UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Gāz ģenerācijas katls
Autors: Sybase (---.deac.net)
Datums: 22/04/2014 13:53

Sveiki!
Nepieciešams padoms /atsauksme no lietotājiem kam gaz ģenerācijas katls ir ekspluatācijā.
Pirms iegādāties katlu baida viens jautājums malkas kvalitāte.
Šur tur ir dzirdēts ka gāz ģenerācijas katls pārāk prasīgs pret malku – tā kā mans plāns ir malku pirkt nevis pašrocīgi gādāt tad vai ir sastopami godprātīgi pārdevēji kur uzrādītais mitruma procents atbilst solītajam. Negribētos lai šis katls kļūst par čakara avotu.

Re: Gāz ģenerācijas katls
Autors: Niks (---.deac.net)
Datums: 22/04/2014 19:49

Arī esmu ceļā pēc sava holzvergaserkessel. Heil ! :) Lēti, un vatņikiem netiks manas kapeikas :)

Man ir lauki / mežs un nebūs tādas problēmas, bet ja nu būtu, es to risinātu šadi:

a. ja ir vieta. pērku ZAĻU malku un lai tā "nostāvas" pie manis. pats visu kontrolēju un vēl iejāju $

b. nav vietas, nopērku koksnes mitruma mērītāju (jautājums uz ~ 100 EUR) un pirms pirkt, vnk izmēru 3 - 5 šķilām, ko tad taisos pirkt.


Pats esmu no koku industrijas, varu pateikt sekojošo.
1. Gann rullē. Gan jau ir arī citi, bet nu ar Gann nekļūdīsies. Arī ar vienkāršajiem modeļiem tip "concept"
2. jāpērk adatnieks, nevis uzliekamais. Tie modeļi ar adatāmuru būs overkill, bet portatīvā rokas ierīce ar adatām korpusā ir +/- tik liela cik vecs nokijas telefons un apm tik pat sarežģīts :)
3. RŪPĪGI jāizlasa instrakšens. Tam kā un cik dziļi iedursi adatas IR liela nozīme. Vajag arī patrennēties, lai placī neiztaisies par klaunu un nenolauz adatas

Re: Gāz ģenerācijas katls
Autors: Vilnis_Radio (---.deac.net)
Datums: 22/04/2014 22:03

Es teiktu, ka malkai ir jābūt sausai neatkarīgi no tā vai ir krāsns, čuguna katls vai gāzģenerators.

Man ir Atmos un malka man ir 1 gada maiņas malka. Problēmu nav. Grūti pateikt par mitrumu reālo, bet kaut kāds mērītājs kāds man uzrāda ap 15-25%. Bet arī pirms Atmos malku gādāju tādā pat veidā - caur vienu gadu.

Piekrītu Nikam par punktiem a un b.

Re: Gāz ģenerācijas katls
Autors: auseklis (---.deac.net)
Datums: 25/04/2014 11:34

Labdien!
Jau desmit gadus esmu malkas gāzģenerācijas katla īpašnieks, varu teikt, ka katla apsaiste ir jāizbūvē pareizi, ar siltuma akumulatoru, termostatu un visu kas paredzēts, tad nav problēmas.
Man ir mitruma mērītājs, ziemā gādātu, pavasarī saskaldītu un pēc Jāņiem nojumē sakrāmētu malku katls ņem pretī ar vislielāko patiku, jo šai malkai mitrums ir no 15 - 25%, atkarībā no laika apstākļiem. Man gadījās vēlu rudenī nozāģēt bērzu, kurš sāka šķelties un apdraudēja māju, tad tikko zāģētam mitrums bija 30%. Saskaldīju un liku katlā, kurējās bez problēmām. Tā ka par kurināmā mitrumu nevajag satraukties, jāizbūvē tikai pareiza apsaiste!
Šo ziemu gan eksperimentēju ar granulu degli gāzģenerācijas katlā, info par rezultātiem var redzēt šeit: [www.siltumnieks.lv]

Re: Gāz ģenerācijas katls
Autors: Vilnis_Radio (---.deac.net)
Datums: 25/04/2014 14:17

Ausekli, tev ar to mitruma mērītāju šķiet kaut kas neriktīgs, jo bērzam nevarēja būt 30%, tur bija jābūt ap kādiem 45-55% es teiktu.

Re: Gāz ģenerācijas katls
Autors: Zodčijs (---.deac.net)
Datums: 25/04/2014 15:29

Tas Ausekļa bērzs tak bija uz miršanu...laikam smiltis jau bira...

Re: Gāz ģenerācijas katls
Autors: auseklis (---.deac.net)
Datums: 26/04/2014 01:39

Zēni, man ir sertificēts mitruma mērītājs. Nodarbojos ar šīm lietām profesionāli.

Re: Gāz ģenerācijas katls
Autors: Karlis2 (---.deac.net)
Datums: 26/04/2014 12:05

Tad tomer pilnīgas skaidribas nav -ja nav iespejas malku gabāt tad ko ? labak ņemt tērauda katlu ?
Jo man arī šogad ir ieplānots ieviest makas katlu +akumulātors. Esmu izvēles priekšā gazģeneratorā vilina tipa augstais lietderības koificents ,bet varbū šie 15% efiktivitātes nav tās jāšanās vērti ? Iegādas brīdī gazģenerātors ir 120% dargāks.


Man kamiņam tērauda opop katls , viņa nostāja ir - ja tiek ladets aķis un katls iet pilnā ručkā tad tēraudniekam lietderības koificents ir ļoti tuvu gazģenerātoram. Vai tā ir teisa varētu pakomentēt kāds katlu spec kura apgādibā ir visuveidu malkas katli.

Vel rudeņos kaimiņš sagrābtās lapas sabāž nelielos maisiņos , un mierigi tos met iekšā liesmās sadeg papirmo. + visāda sikdraza mizas zari etc.
Pieņemu kašāda lapu kurināšana ar gazģeneratoru neieskrastā :)

Re: Gāz ģenerācijas katls
Autors: auseklis (---.deac.net)
Datums: 27/04/2014 23:54

Gāzģenerācijas katlā var dedzināt visu, malku ar mitrumu līdz 25%, vecās kalošas, pērnās lapas un citas dažreiz degošas lietas. Gāzģenerācijas katla liesmas temperatūra ir virs 1000 grādiem, tā ka dūmi un smakas nav. Malkas patēriņš salīdzinot ar čuguna katlu ir divas reizes mazāks saražojot to pašu siltuma daudzumu. Galvenais, lai šie rezultāti būtu, ir pareiza katla apsaiste! Ir vajadzīgs siltuma akumulators, termostats, kas nodrošina atpakaļgaitas temperatūru un pārējās saistītās lietas.

Re: Gāz ģenerācijas katls
Autors: Zodčijs (---.deac.net)
Datums: 28/04/2014 05:27

Auseklis...un sausās ( zem 25%) vecās kalošas ....labais

Re: Gāz ģenerācijas katls
Autors: Niks (---.deac.net)
Datums: 28/04/2014 08:38

Par Ausekļa komentāriem.

1. rudenī koki paši paliek sausāki. Vēlā rudenī un vēl aizlauzts koks varētu būt ~ 30 %. Pat bērzs.

2. vai nav bail ar vecām kalošām aizkakāt siltummaini ? Nu ar lapām un kartoniem jau nekas slikts nebūs, bet kaut kādi sintētieskie materiāli varētu sajāt to smalkmehāniku ?

Re: Gāz ģenerācijas katls
Autors: Karlis2 (178.16.22.---)
Datums: 02/05/2014 10:31

Tad es tomer ja malka nav super sausa nekāda mega traģēdija nebūs ? Ka ta malka nav supersausa kur ir problema ? Negrib degt , zems kpd, vai chakarē katlu . Varbut situacijas kad jut ka mazlit par mitru var miksēt ar briketēm ?

Re: Gāz ģenerācijas katls
Autors: KristapsD (178.16.22.---)
Datums: 02/05/2014 10:54

Vari ko sīkāk uzrakstīt par braucienu pēc sava holzvergaserkessel? Kā sarunāji, lai vatņikiem neatlec? Uz firmu ņēmi vai kā?

Re: Gāz ģenerācijas katls
Autors: Niks (178.16.22.---)
Datums: 02/05/2014 23:59

Kristaps :
1. vēl tikai domāju pasūtīt savu katlu. Firmai (AT) te ir savs pārstāvis, čalis cenšās un tā, bet praktiskās pieredzes nav ... Man vēl līdz rudenim laika gana, vasaras brīvlaika sākumā ar bērniem aizbraukšu līdz Austrijai, rūpnīcā izrunāšu ar zeperiem savas nianses un nosūtīšu pasūtijumu caur vietējo censoni. Cenas dēļ viņš man fufaiku ausī nesprauž, tēpēc domāju arī viņam uztaisīt foršu referenci. Protams, arī šajā resursā izlielielīšu, ja viss labi strādās :)

2. ņemšu uz SIA, protams, bet ar "vatņikiem" biju domājis gazprom un viņu vietējos rokaspuišus :) Austrumu "gudrajiem" formas tādas - vatņiki :)

3. Un vēl ārā no topika. biju piemirsis, ka uz mūsu meža īpašuma stūra ir arī tāda pirmās Latvijas laika guļbūve. Jumts caurs un ziemeļu siena ir teju 50 % satrunējusi, bet nu būda gana liela. Man uz aci likās, ka gadus 3 - 4 būs ko gazificēt nost :) Tik jāzāģē un jāliek kastēs :)



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********  **     **  ********  **    ** 
 **           **     **     **     **     ***   ** 
 **           **     **     **     **     ****  ** 
 ******       **     **     **     **     ** ** ** 
 **           **     **     **     **     **  **** 
 **           **     **     **     **     **   *** 
 ********     **      *******      **     **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727