UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Kad jātīra bioloģiskā kanalizācija?
Autors: E (178.16.22.---)
Datums: 02/04/2014 15:42

Sveiki!

Cik bieži ir jātīra bioloģiskā kanalizācija? Man 2 lielajos grodos(1.5m) ir tā plastmasas uzparikte, kur kompresors pūš gaisu un veidojas dūņas. Ārā (uz grāvi) tek attīrītais ūdens un it kā nekas nesmird. Laikam gadi 5 vai 6 būs šovasar.
Pacēlu vāku, domāju, ka redzēšu vai nav viss aizaudzis ar dūņām, bet tur neko nevar redzēt.

Cik bieži šādai kanalizācijai vajadzētu atsūknēt dūņas? Kādi apsvērumi?
Kādi simptomi, tam ka dūņas būtu jāizsūc? Vai netīrīšana var kaut ko sabojāt?

Re: Kad jātīra bioloģiskā kanalizācija?
Autors: khe (178.16.22.---)
Datums: 03/04/2014 08:00

Pa šiem gadiem bioloģiskajā iekārtā vajadzētu pieaugt dūņām tā, ka tur sen nekas vairs nedarbotos:) Vienk šamās tiek ārā uz grāvi. Ja no aerācijas zonas iesmeļ šķidrumu burkā un pēc 20min tur nosēžas vairāk, kā puse, tad vajadzētu atsūknēt kādu daudzumu dūņas, pielaist ūdeni un ļaut pastrādāt, tad atkal pārbaudīt. Kautkur apakšā ir aerātors, ko nevajadzētu sabojāt ar sūkni.
Ja tā iekārta ir tikai ar airliftu un plastmasas šūnām, tad augstākminētais atceļas, jo tajās veidojas nosēdumu slānis, kurš saniedzot airlifta apakšu, to noštopē un att process beidzas.

Re: Kad jātīra bioloģiskā kanalizācija?
Autors: bobo (178.16.22.---)
Datums: 03/04/2014 08:16

Vai pie pirkšanas ,kautgādas apkopes instrukcijas netika dotas ??? Pats esmu lēmuma priekšā
slēgties pie pilsētas kanalizācijas (padārgi itkā 2ls/m3) vai uzstādīt savu bioloģisko. Izstādē piemeklēju 1500Eur.

Re: Kad jātīra bioloģiskā kanalizācija?
Autors: E (178.16.22.---)
Datums: 03/04/2014 09:51

Man tajos grodos ir tāds balts šunu materiāls. Apakšā zem šūnām pūš gaisa burbuļus un tad tie burbuļi pa tām šūnām nāk uz augšu.
Vēl šorīt piegāju klāt paostīt, bet nekas nesmird. Arī redzamu pazīmju, ka grāvī nonāktu kādas dūņas nav.

Tā ideja par burku ir laba! Tā arī darīšu, lai saprastu cik tur tās dūņas ir.

Tā firma no kuras iegādājot to kanalizāciju pēc dažiem mēnešiem nobankrotēja, nekādu instrukciju arī man neiedeva. Es pat neatceros kā to iekārtu sauca, bet atceros pirms tam veicu izpēti internetā, kur daudzos ārzemju forumos tā tika atzīta par ļoti labu esam. Man arī iebildumu nav, jo savu funkciju pilda.

Re: Kad jātīra bioloģiskā kanalizācija?
Autors: E (178.16.22.---)
Datums: 03/04/2014 10:00

Khe rakstīja:
"Ja tā iekārta ir tikai ar airliftu un plastmasas šūnām, tad augstākminētais atceļas, jo tajās veidojas nosēdumu slānis"

Vispār izskatās, ka tas ir tieši mans gadījums. Tad cik saprotu, manā gadījumā būtu kaut kā jāmēra nevis dūņu daudzums ūdenī, bet gan nosēdumu slāņa biezums grodu apakšā. Respektīvi cik ir atlicis līdz gaisa izplūdei. Tikai nez kā to izmērīt...

Re: Kad jātīra bioloģiskā kanalizācija?
Autors: Vilnis_Radio (178.16.22.---)
Datums: 03/04/2014 10:00

E - cik tev cilvēki mājā dzīvo uz to aku?

Re: Kad jātīra bioloģiskā kanalizācija?
Autors: E (178.16.22.---)
Datums: 03/04/2014 10:31

Pirms pieci gadi bija 2 pieaugušie, tad pamazām nāca klāt 2 bērni :)

Re: Kad jātīra bioloģiskā kanalizācija?
Autors: khe (178.16.22.---)
Datums: 03/04/2014 19:54

Tajās šūnās baktērijas ir uz virsmas un biezumi nosēžas. (http://www.biomicrobics.com/products/fast-wastewater-treatment-systems/retrofast-wastewater-treatment-systems/) tur uzspiežot uz ''how it works'' var gūt priekšstatu par šūnu lomu šā veida biol attīrīšanas iekārtās.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **        **  **    **  **     **  ********  
 **     **        **  ***   **  **     **  **     ** 
 **     **        **  ****  **  **     **  **     ** 
 **     **        **  ** ** **  *********  **     ** 
  **   **   **    **  **  ****  **     **  **     ** 
   ** **    **    **  **   ***  **     **  **     ** 
    ***      ******   **    **  **     **  ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727