:40

Sveiciens,

Ko tik neizdomā cilvēki. Kā jūs domājat, šis risinājums būtu efektīvs, vai tomēr pārāk primitīvs siltās grīdas ierīkošanas veids? Kādi būtu mīnusi šādai sistēmai? Links: [www.youtube.com]

Re: Siltā grīda ar skatu nākotnē
Autors: soseds2 (178.16.22.---)
Datums: 04/08/2014 21:56

Mīnuss, ja pārāk garš kontūrs kopējais radiatoru sistēmas sūknis var nepavilkt. Koks ir izolators, nevis siltuma vadītājs. Video nav siltās grīdas kontūra atgaisotāji un temperatūras pazemināšanas mezgla.

Re: Siltā grīda ar skatu nākotnē
Autors: v_t (178.16.22.---)
Datums: 05/08/2014 11:07

atgaisotājs noderētu gan, bet principā sistēma strādās. regulēšanai paredzēts baipass krāns.
folija kalpo kā siltuma plūsmas izlīdzinātājs - izkliedētājs. un lamināts + apakšklājs nebūs lielāks siltumizolātors kā dēļu slānis. turklāt arī tas atrodas telpā un piedalās tās sildīšanā.

Re: Siltā grīda ar skatu nākotnē
Autors: VW (178.16.22.---)
Datums: 05/08/2014 13:18

Man jau arī liekas, ka visai vienkārši tas viss ir. Domāju, ka varētu būt ok, protams, var jau vēl papildus ieklāt pa visu grīdu foliju, kas noteikti būs lētāk, nekā ņemt reģipsi un griezt to veidot kanālus un tad pa virsu likt dēlīšus starp kuriem arī laist iekšā trubas, kuras arī ietītu folijā.
Ja es slēdzu klāt pie esošā radiatora, tad tas arī kalpos par atgaisotāju, ja būs tas nepieciešams.

Vai pieslēgšana varētu izskatīties sekojoši: Pirms radiatora termoregulatora ielieku Baipasa ventīli vai arī servomotoru, kuru pieslēgt pie telpas termostata ar temperatūras programmēšanas funkciju. Uz padomju laiku OSB uzklāju grīdas reģibša vienu loksni, pa virsu pieskrūvētus dēlīšus un trubām starp dēlīšīem un tad pa virsu laminātu.

Jautājums vai man vajag likt kaut kur "Termostatiskais jaucējvārsts grīdām" , lai uz grīdām ietu mazāka temperatūra, kas nodrošinātu ekonomiju. Saprotu, ka pie tā jaucējvārsta ieslēdzu ienākošo karsto trubu no katla, un auksto kas nāk atpakaļ uz to visu "sajaukto ūdeni" palaižu uz grīdu. Bet kur man laist siltās grīdas atdzisušo ūdeni?

Izņemot trubu man vajadzēs tikai šīs detaļas, vai arī es ko piemirsu norādīt:
[www.santehnika24.lv]
[www.santehnika24.lv]
[www.santehnika24.lv]

Lai nodrošināt kārtīgu plūsmu visā apkures sistēmā uzlikšu cirkulāro sūkni uz ienākošo trubu pirms katla, kā rezultātā domāju, ka visai efektīvi notiks ūdens cirkulācija visā apkures sistēma.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
       **  **     **  **    **   *******   **    ** 
       **  ***   ***   **  **   **     **   **  **  
       **  **** ****    ****    **     **    ****   
       **  ** *** **     **      ********     **    
 **    **  **     **     **            **     **    
 **    **  **     **     **     **     **     **    
  ******   **     **     **      *******      **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727