UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Automatizēta kapilārā laistīšanas sistēma siltumnīcai
Autors: VW (178.16.22.---)
Datums: 13/05/2014 15:16

Sveiciens,

Pastāstiet, kā esat sevi atbrīvojuši no ikdienas laistīšanas darbiem siltumnīcā? Kādi risinājumi, sistēmas darbības principi un to izmaksas?

Paldies

Re: Automatizēta kapilārā laistīšanas sistēma siltumnīcai
Autors: gints_ (178.16.22.---)
Datums: 13/05/2014 16:44

Man arī šis intersē - vairāk tieši sistēmas "galva". Man siltumnīca laukos, kur esu tikai nedēļas nogalēs, un ir reizes, kad vajadzētu palaistīt arī pa nedēļas vidu, līdz ar to, kā saprotu, man der tikai variants ar augsnes mitruma sensoru. Vienu pēcpusdienu pagūglēju, un vienīgais puslīdz jēdzīgais risinajums atradās no Gardena. Kamēr vēl nav karsts, esmu atlicis šo projektu, jo lētāk būtu tomātus pirkt, nevis pašam audzēt un laistīt ar automātisko sistēmu:)

Man ar lūgums tiem, kam ir kādas nebūt automātiskās laistīšanas sistēmas uzrakstīt atsauksmi par plusiem un mīnusiem.

Re: Automatizēta kapilārā laistīšanas sistēma siltumnīcai
Autors: Zodčijs (178.16.22.---)
Datums: 13/05/2014 18:14

Vēl neesmu sataisījis, bet ir funktieris - par ļoti primitīvu pašteces sistēmu - varbūt kaut kas no šā noder arī gudrākai sistēmai :
a) kaut kur nosacīti blakus - uz 40- 60cm vairākkārtu kastveida brusu podesta - piesūknējams ūdens rezervuārs - ar noslēgu un divkāršotu izvadu - mīksto cauruļu posmu pievienošanai...ūdens tālākai novadei...
b) gar siltumnīcas ārsienām puscaurules (renes vai pilnas caurules d=7-10cm, vai trijstūrveida rene no diviem dēļiem un noslēgtiem galiem)
- ar caurumiem ik 45-50cm pret stādu starpām (ar min.kritumu vai arī smuki līmeniski) - caurumu diametrus nosakot eksperimentāli...
c) zem caurumiem - tekošā ūdens tālākai izkliedei - zemē pusiegremdētas sacaurumotu šķērsreņu posmi...

Jebkurš (kaut bērns) atgriež krānu pie rezervuāra - un iet gulēt diendusu vai dara ko citu...(cik jāatgriež - piešaujas iepriekš)...varbūt siltumnīcai pierīkoju notekrenes - arī lietusūdens savākšanai rezervuārā...

Re: Automatizēta kapilārā laistīšanas sistēma siltumnīcai
Autors: Vienstāvs (178.16.22.---)
Datums: 15/05/2014 21:58

Retākas liešanas nolūkiem augsnē mēdz iejaukt pulverveida vermikulītu, kas sevī ūdeni uzsūcot un vēlāk atdodot. Esmu uz 3x6m siltumnīcu izbēris maišeli, kas varētu būt reizes 10 par maz. Varētu būt vajadzīgs ne mazāks tilpums kā nedēļas laikā salej ūdeni.

Re: Automatizēta kapilārā laistīšanas sistēma siltumnīcai
Autors: Zodčijs (178.16.22.---)
Datums: 16/05/2014 01:19

Tik atcerējos, ko tēvs mēdza atgādināt - ka kūdra sevī var sasūkt ūdeni 4 - 5 reizes vairāk nekā tās tilpumsvars ( tas ap 200kg/m3, ja nekļūdos) - un arī kalpo līdzīgai funkcijai....kā Vienstāva pieminētais...vermi-kulīts (it kā dzirdēts, bet nav taustīts- tie ir kādi īpašie pelni?)

Re: Automatizēta kapilārā laistīšanas sistēma siltumnīcai
Autors: kaasis (178.16.22.---)
Datums: 09/09/2014 14:41

Siltumnīcā ieliku kubīgo bačoku, paceļot tika augstu, cik iespējams. apakšā pievienoju parastāko lētāko dārza šļūteni (pie bačoka pieliku krānu), pavasarī Kuršos rullis (laikam 20 m) bija nopērkams par 4 latiem. Pirms pievienošanas ar īlenu (uztaisītu no riteņa spieķa) sadūru caurumus pa visu garumu. Atlika piepumpēt bačoku ar ūdeni, šļūteni izliku gar tomātu stādu rindu un pariezu krānu. ūdens lēnām tek pa caurumiņiem un nodrošina lēnu laistīšanu vairākas dienas.
Varbūt mana pieredze noderēs.

Re: Automatizēta kapilārā laistīšanas sistēma siltumnīcai
Autors: bobo (178.16.22.---)
Datums: 09/09/2014 21:23

Forša ideja, tjošai dārzā jauztaisa.

Re: Automatizēta kapilārā laistīšanas sistēma siltumnīcai
Autors: Nekrietnelis (178.16.22.---)
Datums: 09/09/2014 23:03

Ir nopērkamas speciālas plastmasas lentas, kuras, pieslēdz pie pacelta rezervuāra, speciāli domātas šādiem mērķiem.

Re: Automatizēta kapilārā laistīšanas sistēma siltumnīcai
Autors: kaasis (178.16.22.---)
Datums: 10/09/2014 08:59

Nopirkt var visu, arī visu kapilāro sistēmu, ko pieslēsdz pie ūdensvada, utt., bet šī uzparikte man irmaksāja: 1kub. bačoks - 20 ls (iekšā bijusi galdnieku līme, ko iepriekš izskaloju un nekāda vaina) + 4 Ls šļūtene +Ls 3 krāns +Ls 6 pārejas=35 lati.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **     **  ********   ******   **     ** 
 **    **  **     **     **     **    **  **     ** 
     **    **     **     **     **        **     ** 
    **     *********     **     **        **     ** 
   **      **     **     **     **        **     ** 
   **      **     **     **     **    **  **     ** 
   **      **     **     **      ******    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727